Legia U14 3-2 Broń Radom 07 - Aleksander Iwańczyk - fot. Legionisci.com

Młodzież: mecze weekendowe (akt.)

W CLJ U18 Legia zremisowała 2-2 z Zagłębiem Lubin. Legia U15 dobrze wypadła w meczu na szczycie LCJ U15 gr. A, w którym pokonali 5-0 Escolę Varsovia. W takim stosunku przegrał za to niestety z UKS SMS Łódź zespół U17. Drużyna U16 wygrała 7-1 z Drukarzem. Legia U14 po dramatycznym meczu wygrała 3-2 z Bronią Radom, choć przegrywała 0-2 i ostatnie minuty grała w 10. Legia U12 udanie wystąpiła na boisku STF Champion. Gracze z rocznika 2010 nieźle zaprezentowali się w turnieju Ślesin Top-Cup. Dobre spotkania rozegrały również zespoły LSS. W piątek i niedzielę legioniści z rocznika 2012 udanie zaprezentowali się w meczach z BKS ZSP "7". Zespół U10 podejmował SEMP-a Ursynów, a zespół U13-Escolę II i oba kontrolowały swoje pojedynki.

Juniorzy starsi CWKS występujący w seniorskiej B-klasie rozgromili 14-0 Spartę Marki.

CLJ U18: Legia Warszawa 2-2 (2-0) Zagłębie Lubin
1-0 12 min. Igor Strzałek (as. Jakub Czajkowski)
2-0 36 min. Kacper Skwierczyński (as. Hubert Derlatka)
2-1 64 min. Adam Zajac (rzut karny)
2-2 83 min. Jakub Rogalski (głową po rzucie rożnym)

Strzały (celne): Legia 11 (8) - Zagłębie 15 (9)

Legia: Maciej Kikolski [04] Ż – Szymon Bednarz [04], Jerzy Munik (Kpt), Łukasz Rytelewski – Hubert Derlatka CZ, Patryk Pierzak Ż, Igor Strzałek [04](79' Kajetan Staniszewski), Jakub Czajkowski (87' Kacper Imiołek) – Kacper Skwierczyński (79' Michał Kochanowski CZ), Jordan Majchrzak [04], Bartosz Wicenciak (59' Bartosz Ślendak). Rezerwa: Jakub Kowynia, Ignacy Dawid, Miłosz Pacek
Trener: Grzegorz Szoka, II trener: Filip Raczkowski

Zacięte spotkanie juniorów starszych w LTC z dotychczasowym liderem rozgrywek. Przez pierwsze 30 minut oba zespoły szachowały się wzajemnie, ale po rajdzie Czajkowskiego akcję wykończył skutecznie Igor Strzałek. Zawodnik przeniesiony zimą z zespołu juniorów młodszych strzelił swoją 4. bramkę w U18 w ciągu miesiąca. Ostatni kwadrans I odsłony to wyraźna przewaga Legii, a jedną z kilku okazji wykorzystał w 36. minucie Kacper Skwierczyński po wrzutce Derlatki z prawego skrzydła. Tuż przed końcem pierwszej połowy groźną akcję przeprowadzili goście - po strzale Masiaka piłka trafiła w słupek, a dobitkę Zajaca obronił Kikolski. Początek II połowy wyglądał podobnie jak ostatnie minuty pierwszej. Legia dążyła do zdobycia trzeciej bramki i była całkiem blisko. Z kolei Zagłębie próbowało się przedzierać głównie prawą stroną, ale długo bezskutecznie. W 64. minucie sędzia Pskit uznał, że w niezbyt groźnej sytuacji Rytelewski zbyt agresywnie spychał Sigę w polu karnym; arbiter podyktował jedenastkę, pewnie wykorzystaną przez Adama Zajaca.
Od tego momentu legioniści stracili nerwy i koncept, a lubinianie rzucili się do odrabiania strat, co prowadziło do wielu nerwowych sytuacji pod bramką Legii. Gdy już wydawało się, że po 10-15 minutach jest spokojniej - Rogalski celnie główkował po rzucie różnym i mecz rozpoczął się od początku. Oba zespoły były niezadowolone z wyniku i szukały zwycięstwa, ale początkowo lepiej wychodziło to gościom tyle że byli nieskuteczni albo ich uderzenia w ostatniej chwili blokowali obrońcy Legii. W doliczonym czasie gry to nasi zawodnicy przeszli do ofensywy. doskonałe okazje mieli Majchrzak i Derlatka, jednak bramka "miedziowych" była jak zaczarowana. W 5. minucie doliczonego czasu gry z kontrą wyszedł Masiak, mimo faulu taktycznego Kochanowskiego (w efekcie czerwona kartka dla legionisty) zdołał jeszcze odegrać do kolegi, jednak sytuację wyjaśnił ostatecznie Bartosz Ślendak. Lubinianie byli mocno rozczarowani taki obrotem sprawy, a uspokajanie graczy obu zespołów trwało chwilę - podziałały dopiero dwie kolejne czerwone kartki. Zagłębie utrzymało prowadzenie w tabeli, a Legia ma do lubinian 10 punktów (ale i 1 mecz więcej do rozegrania) na 5 kolejek przed końcem.

CLJ U17: UKS SMS Łódź 5-0 (4-0) Legia U17
Karol Łysiak 2, Jakub Jędrasik 2, Marcel Lachowicz.

Legia: Jan Sobczuk [05] - Marcel Krajewski, Kacper Wnorowski, Sebastian Kieraś, Jakub Rutkowski (46' Bartosz Dziemidowicz)- Bartosz Mikołajczyk [05], Patryk Bek(46' Kacper Knera) , Marcel Ruszel (57' Maddox Sobociński) - Wiktor Puciłowski [05](46' Dawid Kiedrowicz), Kacper Siodłowski [05](46' Maksymilian Stangret [05]), Maciej Bochniak [05]
Trener: Rafał Gębarski, II trener: Norbert Misiak

Drukarz Warszawa 05 1-7 (0-3) Legia U16
0-1 7 min. Lucio Ceci (as. Benedykt Piotrowski)
0-2 32 min. Kacper Rojkowicz
0-3 42 min. Gracjan Gawroński (as. Szymon Grączewski)
0-4 65 min. Oskar Lachowicz
0-5 70 min. Szymon Grączewski (as. Lucio Ceci)
0-6 77 min. Oskar Lachowicz (as. Filip Borowski)
0-7 85 min. Filip Borowski (as. Szymon Grączewski)
1-7 88 min. (rzut karny na Szymonie Cłapińskim)

Strzały [30-90']: Drukarz 11 (7) - Legia 19 (11)

Legia: Antoni Wodzicki - Szymon Gaj (55' Franciszek Saganowski [06]), Ignacy Morawski, Kajetan Pysz [06]Ż (61' Igor Szostek), Lucio Ceci - Gracjan Gawroński (46' Oskar Lachowicz), Benedykt Piotrowski, Roman Zhuk, Kacper Rojkowicz (66' Kacper Stankiewicz), Szymon Grączewski, Filip Borowski. Rezerwa: Tomasz Zieliński (br)
Trener: Artur Kalinowski, II trener: Tomasz Bąbel

CLJ U15: Legia Warszawa 06 5-0 (2-0) Escola Varsovia 06
1-0 26 min. Kacper Bogusiewicz
2-0 38 min. Kacper Bogusiewicz (as. Filip Rejczyk)
3-0 51 min. Mateusz Szczepaniak (as. Tomasz Rojkowski głową)
4-0 66 min. Rafał Boczoń (as. Mateusz Sitek)
5-0 71 min. Mateusz Sitek (as. Maciej Saletra)

Strzały (celne): Legia 16 (8) - Escola 6 (3)

Legia: Hubert Nowak – Oliwier Olewiński, Fryderyk Misztal, Rafał Boczoń (70' Bartosz Dembek), Jakub Grzejszczak – Filip Rejczyk, Kacper Bogusiewicz (70' Przemysław Mizera), Jakub Żewłakow (54' Piotr Zieliński) – Mateusz Szczepaniak [07](60' Karol Kosiorek), Tomasz Rojkowski (54' Mateusz Sitek), Jakub Kowalski (65' Maciej Saletra). Rezerwa: Aleksander Mickielewicz (br)
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Maciej Pietraszko

Legia U14 3-2 (0-1) Broń Radom 07
0-1 2 min. Filip Orzechowski (z karnego na nim samym)
0-2 41 min. Kacper Kucharski
1-2 55 min. Stanisław Gieroba (as. Igor Busz)
2-2 79 min. Stanisław Gieroba (as. Michał Reterski)
3-2 80+5 min. Stanisław Gieroba (as. Aleksander Iwańczyk)

Strzały (celne): Legia 18 (8) - Broń 15 (9)

Legia: Jakub Misiewicz, Marcel Grzejda [08] - Mateusz Różański, Jan Leszczyński, Antoni Wasiak-Libiszowski, Mikołaj Kotarba Ż, Alex Cetnar, Aleksander Iwańczyk, Leon Falecki, Igor Busz, Aleks Płoszka, Stanisław Gieroba, Kuba Solecki, Kuba Nawrocki, Maciej Jeleński, Konrad Kraska ŻCZ, Michał Reterski, Maciej Jaroszewski
Trener: Jakub Renosik, II trener: Tomasz Kycko

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

Legia U13 - Escola Varsovia II 08

Strzały (celne): Legia 27 (14) - Escola 3 (1)

Legia: Marcel Grzejda - Maksymilian Dołowy, Maciej Chojnowski, Filip Nieckarz, Norbert Merchel [09], Mikołaj Jasiński, Daniel Foks, Bartłomiej Leszczyński, Daniel Wyrozumski, Szymon Rusin, Piotr Bzducha, Pascal Mozie, Artur Sikorski, Oliwier Puto, Adam Niewiadomski
Trener: Rafał Klimkowski, II trener: Mateusz Ludwiniak

Piąte spotkanie ligowe podopieczni Rafała Klimkowskiego rozegrali z drugim zespołem Barca Academy (gracze z Fleminga, podobnie jak Znicz Pruszków, wprowadzili na 1. poziom rozgrywkowy dwa zespoły, które występują w obu równoległych grupach I ligi warszawskiej). O ile w meczu wyjazdowym losy spotkania ważyły się bardzo długo, a skuteczność była słabą stroną legionistów (z czego wynikała niepotrzebna nerwowość poczynań), w niedzielę pierwszy gol padł już po niecałej minucie. Od 15. minuty szyki obu zespołom zaczął psuć ulewny deszcz, który ustał dopiero około 40 minuty. Mimo kilku niedokładności, gracze z Łazienkowskiej panowali jednak nad grą, nawet jeżeli nie zdobywali zbyt wielu goli. Choć najlepszy mecz w rundzie na pewno jeszcze przed legionistami, z postawy w niedzielnym pojedynku mogą być w miarę zadowoleni.

STF Champion Warszawa 09 - Legia U12

Legia: Denis Stoliarenko - Aleksander Marciniak, Jan Rodak, Ksawery Kopeć, Wojciech Paczosa, Vincent Ziętek, Borys Borychowski, Edo von Brandt-Etchemendigaray, Mateusz Strzelecki, Kacper Ziółkowski
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Artur Dworczyński

Legia U12 rozegrała mecz ligowy z STF Champion. Legioniści rozegrali jedno z lepszych spotkań w tej rundzie, wykorzystując dobrze swoje atuty i prezentując się dobrze w wykończeniu stwarzanych sytuacji. Choć gospodarze nie pozostawali dłużni i parokrotnie także mogli się cieszyć po udanych akcjach, dość wyraźna przewaga leżała po stronie podopiecznych Jakuba Zapaśnika.

Legia LSS U13 08 - FC Komorów 08

Legia LSS: Filip Bonk, Dominik Sawczuk - Kacper Jasiński, Maciej Suwik, Kosma Sekuła, Kuba Kuciński, Jan Bartoszek, Lucjan Napieralski, Franciszek Skorżyński, Adam Kulicki, Adam Tołwiński, Fabian Radziński, Oskar Kurc, Kacper Krajewski, Jakub Ciesielski, Patryk Ciborowski, Norbert Augustyniak, Jakub Drzazga
Trener: Rafał Wajman, II trener: Adam Łęcki

Legia LSS U13 rozegrała całkiem dobre spotkanie z UKS FC Komorów. Sporo ładnych rozegrań, kontrola legionistów od pierwszych minut i duża efektywność m.in. Adama Kulickiego z przodu mogły się podobać. Już w środę oba zespoły rozegrają zaległy mecz rewanżowy, na boisku przeciwnika.

Turniej "U11 Ślesin Pro-Cup" (rocznik 2010 i mł.)

Legia U11 nieźle poradziła sobie na Ślesin Pro-Cup. Wprawdzie skuteczność pozostawiała wiele do życzenia, a dość szybko nasi gracze przekonali się, że sama nazwa nie gra (o czym jeszcze boleśniej przekonały się liczne akademie klubów z Ekstraklasy i I ligi, które nie weszły w ogóle do czołowej "10"), za to do gry obronnej trudno mieć wiele zastrzeżeń - tylko 2 stracone gole w 8 meczach. W fazie grupowej jej rywalami były: SMS APR Ślesin, AP Limanovia, Parasol Wrocław, Żuri Olsztyn, GKS Katowice, Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin. W niedzielę w fazie finałowej w grupie "złotej I" rywalami byli: Jaguar Gdańsk, Talent Warszawa, Wisła Kraków, Limanovia, a w równoległej grupie o czołowe lokaty rywalizowały: FC Wrocław Academy, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań i SMS APR Ślesin. Tym razem legionistom szło w kratkę, ale i tak momentami ich gra mogła się podobać. W turnieju triumfował Lech Poznań, który w finale zmierzył się z ŁKS Łódź.

Skład Legii na turnieju: Franciszek Golański, gr. klubu partnerskiego, Dawid Rodak, Filip Hołowiński, Aleksander Badowski, Antoni Błoński, Aleksy Chmielewski, Jacek Dobrzański, Xawery Eichler, Mateusz Pawłowski, Tymon Płoszka, Oskar Putrzyński, Olivier Pruszyński, Wiktor Wach
Trenerzy: Mateusz Legierski, Mateusz Majewski

Unia Warszawa 09 - Legia LSS U11A 2010

Legia LSS: Michał Zubrzycki, Filip Dmowski, Dawid Ciborowski, Aleksander Nieckarz, Nikodem Kęsicki, Jan Andrzejak, Nikodem Sikorski, Jakub Rogalski, Kacper Wiśniewski, Jakub Nowacki, Mikołaj Maćkowiak
Trener: Piotr Chmiel, II trener: Sierhiej Czerniawski

Bardzo dobry mecz drużyny LSS U11A z Unią Warszawa w lidze U12.O ile w pierwszym meczu tych drużyn legioniści mieli momenty niepewności, to tym razem kontrolowali przebieg spotkania przez większość minut, nie pozwalając gospodarzom na wykorzystanie przewagi fizycznej. Szczególnie dobrze udawało się to po przerwie. Na razie podopieczni Piotra Chmiela jako jedyni w grupie mają na koncie komplet punktów, ale przed nimi jeszcze wymagające spotkania z Be a Star FA oraz Polonią I Warszawa.

MKS Hutnik Warszawa 2011 - Legia LSS U10B 2011

Spotkanie ligowe z Hutnikiem było tym razem znacznie bardziej zacięte niż koncertowy dla legionistów pojedynek przy Łazienkowskiej. Mimo wszystko nieco więcej atutów było po stronie legionistów, choć i chłopcy z Bielan mieli parokrotnie okazję cieszyć się po swoich udanych akcjach.

Legia U10 - SEMP Ursynów 2011

Legia: Stanisław Ziętek, Bartosz Gawryś, Stefan Podgórski, Ignacy Silski [2012], Julian Liwartowski, Maksymilian Albrecht, Fryderyk Paprocki, Cyprian Lipiński, Radosław Maćkowski
Trener: Łukasz Listwan, II trener: Michał Konieczny, Tymoteusz Neuff

Legioniści po spotkaniu wyjazdowym z drugą drużyną SEMPa, tym razem ligowy rewanż zagrali z pierwszym zespołem klubu z Ursynowa. Siła rzeczy pojedynek był nieco bardziej wymagający, ale konsekwencja w grze, opartej w pierwszej mierze na pojedynkach indywidualnych, dawała legionistom widoczne efekty.

BKS ZSP "7" 2012 - Legia LSS U9

Strzały (celne):
- III kwarta: BKS 7 (5) - Legia 6 (2)
- IV kwarta: BKS 2(2) - Legia 22 (19)

Legia: Dzidek Kinasiewicz, Artev Lavrentiev, Karol Michalski, Maciej Dziankowski, Ignacy Silski, Antoni Sałamacha, Paweł Pacuła, Marcel Stępniak
Trener: Mateusz Ludwiniak, II trener: Tymoteusz Neuff

Legia LSS U9 - BKS ZSP "7" 2012

Legia: Dzidek Kinasiewicz, Artev Lavrentiev, Karol Michalski, Antoni Sałamacha, Marcel Stępniak, Mieszko Wojdyga, Hugo Tatarnikow, Iwo Kamuda, Michał Wojcianiec

Weekend z rozgrywkami ligowymi rozpoczęli już w piątek legioniści z rocznika 2012. Pierwszy pojedynek z BKS ZSP 7 z Bemowa stał pod znakiem konsekwencji z obu stron - gospodarze wysoko pressowali, natomiast legioniści starali się znaleźć lukę w ich szykach, co niekiedy się udawało. Najbardziej udana dla graczy BKS była III kwarta, gdy przeprowadzili kilka akcji pod bramką Legii bądź byli w stanie wykorzystać niedokładne wyprowadzenie od tyłu. Z kolei młodzi legioniści w ostatnich 15 minutach zagrali bardzo zmobilizowani - szybko, wysoko oraz skutecznie.
Oba zespoły zagrały ze sobą po raz kolejny... w niedzielę na Łazienkowskiej. Tym razem do meczu przystąpili po części także ci zawodnicy, którzy nie zagrali w piątek. Przebieg meczu był zasadniczo podobny, a gra najmłodszej drużyny Legii mogła się podobać.

Sparta Marki 0-14 (0-7) UWKS Legia Warszawa
0-1 6 min. Marcin Staszyc (as. Sławomir Tymczyszyn)
0-2 13 min. Arkadiusz Waszak (as. Marcin Staszyc)
0-3 15 min. Antoni Sidor (k)
0-4 16 min. Sławomir Tymczyszyn (as. Antoni Sidor)
0-5 24 min. Arkadiusz Waszak (as. Marcin Staszyc)
0-6 32 min. Marcin Staszyc (as. Karol Sulkowski)
0-7 34 min. Arkadiusz Waszak (as. Kacper Romanowski)
0-8 47 min. Arkadiusz Waszak (as. Kacper Cetlin)
0-9 55 min. Michał Rak (as. Kacper Cetlin)
0-10 58 min. Kuba Żołędowski (karny)
0-11 64 min. Kacper Cetlin (as. Michał Rak)
0-12 71 min. Arkadiusz Waszak b.a.
0-13 73 min. Kacper Cetlin (as. Michał Rak)
0-14 75 min. Konrad Kisiel (as. Kacper Cetlin)

CWKS Legia: Jakub Żołędowski - Karol Gozdalik, Filip Grygorczuk, Kacper Romanowski (46' Kacper Kubiszer), Marcin Staszyc (75' Stanisław Kucharski) - Karol Sulkowski (65' Bazyli Grabiec), Konrad Kisiel, Antoni Sidor (60' Mirosław Tymczyszyn), Kazaryan Oganes (46' Kacper Cetlin), Sławomir Tymczyszyn (46' Michał Rak), Arkadiusz Waszak. Rezerwa: Maksymilian Dobosz
Trener: Łukasz Winek

Choć po podzieleniu grup warszawskiej B-klasy terytorialnie, grupa III stawia wymagania całkiem spore jak na tę klasę rozgrywkową, w sobotę legioniści zmierzyli się z ostatnią w tabeli Spartą Marki. Grając całkiem młodzieżowym składem ('02-'04) podopieczni Łukasza Winka nie mieli mimo wszystko żadnych problemów ze stwarzaniem sobie okazji bramkowych. Co ciekawe, bezpośrednio przed tym spotkaniem, na tym samym boisku odbył się innych mecz tej grupy, w którym Victoria Warszawa uległa 0-1 GKP 1953 Targówek. Wygrana w Markach oznacza utrzymanie 3. lokaty, z tą samą ilością punktów co Targówek. Dwie pierwsze lokaty, dające awans do A klasy zajmują: UKS Talent Targówek i AP EsKadra Rembertów. Do tej drugiej legioniści tracą raptem 3 oczka. W najbliższej kolejce zmierzą się z 5. w tabeli Marymontem.