Łukasz Gutkowski
REKLAMA

Pięciobój

Gutkowski 32. w finale PŚ

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W węgierskim Székesfehérvár odbył się Finał Pucharu Świata, w którym startowali najlepsi pięcioboiści tegorocznej edycji PŚ, której rozegrano cztery edycje. Dla większości zawodników była to przedostatnia szansa na wywalczenie kwalifikacji na IO w Tokio. Łukasz Gutkowski z Legii, który kwalifikację ma już od dłuższego czasu, traktował zawody jako formę przygotowań do lipcowej imprezy.

Łukasz zawody na Węgrzech ukończył na miejscu 32., z wynikiem 1381 pkt. Zwyciężył Francuz, Valentin Prades. W turnieju szermierczym Gutkowski pokonał 11 rywali i zdobył 166 pkt. W pływaniu uzyskał czas 2:07,54 min., z kolei w jeździe konnej nasz zawodnik popełnił jeden błąd i uzyskał 277 punktów. Do ostatniej konkurencji startował z pozycji 34. i dzięki dobremu wynikowi w biegu ze strzelaniem, awansował o dwie lokaty.

Rywalizacja toczyła się dokładnie w takiej formule, jak będzie to miało miejsce w Tokio. Gutkowski w pierwszej połowie czerwca weźmie jeszcze udział w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Kairze.

W niedzielnej rywalizacji sztafet mieszanych, Gutkowski wraz z Anną Maliszewską zajęli szóste miejsce z wynikiem 1430 pkt.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.