Marko Vesović, Igor Lewczuk - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Dzień pożegnań

Mishka, źródło: Legionisci.com

Dzisiejszy mecz Legii Warszawa z Podbeskidziem Bielsko-Biała będzie okazją do pożegnania kilku zawodników, którzy po sezonie opuszczą stołeczny klub. Wiadomo, że klub nie zdecydował się na przedłużenie kontraktów z Marko Vesoviciem, Walerianem Gwilią, Radosławem Cierzniakiem, Igorem Lewczukiem, Mateuszem Cholewiakiem i Inakim Astizem. Ten ostatni kończy piłkarską karierę, ale ma pozostać w Legii w innej roli.

Niewykluczone, że niektórzy z powyższych zawodników otrzymają szansę na grę w dzisiejszym spotkaniu. Zaproszenie na dekorację i wręczenie medali dostał także Artem Szabanow, który grał w stołecznym zespole wiosną, ale w Warszawie nie zostanie, bo kończy się jego wypożyczenie z Dynama Kijów. Wciąż nie jest jasna sytuacja Pawła Wszołka, który ma na stole ofertę z Legii, ale prowadzi także rozmowy z innymi klubami.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (61)

+dodaj komentarz
Adam - 18.05.2021 / 00:28, *.chello.pl

To żenujące jak klub potraktował Vesovica.

odpowiedz
ksieciunio - 16.05.2021 / 20:30, *.chello.pl

no i w końcu gwilek wyleciał łapciuch

odpowiedz
bronek49 - 16.05.2021 / 15:38, *.chello.pl

głupi trenerzyno pożegnać piłkarzy można przed meczem i nie muszą grać w ich miejsce powinni zagrać młodzi bo na pewno włoza w mecz serducho a te grajki którzy są na wylocie będą spacerować po boisku , dokąd to Wszołek będzie zwlekał już dawno Legia powinna mu wyznaczyc ostateczny termin nie zdecyduje się w tym terminie to do widzenia łaski niech nie robi a takie załatwianie przez klub to tylko osłabia jego prestiż

odpowiedz
Odp - 16.05.2021 / 21:25, *.lunet.eu

@bronek49: i co teraz? Sam przyznasz, że głupi komentarz

odpowiedz
o Bałkańcach z innej strony - 16.05.2021 / 14:32, *.centertel.pl

Jak przyjechał Vrdoljak w odwiedziny to przypominało mi się kilka faktów.
1) strata Vrdoljaka w środku pola w meczu z Lechem po której tak gonił Linnettego jakby nie chciał go dogonić w efekcie czego lech strzelił na 2:0.
2) filmik ze zgrupowania na którym Radović z Vrdoljakiem namawiają do gry w karty na pieniadze niepełnoletniego juniora (chyba Jagiełłę, gdzie teraz Jagiełło podaje piłki bo chyba nic nie osiągnął)
3) "clubbing " Ljubo i Rado przed decydującym o mistrzostwie meczem
4) wyjazdy w radosnych podskokach Vukovicia do Grecji i Rado do Chin a potem powrót i bajki o miłości do Legii
5) Romeo i Kapica ich tranfery oraz prowadzenie klubu
6) klepanie się w serducho i opowiadanie bajeczek o DNA
7) Ostatnie popisy Vesioviciowej na insta oraz inne mniej znane akcje.

Dwulicowe dupki!

Naprawdę nie ma czego żałować był i nie ma, będą inni. żaden piłkarz nie jest większy od klubu a kto mąci i psuje atmosferę a jednocześnie pozuje do fotek z elką to niech juz spier...la

A co wszołka to w sobotę o godzinie 0:01 powienien być komunikat klubu "W związku z nie otrzymaniem od piłkarza Pawła Wszołka odpowiedzi na propozycję przedłużenia kontraktu z naszym klubem. Informujemy że rozmowy zostały zakończone. Dziękujemy Pawłowi za grę dla naszego klubu i życzymy dalszych sukcesów sportowych. W przerwie meczu z Podbeskidziem B-Ba Prezes klubu wręczy Pawłowi oraz innym odchodzącym piłkarzom okolicznościowe dyplomy/puchary oraz bukiet kwiatów. Prosimy kibiców o oklaski dla Pawła oraz innych piłkarzy którzyopuszczają nasz klub! "

odpowiedz
adams - 16.05.2021 / 15:30, *.plus.pl

@o Bałkańcach z innej strony: Nic dodać, nic ująć. 100% racji.

odpowiedz
Prawdziwy Boniek gra w hondurasie - 16.05.2021 / 15:39, *.plus.pl

@o Bałkańcach z innej strony: Mi akurat Vrdoljak kojarzy się z :
- karne niewykorzystane z celticiem
- Wspomniany wyżej mecz z Amica
- słynny truskawkowy zaciąg w którym był najdroższy
- spowalnianie gry i granie do tyłu lub w poprzek boiska
-zawalony mecz w Warszawie że Steaua po jego błędach Rumuni gole strzelali
-radosc kibiców Dinama Zagrzeb że pozbyli się drewna i to za grube pieniądze
- mecz w Bydgoszczy z Amica w finale PP gdzie nie miał żadnego celnego zagrania !!! Albo kopał na aut W 1 połowie!!! i w 2 pół już go Skorża przesunął do obrony

odpowiedz
Ja85 - 16.05.2021 / 15:50, *.vectranet.pl

@o Bałkańcach z innej strony: 99% kibiców z żylety kochających legię w sytuacji gdy byliby piłkarzami odeszło by do Chin tak jak Rado. Wystarczy wspomnieć ze dostał tam pensje z Legii x8.

odpowiedz
luk - 16.05.2021 / 15:52, *.eurotel.cz

@o Bałkańcach z innej strony: Bardzo trafnie i w punkt.Nic dodac nic ujac, podpisuje sie pod tym.

odpowiedz
Fanekstraklasy - 16.05.2021 / 17:06, *.tpnet.pl

@o Bałkańcach z innej strony:a mi karne z celticiem

odpowiedz
Polujący na kłamców - 16.05.2021 / 18:45, *.t-mobile.pl

@o Bałkańcach z innej strony: Trzeci punkt to Twoje kłamstwo. Ljubo i Rado zabawili między finałowymi meczami o Puchar Polski ze Śląskiem. Mistrzostwo już było zdobyte, a pierwszy mecz finałowy we Wrocławiu wygraliśmy 2-0. Po co zmyślasz?

odpowiedz
Hę ? - 16.05.2021 / 20:00, *.tpnet.pl

@o Bałkańcach z innej strony: Chrzanisz

odpowiedz
taka orawda - 16.05.2021 / 23:24, *.centertel.pl

@Polujący na kłamców: nie gadaj glupot pili w enklawie po finale ze slaskiem a przed meczami o mistrzostwo. luboja nie gral o puchar bo sie zle czul ale na melanz sile mial. Bylo to przed meczami o mistrzostwo. Sprawdz sobie i to ty siejesz ferment

odpowiedz
Adam - 18.05.2021 / 00:27, *.chello.pl

@o Bałkańcach z innej strony: Pełna zgoda!

odpowiedz
Olek - 16.05.2021 / 14:08, *.tpnet.pl

Legia powinna pogonić tego Uzbeka,bo nie gra a kasę bierze,podobnie Rusina i Muciego,ten Szabanow nie grał w u siebie ,bo ciągle kontuzjowany,te zimowe transfery to lipa,nie zasłużyli grać w Legii

odpowiedz
kornel - 16.05.2021 / 14:13, *.centertel.pl

@Olek: uspokój się troche, daj im szanse

odpowiedz
placek ziemniaczany - 16.05.2021 / 14:17, *.play-internet.pl

@kornel: dobrze mówi chłopaczek

odpowiedz
Kielecki Sz.pieg - 16.05.2021 / 14:05, *.play-internet.pl

Szczerze mówiąc szkoda tylko Gruzina.

Głównie dlatego, że zawsze jak go widziałem przy piłce to myślałem o pysznym chaczapurii po adżarsku.

odpowiedz
PLBBOY - 16.05.2021 / 14:41, *.play-internet.pl

@Kielecki Sz.pieg: hahaha... Też tak miałem.

odpowiedz
Roma - 16.05.2021 / 13:58, *.lunet.eu

Z wielką przyjemnością i szczerze podziękuję Astizowi- kawał historii. Z wielką przyjemnością pożegnam Gwilię - długo na to czekałem.

odpowiedz
Lupus - 16.05.2021 / 13:35, *.centertel.pl

Dopiszcie do listy pożegnań tego wspaniałego Jasura, nic Legii po nim, tylko się umartwia albo leczy.

odpowiedz
Andreas - 16.05.2021 / 13:32, *.play-internet.pl

Prawda jest taka że drewno Kuchy ma 7 bramek strzelonych, A nasi techniczni Wszołek Kapustka ledwie 3.

odpowiedz
Ania - 16.05.2021 / 19:44, *.centertel.pl

@Andreas : no i co z tego... pogoń 3cia, Legiunia 1

odpowiedz
łubudubu - 16.05.2021 / 13:21, *.toneticgroup.pl

W siną dal!

odpowiedz
Pawełek - 16.05.2021 / 13:14, *.play-internet.pl

Dzisiejszej nocy Shabanov z Jankiem Muchą zabalowali w Selavi,także nie wiem czy dotrą na dekoracje ????????

odpowiedz
dino - 16.05.2021 / 13:06, *.plus.pl

A kiedy pożegnanie prezesa

odpowiedz
duch - 16.05.2021 / 12:55, *.chello.pl

Lewczuk w formie był świetny i napewno lepszy od wieteski któremu zdarzają sie dziwne babole lub przypadkowe kontakty z kolegami które konczą sie kontuzją
, Dużo złej gry Wieteski co do Lewczuka nie wiadomo dawno sie go oglądało w akcji potrzeba nam DOBREGO środkowego. A nie jakis szroty

odpowiedz
eLpolo - 16.05.2021 / 21:34, *.amazonaws.com

@duch: Uważam, że te babole Wieteski były spowodowane ciągłą rotacją i przerwami w grze. Stoper potrzebuje grania non stop , na tej pozycji ogranie w meczach jest jest niezbędne. Jak dostał granie od Czesia to i błędy zniknęły , bardzo solidnie wyglądał w ostatnich miesiącach. Tak trochę z innej beczki, czy widziałeś kolego co się działo z tym holenderskim stoperem z PSG jak zszedł Markinios ? Wiatrak z niego robili Monachijczycy bo ciagle na rezerwie, w drugim meczu już lepiej mu poszło . A gdzie ten Holender , Baker bodajże , a gdzie Wietes.

odpowiedz
jezus - 16.05.2021 / 12:43, *.vectranet.pl

Lewandowski nadchodzi do Legii, to juz pewne info - pozdro dla niekumatych i dla tych kumatych tez i dla Pani Eli z warzywniaka

odpowiedz
Lupus - 16.05.2021 / 13:58, *.centertel.pl

@jezus: z tego co mi wiadomo Lewandowskiego Legia wykopała do Pruszkowa i to był jeden z największych błędów naszych skautów

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 16.05.2021 / 14:10, *.play-internet.pl

@Lupus: Jeżeli myślisz,że Lewandowski grając w Legii,byłby w tym samym miejscu,co jest teraz,to......gratuluję samopoczucia.Popadł by w "nijakość".

odpowiedz
oLaf - 16.05.2021 / 14:41, *.vectranet.pl

@FOREVER LEGIA: Nie zgadzam się. NIe demonizujmy.

Jestem przekonany że Lewy byłby - mniej więcej - w tym samym miejscu. Dlaczego? Otóż dlatego że dla zachodnich klubów np. BVB czy Legia czy Lech... to mniej więcej to samo. Więc Lewy - szczególnie prowadzony przez Kucharskiego (nie pamiętam od kiedy) i tak by trafił do BVB.

Problemem jest to że będąc królem strzelców 1 i 2 ligi nie trafił (powrotnie) do Legii !!!

odpowiedz
Let it bi ! - 16.05.2021 / 22:44, *.tpnet.pl

@oLaf: Nasi schrzanili sprawę , natomiast marzeniem i pragnieniem Lewego powinien być powrót DO DOMU ( L ) . Może tak będzie , pytanie - kiedy ?

odpowiedz
Adam - 18.05.2021 / 00:26, *.chello.pl

@Let it bi !: A, czy Ty chciałbyś wracać do 'domu', w którym potraktowano Cię jak śmiecia?

odpowiedz
Zbigniew - 16.05.2021 / 12:22, *.play-internet.pl

Po co te komentarze ? Każdy trener ma swoją wizję zespołu i tylko on wie który z zawodników jest mu potrzebny a który musi odejść .My możemy sobie tylko po gdybać z racji swojej roli kibica .Normalne że jednych piłkarzy bardziej lubimy a innych mniej a jeszcze innych nienawidzimy .Nie daj Boże by to kibice mieli wpływ na ustalanie składu przed meczem . Są też tacy co by chcieli rządzić klubem , np; wybierać czy zwalniać prezesa lub trenera .Uchowaj Panie Boże .

odpowiedz
Wolfik - 16.05.2021 / 11:23, *.mm.pl

Mahir Emreli z Karabachu i Joel Abu Hanna z Ługańska zagrają w Legii. Sprawy są dogadane.

odpowiedz
MordaTyMoja - 16.05.2021 / 11:31, *.t-mobile.pl

@Wolfik:
Mbappe nie zagra w Legii. Sprawa pewna

odpowiedz
Wolfik - 16.05.2021 / 11:44, *.mm.pl

@MordaTyMoja: A to na pewno. Podobnie jak Haland.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 16.05.2021 / 11:46, *.centertel.pl

@Wolfik: Masz kolego więcej info na ich temat? Jaki poziom, może ktoś puścił farbę, jak grają, co w głowach mają?

odpowiedz
Wolfik - 16.05.2021 / 12:06, *.mm.pl

@Leśny Dziadek: Sądzę, że opowiednie informacje znajdziesz bez problemu. Temat jakiś czas już się przewijał, zatem informacji na ich temat jest sporo.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 16.05.2021 / 13:24, *.centertel.pl

@Wolfik: A jakie jest Twoje zdanie? Będzie chleb z tych pieców?

odpowiedz
Wolfik - 16.05.2021 / 13:53, *.mm.pl

@Leśny Dziadek: Naprawdę nie wiem. W dzisiejszych czasach to jak wróżenie z fusów. Najważniejsze, by byli gotowi do grania a nie do "odbudowy". Bo takich mam już dawno dość.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 16.05.2021 / 13:59, *.centertel.pl

@Wolfik: Akurat oni grali, ale faktycznie zobaczymy. Sporo tez zależy od Czesia, żeby to wszystko poukładać. Jeżeli chodzi o mnie to ostatnia szansa dla całej ,,elity,, Legii, żeby to zagrało i wreszcie były puchary. W innym przypadku, już w nic nie uwierzę.

odpowiedz
Ryba - 16.05.2021 / 11:06, *.chello.pl

Ja tam uważam że Lewczuk w formie lepszy niż WIetes i Jędza.. NO ale wiadomo wiek i kontuzje robią swoje.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 16.05.2021 / 11:19, *.centertel.pl

@Ryba : A nie uważasz, że powinniśmy poszukać 3 nowych stoperów...?

odpowiedz
Wolfik - 16.05.2021 / 11:25, *.mm.pl

@Leśny Dziadek: Lewego już mamy.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 16.05.2021 / 11:44, *.centertel.pl

@Wolfik: Hołownię?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 16.05.2021 / 11:02, *.centertel.pl

Z innej strony, wcale się nie dziwię takim zachowaniom. Przecież do Legii sprowadza się ludzi ,,z łapanki,,. Nawet jeżeli istnieje lista transferową, to przy kompletnym braku funduszy, można śmiało wpisać na nią każdego, zarówno Lewego, jak i jakiegoś Żwirka z Muchomorkowa. Ani na jednego, ani na drugiego nas nie stać. Dopiero, gdy ktoś kogoś nie chce, albo chce, ale pozbyć się kłopotu (bo jego charakter jest jak wulkan przed erupcją), taki gracz wali do nas śmiało, w radosnych podskokach. Można się zastanowić nad młodymi Polakami, ale ci albo wyjeżdżają, albo kosztują sporo, np. Slisz. A mityczna akademia dopiero raczkuje, co nie znaczy, że zacznie przynosić efekty. Bo skąd brać młodych, skoro coraz więcej z nich gra w piłkę, ale na kompie. Poza tym mamy coraz większy niż demograficzny. Dlatego chyba trzeba będzie się pogodzić z obecną sytuacją, która dotyczy wszystkich klubów w Polsce, i być może nie tylko. Długi rosną, zobowiązania też, za piłkarzý płacą chore kwoty, podobnie z kontraktami. Wyścig szczurów trwa, a na końcu jest paszczęka kota...

odpowiedz
Źródełko - 16.05.2021 / 11:00, *.plus.pl

Mam nadzieję, że w Źródle w czasie meczu będzie normalnie doping i atmosfera jak przed rokiem? Wbijacie bracia?

odpowiedz
Mateusz z Gór - 16.05.2021 / 10:56, *.orange.pl

Vesović i Gwilia nie powinni odchodzić za darmo. Odejście Cholowiaka to przyznanie się do tego, że jego transfer był bez sensu, mimo iż i tak grał lepiej niż ktokolwiek oczekiwał. Astiz, wiadomo. Lewczuk i Cierzniak świetna decyzja.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 16.05.2021 / 10:36, *.centertel.pl

Czym postawa Wszołka różni się od zachowania państwa Vesoviciów? W mojej ocenie niczym. Dostał ofertę, a teraz szuka nowego klubu, a może już znalazł i wali z Legią w pomidora? Szanujmy samych siebie, chociaż trochę. A jeżeli łaskawie wyrazi zgodę, to go przyjmą chlebem i solą, albo szampanem i kawiorem? Na pewno powinien dostać tę propozycję wcześniej, na pewno jest to profesjonalne z obu stron. Ale niech ktoś wreszcie zakończy ten cyrk, bo to jakiś totalny absurd się robi.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 16.05.2021 / 10:38, *.centertel.pl

@Leśny Dziadek: Errata: nie profesjonalne

odpowiedz
Luk - 16.05.2021 / 10:50, *.vectranet.pl

@Leśny Dziadek: Różni się tym, że nie obrabia Legii dudy na instagramie.Odejdzie to odejdzie.Swoje zadanie wykonał.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 16.05.2021 / 11:04, *.centertel.pl

@Luk: Niby masz rację, ok tym się różni, ale chodzi o wizerunek klubu. W obu przypadkach jest kiepsko.

odpowiedz
MordaTyMoja - 16.05.2021 / 12:14, *.orange.pl

@Leśny Dziadek: errata: nieprofesjonalne lub nie jest to profesjonalne ;)

odpowiedz
Zielu - 16.05.2021 / 12:35, *.centertel.pl

@Leśny Dziadek: tak pogrywać to on sobie może ale nie z największym klubem pilkarskim w Polsce. Po za kadrę meczową i tyle w temacie

odpowiedz
Leśny Dziadek - 16.05.2021 / 13:23, *.centertel.pl

@MordaTyMoja: Dziękuję, zawsze miałem z tym problem - pisanie nie z czasownikami i przymiotnikami, razem czy osobno, i tak mi zostało:)

odpowiedz
Trec - 17.05.2021 / 15:15, *.play-internet.pl

@Leśny Dziadek: mam tak samo :)

odpowiedz
go ( L ) den - 16.05.2021 / 10:33, *.orange.pl

Wszyscy out,dobra decyzja klubu,szkoda tylko Veso...ale jak żona ma rządzić to bezsens..pytanie co z Wszolkiem..

odpowiedz
Legiony - 16.05.2021 / 10:39, *.play-internet.pl

@go ( L ) den: patrz na boisko na charakter i umiejętności zawodnika. Najłatwiej pisać bzdury. Wszołek czy Kapustka nigdy nie będą mieli takiego serducha do gry.

odpowiedz
olew - 16.05.2021 / 10:31, *.vectranet.pl

Dziękujemy za grę. Dziękujemy bardzo. Życzymy powodzenia.
LEGIA MISTRZ !!!

odpowiedz