fot. Michał Wyszyński / SKLW
REKLAMA

Relacja z trybun: And Still Waiting

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Po niezwykle długich miesiącach oczekiwania w końcu na zakończenie sezonu 2020/21 mogliśmy ponownie zobaczyć się na trybunach. W tym sezonie mieliśmy okazję dopingować z trybun - i to w ograniczonej liczbie - tylko na dwóch meczach ligowych. Kilka tygodni temu, podczas meczu z Wartą, dopingowaliśmy nasz zespół spod Torwaru.

Kilkanaście dni temu rząd ogłosił luzowanie obostrzeń, zgodnie z którymi na trybuny stadionów od 15 maja można wpuszczać fanów do 25 procent pojemności obiektów, a kibice muszą zachowywać odpowiedni dystans i cały mecz... siedzieć w maseczkach. Na mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała Legia mogła wpuścić ok. 7,5 tysiąca kibiców. Pierwszeństwo mieli posiadacze abonamentów, a miejsca zwolnione przez karneciarzy trafiły ponownie do sprzedaży. Jak można się domyślać, wszystkie zwroty zeszły na pniu.

Niestety policja od samego początku robiła wszystko, aby uniemożliwić fetę na ulicach Warszawy - czy to na Starówce, czy też w formie, w jakiej świętowaliśmy przed rokiem, kiedy piłkarze pływali barką wzdłuż bulwarów wiślanych.

Ponad tydzień przed meczem Nieznani Sprawcy rozpoczęli internetową zbiórkę na oprawy, dzięki której udało się zebrać aż 39 tys. złotych. Zbiórka do puszek prowadzona była również w dniu meczu przy wejściach na stadion. W promieniu kilku kilometrów od naszego stadionu widoczne były niezliczone ilości białych kasków. Jakby miało być nas na trybunach z 70 tysięcy, a nie 7 tysięcy. Dodatkowo mundurowi byli spragnieni, by pokazać swoją władzę. Przy samym stadionie zgromadzeni byli w olbrzymich ilościach co kilka metrów, z kamerami i w pełnym rynsztunku, gotowi jak na wojnę. Wszystko to pomimo faktu, że spotkanie odbywało się bez udziału kibiców gości. W sektorze dla przyjezdnych zasiedli fani Legii, których musiano rozsadzić w systemie biletowym w związku z obecnymi epidemicznymi przepisami. Wraz z nami na trybunach pojawili się przedstawiciele wszystkich naszych zgód, w tym niemała delegacja FC Den Haag.

Prowadzący doping "Staruch" przypominał przed meczem, że każdy z nas musi dać z siebie cztery razy tyle co zwykle, a wtedy dobijemy do 100 procent normy. Tego dnia dodatkowa mobilizacja zgromadzonych na trybunach nie była konieczna. Wszyscy stęskniliśmy się niesamowicie za tym, co przez lata było dla nas codziennością, a ostatnio zostało nam odebrane - wspieraniem ukochanego klubu.



Na wyjście piłkarzy zaprezentowana została oprawa, która składała się z trzech malowanych sektorówek. Najpierw dwie z nich utworzyły obraz kibiców Legii z flagami i szalikami uniesionymi nad głowami, a na górnej trybunie pojawiła się Kolumna Zygmunta wraz z architekturą Starówki i hasło "And Still". Po paru minutach górna część sektorówki została zmieniona - tym razem widać było znane europejskie budowle, np. jak Wieża Eiffla, Big Ben czy Watykan, a hasło "And Still" uzupełniło słowo "Waiting" na dolnym transparencie. Dopełnieniem prezentacji było kilkaset flag w barwach powiewających po bokach, jak również pirotechnika w barwach odpalona na samej górze.

Nasz doping skoncentrowany był w stu procentach na wspieraniu Legii, oczywiście z licznymi "akcentami" mistrzowskimi. Nie mogło więc zabraknąć śpiewanego od 2002 roku "Przeżyj to sam, przeżyj to sam, dzisiaj Legia mistrza Polski ma, nasza Legia... Warszawa". Było także skandowanie na dwie strony "Mistrz, mistrz, Legia mistrz!", raz zarzucane przez Żyletę, a innym razem przez legionistów z trybuny Deyny. Skandowaliśmy również, na melodię "Legia gol, Legia gol, Legia gol" (i Żyleta, Żyleta, Żyleta) - "Legia mistrz, Legia mistrz, Legia mistrz". Była też pieśń "Legia mistrz..." na melodię "Let it be".



Na początku drugiej części spotkania doszło do zmiany w bramce Legii. Artura Boruca zastąpił kończący przygodę z naszym klubem Radek Cierzniak. Żyleta podziękowała najpierw Borucowi, który jak wiadomo od dawna jest ulubieńcem trybun naszego stadionu, a później pozdrowiono również Cierzniaka. Na okrzyki "dziękujemy", jeszcze przed pierwszym gwizdkiem, załapali się zresztą wszyscy gracze, z którymi nie przedłużono kontraktów. Z kolei do jednego z przedstawicieli GSD, który ma problemy ze zdrowiem, skandowaliśmy "Hej, Czajnik, wracaj do zdrowia!".

Druga prezentacja tego dnia miała miejsce w drugiej połowie. Najpierw rozciągnięta została Wielka Flaga, czyli nasza sektorówka z nazwą klubu przykrywająca niemal całą Żyletę. Kiedy sektorówka zjechała, na dolnej trybunie odpalone zostały ognie wrocławskie oraz świece dymne. O ile pierwsza prezentacja nie spowodowała przerwy w grze, tym razem dym jeszcze dobrych kilka minut unosił się nad boiskiem, a sędzia nakazał zawodnikom udać się do szatni. Zanim przewiało chmury, na Żylecie odpalonych zostało całe mnóstwo rac, więc pokaz pirotechniczny, zakończony drugim rozciągnięciem Wielkiej Flagi, przedłużył się do dobrych kilku minut. Przerwa w grze trwała blisko 15 minut, ale po tym czasie grę wznowiono i nie sprawdził się czarny scenariusz o przyznaniu przyjezdnym trzech punktów walkowerem, które mogłyby zapewnić im utrzymanie.

Pod koniec spotkania Żyleta pożegnała zespół z Bielska-Białej stosownym okrzykiem - "Niech z tej ligi wypier...la, Podbeskidzie Bielsko-Biała". Dla TSP porażka przy Ł3 oznaczała spadek z ekstraklasy po rocznej przygodzie.

Do końcowego gwizdka sędziego prowadziliśmy świetny doping - aż trudno uwierzyć, że nasza liczba była tak mocno ograniczona. Pokazuje to z pewnością drzemiący w nas potencjał, szczególnie po tak długiej przerwie. Kilka minut po zakończeniu meczu na płycie zaczęto ustawiać scenę, gdzie odbyła się dekoracja mistrzów Polski. Kolejne osoby z kadry naszego klubu nagradzane były brawami, aż do momentu wyczytywania nazwisk klubowych działaczy. Kiedy spiker wyczytał prezesa klubu, rozpoczął się festiwal gwizdów, a z Żylety po chwili skandowano "Mioduski, chcemy pucharów!".

Zanim opuściliśmy nasz stadion, jeszcze trochę pośpiewaliśmy, dziękując zawodnikom za udany sezon. Pozdrawialiśmy również Artura Boruca, m.in. okrzykami "Artur Boruc, Smuda ch...!". Później zaś ruszyliśmy w kierunku pomnika Syrenki na wysokości mostu Świętokrzyskiego. Trudno oszacować łączną liczbę kibiców, ale oczywiście ta daleka jest od tej, która gromadziła się przy okazji fetowania mistrzostw na Starówce. Wydaje się, że także zeszłoroczna feta na bulwarach wiślanych niedaleko naszego stadionu była o wiele bardziej radosna. Jedno jest pewne - dawno na fecie mistrzowskiej nie było tak licznych oddziałów policji, które na każdym kroku prowokowały świętujących kibiców. Służby robiły wszystko, żeby popsuć naszą zabawę - od samej organizacji fety, przez zamknięcie ogródków w pobliżu miejsca gdzie dotarł autokar z piłkarzami, po wszelkie prowokacje i interwencje, które nie miały nic wspólnego z zaprowadzaniem porządku.



Race i inne fajerwerki na bulwarach i w okolicy pomnika Syrenki płonęły raz po raz, a apogeum miało miejsce oczywiście w momencie przybycia autokaru z naszą drużyną. Pośpiewaliśmy wspólnie przez dobrych kilkanaście minut, a następnie legijny piętrowy autokar z piłkarzami ruszył w objazdówkę i jeszcze przez pewien czas w wielu miejscach Warszawy z dumą rozbrzmiewały donośne śpiewy - "Mistrzem Polski jest Legia".

Niestety po tym zaledwie jednym spotkaniu czeka nas półtoramiesięczna przerwa. 6 lub 7 lipca rozpoczniemy nowy sezon meczem kwalifikacyjnym do Ligi Mistrzów. Niech w końcu ziści się dłuższa przygoda naszego klubu w Europie. I oby miało to miejsce z udziałem publiczności. To niestety nie jest już od nas zależne. Rywala w pierwszej rundzie poznamy za miesiąc.

P.S. Na Żylecie wywieszone zostały transparenty "PDW Tołdi", "Gumas - trzymaj się", "Janduła Wypier...j" (w nawiązaniu do osoby z Radomia, która działa nie po myśli Radomiaka w kwestii nowego stadionu dla naszych przyjaciół), "Czajnik GSD Wracaj do zdrowia!", "Bartek walcz!" i "Джыму, Bobe! - cmeлым - boля!". Ostatni z transparentów poświęcony był chłopakom z Torpedo Mińsk, którzy siedzą w więzieniu na Białorusi. Później natomiast rozciągnięty został bardzo długi transparent "Chraniuk, Bodek, Morda, Balon, Dolin, Keczup, Kowal, Maniek, Kiler, Japa, Buli, Kaczor, Ufo, Piotrek Kwidzyn, Kamil Otwock, Kadik, Zwierzu, Sebek, Johnny, Łazana ZS, Karaś ZS, Front ZS, Ślimak ZS, Gazownik, Gonzo, Dżambo, Pawsen, Szaman, Świder PDW!". Na gnieździe wisiało dobrze znane płótno poświęcone Januszowi Walusiowi - "Stay Strong Brother".

Frekwencja: 6872
Kibiców gości: 0 (zakaz)

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (53)

+dodaj komentarz
Grzesiek_DolnyMokotów - 28.05.2021 / 09:13, *.onet.pl

Niestety z powodu braku karnetu (choć byłem na każdym meczu, nie kupowałem karnetu) musiałem zasiąść z żoną i synem na "rodzinnym", a nie na "Żylecie". szczerze... rodzinny nawet w dobie zdobycia Mistrza Polski to stypa. Staliśmy, śpiewaliśmy jako jedyni z nielicznych, widać było ludzi wychowanych na "Żylecie" bo reszta siedziała i nic... no do ch.. waclawa co jest grane?, po co Ci ludzie przychodzą na Ł3? Posiedzieć ? to do teatru!!! trzeci raz w życiu byliśmy na rodzinnym. Wcześniej byliśmy na meczu z Craxą na zakończenie poprzedniego sezonu - nigdy więcej !!! Pierwszy raz na rodzinnym byliśmy gdy zamknęli Żyletę, ale to inna bajka bo cala Żyleta była na rodzinnym :-) !!! Żyleta Żyleta Żyleta !!!

odpowiedz
Brat - 21.05.2021 / 18:23, *.chello.pl

Skoro było 6872 widzów to znaczy, że zwroty nie rozeszły się na pniu. Przecież mogliśmy wpuścić 8500 osób...

odpowiedz
Do Redakcji. - 21.05.2021 / 13:39, *.centertel.pl

PDW ADIK. Nie KADIK.

odpowiedz
Kibic L - 21.05.2021 / 11:41, *.t-mobile.pl

Tołdi z Mmz?

odpowiedz
Anouk - 21.05.2021 / 01:33, *.tpnet.pl

Nasi przyjaciele z Fc Den Haag chyba spadli do drugiej ligi holenderskiej ( chyba , że baraże o utrzymanie ? ) Szkoda , oby szybko awansowali z powrotem .

odpowiedz
Grzesiek_DolnyMokotów - 21.05.2021 / 01:20, *.onet.pl

Niestety z powodu braku karnetu (byłem na każdym meczu, nie kupowałem karnetu) musiałem zasiąść z żoną i synem na rodzinnym, a nie na "Żylecie". szczerze... rodzinny nawet w dobie zdobycia Mistrza Polski to stypa. Staliśmy, śpiewaliśmy jako jedyni z nielicznych, widać było ludzi wychowanych na "Żylecie" bo reszta siedziała i nic... no do ch.. waclawa co jest grane?, po co Ci ludzie przychodzą na Ł3? Posiedzieć ? to do teatru!!! trzeci raz w życiu byliśmy na rodzinnym. drugi raz byliśmy na meczu z Craxą na zakończenie poprzedniego sezonu - nigdy więcej !!! Pierwszy raz po zamknięciu Żylety, ale to inna bajka bo cala Żyleta była na rodzinnym !!! Żyleta Żyleta Żyleta !!!

odpowiedz
floyd - 21.05.2021 / 08:17, *.t-mobile.pl

@Grzesiek_DolnyMokotów: tez byłem raz na rodzinnym i póki co więcej się tam nie wybieram. Ale co się czepiasz ludzi, rodzinny to nie Żyleta, jak ktoś ma ochotę przyjść, obejrzeć mecz i podłubać w nosie, to po to stadion ma cztery trybuny ze dla każdego jest odpowiednie miejsce. A przyjdź czasem na górę Żylety i zobacz jaki tam jest doping, może zatęsknisz za atmosfera na rodzinnym?

odpowiedz
Rodzinny - 21.05.2021 / 09:47, *.171.7

@Grzesiek_DolnyMokotów: Grzesiu, spokojnie. Niektórzy nie dadzą rady stać i skakać cały czas jak na Żylecie (np. moja Mama, dzięki której jestem Legionistą od hu hu hu lat).
Ale co do dopingowania - spora racja. Ja się dziwnie czasami czuję, jak stoję, drę ryja, a "Janusze" się dziwnie patrzą. Najlepsze są "Grażynki" - proszę nie używać takich słów- tu są dzieci :)
Na szczęście parę osób z "trybuny otwartej" ;) tu jest i staramy się przekazywać naszym pociechom dobre wzorce:)
Pozdro !

odpowiedz
OIF - 21.05.2021 / 10:27, *.orange.pl

@Grzesiek_DolnyMokotów: Nie cały stadion ma ochotę stać i drzeć mordę tak jak ty i twoja rodzinka. Część ludzi przychodzi popatrzeć jak grają piłkarze i nie potrzebuje ryczeć drugiej osobie nad uchem

odpowiedz
ajg - 21.05.2021 / 11:48, *.chello.pl

@Grzesiek_DolnyMokotów: Nie wiem,czy wiesz,ale są tacy kibice,którzy przychodzą na stadion ,żeby oglądać mecz,a nie śpiewać! Dlatego nie siadają na żylecie.

Należe do tych,którym przeszkadza piro, nie lubię przerw w meczu ani dymu.

odpowiedz
j24 - 21.05.2021 / 14:54, *.play-internet.pl

@ajg: Skoro przeszkadza Ci w zasadzie wszystko, co tworzy atmosferę meczu, to po co właściwie przychodzisz na stadion? Nie lepiej obejrzeć mecz w TV w HD i z powtórkami?

odpowiedz
ajg - 21.05.2021 / 17:33, *.chello.pl

@j24: no widzisz - nie każdemu odpowiada to,co tobie! To,co Ty uważasz za atmosferę meczu,dla mnie i wielu innych jest psuciem tej atmosfery! Tzn nie mam na myśli śpiewów,to lubię! , ale jestem absolutnym wrogiem piro! Zwłaszcza od czasu,gdy -jeszcze na starym stadionie - raca spaliła mi kurtkę.A zadymianie uważam za głupotę!

odpowiedz
jezus - 21.05.2021 / 19:54, *.vectranet.pl

@Grzesiek_DolnyMokotów: huknij sie w leb, bo to te inne trybuny wlasnie bardzo duzo kasy daja do budzetu Twojego klubu i maja prawo kibicowac tak jak im sie podoba - osoby starsze tez maja skakac i drzec ryje caly mecz? baranie

odpowiedz
@Grzesiek_DolnyMokotów - 28.05.2021 / 09:17, *.onet.pl

@jezus: Baranem to może ty jesteś sądząc po komentarzu !!!

odpowiedz
Damian - 21.05.2021 / 00:10, *.tpnet.pl

https://www.siepomaga.pl/razemmozemywszystkodlakubusia?fbclid=IwAR1C7xgY6rflzFtsKvm87G7zgayXRW54F6_yyUVwTGRCdwp5Zwrw8GhH-Wc

odpowiedz
Yeti - 20.05.2021 / 23:27, *.vectranet.pl

Co ta oprawa miała znaczyć? Chcemy jechać do Watykanu???

odpowiedz
floyd - 21.05.2021 / 08:18, *.t-mobile.pl

@Yeti: And still, czyli jak w terminologii bokserskiej, and still champion, zmieniło się w And still waiting i tutaj zabytki miast europejskich, czyli ciagle mistrz czeka na puchary. Brawo NS!

odpowiedz
Felek - 21.05.2021 / 12:12, *.netfala.pl

@floyd: Przecież zagramy niedługo w pucharze Polski z jakimś pierdziszewem z pleszewa lub innego śremu więc o co kaman :)

odpowiedz
Yesman - 20.05.2021 / 22:30, *.centertel.pl

Za tak opiekuńczą milicję POdziękujmy naszemu prezydentowi miasta.

odpowiedz
Autor - 21.05.2021 / 10:10, *.tpnet.pl

@Yesman: Raczej ministrowi sprawiedliwości i naczelnikowi kraju...

odpowiedz
Autor - 21.05.2021 / 10:10, *.tpnet.pl

@Yesman: Raczej ministrowi sprawiedliwości i naczelnikowi kraju...

odpowiedz
gstrz - 21.05.2021 / 17:29, *.jmdi.pl

@Yesman: a to nie wina Tuska ?

odpowiedz
gazza - 20.05.2021 / 21:01, *.inetia.pl

Słaba ta oprawa ale i tak się cieszę że jest.
Oprawa fatalna pod każdym względem od grafiki po pomysł...Poprawcie się !

odpowiedz
M.K. - 21.05.2021 / 00:55, *.tpnet.pl

@gazza: Fatalny to Ty jesteś . Oprawa jest świetna . A jeśli chodzi o pomysł , to co ? Nie chcesz żebyśmy grali w jakichkolwiek pucharach europejskich i żeby były wyjazdy - czy jak ? To zadzwoń do Dariusza i poproś o wycofanie naszej drużyny ze startu w eliminacjach . Powiedz , że np.Termalika Ci wystarczy , a rywale z Anglii , Francji czy Włoch nie są zbyt atrakcyjni dla nas . ( Przy czym - nasza Ekstraklasa jest najważniejsza , ja to wiem ) .

odpowiedz
c u L t - 20.05.2021 / 19:59, *.amazonaws.com

Niepowinnišmy marudzič,trudne czasy ,mamy Mistrza????⚽️✨A co czujá inni jak ich drużyny słabiaki,a co do fety ...spoko dobra tradycja ,dobrze że méndy nie wariowały, bo inaczej mogło być tragicznie...Legia✨Mistrz✨⚽️✨

odpowiedz
Zygmunt - 20.05.2021 / 17:13, *.play-internet.pl

Pytanie z ciekawości- to Watykan (bazylika sw.Piotra) czy może paryskie Sacre-Coeur?Bo ja stawialbym raczej na tą drugą wersję patrząc na wykonanie sektorowki,ale ciekaw jestem zamysłu autorów

odpowiedz
pozdrowieniec - 20.05.2021 / 18:22, *.t-mobile.pl

@Zygmunt : Ja widzę Krzywą Wieżę w Pizie, a to duże to Hagia Sophia? Paryż już jest jako Wieża Eiffla. Watykan nie bierze udziału w rozgrywkach piłkarskich. A to ostatnie to Brama Brandenburska?

odpowiedz
Zygmunt - 20.05.2021 / 19:47, *.vectranet.pl

@pozdrowieniec:
Na moje oko to nie Haga Sophia,bo by był minaret a nie krzyze,poza tym H.S. nie ma aż takiej kopuły.No i właśnie patrząc na tą kopułę jakoś kojarzy mi się jednak Sacre-Coeur,bo są takie jakby poziome linie,fałdy(?)- nie wiem jak to nazwać profesjonalnie w sztuce :) a w Watykanie to byłyby bardziej pionowe- porównując ze zdjęciami oryginalnych budowli.A to ostatnie to według mnie na 99% Akropol (Ateny).

odpowiedz
Wiesiek - 20.05.2021 / 21:12, *.play-internet.pl

@Zygmunt : Wypisz wymaluj Sacre-Coeur

odpowiedz
pozdrowieniec - 21.05.2021 / 11:21, *.t-mobile.pl

@Zygmunt: Ja tak z przymrużeniem oka piszę, na szybko, co tam widzę. Ale rzeczywiście Brama w Berlinie ma taki rydwan na szczycie. Ta Hagia Sophia to też tak humorystycznie, przekornie. Pierwsza - Wieża Babel na pewno.

odpowiedz
oLaf - 21.05.2021 / 11:53, *.vectranet.pl

@Zygmunt : Chyba raczej z Stanbułu (żeby nie powtarzać 2 razy symboli tego samego miasta). Trudno powiedzieć, bo podobne budowle są w prawie każdym wielkim mieście np. Sankt Petersburgu czy nawet Lisbonie...

wg. mnie od lewej to: Coloseum (trochę nieudane ; ), Krzywa Wieża, Wieża Eiffela, Big Ben, Instanbuł, Ateny (Akropol).

I tak to "Legia uczy...Legia bawi" ; )))

odpowiedz
Zygmunt - 21.05.2021 / 14:20, *.futuro.pl

@pozdrowieniec:
Intuicyjnie- nie sądzę,by jakiś niemiecki zabytek znalazł się na oprawie,ale to tylko moja hipoteza. Nooo to tym tokiem to ja rozumiem,to trzecia od lewej to piramida Eiffla ;)

odpowiedz
Zygmunt - 21.05.2021 / 14:28, *.futuro.pl

@oLaf:
S.Petersburg i np.Moskwę kompletnie wykluczam bo wyglądają zupełnie inaczej.Myślałem jeszcze nad Belgradem,Budapesztem,ale jednak wizualnie mi nie pasuje żadne z tych miast.To samo Istambuł- na oprawie jak byk widoczne są krzyże tej świątyni,więc ni przypiął,ni przyłatał-nie uświadczysz tego przy Hagia Sophia,tylko minarety.Odpal sobie w necie jak wygląda Sacre-Coeur i porównaj z oprawą.Zobaczysz spore podobieństwa.Tak jak w relacji piszą o Watykanie, to też nie wykluczam takiej opcji,choć fasada bazyliki jest raczej prostokątna a nie trójkątna (no chyba,że założymy drobny błąd przy malowaniu oprawy).
Najlepiej byłoby dowiedzieć się u źródła co autorzy mieli na myśli,jednak nikt raczej nam tego oficjalnie nie napisze,więc pozostaje tylko zabawa w rozkminianie sztuki.

odpowiedz
oLaf - 21.05.2021 / 20:36, *.vectranet.pl

@Zygmunt: zabawa - jak na sezon ogórkowy - super : )

Istambuł rzeczywiście minaretów od diabła to nie pasuje - chyba że nasi przedstawiają wizję sprzed 1000 lat : )

Ja wiem, że podobne do Sacre-Coeur tylko nasi by nie popełnili błędu logicznego że 2 symbole Paryża dają naraz.... musi to być coś innego.

U ruskich o ten mi chodziłó: https://www.google.pl/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fakademiatriathlonu.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2019%2F12%2FPetersburg-mini.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fakademiatriathlonu.pl%2Fironman-70-3-st-petersburg-wyprzedany-w-31-godzin%2F&tbnid=lVEWOkvFlWVcyM&vet=12ahUKEwirksrDtNvwAhXD6CoKHRryC-YQMygMegUIARDNAQ..i&docid=9_97zyOVbefDQM&w=800&h=450&q=sankt%20petersburg&ved=2ahUKEwirksrDtNvwAhXD6CoKHRryC-YQMygMegUIARDNAQ

odpowiedz
Zygmunt - 21.05.2021 / 22:37, *.vectranet.pl

@oLaf:
No tak,też mi to ciągle z tyłu głowy chodzi,że nie może być logicznie 2 z tego samego miasta.To wtedy i odpada Watykan tak jak piszą w powyższej relacji,bo już jest Koloseum jako Rzym.Kurde,no faktycznie,to u ruskich też bardzo podobne...
Poddaje się,pozdrawiam :)

odpowiedz
oLaf - 22.05.2021 / 12:49, *.vectranet.pl

@Zygmunt : .... jak ktoś ma dużą fantazję to odnajdzie tam nawet Kapitol z Waszyngtonu (on ma trochę inny widok od przodu i tyłu - jeden jest trochę podobny ; )

Ciekawe czy Panorama Warszawy będzie miałą dodany najwyższy budynek w mieście ; )

Pozdro!

odpowiedz
Acab - 20.05.2021 / 15:37, *.tpnet.pl

HTM PDW

odpowiedz
R3 - 20.05.2021 / 15:09, *.plus.pl

Kto to jest Gsd ?

odpowiedz
A. - 20.05.2021 / 17:46, *.centertel.pl

@R3: GSD to jedna z grup kibicowskich

odpowiedz
R3 - 20.05.2021 / 15:09, *.plus.pl

Kto to jest Gsd ?

odpowiedz
Alex Bielany - 20.05.2021 / 21:10, *.centertel.pl

@R3: gang starych dziadow

odpowiedz
olew - 20.05.2021 / 12:15, *.vectranet.pl

doping był dobry, napisy (transparenty) jak zawsze... cudownie być znowu na stadionie !

odpowiedz
xyz - 20.05.2021 / 11:42, *.virginm.net

prezentacja wielkiej flagi w takim stanie to raczej nie najlepszy pomysl

odpowiedz
Alan - 20.05.2021 / 09:43, *.t-mobile.pl

Mecz i cała otoczka dopitnie pokazuje że w Warszawie juz dawno nie ma czegoś takiego jak moda na Legie....niestety z roku na rok wygląda to coraz gorzej i tego akurat nie da się zwalić na Prezesa....co do Pucharów to pełna zgoda one są w takim klubie jak Legia wręcz konieczne ! Choc jak już są to tak się składa że najważniejsze mecze sa bez udziału publiczność.... I to też nie nie jest wina Prezesa.....

odpowiedz
oLaf - 20.05.2021 / 14:51, *.vectranet.pl

@Alan: kurcze, nic dziwnego, nie każdy chce się utożsamiać z PDW... : O dziwne klimaty niestety.

odpowiedz
Buhaha - 20.05.2021 / 18:56, *.plus.pl

@Alan: dopitnie? A może dojedzennie? Pisać się placku naucz.

odpowiedz
cieciu - 20.05.2021 / 09:27, *.plus.pl

dobrze, że nie było za dużo gwizdów na Czesława. Na filmie z 2004 widać, że coś tam śpiewał ale się nie cieszył. przed meczem przeprosił. jak wejdziemy do LM do odkupi swoje przewiny.

odpowiedz
reklama kaszlu - 20.05.2021 / 10:50, *.t-mobile.pl

@cieciu: Bill Clinton palił trawę, ale się nie zaciągał

odpowiedz
Zawieja - 20.05.2021 / 10:53, *.t-mobile.pl

@cieciu: do czego wejdziemy ? masz cięciu dobre poczucie humoru :) :) :)

odpowiedz
Donald Tusk - 20.05.2021 / 11:34, *.com.pl

@cieciu: To tak jak ja! Paliłem trawkę ale się nie zaciągałem :)

odpowiedz
OLaf - 20.05.2021 / 17:25, *.centertel.pl

@cieciu: Czesiek to poznańska konfitura, on nie powinien być nigdy trenerem Legii

odpowiedz
Zyga - 20.05.2021 / 18:48, *.tpnet.pl

@OLaf: W jakiejś tam starożytnej sprawie o jakąś tam gdzieś tam korupcję , to Czesiek powiedział policji że : Nic nie wie , nic nie pamięta , a nawet ( to chyba inna sprawa z kolei ) że był pijany ( serio tak powiedział ) - więc skoro dosłownie nic się od niego nie dowiedziano , to nie jest konfiturą . zwyczajnie spławił psy . I wogóle jest uczciwy .

odpowiedz
BeWu - 20.05.2021 / 09:23, *.cirow.pl

Pytanie do redakcji:

Będą plusy i minusy po meczu z PBB?

odpowiedz