Filip Mladenović - fot. Piotr Kucza / 400mm
REKLAMA

Gala Ekstraklasy: Cztery wyróżnienia dla legionistów!

Woytek

Podczas Gali Ekstraklasy podsumowującej sezon 2020/2021 dokonano wyboru najlepszych zawodników i trenera trenera. Przedstawiciele Legii zgarnęli cztery z sześciu statuetek! Obrońcą sezonu został Filip Mladenović, pomocnikiem sezonu wybrano Luquinhasa, a napastnikiem sezonu Tomasa Pekharta. Piłkarzem sezonu został wybrany przez piłkarzy Ekstraklasy Filip Mladenović. Serdecznie gratulujemy!

Statuetek nie otrzymali: Czesław Michniewicz, który był nominowany do nagrody trenera sezonu, Artur Boruc, Bartosz Kapustka i Josip Juranović.

Bramkarz sezonu: Dante Stipica (Pogoń)
Nominowani byli: Dominik Hładun (Zagłębie), Dusan Kuciak (Lechia), Frantisek Plach (Piast), Artur Boruc (Legia)

Obrońca sezonu: Filip Mladenović (Legia)
Nominowani byli: Kamil Piątkowski (Raków), Jakub Bartkowski (Pogoń), Josip Juranović (Legia), Benedikt Zech (Pogoń)

Pomocnik sezonu: Luquinhas (Legia)
Nominowani byli: Marcin Cebula (Raków), Filip Starzyński (Zagłębie), Mateusz Szwoch (Wisła Płock), Bartosz Kapustka (Legia)

Napastnik sezonu: Tomas Pekhart (Legia)
Kamil Biliński (Podbeskidzie), Mikael Ishak (Lech), Jesus Imaz (Jagiellonia), Jakub Świerczok (Piast)

Trener sezonu: Marek Papszun (Raków)
Nominowani byli: Czesław Michniewicz (Legia), Kosta Runjaic (Pogoń), Piotr Tworek (Warta), Waldemar Fornalik (Piast)

Piłkarz Sezonu: Filip Mladenović (Legia)
Nominowani byli: Tomas Pekhart (Legia), Jakub Świerczok (Piast), Dante Stipica (Pogoń), Kamil Piątkowski (Raków)

Wyboru dokonali dziennikarze sportowi oraz przedstawiciele Ekstraklasy S.A. i PZPN: Krzysztof Marciniak, Bartosz Gleń i Marcin Rosłoń z CANAL+, Szymon Borczuch i Sylwia Dekiert z TVP, Mateusz Rokuszewski z Weszło, Łukasz Olkowicz z Przeglądu Sportowego, Andrzej Janisz z Polskiego Radia, Piotr Koźmiński z Wirtualnej Polski, Michał Trela z Newonce.Sport, Jakub Kręcidło ze Sport.pl, Roman Kołtoń z Prawdy Futbolu, Przemysław Pawlak z Piłki Nożnej, Tomasz Smokowski z Kanału Sportowego, Sebastian Staszewski z Interii, Maciej Stolarczyk z PZPN oraz Wojciech Bajak z Ekstraklasa.org.

Piłkarza sezonu wybrali wszyscy zawodnicy PKO Bank Polski Ekstraklasy.

fot. Piotr Kucza / 400mm
fot. Piotr Kucza / 400mm.pl
fot. Piotr Kucza / 400mm
fot. Piotr Kucza / 400mm
fot. Piotr Kucza / 400mm.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

+dodaj komentarz
dejne3 - 18.05.2021 / 19:23, *.vectranet.pl

Najlepszy strzelec Tomasz Pekhart,Panu prezesowi TVP, nie przeszło przez gardło piłkarz Legii ,musiał Jedak dodać że ta bramka zdobyta prze Tomasza z Lechia sprawiła że betony są tam gdzie ich miejsce

odpowiedz
Zbycho(L) - 18.05.2021 / 10:38, *.chello.pl

W dzisiejszym Przeglądzie Sportowym w artykule redaktora Roberta Piątka wyczytałem, że według PS najlepszym piłkarzem sezonu 2020/2021 został Jakub Świerczok. Wiadomo, że najlepszym piłkarzem został nasz Filip Mladenović. Wybierali go sami piłkarze, a to już coś znaczy, nie tam jacyś pseudo redaktorzy z PS.
Od dzisiaj przestaję czytać tego szmatławca. Najgorsze, że to pisze ktoś kto kiedyś redagował tygodnik NASZA LEGIA. Wstyd i hańba.

odpowiedz
Wolfik - 18.05.2021 / 11:28, *.mm.pl

@Zbycho(L): A jest się czym denerwować? Każda gazeta może przeprowadzić własny plebiscyt. może pamiętasz, dawniej był katowicki "Sport" czy krakowskie "Tempo" oraz ogólnopolska "Piłka nozna". Chyba nie było takiego sezonu, by we wszystkich tych pismach wygrał ten sam zawodnik. Wiadomo, oceny bywają subiektywne.

odpowiedz
Singspiel - 18.05.2021 / 14:41, *.plus.pl

@Zbycho(L): oceny dla piłkarzy za mecze nie pochodzą od Roberta. Praktycznie mecz ocenia ten, kto pisze do niego tekst. Pilkarz roku PS nie pochodzi wiec z wyboru. To grajek z najwieksza liczba punktow lub srednia na mecz. Przepros wiec Roberta

odpowiedz
Mamut - 18.05.2021 / 09:36, *.t-mobile.pl

Żeby pepik po roku się nie nauczył polskiego

odpowiedz
odp - 18.05.2021 / 10:02, *.plus.pl

@Mamut: a dlaczego tak źle mu życzysz?

odpowiedz
Mamut - 18.05.2021 / 19:22, *.t-mobile.pl

@odp: a czy ja mu źle życzę, po prostu dla Czecha nauczanie się polskiego nie powinno stanowić problemu.

odpowiedz
Wukashi - 18.05.2021 / 08:48, *.orange.pl

O gurde, Malden uśmiechnięty! Pierwsze widzę!

odpowiedz
jo - 18.05.2021 / 08:07, *.sekocin.pl

Ładna i skromną ceremonia. Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych... ale jakby ktoś z C+ to czytał, to nie zapraszajcie więcej ćwoków z tvp,bo obaj zachowywali się jakby mieli swoje 5 minut na promocję swojej stacji telewizyjnej. Ten młodszy - szczyt nietaktu w stosunku do prowadzącej. Po prostu cham ze słomą w butach. Ten starszy dyszał jak pedofil w Smyku gdy się produkował na scenie. W porównaniu do innych wręczających nagrody i wypowiadających się to była absolutna porażka w kwestii kultury.

odpowiedz
Ssmzm - 18.05.2021 / 08:23, *.plus.pl

@jo: Dokładnie

odpowiedz
Pawciu - 18.05.2021 / 08:03, *.net.pl

Mladenovic chyba drugi raz w zyciu sie usmiechnal- pierwszy raz w niedziele, wczoraj drugi :)

odpowiedz
MAKEN - 18.05.2021 / 05:42, *.151.165

Sport polega na zwycięstwach. A nasz Micho zlał Papszuna 4 do 2. Więc, kto powinien wygrać ?

odpowiedz
Bolo - 17.05.2021 / 23:27, *.chello.pl

A co tam Puchacz robi?

odpowiedz
Karol - 17.05.2021 / 23:33, *.chello.pl

@Bolo: odebrał statuetkę za turbokozaka, jedyne wyróżnienie dla piłkarza drezyny ;)

odpowiedz
m57 - 17.05.2021 / 23:34, *.chello.pl

@Bolo: Puchacz robi HU HU, HU HU.

odpowiedz
Biała Siła - 18.05.2021 / 08:52, *.vectranet.pl

@m57: haaaa dobreee

odpowiedz
Meter - 18.05.2021 / 09:22, *.t-mobile.pl

@m57: mistrz!!!!????

odpowiedz
Abcd - 18.05.2021 / 10:15, *.t-mobile.pl

@m57: hahaha

odpowiedz
Ben - 17.05.2021 / 23:02, *.inetia.pl

Trzeba się zgodzić z wynikami głosowania.

odpowiedz
Rafa(L) - 17.05.2021 / 23:43, *.play-internet.pl

@Ben: Wszystko się zgadza. Mam jedno ale. Dzisiaj w tym plebiscycie uczestniczyli praktycznie piłkarze z 1 trójki. I jak bramkarz z Pogoni mógł wygrać?. Chodzi mi o fakt piszczenia 4 goli z bezpośrednim rywalem (w tamtym czasie)

odpowiedz
Dołson - 18.05.2021 / 05:56, *.chello.pl

@Rafa(L) : 1 mecz nie decyduje o tej nagrodzie tylko cały sezon a 17 czystych kont w lidze samo się nie zrobiło Dante zasłużył na tą nagrodę

odpowiedz
olew - 17.05.2021 / 22:51, *.vectranet.pl

Legia gra weselej i ładniej od Rakowa, z drugiej strony Legia ma znacznie lepszych grajków, więc ten Papszun może zasługuje na wyróżnienie. Dziwi mnie wybór Stipicy, Kuciak i Boruc znacznie lepsi.

odpowiedz
floyd - 18.05.2021 / 08:47, *.chello.pl

@olew: a ja się zgadzam, wszystkie mecze które pogoń wygrała 1:0 wybronił im bramkarz, Boruc był solidny + kilka super interwencji a Kuciak miewał babole. Pozdro

odpowiedz
floyd - 17.05.2021 / 22:50, *.chello.pl

Szczerze mówiąc, to zwycięzca w każdej kategorii wg mnie najbardziej zasłużył. Tez bym tak typował.

odpowiedz
Szelka - 18.05.2021 / 01:23, *.chello.pl

@floyd: pełna zgoda, tyle że ja nie typowałem, a byłem pewien takich rozstrzygnięć. Najbardziej imponujące i najbardziej wiarygodne jest jednak zwycięstwo naszego FM w kategorii "Piłkarz Sezonu" W tej kategorii głosowali wyłącznie piłkarze ESA, a nie pijarowscy "ustawiacze" plebiscytowych wyników.
Ps.: i pomyśleć, że jeszcze rok temu b. nasz MV otarł się o zwycięstwo w tej najbardziej prestiżowej kategorii. A gdzie jest teraz? Wielka szkoda...

odpowiedz
Wolfik - 18.05.2021 / 11:24, *.mm.pl

@floyd: Rywalizacja pomiedzy Stipicą a Plachem musiała być ciekawa. Osobiście nie zdziwiłbym się, gdyby to Słowak wygrał tą kategorię. W każdym razie obie kandydatury z pewnoscią by się obroniły. Co do pozostałych - pododnie jak Koledzy nie mam wątpliwości.

odpowiedz
Andreas - 17.05.2021 / 21:35, *.play-internet.pl

Gratulacje. Mladenovic najlepszym piłkarzem przy tylu błędach w obronie i ataku A zwłaszcza w ataku mógłby dołożyc z 5 bramek bo okazji było bez liku.

odpowiedz
L - 17.05.2021 / 21:48, *.chello.pl

@Andreas : weź rozbieg.....sciana może pomóc

odpowiedz
Daszka - 17.05.2021 / 22:16, *.chello.pl

@Andreas : zamieściłeś jeden z najbardziej dziwacznych wpisów na tym portalu. Cóż, niektórym kibicom nie sposób dogodzić.
Ps.: a może zdobądź się na więcej i rozwiń merytorycznie zaprezentowane przez Siebie zdanie. Być może byłoby o czym poczytać...

odpowiedz
Wiem co mówię - 17.05.2021 / 22:22, *.chello.pl

@Andreas : ale żeś popisał..

odpowiedz
Leśny Dziadek - 17.05.2021 / 23:23, *.centertel.pl

@L: Ściana też może nie wytrzymać...

odpowiedz
Stefan - 19.05.2021 / 10:41, *.chello.pl

@Andreas : najlepszy był Luqi... co mecz równo i był najlepszy. Mladen sezon życia, jednak ciut za Luqinhasem

odpowiedz