fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Wybieramy Piłkarza Sezonu 2020/21!

Redakcja

Zapraszamy do udziału w wyborach najlepszego legionisty sezonu 2020/21. W zakończonych w niedzielę rozgrywkach w barwach Legii zagrało 36 piłkarzy. Wybierać możecie spośród 30 zawodników, którzy na boisku spędzili w sumie co najmniej 90 minut. W poprzednim sezonie w naszym plebiscycie zwyciężył Domagoj Antolić. Kto uzyska najwięcej Waszych głosów w tym? Decydujcie!



Formularz do głosowania znajdziecie poniżej oraz na stronie głównej serwisu

Wybierz legionistę sezonu 2020/21

Dotychczasowi zwycięzcy Plebiscytu LL!
Sezon 1999/2000: Marek Citko
Sezon 2000/2001: Marcin Mięciel
Sezon 2001/2002: Cezary Kucharski
Sezon 2002/2003: Stanko Svitlica
Sezon 2003/2004: Artur Boruc
Sezon 2004/2005: Artur Boruc
Sezon 2005/2006: Łukasz Fabiański
Sezon 2006/2007: Miroslav Radović
Sezon 2007/2008: Roger Guerreiro
Sezon 2008/2009: Jan Mucha
Sezon 2009/2010: Jan Mucha
Sezon 2010/2011: Miroslav Radović
Sezon 2011/2012: Dusan Kuciak
Sezon 2012/2013: Marek Saganowski
Sezon 2013/2014: Miroslav Radović
Sezon 2014/2015: Jakub Rzeźniczak
Sezon 2015/2016: Nemanja Nikolić
Sezon 2016/2017: Vadis Odjidja-Ofoe
Sezon 2017/2018: Arkadiusz Malarz
Sezon 2018/2019: Carlitos
Sezon 2019/2020: Domagoj Antolić

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (79)

+dodaj komentarz
Trampolina dla pingwina - 04.06.2021 / 03:39, *.optonline.net

Troszkę wyniki bedą zakłamane, jak tu każdy marny amikowy troll może zagłosować.

odpowiedz
Lukasz - 03.06.2021 / 23:54, *.40.119

A Tymoteusz Puchacz to on nie gra w Legji

odpowiedz
lob - 03.06.2021 / 11:20, *.chello.pl

Pekhart i Wieteska chcą odejść............Jura jak dostanie Legia dobrą ofertę to też odejdzie.............Z czym ( z kim ) do Europy wystartujemy za miesiąc ???

odpowiedz
Dynda mi - 04.06.2021 / 03:36, *.optonline.net

@lob: po co siejesz panikę ?
Żaden z nich nie chce odchodzić, to plany na przyszłość.
Trollowanie sprawia ci satysfakcję ?

odpowiedz
Artur.K. - 03.06.2021 / 11:18, *.inetia.pl

Bez Pekharta bylibyśmy w czarnej d*pie..

odpowiedz
123 - 02.06.2021 / 15:07, *.t-mobile.pl

Trzeci raz Artur Boruc!!!

odpowiedz
R - 01.06.2021 / 00:15, *.mm.pl

Gole głową:
8 - Pekhart
4 - Flavio Paixao, Uryga, Simić

Drużynowo:
15 - Legia
12 - Lechia, Wisła Płock, Zagłębie
...
4 - Warta, Wisła Kraków







Najefektywniejsi (co najmniej 4 pkt. w klas. kanad.):

Pekhart (gol lub asysta co 93 min.)
Świerczok (94)
Tiago Alves (99)
Cebula (114)
Błaszczykowski (121)



Udział zawodnika w golach drużyny (bramka+asysta):

Szwoch (48,6%)
Jimenez (48,4%)
Świerczok (46,2%)
Pekhart (45,8%)
Biliński (41,4%)




Zespół Legii pozwolił rywalom na oddanie najmniejszej liczby strzałów - śr. 8,97 na mecz (3,07 celnych).


Najwyższa śr. wieku - Legia (28,24), najniższa Górnik (25,21).

Najwięcej rzutów karnych (8) było podyktowanych dla:
- Legii i Rakowa (wszystkie wykorzystane),
- Cracovii i Piasta (5 wykorzystanych).



Najwięcej bramek zdobytych w #Ekstraklasa w sezonie 2020/21:
- w meczach u siebie - Legia (29),
- na wyjazdach - Raków (27).



Najwięcej rzutów karnych w sezonie 2020/21 w #Ekstraklasa spowodował Artur Jędrzejczyk (3).

Dwa z nich w meczu ze Stalą Mielec.
Najwięcej minut prowadziła Legia Warszawa (963), a najmniej Stal Mielec (424).


Najwięcej meczów z prowadzeniem zanotowała Legia Warszawa (21).


Najwyższa średnia punktowa (2,13) mistrza Polski od sezonu 2013/14, wtedy 2,19, również Legia.

odpowiedz
AML - 30.05.2021 / 19:56, *.centertel.pl

Q....A MAĆ GDZIE TE WIELKIE TRANSFERY PREZESIE MIODUSKI !!!
========================================
JAK PISAŁEM PO SEZONIE, ŻE TRZEBA JUŻ ROBIĆ TRANSFERY, ŻEBY ZDĄŻYĆ DO 1 CZERWCA TO BYLI TACY, KTÓRZY STUDZILI EMOCJE I WMAWIALI WSZYSTKIM, ŻE WSZYSTKO JEST DOGRANE I NIEBAWEM BĘDĄ TRANSFERY. OD TAMTEGO CZASU UPŁYNĘŁY 2 TYGODNIE I CISZA W TEMACIE !!!
ZA CHWILĘ MISTRZOSTWA EUROPY A MY NADAL NIE MAMY PEŁNEGO SKŁADU - OBUDZIMY SIĘ Z RĘKĄ W NOCNIKU !!!
CORAZ BARDZIEJ DOCHODZI DO MNIE, ŻE KASA JEST PUSTA A TE ZAPOWIADANE TRANSFERY TO GRUSZKI NA WIERZBIE.
ZACZYNAM ODCZUWAĆ WKUR..... - ZRESZTĄ WIĘKSZOŚĆ PEWNIE MA PODOBNE ODCZUCIA !!!

PREZESIE MIODUSKI DZIAŁAJ !!!

TYLKO LEGIA - LEGIA 16 MP !!!

odpowiedz
B72 - 30.05.2021 / 22:17, *.virginm.net

@AML: rozwiązali kilka kontraktów tak , że kasy trochę maja , ale w czasie pandemii wiele klubów z lepszych lig dostało mocno po dupie i będą szukały oszczędności i myślę, że w takich graczy będzie celował nasz pion skautingu. Pamiętaj, że w tym roku są mistrzostwa Europy i bierze w nich udział prawie połowa kontynentu , sporo graczy liczy ,że się pokaże i podpiszą lepsze kontrakty w nowych klubach . Ci z lepszych od naszej lig też poczekają i jesli nie trafi sie dobra oferta z dobrej ligi to dopiero wtedy spojrzą na Legie . Zresztą moim zdaniem to tym składem przejście 2 rund będąc do tego rozstawianym jest obowiązekiem jesli chcemy cos ugrać w pucharach .

odpowiedz
AML - 30.05.2021 / 22:31, *.centertel.pl

I RUNDA ELIM. DO FAZY GRUPOWEJ LM !!!
================================
@B72:
Riga FC (Łotwa)
HJK Helsinki (Finlandia)
Linfield FC (Irlandia Północna)
Fola Esch (Luksemburg)
Szachtior Soligorsk (Białoruś)
Neftci Baku (Azerbejdżan)
Maccabi Hajfa (Izrael)
Shamrock Rovers (Irlandia)
Connah's Quay Nomads FC (Walia)
Valur Reykjavik (Islandia)
FK Bodo/Glimt (Norwegia)
NS Mura (Słowenia)
KF Teuta (Albania)
zwycięzca rundy wstępnej (HB/Prisztina/Inter Escaldes/Folgore)
Borac Banja Luka (Bośnia i Hercegowina)
Hamrun Spartans (Malta)

JESZCZE KILKA LAT TEMU LEGIA NIE MIAŁABY ŻADNYCH PROBLEMÓW Z POKONANIEM TYCH DRUŻYN A DZISIAJ Z POŁOWĄ Z NICH MOŻE MIEĆ PROBLEMY.
NAJWAŻNIEJSZE TO ŻEBY NIE TRAFIC NA MACCABI, NEFTCI, SZACHTIOR, RIGA, HELSINKI, SCHAMROCK, LINFIELD. POZOSTAŁE RACZEJ DO PRZEJŚCIA BEZ PROBLEMU !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!

odpowiedz
Bum - 31.05.2021 / 12:24, *.227.66

@AML: Albo wyłącz ten caps lock albo zamknij jape i nie komentuj! Irytujesz dzieciaku.
Ty mówiłeś hahaha.... Przyznaj się że jesteś pacjentem tworek :D

odpowiedz
Polski Lwów - 30.05.2021 / 11:44, *.play-internet.pl

Gruzin za adżara

odpowiedz
Autor - 30.05.2021 / 11:10, *.virginm.net

Nie chce nic sugerowaac ale na transfermarkt w dziale LEGIA WARSZAWA ---- POGLOSKI jest cale 0 nazwisk.... Z.E.R.O.... dociera to do was ?
Tutaj wmawiaja nam ze przyjdzie sila... bo nazwiska ktore widnieja na Legia.net i Legionisci.com to sa porzadni pilkarze. A tak naprawde to zaslona dymna i nie przyjdzie nikt albo zwyczajna zapchajdziura zeby liczba sie zgadzala. Coraz gorzej...

odpowiedz
Quick - 30.05.2021 / 20:24, *.chello.pl

@Autor:
To był wspaniały PR zrobiony na polecenie Miodka. Jak to my interesujemy się zawodnikami, którzy są ograni po dobrym sezonie z lepszych lig. A tak na prawdę będzie jak zwykle. Przyjdą za darmo po przejściach,bez treningu. Nie łudźcie się że awansujemy do jakiś pucharów. Ja nie ma żadnych wątpliwości, że już na koniec wakacji będziemy po wszystkich eliminacjach.

odpowiedz
Autor - 31.05.2021 / 12:01, *.227.66

@Quick: trudno nie odnieść takiego wrażenia... Dziwię się tym którzy nabijani w butelkę 4ty sezon nadal wierzą temu pajacowi. Dramat

odpowiedz
ADAMOWICZ ALE NIE PAWEŁ - 30.05.2021 / 10:12, *.centertel.pl

Niema takiego sam szrot jest

odpowiedz
L L L - 30.05.2021 / 08:46, *.centertel.pl

Luquinhas

odpowiedz
Yogi - 30.05.2021 / 08:11, *.chello.pl

Jerzy Dudek

odpowiedz
!(L)! - 29.05.2021 / 23:10, *.tpnet.pl

Boruc lub Jędrzejczyk

odpowiedz
anono - 29.05.2021 / 21:21, *.vectranet.pl

pacze w tv, a tam Kante w finale LM , ładnie koleś awansował , dopiero co w L, a teraz już w finale LM!!!

odpowiedz
grzesiek - 29.05.2021 / 20:39, *.centertel.pl

Miro Radović

odpowiedz
Sebo(L) - 29.05.2021 / 19:47, *.master.pl

Ja oddałem, swój głos na Tomasa Pekharta i dziwnym by było aby król strzelców Eklstraklasy i strzelec niemal połowy zdobytych bramek przez Legię w sezonie nie został piłarzem roku. Nie oszukujmy się gdyby nie było Pekharta to tych bramek by nie było.Czy się to komuś podoba czy nie. Boruc? Szacun,że potrafi w swoim wieku jeszcze bronić na wysokim poziomie,ale to nie on był architektem zdobycia przez Legię MP.

odpowiedz
Rafał Duda - 29.05.2021 / 19:29, *.chello.pl

Lewy za pobicie rekordu Gerda Mullera

odpowiedz
B72 - 29.05.2021 / 19:08, *.virginm.net

Dla mnie Jura wszedł w biegu do źle grającej drużyny ( strzelil babola ) ale szybko się ogarnąć potrafił . Potem już cały czas na równym bardzo wysokim poziomie , w debiutanckim sezonie posadził na "ławę" Wszolka , do tego sprawdził sie tez na lewej stronie ,wszędzie gdzie trener wystawiał go do gry . Jego powołanie do ekipy Vice mistrzów to nie przypadek . Zastanawiałem sie też nad Andre , wydawał się odstawiony na boczny tor, Czesio też początkowo nie widział dla niego miejsca w pierwszej 11 . Potem wskakuje troche z przymusu bo covid czy tam kontuzja ( juz nie pamiętam) i pozamiatał, nie oddał miejsca do końca sezonu , pewnie ktos powie ,ze zabrakło "fajerwerkow" w jego grze (bramek ,asyst ) ale to on był motorem napedowym tej druzyny ,to on pchał ją do przodu ( chwała Czeskowi ,ze potrafił wydobyć z niego wszystko co najlepsze ) regulował tempo gry - pan pilkarz , to dzieki jego podaniom Kapi &Luki tak szaleli z przodu , do tego kapitalnie potrafił odebrać piłkę lub przerwać akcje .

odpowiedz
(Levinho) onet. pl - 29.05.2021 / 13:59, *.play-internet.pl

Ja trochę nie na temat. Mija 2 tyg. od zakończenia sezonu a u nas w sprawie ew. wzmocnień jak zwykle cisza. Natomiast zachowanie kopacza Wszolka i zgoda klubu na takie postępowanie to... Brakuje słów....

odpowiedz
BliskoKlubu - 29.05.2021 / 17:22, *.centertel.pl

@(Levinho) onet. pl:
A co mają zrobić? Skoro mają kreatywny budżet czyli tyle ile Ronaldo wydaje w ciągu jednego dnia na zakupy.

odpowiedz
Sebo(L) - 29.05.2021 / 19:58, *.master.pl

@(Levinho) onet. pl: muszę Ci "powiedzieć",że mam to samo. Rozpierda.a mnie ta cisza transferowa.Znowu zaczną kupować byle kogo po tym jak odpadniemy z jakimiś "futbolowymi tuzami" z Mołdawii,Kazachstanu lub San Marino czy Andory?!

odpowiedz
AML - 30.05.2021 / 20:00, *.centertel.pl

@(Levinho) onet. pl: KOLEDZY MAM PODOBNE ODCZUCIA - ZNOWU SZUKAMY GRACZY ZA DARMOSZKĘ - W TAKI SPOSÓB EUROPY NIE PODBIJEMY !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!

odpowiedz
Nahayu - 29.05.2021 / 13:07, *.orange.pl

Wszołek to co najwyżej dzban roku

odpowiedz
olek - 29.05.2021 / 04:44, *.chello.pl

Boruc lub Pekhart,któryś z nich wygra

odpowiedz
KibicL - 26.05.2021 / 09:42, *.plus.pl

Jeszcze przed zakończeniem sezonu zanosiło się, że tym razem będzie normalnie tzn. transfery odbędą się w czasie w którym odbyć się powinny. Niestety w różny sposób pozbyto się 80 % drużyny a transfery na ostatnią chwilę czyli jak od lat Legia ma w zwyczaju po rozpoczęciu sezonu. Ale to ma taki sens, że wezmą tych których nikt nie chciał i zostali bez pracodawcy.
Zaroi się znów od jakiś Rusynów i jemu podobnych a później będzie płacz i zgrzytanie zębów, że nie ma pucharów a nam pozostanie gra o puchar burmistrza Grodziska Mazowieckiego.

odpowiedz
kaktus - 26.05.2021 / 09:25, *.orange.pl

Ciężka decyzja. Na dłuższą metę żaden piłkarz nie utrzymał wysokiego poziomu.
Był czas, że Poza konkurencją był Luqinhias, był że Kapustka, albo Mladen. Potem ciągnął nas Juranović, a bramki jak z kapelusza sypał Pekhard

odpowiedz
Bartoszyce - 26.05.2021 / 09:22, *.bartsat.pl

Oddałem głos na Króla Artura.

odpowiedz
Daszka - 26.05.2021 / 01:55, *.chello.pl

Krótka piłka: Luqinhias. Bez niego TP nie strzeliłby tylu bramek.
Zawsze podkreślałem , że kreatywny środkowy pomocnik, to połowa sukcesu całej drużyny. Pozostali owszem, wnoszą wkład w zwycięstwa Legii , ale to nie to samo co nasz Brazyliano. Mimo niskiego wzrostu jest wieli, jako rozgrywający warszawskiego timu.

odpowiedz
eduardo - 26.05.2021 / 08:33, *.249.78

@Daszka: naturalny wybór. TP ma dobre staty, ale bez Luq mistrzostwa by nie było

odpowiedz
LG - 26.05.2021 / 01:25, *.chello.pl

Valencia albo Rusyn

odpowiedz
Zlb - 26.05.2021 / 01:11, *.t-mobile.pl

Jedza.Jal nie on to Artur!!!

odpowiedz
KN - 26.05.2021 / 00:05, *.inetia.pl

Jak dla mnie Józef Kante. Nie miał konkurencji chłopak .

odpowiedz
Gajowy - 25.05.2021 / 20:32, *.getfiber.pl

Karbo....za chęci

odpowiedz
Kielecki Sz.pieg - 25.05.2021 / 20:25, *.play-internet.pl

Valerian - Za Adżarskie!

odpowiedz
Szymon - 25.05.2021 / 19:26, *.chello.pl

Tylko gargamel rodem z Gruzji

odpowiedz
Roger_1916 - 25.05.2021 / 17:34, *.chello.pl

Juranovic :) Po Euro to będzie najdrożej sprzedany zawodnik w historii Legii.

odpowiedz
SEBO(L) - 25.05.2021 / 15:40, *.chello.pl

Tutaj nawet nie ma pola do szerszej dyskusji. Kpiną i niegodziwością istną byłoby,gdyby wygrał ktoś spoza trójki żelaznych faworytów:
Kante,
Valencia,
Rusyn.
Antolicia pominę tym razem ;)

odpowiedz
Salwador PodAgra - 25.05.2021 / 15:17, *.156.140

Czy można w tej edycji głosować na Marka Citko?

odpowiedz
olew - 25.05.2021 / 14:37, *.vectranet.pl

Zagłosowałem na Pekharta, jedyną konkurencją był Boruc, ale On pewniak na przyszły rok, dużo musi obronić w grupie, a potem w pucharowej drodze do finału LM.

odpowiedz
adek - 25.05.2021 / 18:30, *.centertel.pl

@olew: odstaw to co bierzesz...

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 25.05.2021 / 19:32, *.55.36

@olew: zgadzam się

odpowiedz
Egon - 25.05.2021 / 13:41, *.centertel.pl

Tak na poważnie to najlepszy był Pekhart zdecydowanie i ostatecznie i w ogóle jest klawo jak cholera a Jura i tak zapewne odejdzie po Euro taki piłkarz musi się rozwijać bo widać gołym okiem jakie ma umiejętności i możliwości.
I tym sposobem zostaniemy z ręką w nocniku

odpowiedz
Śliwa - 24.05.2021 / 21:40, *.2.10

tylko Pekhart! na 2 miejscu Kapustka. dziwne ze na ełro nie jedzie.

odpowiedz
Heniu - 24.05.2021 / 08:42, *.virginm.net

Tylko Gvilia!!!!

odpowiedz
Mietek - 24.05.2021 / 08:38, *.play-internet.pl

BORUC i MlADENOVIC

odpowiedz
Zocha - 23.05.2021 / 11:03, *.vectranet.pl

Kapustka, Mladenowicz, Wszołek, Luqinias.

odpowiedz
tekken (L) - 21.05.2021 / 15:08, *.230.80

1.Wszołek i Pekhart
2. Luqi i Mladen
3. Slisz i Kapustka
4. Jedza i Boruc

Ja dwójkami oceniam, tak to widzę.

odpowiedz
Krzeszczu - 21.05.2021 / 13:59, *.bredband2.com

Valencja! Najwiekszy dzban sezonu

odpowiedz
Jimmy L - 21.05.2021 / 10:43, *.centertel.pl

Luki, Pekhard.

odpowiedz
Jasio - 21.05.2021 / 07:38, *.chello.pl

1) Król Artur,
2) Boruc,
3) Mladen,
4) Kapi,
5) Jura
6) Bur.. wróć, Pekhart

odpowiedz
Pawciu - 19.05.2021 / 19:43, *.net.pl

Co w tym szanownym gronie robi M. Citko?? Co roku zadaje sobie to pytanie ???? Moze ludzie jeszcze nie wiedzieli ze chodzi o najlepszego a nie najsympatyczniejszego zawodnika...

odpowiedz
Barczi - 29.05.2021 / 08:04, *.chello.pl

@Pawciu: Dokładnie, Citko w Legii to było tragiczne nieporozumienie :-)

odpowiedz
Endriu - 19.05.2021 / 18:33, *.net.pl

Kapustka
Mladen
Jura
Borubar
Pekhart
Luqi
Jędza
Wszołek

odpowiedz
Giges - 19.05.2021 / 13:41, *.as9105.com

Mladenovic Kozak! ????????

odpowiedz
Matanjah - 19.05.2021 / 12:55, *.tpnet.pl

Artur Boruc !!! dlaczego? kilka kluczowych interwencji i wybronionych meczy !!! Dzięki niemu młodzi wiele się nauczą... kluczowa postać na boisku i poza nim... tyle ;)

odpowiedz
otp - 19.05.2021 / 12:20, *.waw.pl

Josip. Kozak w obronie, kozak w ataku. Jak na nasze warunki kosmiczny piłkarz.

odpowiedz
Paukopu(L)os - 19.05.2021 / 12:15, *.play-internet.pl

Juranovič

odpowiedz
Praga - 19.05.2021 / 12:09, *.chello.pl

Jura ❤️

odpowiedz
(L) - 19.05.2021 / 12:03, *.jmdi.pl

Duet Mladenovic - Juranovic

odpowiedz
T - 18.05.2021 / 22:33, *.play-internet.pl

Vesovic??? Gdzie jest?

odpowiedz
MirGo(L) - 22.05.2021 / 01:30, *.virginm.net

@T: dogaduje się z żoną

odpowiedz
ksieciunio - 18.05.2021 / 20:05, *.chello.pl

LUKI !!!!!!!!!!1

odpowiedz
meter - 18.05.2021 / 14:26, *.t-mobile.pl

Jura.Jak na nasze warunki i realia przekozak!

odpowiedz
Welski - 18.05.2021 / 12:50, *.t-mobile.pl

Moim zdaniem Mladen. Jemu oddałem głos.

odpowiedz
oLaf - 18.05.2021 / 11:47, *.vectranet.pl

Filip piłkarzem ligi ale bez Lukiego Legia nie istnieje!!! pokazały to ostatnie mecze, jedyny który ma kiwkę i technikę!

odpowiedz
XD - 18.05.2021 / 15:21, *.chello.pl

@oLaf: Legia bez brazylijczyka jest jak ten portal bez twoich wpisów

odpowiedz
Wolfik - 18.05.2021 / 11:16, *.mm.pl

Trudny wybór, bo nie ma piłkarza zdecydowanie się wybijajacego (jak przykładowo kiedyś VOO czy Niko). Swój skromy głos oddałem na Jurę. Początki w Legii miał żadne, ale obecnie trudno sobie wyobrazić prawą stronę bez niego. W dodatku to reprezentant v-ce mistrzów świata, co samo w sobie jest ewenementem. Chyba nie zdarzyło się nigdy wcześniej, by zawodnik z takiego teamu grał w naszej lidze.

odpowiedz
ajg - 19.05.2021 / 12:12, *.t-mobile.pl

@Wolfik: To prawda - czlonka drużyny wicemistrza świata nie mieliśmy! Ale kilku ,którzy zdobyli 3 miejsce było!!!????

odpowiedz
Elquatro - 18.05.2021 / 10:42, *.chello.pl

Kiedys miałbym problem między Rado, Ofoe czy Guilherme, dzis już nie mam!!!

odpowiedz
Mądrala 0,7 - 18.05.2021 / 10:39, *.246.2

Zdecydowanie Luqinias. To co robi w srodku pola ,napędza gre do przodu zasluguje na uznanie wersja light VOO :)

odpowiedz
Luk - 18.05.2021 / 10:32, *.centertel.pl

Rado niezły rozstrzał lat

odpowiedz
J1980 - 18.05.2021 / 10:28, *.amazonaws.com

Ciekawe zestawienie... Na 20 sezonów aż 7 razy najlepszym piłkarzem był bramkarz.. to chyba jakiś ewenement w skali Europy

odpowiedz
otp - 19.05.2021 / 12:21, *.waw.pl

Krzysztof Dowhań i wszystko jasne:)

odpowiedz