Młodzież: mecze wtorkowe i środowe

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W zaległym meczu 21. kolejki CLJ U18 Legia zremisowała na wyjeździe 3-3 z Cracovią, po dwóch golach Strzałka i jednym Imiołka. Legioniści byli w I połowie bardzo nieskuteczni, a po przerwie dwukrotnie musieli odrabiać stratę, co udało im się w doliczonym czasie gry. Legia U16 uległa z kolei na wyjeździe 1-2 Wiśle Płock. Grający także w B-klasie juniorzy starsi CWKS zremisowali 1-1 z liderem - Talentem Warszawa. Zespół U11 wspomagany przez młodszych kolegów rozegrał awansem mecz z Żyrardowianką. Mecze ligowe ze zmiennym szczęściem rozgrywały we wtorek i środę drużyny LSS występujące w ligach U12 i U13. Kolejne spotkania - dziś wieczorem.

CLJ U18: KS Cracovia 02/3 - Legia Warszawa U18
1-0 5 min. Kamil Kwiatkowski (bez. z rzutu rożnego)
1-1 30 min. Kacper Imiołek (as. Bartosz Wicenciak)
2-1 57 min. Jakub Gut
2-2 61 min. Igor Strzałek (dob. strzału Dawida Kiedrowicza)
3-2 76 min. Przemysław Kapek
3-3 90+2 min. Igor Strzałek (as. Bartosz Wicenciak)

Strzały (celne): Cracovia 14 (7) - Legia 17 (11)

Legia: Jakub Kowynia – Szymon Bednarz [04] (73' Sebastian Kieraś [04]), Jerzy Munik (Kpt), Łukasz Rytelewski – Kajetan Staniszewski (56' Miłosz Pacek), Bartosz Ślendak (36' Dawid Kiedrowicz), Ignacy Dawid, Kacper Imiołek – Igor Strzałek [04], Jordan Majchrzak [04] (73' Fryderyk Janaszek [04]), Bartosz Wicenciak
Rezerwowi: Tomasz Zieliński [05](br), Patryk Romanowski [04]
Trener: Grzegorz Szoka, II trener: Filip Raczkowski

Początek spotkania był w miarę spokojny. Krakowianie dość skutecznie wyzwalali się spod pressingu Legii, a ta nie mogła sobie stworzyć okazji. W 5. minucie, po serii stałych fragmentów gry Cracovia objęła prowadzenie - po rzucie rożnym egzekwowanym przez Kamila Kwiatkowskiego nikt nie przeciął toru lotu piłki, a ta zatrzepotała w siatce. Legia po spokojnym początku rozkręciła się mocno od 20. minuty i miała sporo dobrych okazji - najpierw w słupek trafił Igor Strzałek, potem bramkarza gospodarzy zmusił do interwencji Jordan Majchrzak (choć miał także 2 lepiej ustawionych kolegów), aż w 30. minucie po dograniu Bartosza Wicenciaka gola na 1-1 zdobył strzałem po długim słupku Kacper Imiołek. Zaraz potem 2 doskonałe okazje miał Majchrzak, który najpierw niecelnie główkował z ostrego kąta z 5 metrów, a w 34. minucie nie wykorzystał okazji sam na sam po własnym przechwycie. Legia była w natarciu, miała trzy kolejne okazje (Ignacy Dawid, Majchrzak i wprowadzony na boisko za Ślendaka Dawid Kiedrowicz) i legioniści mogli żałować, że przed przerwą nie objęli prowadzenia.

Drugą połowę znowu lepiej zaczęła Cracovia. Gospodarze trzykrotnie próbowali zaskoczyć Jakub Kowynię, aż w końcu im się to udało w 57. minucie - z prawego skrzydła uderzy z 14 metrów Jakub Gut, a piłka po rykoszecie zmyliła Kowynię i wpadła do siatki. Legioniści musieli również dokonać kilku wymuszonych kontuzjami zmian - Kajetana Staniszewskiego zastąpił Miłosz Pacek, a Szymona Bednarza - debiutujący w CLJ U18 Sebastian Kieraś. Po długiej przerwie na boiska ligowe (uraz kręgosłupa) wrócił także napastnik Fryderyk Janaszek. Legia szybko zareagowała na stratę gola - w 61. minucie po sytuacji sam na sam Dawida Kiedrowicza do dobitki najszybciej doskoczył Igor Strzałek i doprowadził do wyrównania. Potem gra Legii niestety nieco siadła. Wprawdzie nasi gracze próbowali atakować, ale i Cracovia była groźna przy szybkich wyjściach - w 67. minucie zawodnik gospodarzy po kontrze trafił w słupek. W odpowiedzi dobrą okazję miał Wicenciak, ale jego uderzenie z 9 metrów minęło dalszy słupek bramki Cracovii.
Na niespełna kwadrans przed końcem gry padł gol na 3-2 dla Cracovii, po mocnym strzale w krótki róg Przemysława Kapka. Legia przeszła do frontalnego szturmu, ale nie potrafiła długo rozciągnąć gry na tyle, by sforsować zwarte szyki obronne Cracovii. W doliczonym czasie gry, po zgraniu Bartosza Wicenciaka, gola na 3-3 zdobył Igor Strzałek (to 6. gol w CLJ U18 w tej rundzie pomocnika przeniesionego z U17). Takim też wynikiem zakończył się mecz z Cracovią.

Wisła Płock 05 2-1 (1-0) Legia Warszawa U16
1-0 27 min. Adam Zaborowski
1-1 62 min. Szymon Grączewski (as. Oskar Lachowicz)
2-1 83 min. Sebastian Seidler

Legia: Aleksander Mickielewicz [06] - Szymon Gaj (85' Kacper Stankiewicz), Ignacy Morawski, Kajetan Pysz [06], Lucio Ceci - Filip Borowski, Filip Rejczyk [06], Roman Zhuk [06](46' Franciszek Saganowski [06]), Kacper Rojkowicz (46' Oskar Lachowicz), Szymon Grączewski - Tomasz Rojkowski [06] (88' Gracjan Gawroński)
Rezerwa: Michał Malinowski [06] (br), Igor Szostek
Trener: Artur Kalinowski, II trener: Tomasz Bąbel

UKS FC Komorów 08 - Legia LSS U13 08

Legia LSS: Filip Bonk - Maciej Suwik, Kosma Sekuła, Kacper Jasiński, Kuba Kuciński, Jan Bartoszek, Lucjan Napieralski, Adam Kulicki, Jakub Drzazga,
Adam Tołwiński, Dominik Sawczuk, Jakub Rzępołuch, Fabian Radziński, Oskar Kurc, Kacper Krajewski, Jakub Ciesielski, Patryk Ciborowski, Norbert Augustyniak
Trener: Rafał Wajman, II trener: Adam Łęcki

Kilka dni po bardzo udanym pojedynku z FC Komorów przy Łazienkowskiej, przyszedł czas na (zaległy) pojedynek rewanżowy. Tym razem legioniści nie dominowali tak jak w pierwszym spotkaniu, a byli do tego bardzo nieskuteczni. Gospodarze zagrali też znacznie lepiej niż w pierwszym meczu, co pozwoliło im na stworzenie kilku groźnych sytuacji, z których niektóre zamienili na gola. Legioniści wrócą do Warszawy niezadowoleni, ale jak mówi stara piłkarska prawda, "każdy mecz to nowa historia".

Legia U11 - AP Żyrardowianka II Żyrardów 10

Legia: Franciszek Golański, Mateusz Pawłowski, Aleksy Chmielewski, Filip Hołowiński, Bartosz Gawryś [11], Cyprian Lipiński [11], Fryderyk Paprocki [11], Stefan Podgórski [11], Szymon Wlazło [11], Stanisław Ziętek [11].
Trener: Mateusz Legierski

Legioniści, którzy jadą w weekend na turniej do Wieliczki i Myślenic rozegrali mecz z Żyrardowianką awansem. Część drużyny odbyła normalny trening, natomiast 4 zawodników, wspomaganych przez starszych kolegów, zagrała w LTC mecz ligowy. Przeciwnik okazał się całkiem solidny, więc zdobywanie goli nie przychodziło legionistom bynajmniej łatwo, tym bardziej że finalizacja akcji nie była tego dnia ich najmocniejszą stroną. Nasi zawodnicy byli aktywni, zaangażowani, ale i spotkanie było całkiem wymagające. Tym bardziej godne wspomnienia, że mimo odmłodzonego zestawienia udawało się je przez większą część czasu gry kontrolować.

Wicher Kobyłka U12 - Legia LSS U11A

Legia: Dawid Ciborowski, Aleksander Nieckarz, Piotr Roguski, Jan Andrzejak, Wiktor Wach, Franciszek Krawczyński, Nikodem Sikorski, Jakub Pływaczewski, Ignacy Boniński, Jakub Rogalski, Kacper Wiśniewski
Trener: Piotr Chmiel, II trener: Siergiej Czerniawski

Legia LSS 2010A rozegrała zaległy mecz wyjazdowy z Wichrem Kobyłka. Choć legioniści (grający przeciwko rok starszym rywalom) występują po awansie wciąż "tylko" w III lidze, przeciwników mają - jak na tę klasę rozgrywkową, całkiem dobrych (z pierwszą drużyną Polonii na czele), a większość spotkań ma wyrównany przebieg. Wtorkowy mecz był tym bardziej ciekawym wyzwaniem, że ceniony w tym roczniku zespół z Kobyłki wystąpił w praktycznie I-ligowym, lekko tylko wymieszanym zestawieniu. Dzięki temu mecz stał na dobrym poziomie - a przede wszystkim był poważnym wyzwaniem i nauką dla naszych graczy. Przez większość pierwszej połowy spotkanie było zacięte i toczyło się "cios za cios", ale w końcówce pierwszej odsłony przewagę uzyskali gospodarze. Gracze z Kobyłki kontynuowali ofensywę w drugiej odsłonie, a legioniści odpowiedzieli bardziej aktywnie i skutecznie dopiero pod koniec spotkania. Przed legionistami w najbliższym czasie równie ciekawe mecze z Be a Star FA oraz liderującą Polonią.

B klasa: UKS Talent Warszawa 1-1 (1-0) UWKS Legia Warszawa
1-0 1 min. Kamil Wójciak
1-1 73 min. Filip Grygorczuk (as. Mirosław Tymczyszyn z rzutu wolnego)

Talent Warszawa nie wykorzystał w II połowie rzutu karnego (Jakub Żołędowski obronił)

CWKS Legia '03: Jakub Żołędowski Ż - Konrad Kisiel [02](90+2' Mateusz Zalega), Filip Grygorczuk, Kacper Kubiszer (25' Mirosław Tymczyszyn Ż), Marcin Staszyc - Karol Gozdalik, Kacper Cetlin, Antoni Sidor [04] (75' Sławomir Tymczyszyn), Karol Sulkowski(Kpt) [02], Michał Rak (25' Oganes Kazaryan), Arkadiusz Waszak [02]. Rezerwa: Stanisław Kucharski (br), Kacper Romanowski, Bazyli Grabiec [04]
Trener: Łukasz Winek

Ciekawy mecz na szczycie rozegrały UWKS Legia i Talent Warszawa. Już w pierwszej minucie gola dla liderującej w tabeli drużyny z Targówka zdobył znany z występów m.in. w CWKS, a potem w III-ligowych Legionovii i GKP Targówek Kamil Wójciak. Legioniści nie odpuszczali. Grając stosunkowo mocnym - choć tym razem 100% juniorskim - składem mogli pokazać więcej niż w meczu rozegranym jesienią, stąd spotkanie oglądało się bardzo dobrze. W pierwszej odsłonie więcej do powiedzenia mieli gospodarze. Po przerwie, na bramki obu drużyn szły raz za razem akcje ofensywne. W 69. minucie Jakub Żołędowski obronił rzut karny i to natchnęło jego kolegów z drużyny do podjęcia kolejnego trudu. W 73. minucie piłkę z rzutu wolnego wrzucał Mirosław Tymczyszyn, a w polu karnym najlepiej odnalazł się stoper Filip Grygorczuk, zdobywając wyrównanie. Mimo prób ataków ze strony Talentu, wynik nie uległ już zmianie.