Tomas Pekhart - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2020/21

Woytek

Klasyfikację kanadyjską sezonu 2020/21 w Legii Warszawa wygrał Tomas Pekhart. Czeski napastnik zdobył w sumie 25 punktów, na które złożyły się 24 bramki i 1 asysta. Drugie miejsce zajął Filip Mladenović, który strzelił 8 goli i miał 8 asyst. Trzecie miejsce przypadło Pawłowi Wszołkowi (5 goli, 5 asyst) i Luquinhasowi (4 gole, 6 asyst). Tyle samo asyst co Mladenović zanotował Josip Juranović.

Bilans sezonu 2020/21
39 meczów: 24 zwycięstw - 8 remisy - 7 porażek, bramki: 62-34
średnia punktów: 2,05
gole na mecz: 1,59
gole stracone na mecz: 0,87

Ciekawostki:

Legia przegrała tylko jeden z osiemnastu meczów rozegranych na wyjeździe.

58 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 20 padło po strzałach z główki. 51 to gole z akcji, 3 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 8 po rzutach karnych.

Najczęściej Legia strzelała w drugim kwadransie pierwszej połowy - 16 trafień. Najmniej traciła w między 61-75 minutą - tylko dwa gole rywali.

Najmniej bramek Legia zdobywała w ostatnim kwadransie pierwszej połowy - 3 trafienia, a jednocześnie najwięcej w tym czasie traciła - 8 goli przeciwników.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 27,59 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 26,12 l.

Żaden piłkarz nie wystąpił we wszystkich meczach. Najwięcej minut na boisku spędził kapitan Artur Jędrzejczyk.

W obecnym sezonie 11 zawodników zadebiutowało w koszulce z "eLką" na piersi.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2020/21 (Ekstraklasa, Liga Mistrzów, Liga Europy, Puchar Polski, Superpuchar Polski)

Piłkarzgoleasystysumameczeminuty
Pekhart24125332521
Mladenović8816363059
Wszołek5510312077
Luquinhas4610342588
Juranović189322661
Kapustka347322326
Lopes516251154
Rosołek32511465
Slisz33352788
Kostorz1128203
Gwilia22231126
Martins22301963
Cholewiak117204
Skibicki117263
Kante117368
Wieteska11262185
Antolić1113693
Hołownia1111770
Karbownik11141010
Jędrzejczyk11353135


Stan na 17.05.2021.
* Do asyst nie są wliczane akcje, w których zawodnik wywalczył rzut karny/rzut wolny.


Wybierz legionistę sezonu 2020/21

WYNIKI SONDYOcena Legii za sezon 2020/21 to:
SUMA GŁOSÓW: 3249
START: 20.05.2021 / KONIEC: 28.05.2021

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
wukashi - 22.05.2021 / 07:24, *.orange.pl

Szkoda, że nie można dać oceny 4,5 za sezon

odpowiedz
Legia - 23.05.2021 / 12:38, *.chello.pl

@wukashi: szkoda że za sezon dajesz ocenę jakby zapominając o pucharach i przegranej z omonią

odpowiedz
Legia - 23.05.2021 / 12:42, *.chello.pl

@Legia: odpadnięcie z PP, przegrana SPP nie no tu już pamięć nie sięga

odpowiedz
grzesiek - 21.05.2021 / 20:23, *.centertel.pl

Kurde ten pekhartto jest fenomen jwdnak. Szkoda ze Vuko nie mial go do dyspozycji tylko musial grac tym kante nieobliczalnym

odpowiedz
Odp - 22.05.2021 / 08:53, *.lunet.eu

@grzesiek: a ciekawe czyje to pomysły : Kante, Gwilia, Cholewiak?

odpowiedz
grzesiek - 22.05.2021 / 14:51, *.centertel.pl

@Odp:
1. Odnosnie Kante to Vuko gral Kante bo tylko jego mial do dyspozycji oraz Rosolka bodajze. Mozliwe ze jeszcze kogos ale wylecialo mi z glowy na pewno tez byl slabym pilkarzem wiec wybor byl mały.
2. Gwilia wygrał klasyfikacje kanadyjska za Vuko. Moze nie byl wirtuozem gry ale był skuteczny i gral druzynowo.
3. Na cholewiaka usprawiedliwiebia nie mam bo rzeczywiscie slaby pilkarz.

odpowiedz
Golawic123 - 21.05.2021 / 11:13, *.centertel.pl

Według mnie klasyfikacja kanadyjska czy inaczej punktacja kanadyjska to bramki i asysty (pierwsza asysta i druga asysta, po naszemu asysta drugiego stopnia). Nie powinniśmy powielać błędów tak zwanych dziennikarzy sportowych.

odpowiedz
Q - 21.05.2021 / 08:53, *.amazonaws.com

Wszołek? Zrobił to co do niego należało. Ani więcej ani mniej. Jak zostanie to fajnie, jak odejdzie, płakać nie będę. Prawda jest taka że gdyby miał naprawdę dobrą piłkarsko ofertę z innej ligi to by go już nie było. Osobiście, dałbym mu czas do końca tygodnia. Jak nie masz ochoty podpisać nowej umowy i grać u Nas to powodzenia. El. LM za pasem. Kadrę trzeba zamknąć do pierwszego obozu. Na szczęście Sousa nam nikogo nie powołał na Euro, a z innych reprezentacji 2 albo 3 pojedzie.

odpowiedz
Warszawiak1234 - 21.05.2021 / 06:47, *.chello.pl

Dopiero teraz dotarlo do mnie ze Gwilia mial 2 asysty na caly sezon

odpowiedz
Grzesiek - 21.05.2021 / 07:35, *.centertel.pl

@Warszawiak1234: w tsmtym sezonie wygral klasyfikacje kanadyjska jak nie wierzysz odszukaj w archiwum. To pokazuje ze kazdy pilkarz moze zmienic sie w zaleznosci od trenera nic wiecej.

odpowiedz
bum - 21.05.2021 / 07:44, *.virginm.net

@Grzesiek: Ty wygrales konkurs na makotke Wszolka hahah

odpowiedz
grzesiek - 21.05.2021 / 07:46, *.centertel.pl

@bum: ciiiii uwazam go po prostu za najlepssego pilkarza w Legii oprocz luqinhasa

odpowiedz
grzesiek - 21.05.2021 / 20:30, *.centertel.pl

@bum: wolalbym maskotke Vukovicia :)

odpowiedz
Bartek Legia - 20.05.2021 / 19:20, *.matrixinternet.pl

Jeden przegrany z pośród 15 meczów w Ekstraklasie *błąd*

odpowiedz
ręce opadają - 23.05.2021 / 12:41, *.chello.pl

@Bartek Legia: nigdzie nie jest napisane o ekstraklasie, tylko o meczach na wyjeździe a artykuł dotyczy: Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2020/21 (Ekstraklasa, Liga Mistrzów, Liga Europy, Puchar Polski, Superpuchar Polski)

odpowiedz
Grzesiek - 20.05.2021 / 18:52, *.centertel.pl

I co to sie komu do łba nawinęło ze Wszolek niby jest slaby?

odpowiedz
Lupus - 20.05.2021 / 20:36, *.centertel.pl

@Grzesiek: A wyjaśniło się co z Wszołkiem?

odpowiedz
grzesiek - 20.05.2021 / 20:44, *.centertel.pl

@Lupus: nie, ale wydaje mi sie ze zmien klub

odpowiedz
grzesiek - 20.05.2021 / 20:46, *.centertel.pl

@grzesiek: zmieni*

odpowiedz
bum - 21.05.2021 / 07:43, *.virginm.net

@Grzesiek: Witaj Grzesiu! To znowu Ty i twoja wszolkomania? O co Ci chodzi z tym Wszolkiem?? Niech odejdzie jest sredniakiem zwyklym. Niema szacunku niech spierala do posnania albo do serie b. Jak mysli ze jest taka gwiazda to jeszcze wieksza beka z niego. A z Cb to juz w ogole zwala ty chyba jestes cieply haha ? :D

odpowiedz
Dossa Jr - 21.05.2021 / 14:36, *.chello.pl

@bum: chcialbym, aby w skladzie i na lawce (L) byli sami tacy średniacy jak Wszolek

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.