fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Statystyczne podsumowanie sezonu 2020/2021

Woytek, źródło: Legionisci.com

Zapraszamy na nasze statystyczne podsumowanie wszystkich meczów Legii Warszawa. Poniżej prezentujemy ogrom liczb, szczegółowe wykresy, grafiki i indywidualne dorobki każdego piłkarza stołecznej drużyny, który pojawił się na boisku w sezonie 2020/2021.

WYNIKI SONDYOcena Legii za sezon 2020/21 to:
SUMA GŁOSÓW: 3249
START: 20.05.2021 / KONIEC: 28.05.2021



Mecze Legii

24 (61%)
ZWYCIĘSTWA
8 (21%)
REMISY
7 (18%)
PORAŻKI


W tym sezonie Legia rozegrała 39 meczów, wliczając w to rozgrywki Ekstraklasy, Pucharu Polski, Superpucharu Polski, eliminacji Ligi Mistrzów i Ligi Europy. 24 spotkania (61%) zakończyły się pomyśli legionistów, zobaczyliśmy 8 remisów (21%) oraz 7 porażek (18%). W zakończonym sezonie Legia rozegrała o trzy mecze więcej u siebie. Przyczyniła się do tego rywalizacja europejskich pucharach, gdzie na cztery gry piłkarze ze stolicy zawsze grali u siebie.

Aleksandar Vuković prowadził zespół w 7 spotkaniach, a Czesław Michniewicz w 32. Statystycznie zdecydowanie lepiej radzili sobie na wyjazdach. Przy ulicy Łazienkowskiej 3 wygrali zaledwie 11 z 21 meczów, co daje 52% zwycięstw. Zanotowali także cztery remisy i aż sześć porażek. Na wyjazdach forma wyglądała zdecydowanie lepiej. Legioniści zakończyli sezon z 72% zwycięstw, 4 remisami i zaledwie jedną porażką!

Najwyższym zwycięstwem było pokonanie na wyjeździe GKS-u Bełchatów 6-1 w Pucharze Polski, chociaż nie można również zapominać o takich zwycięstwach jak 4-0 z Zagłębiem i 5-2 z Wisłą Płock. Te spotkania na pewno zapadły kibicom w pamięć. Jeśli chodzi o wysokie porażki, to Legia poniosła tylko jedną - z Qarabagem FK 0-3 w 4. rundzie eliminacji Ligi Europy.

Bilans meczów u siebie i na wyjeździe

Ekstraklasa

W tym sezonie ligowym Legia nie miała sobie w lidze równych. "Wojskowi" regularnie gromadzili punkty, jednak trzy porażki na pewno zostaną zapamiętane. Pierwsza z Górnikiem 1-3 u siebie, po której pracę stracił Aleksandar Vuković, a następnie na koniec rundy jesiennej ze Stalą (2-3) i na początek roku z Podbeskidziem (0-1). Po 15. kolejkach Legia zajmowała 2. miejsce w tabeli ze stratą dwóch punktów do Pogoni Szcezcin. Od 18. kolejki podopieczni Czesława Michnieicza ponownie wskoczyli na 1. miejsce i nie oddali go aż do końca rozgrywek.

Grę w Ekstraklasie w sezonie 2020/21 Legia zakończyła z bilansem 19-7-4. Cieszyć może mała liczba porażek. Warto jednak dodać, że tym razem rozgrywanych było 30 a nie 37 kolejek.

W bramce Legii w trakcie sezonu wystąpiło trzech bramkarzy - Artur Boruc, Cezary Miszta oraz Radosław Cierzniak. Podstawowym był ten pierwszy. 40-latek zagrał w 24 meczach, zachowując w nich 12 razy czyste konto i kapitulując 21 razy. Drugim bramkarzem był Cezary Miszta, który bronił 6 razy w meczach Ekstraklasy. Radosław Cierzniak głównie pełnił rolę rezerwowego, często nie mieścił się w kadrze meczowej. Zagrał w meczu o Superpuchar Polski i w drugiej połowie ostatniego spotkania sezonu ligowego na zakończenie kariery piłkarskiej.

Miejsce Legii w tabeli po poszczególnych kolejkach:

Pozycja Legii w tabeli Ekstraklasy kolejka po kolejce

Ogółem
Liczba meczów: 30 (19-7-4)
Bramki: 48-24
Średnia pkt na mecz: 2,13
Gole strzelone/stracone na mecz: 1,6/0,8

U siebie
Liczba meczów: 15 (9-3-3)
Bramki: 29-19
Średnia pkt na mecz: 2
Gole strzelone/stracone na mecz: 1,93/1,27

Na wyjeździe
Liczba meczów: 15 (10-4-1)
Bramki: 19-5
Średnia pkt na mecz: 2,27
Gole strzelone/stracone na mecz: 1,27/0,33


W szczegółowych statystykach meczów rozgrywanych u siebie oraz na wyjeździe jeszcze mocniej widać dysproporcję formy piłkarzy. Choć to na Łazienkowskiej legioniści zdobywali więcej bramek, to zdecydowanie więcej także tracili, przez co lepszą średnią punktową uzyskali na wyjazdach. Znakomitym wynikiem jest średnia traconych goli na boiskach rywali - zaledwie 0,33 na mecz!

Puchar Polski

W tym sezonie Legia po trzech latach przerwy zagrała mecz Pucharu Polski na własnym stadionie. Niestety zakończył się on zwycięstwem Piasta Gliwice i odpadnięciem z turnieju. We wcześniejszych rundach "Wojskowi" rywalizowali na wyjazdach, eliminując pierwszoligowców: GKS Bełchatów, Widzew Łódź i ŁKS Łódź.

Liczba meczów: 4 (3-0-1)
Bramki: 11-5
Gole strzelone/stracone na mecz: 2,75/1,25

Liga Mistrzów i Liga Europy

Występ w eliminacjach Ligi Mistrzów, a następnie Ligi Europy po raz kolejny zakończył się niepowodzeniem. Rozczarowanie było tym większe, że z powodu pandemii UEFA zdecydowała o rozgrywaniu pojedynczych meczów, a Legii dopisywało szczęście w losowaniu i wszystkie spotkania rozegrała u siebie. Niestety udało się wygrać tylko dwa z czeterech starć. Najpierw drużyna Aleksandara Vukovicia pokonała Linfield FC (1-0), a następnie po dogrywce odpadała z Ligi Mistrzów z Omonią Nikozja (0-2). W Lidze Europy zespół prowadził już Czesław Michniewicz. W 3. rundzie warszawiacy wygrali z Dritą Gnjilane (2-0), a w bezpośredniej walce o fazę grupową polegli z Qarabagem FK (0-3). Po jednym trafieniu w pucharach zanotowali Jose Kante, Paweł Wszołek i Tomas Pekhart.

Ogółem
Liczba meczów: 4 (2-0-2)
Bramki: 3-5
Gole strzelone/stracone na mecz: 0,75/1,25



Gole strzelone i stracone
Legia strzeliła w zakończonym sezonie 62 gole, z czego 58 padło z obrębu pola karnego, a 4 z dystansu (spoza szesnastki). Ostatni raz zza pola karnego legioniści zdobyli bramkę 9 lutego, kiedy Bartosz Slisz pokonał bramkarza ŁKS-u Łódź. Piłkarze Legii 11 razy wpisali się na listę strzelców po stałych fragmentach gry (18% wszystkich bramek) - z czego osiem razy bramki padły w wyniku bezpośredniego strzału, ale za każdym razem miało to miejsce po rzutach karnych. Skutecznymi wykonawcami "jedenastek" byli Tomas Pekhart (7x karny) i Filip Mladenović (1x karny).

20 razy legioniści zdobyli bramki po strzałach głową. Najlepszy w powietrzu był oczywiście Tomas Pekhart, który w ten sposób aż 11 razy pokonał golkiperów przeciwników. Cztery razy z główki trafił Rafael Lopes.

Gole: z akcji nogą z główki ze stałych fragmentów gry samobójcze

Wszystkie gole Legii z akcji w sezonie 2020/21

Wszystkie gole Legii z główki w sezonie 2020/21

Wszystkie gole Legii ze stałych fragmentów gry w sezonie 2020/21

Wszystkie gole Legii w sezonie 2020/21

Gole strzelane i tracone w przedziale czasowym

Legionisci.com

Zespół Legii miał zdecydowanie największy problem z końcówkami pierwszych połów. W ostatnich 5 minutach stracił w sumie aż 8 bramek, a zdobył zaledwie 3. Niewykluczone, że wynikało to z faktu iż w pierwszych 30 minutach meczów legioniści dominowali i byli najskuteczniejsi - w sumie 25 trafień. Najszybciej zdobytą bramką było trafienie Bartosza Kapustki w 3. minucie meczu z Wartą Poznań, a najpóźniej zdobytą bramką była ta strzelona przez Rafaela Lopesa w 95. minucie jesiennego spotkania z Lechią Gdańsk.




Najlepsi strzelcy:
24 - Tomas Pekhart
8 - Filip Mladenović
5 - Paweł Wszołek, Rafael Lopes
4 - Luquinhas
3 - Bartosz Kapustka, Maciej Rosołek, Bartosz Slisz

Najlepsi asystenci:
8 - Filip Mladenović, Josip Juranović
6 - Luquinhas
5 - Paweł Wszołek
4 - Bartosz Kapustka


Kluczowe podania:
5 - Luquinhas
3 - Bartosz Kapustka, Filip Mladenović



Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2020/21 (Ekstraklasa, Liga Mistrzów, Liga Europy, Puchar Polski, Superpuchar Polski)

Piłkarzgoleasystysumameczeminuty
Pekhart24125332521
Mladenović8816363059
Wszołek5510312077
Luquinhas4610342588
Juranović189322661
Kapustka347322326
Lopes516251154
Rosołek32511465
Slisz33352788
Kostorz1128203
Gwilia22231126
Martins22301963
Cholewiak117204
Skibicki117263
Kante117368
Wieteska11262185
Antolić1113693
Hołownia1111770
Karbownik11141010
Jędrzejczyk11353135

Stan na 17.05.2021.
* Do asyst nie są wliczane akcje, w których zawodnik wywalczył rzut karny/rzut wolny.



Ekstraklasowe statystyki InStat każdego piłkarza Legii

fot. InStat / Ekstraklasa
fot. InStat / Ekstraklasa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
Autor - 24.05.2021 / 08:51, *.virginm.net

Wszolek jedna noga w posnaniu!!!!! Podobno tam byl juz nawet. Emreli pojedzie do szwabow. Ryan Gauld to marzenie bo to gosc poziomem zblizonym do Vadisa wiec zagra w powaznej lidze i klubie. A caly myk polega na tym zeby was przekonac ze on nie zaluje kasy i ze ma mocarstwowy plan :) Tzw marchewka na kiju dla osiolka. Ten caly Heister to nic o nim nigdzie. Powiem wam ze Loko dalej swoje pogrywa hehe a tlum durni juz lyka jego farmazony ze WZMOCNIENIA, TAK TAK! EUROPA ! NIE WIDZE INNEGO WYJSCIA! Powiem wam co bedzie. To samo co od 4 lat. Wstydliwe porazki i do domu krzyczec ze Legia to potega. Midouski ty nie umiesz w pilke nozna..... Moze kiedys do niego dotrze...

odpowiedz
Mar - 24.05.2021 / 01:49, *.play-internet.pl

Ja mogę podpisać kontrakt z Legią . Jestem genialnym kopaczem .100000 euro za miesiąc mi styknie Serio!!!

odpowiedz
Misiek75 - 23.05.2021 / 21:40, *.vectranet.pl

Ja mam pytanie do szanownej redakcji czy ktokolwiek wie, kiedy oprócz jednego transferu będą następne i co w końcu z tym Wszolkiem bo cisza? Miały być ogłoszone konkretne wzmocnienia i cisza!!!!!

odpowiedz
Do Redakcji! - 23.05.2021 / 18:09, *.virginm.net

Dodajcie licznik wstydu prezesa... Niech widzi i czuje presje. To jedna z ostatnich jak nie ostatnia okazja zeby zagrac w europie! " runda z rozstawieniem to dar z niebos dla loczka! Musi zainwestowac i przestac walic z nami w hooya! Zwroci mu sie . Redakcjo prrosze dodac licznik najlepiej na czerwono zeby kazdy widzial

odpowiedz
Do Redakcji! - 23.05.2021 / 18:36, *.virginm.net

2 runda z rozstawieniem....*

odpowiedz
Poprostu c u L t - 23.05.2021 / 00:23, *.57.11

c u L t ⚽️ W a r s a w - 3 godziny temu, *.57.11
@Tagi: Uuuuuuukooochaaaanaaaa ! maaaaaaa! Leeeeegiiiiiaaaaaa ! Waaaarszaaaawaaaaa!

odpowiedz
Jak Ocenicie szansę Legii na grę w Europejskich Pucharach - 22.05.2021 / 22:47, *.com.pl

Szansa na grupową fazę Ligi Mistrzów ? , Ligę Europy ? Czy znów kompromitacja w samych eliminacjach ?

odpowiedz
filand - 22.05.2021 / 22:11, *.t-mobile.pl

41 ????⚽️
https://weszlo.com/tag/po-co-nam-lewandowski-mamy-arruabarrene/

odpowiedz
MarioL - 22.05.2021 / 20:48, *.wanadoo.fr

Sezon na ocenę 3, brak pucharu Polski,blamaż w europejskich pucharach,słabe mecze.

odpowiedz
gazza - 22.05.2021 / 20:04, *.inetia.pl

Wszystko wskazuje na jedno - Trener jest niestety słaby !

odpowiedz
Leśny Dziadek - 22.05.2021 / 15:13, *.orange.pl

A tymczasem okazało się, że transfer Emerlego nie jest klepnięty i wcale nie jest pewne, czy trafi do Legii...

odpowiedz
Witosław - 22.05.2021 / 20:20, *.play-internet.pl

@Leśny Dziadek: Jest klepnięty na 100%.

odpowiedz
spasiony - 22.05.2021 / 14:33, *.21.3

Fajne podsumowanie. Bije w oczy brak goli z rzutow wolnych. W zespole mistrza Polski nie ma goscia ktory skutecznie kopnie stojaca pilke. Nikt nie potrafi czy nikomu sie nie chce potrenowac?

odpowiedz
L - 22.05.2021 / 14:53, *.tpnet.pl

@spasiony: Nikt nie potrafi ponieważ nikomu nie chce się potrenować...

odpowiedz
spasiony - 22.05.2021 / 16:56, *.21.3

@L: hehe, no tak, sam sobie odpowiedzialem:)

odpowiedz
123PC - 22.05.2021 / 14:18, *.centertel.pl

Gole ze stałych fragmentów - czyste szaleństwo.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.