fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Ogromne pieniądze do wygrania w Europie!

Woytek

Na początku lipca piłkarze Legii Warszawa przystąpią do walki o fazę grupową europejskich pucharów. Celem maksimum jest awans do Ligi Mistrzów, celem minimum awans do Ligi Konferencji Europy. Jakie pieniądze będą do wygrania? Poważne kwoty mogą zasilić klubowy budżet za awans do fazy grupowej którychkolwiek rozgrywek.

Awans do fazy grupowej

- Dotarcie do fazy grupowej Ligi Mistrzów (LM) to zastrzyk finansowy w wysokości aż 15,64 mln euro.

- Odpadnięcie w 4. rundzie eliminacyjnej LM (play-off) i tym samym automatyczny awans do fazy grupowej Ligi Europy (LE) pozwala zarobić w sumie 8,63 mln euro.

- Dotarcie do fazy grupowej LE poprzez 4. rundę eliminacji LE to 3,63 mln euro.

- Awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy (LKE) to 2,94 mln euro.

Eliminacje

UEFA ustaliła kwoty dla drużyn, które nie zdołają przebrnąć przez rundy eliminacyjne. Jeżeli pucharowa przygoda Legii zakończyłaby się już na 2. rundzie eliminacji LKE, to na konto klubu wpłynie zaledwie 350 tys. euro. Odpadnięcie w 3. rundzie LKE to 550 tys. euro, a w 4. rundzie 750 tys. euro.

Premie za mecze w fazie grupowej

- Wygranie meczu w Lidze Mistrzów to 2,8 mln euro, remis 930 tys. euro.
- Wygranie meczu w Lidze Europy to 630 tys euro, remis 210 tys. euro.
- Wygranie meczu w Lidze Konferencji Europy to 500 tys. euro, remis 166 tys. euro.

Kwoty za udział w europejskich pucharach

Powyższy wykres przedstawia kwoty wypłacane klubom odpadającym z rozgrywek w eliminacjach - liczby te nie są sumowane.
Np. odpadnięcie z LM Q1-Q3 oznacza przeskok do odpowiednich rund w LE lub LKE i dalszą grę, więc w pesymistycznym scenariuszu końcową kwotą wypłacaną Legii jest ta z Q2-Q4 LKE, stąd brak kwot przy rundach eliminacyjnych LM i LE.

Bardzo znaczące pod kątem finansowym byłoby dotarcie do play-off Ligi Mistrzów. Wówczas mimo odpadnięcia wypłacana jest dodatkowa premia w wysokości 5 mln euro oraz bonus za automatyczny awans do fazy grupowej Ligi Europy.

Jak myślicie, którą kwotę z tytułu gry w europucharach zakłada budżet Legii Warszawa?

fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (52)

+dodaj komentarz
olo11 - 25.05.2021 / 13:05, *.com.pl

350 tys i starczy na kary za race

odpowiedz
tommy - 24.05.2021 / 12:07, *.249.78

dobrze ze wpadnie 350k - bedzie na kary za zamieszki

odpowiedz
Serek - 24.05.2021 / 10:38, *.centertel.pl

Podobno Miodek wpadł ostatnio na trening i powiedział: słuchajcie chłopaki i ty Jędza, tradycyjnie odpadamy szybko z pucharów żeby skupić się na lidze... tak więc należy spodziewać się szybkiego odpadnięcia...

odpowiedz
oLaf - 24.05.2021 / 11:48, *.vectranet.pl

@Serek: dobre! ; )

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 24.05.2021 / 09:25, *.btcentralplus.com

Wszystko i tak pojdzie na konto prezesa stulecia.

odpowiedz
Myslenie - 24.05.2021 / 10:27, *.centertel.pl

@MIODUSKI OUT !!!!!: a na czyje ma iść jak nie do właściciela klubu? Pamiętaj, że zawsze możesz kupić klub i wtedy pójdzie na Twoje konto

odpowiedz
eduardo - 24.05.2021 / 12:06, *.249.78

@Myslenie: skoncz juz z tym tekstem o kupowaniu klubu. On jest kibicem i ma prawo wpisywac co chce

odpowiedz
Myslenie - 24.05.2021 / 13:39, *.centertel.pl

@eduardo: też jestem kibicem i mam prawo komentować co chcę...poza tym warto zanim się cokolwiek napiszę chwilę się zastanowić.

odpowiedz
odp - 24.05.2021 / 14:08, *.plus.pl

@Myslenie: problem w tym, że nie komentujesz, tylko powtarzasz głupi slogan.

odpowiedz
Rollo - 24.05.2021 / 02:41, *.play-internet.pl

Wow, ale odkrycie. No i ?

odpowiedz
Lewy - 24.05.2021 / 00:51, *.timplus.net

Autor tego tekstu wykazał sie większym trudem i zaangażowaniem niz legia w spawie wzmocnień. Nie ma szans. Z roku na rok coraz gożej. Lekką ręką jest oddawanie zawodników a następców brak :(

odpowiedz
Zukoju - 24.05.2021 / 05:14, *.inetia.pl

@Lewy: Naucz się kmiocie pisać nazwę swojego klubu z wielkiej litery, zanim zaczniesz jakiekolwiek opinie wygłaszać!

odpowiedz
B - 24.05.2021 / 08:26, *.128.215

@Lewy: gorzej nie gożej..

odpowiedz
Leśny Dziadek - 24.05.2021 / 00:44, *.centertel.pl

Wszołek odejdzie, Emreli sie zastanawia, reszta ma zbyt duże oczekiwania finansowe. Znowu będą transfery last minute. Będą puchary, jeżeli pójdziemy do kawiarni, na lody...

odpowiedz
ŚLEPA KURA - 24.05.2021 / 00:13, *.com.pl

OGORMNE PIENIĄDZE I TU JEST TERAZ NAJWIĘKSZY HACZYK BO DO WYGRANIA - ŻEBY JE ZGARNĄĆ LEGIA MUSIAŁA BY ZAJŚĆ DALEKO W ROZGRYWKACH EUROPEJSKICH - A JAKOŚ TEGO NIE WIDZĘ .

odpowiedz
TwojStary - 25.05.2021 / 00:29, *.192.190

@ŚLEPA KURA : Optymisto, nie w rozgrywkach, tylko w eliminacjach do rozgrywek.
Pozdrawiam.

odpowiedz
Swoja droga - 23.05.2021 / 21:30, *.159.121

Najlepiej i tak trafic do ligii konfederacji i łoić wszystkich, wygrywając mecze bo przy le można mniej meczy wygrać bo przeciwnicy mocniejsi, a wtedy kasa albo rowna 0 albo remisowa,a tak 500k euro wpada. Wiec biznes taki ze q3 lm, potem porazka w q4 LE i same wygrane w lidze konferencji i tam niech przejda daleko, a nie będziemy ogladac lanie na ekranie, z 2 lata takiej ligi i się moze odbudujemy na tyle zeby cos znaczyc w LE, uważam polityke małych krokow????

odpowiedz
Karlito - 23.05.2021 / 23:34, *.com.pl

@Swoja droga:
Zgadza sie, zagrac w ECL z jakimis cieniakami pokroju Tottenham, Villareal, czy AS Roma i komplet zwyciestw!

odpowiedz
czizys - 24.05.2021 / 08:16, *.virginm.net

@Swoja droga: Loic wszystich??? Czlowieku wytrzezwiej :) hahaha

odpowiedz
(L)opez pl - 23.05.2021 / 19:08, *.mm.pl

W Fortunie i STS też są ogromne pieniądze do wygrania ale Ja nie mam szczęścia
Mam nadzieję że Legia zgarnie 15,64 min euro

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 23.05.2021 / 17:35, *.plus.pl

Od myślenia to głowa boli

odpowiedz
Witosław - 23.05.2021 / 17:13, *.play-internet.pl

Dla nas LE to dziś max.A ligę mistrzów to możemy sobie pooglądać w tv.

odpowiedz
Hi - 23.05.2021 / 14:01, *.telnaptelecom.pl

Żeby wyjąć trzeba włożyć . Brakuje co najmniej 5 kozaków : środkowy obrońca, prawy obrońca, 2 pomocników i napastnik. I to przy założeniu że Wszołek a zwłaszcza Juranovic i Peki zostaną.

odpowiedz
Alex Bielany - 23.05.2021 / 12:38, *.centertel.pl

Jakas klatwa wisi nad klubem, ostatni raz bylismy w LM za Lesnego

odpowiedz
bum - 23.05.2021 / 17:58, *.virginm.net

@Alex Bielany: Jakby to byl dla nas standard...Albo nie rozumiem tresci twojej wypowiedzi albo jestes glupi

odpowiedz
bum - 23.05.2021 / 17:59, *.virginm.net

@Alex Bielany: Jedyna klatwa jaka wisi nad klubem to jej wlasciciel sknera

odpowiedz
Trampek - 23.05.2021 / 12:18, *.125.106

Przede wszystkim - wielkość zysków / strat / zależy od .... działań decydentów LEGII i w/g mnie wpływ ten może być rzędu 40 - 45 % . Jeżeli działania tych decydentów będą na poziomie ostatnich dwóch lat, to możemy przeżyć kolejne WIELKIE ROZCZAROWANIE . Tym większe ,że znane są ogólnikowo REGUŁY GRY , a są one już na wstępie dość korzystne dla LEGII. Sam fakt rozstawienia w drugiej rundzie eliminacji to duży handy cap dla LEGII przy całej mizerii e-klapy - wlokącej się w ... ogonie piłkarskiej Europy.Aby tego uniknąć, to nie może być tak , jak do tej pory bywało -że europejskie mecze eliminacyjne w toku , a ... ukazuje się notka prasowa informująca ,że .... za tydzień będzie sprowadzony ... nowy piłkarz. Który okaże się ... wielkim niewypałem - grającym na poziomie naszej czwartej klasy rozgrywek. Gdyby to się powtórzyło, szef a zarazem właściciel LEGII bez pardonu " całe towarzystwo wzajemnej adoracji " w trybie natychmiastowym powinien zwolnić, bez prawa powrotu do LEGII . Mam nadzieje ,że o tym wiedzą / jeżeli nie wiedzą to bardzo źle / i w tej chwili na każdą z potrzebnych pozycji jest ... 3- 4 piłkarzy do wyboru. Ktoś w tym miejscu powie " pieniądze" a raczej ich brak. To tylko część prawdy. Nie zawsze ... droższy piłkarz jest LEPSZY od tego tańszego , w dodatku MŁODSZEGO.Tu dochodzimy do do sedna sprawy. ROZEZNANIE na rynku piłkarskim . Czym w tym temacie dysponuje LEGIA ? Aby nie rozwodząc się dalej w tym temacie - powiem krótko . Jeżeli go NIE ma , to ...... czeka NAS kibiców WIELKIE rozczarowanie, na które na dzień dzisiejszy NIE mamy wpływu. Jeżeli MA i właściwie wykorzysta - to z lekkim optymizmem można podejść do tematu.

odpowiedz
m4pierwszy - 23.05.2021 / 21:58, *.icpnet.pl

@Trampek: nie rozumiem na jakiej ZASADZIE podkreślasz NIEKTÓRE słowa caps lockiem ,nie ma w tym ŻADNEJ logiki i czyta sie TO beznadziejnie.

odpowiedz
Radek - 23.05.2021 / 12:08, *.btcentralplus.com

Lepiej trafić na Mistrza Luksemburga może zremisujemy

odpowiedz
Leśny Dziadek - 23.05.2021 / 12:11, *.centertel.pl

@Radek: I przegramy w karnych:) A prezes powie - to ogromny sukces, jest wyraźny postęp:))

odpowiedz
Jaro - 23.05.2021 / 11:42, *.tpnet.pl

Wysokość ceny praw telewizyjnych Ekstraklapy jest chyba siódma w Europie a poziom piłkarski jest siódmy ale z najgorszych w Europie, dlaczego ta nasza liga jest taka słaba???

odpowiedz
grzesiek - 23.05.2021 / 13:09, *.centertel.pl

@Jaro: no wszystko sie zgadza. Anglia, niemcy, wlochy, francja, hiszpania, holandia. Te panstwa tworzą lige mistrzow od wielu lat i nic sie nie zmieni. Sa przypadki jakiegos szachtara donieck ale to rzadkie przypadki.

A 7 od konca sportowo z 5-10 lat temu wcale ta nasza liga nie była. Powtarzam kolejny raz ze reforma esa 37 jest odpowiedzialna za ostatnie porazki z sheriff dudelange itp

odpowiedz
cher - 23.05.2021 / 10:36, *.chello.pl

macie błędne spostrzeżenie że LKE będą wygrywać drużyny pokroju Legii, otóż nie, zdziwicie się jakie marki zobaczycie w finałach

odpowiedz
Stss - 23.05.2021 / 19:04, *.virginm.net

@cher: na ta chwile Totenham,Villareal(jak przegra lige europy)union berlin

odpowiedz
kami(L)... - 25.05.2021 / 13:02, *.chello.pl

@Stss: AS ROMA, BENFICA LIZBONA, BAYER LEVERKUSEN....

odpowiedz
kami(L)... - 25.05.2021 / 13:10, *.chello.pl

@Stss: Nie jest powiedziane że z Ligi Europy (fazy grupowej) ktoś nie spadnie do LKE ;)

odpowiedz
karpiko - 23.05.2021 / 10:24, *.chello.pl

Nie wystarczy zarobić pieniądze, trzeba je jeszcze umieć inwestować. Aby sukces finansowy przekładał się na sukces sportowy niezbędnym jest posiadanie planu inwestycyjnego, który będzie się przekładał na pierwszą drużynę.
Na razie dostrzegam jedynie jakieś plany finansowe odnośnie szkółki młodzieży ale to tylko jeden z filarów działania wymaganych do stabilnego działania klubu. Nawet jak te plany wypalą to przecież 11 wychowanków nie będzie grało w pierwszej drużynie.

Przestrzegam zatem przed ekscytowaniem się ile to może zarobić prezes Mioduski, mnie raczej interesuje ile z tego zainwestuje w Legię i jaki sukces sportowy z tego wyniknie.

odpowiedz
M@c - 23.05.2021 / 10:22, *.chello.pl

Serio, liczą na jakieś pieniądze?
A ja myślę, że z automatu będzie można dodać ponad 360 dni do licznika wstydu pudelka.

odpowiedz
Sputnik 44 - 23.05.2021 / 09:47, *.vectranet.pl

Bardzo ważne będą też punkty rankingowe bo prezes tysiąclecia wytracił już je wszystkie. Za rok już żadne cuda w innych ligach nie pomogą...

odpowiedz
Andreas - 23.05.2021 / 08:15, *.play-internet.pl

Już dzielimy skórę na niedzwiedziu. Wczoraj był wywiad w interia z Radovićem z ciekawymi uwagami o naszej drużynie i jej budowie. Martins Luqi czy Kapustka to za delikatni grajkowie na poważne granie. I jego uwaga że w Legii najlepsi są boczni obrońcy czy tak powinno być?

odpowiedz
Sen o - 23.05.2021 / 08:09, *.play-internet.pl

Z kim do Europy? Brak obrony i brak rozgrywającego oby doszedł napastnik z Qarabachu jako alternatywa dla Pekharta. No u wiele zależy od losowania.

odpowiedz
td - 23.05.2021 / 07:47, *.centertel.pl

LK to taki socjal dla nieudaczników piłkarskich, trenerskich i prezesinow.

odpowiedz
OIF - 23.05.2021 / 13:26, *.orange.pl

@td: Dokładnie, puchar pasztetowej dla patałaców

odpowiedz
grzesiek - 23.05.2021 / 07:15, *.centertel.pl

Za lige europy i awans do niej z 4 rundy LM kiedys placili chyba 4 mln euro wjec na prawde jest to duza podwyzka

odpowiedz
Leśny Dziadek - 23.05.2021 / 05:47, *.centertel.pl

Żeby wyjąć, trzeba dobrze włożyć. Niestety po zimowych transferach widać wyraźnie, że król jest goły, ale za to wesoły i dalej opowiada hocopoły...Koniec maja się zbliża, a jedyny transfer to Hanna. Tak wiem, w kasie pustki, dlatego będą środki na waciki...

odpowiedz
grzesiek - 23.05.2021 / 10:14, *.centertel.pl

@Leśny Dziadek: hmmm w zarzadzaniu klubem chodzi przeciez o to zeby sie nie narobic a zarobic. Po co ryzykowac i wywalac pieniadze na transfery skoro mozna niw awansowac do LM? A z transferow zawsze jakas kasa pewna bedzie. Sprzeda sie karbownika za 5 mln euro w jego miejsce sprowadzi jakiegos abdula za 100 tys euro i biznes sie kreci

odpowiedz
Leśny Dziadek - 23.05.2021 / 12:08, *.centertel.pl

@grzesiek: Niestety kreatywny marketing słychać w każdej wypowiedzi, A praktyka jest taka, jak napisałeś. Pocieszające jest to, że wszystko ma początek i...koniec. Chociaż z ostatniego wywiadu wynika, że końca tej dezorganizacji nie widać...

odpowiedz
Sxymon - 23.05.2021 / 04:42, *.chello.pl

Odpowiedź na pytanie to najlepiej żadną!!!!!!! Już nie raz pokazali " na co ich stać".

odpowiedz
Pablo33 - 23.05.2021 / 01:31, *.ziggo.nl

LE jak najbardziej możliwa. LM - trudne zadanie. LK - wręcz obowiązek minimum. Super przebrnąć chociaż przez 3 r. el LM, choć tam teoretycznie może być na tej ścieżce najtrudniejszy rywal... Zobaczymy, Czesiu wyciśnie co może z zespołu, a zespół wydaje się być kompletowany nareszcie mądrze.

odpowiedz
Chcemy c u L t Warsaw - 23.05.2021 / 00:19, *.57.11

- Dotarcie do fazy grupowej Ligi Mistrzów (LM) to zastrzyk finansowy w wysokości aż 15,64 mln euro.

odpowiedz
Ryj - 23.05.2021 / 00:11, *.207.184

Myślę, że sportowo to jedynie LKE jest w naszym zasięgu. LE przy dużym szczęściu do losowania rywali jest jakoś tam możliwe, ale wydaje mi się, że byłoby męczarnią w grupie. LM osobiście bym nie chciał, bo prawdopodobnie w grupie by nas zlali dotkliwie. No niestety, nasza kadra i mental nie rokują na czarnego konia tych rozgrywek. Zawsze jednak wierzę, że coś nagle może zaskoczyć, jakaś niewidzialna energia wstąpi w zespół i będą epickie chwile. Doświadczenie jednak każe być realistą.

odpowiedz
Zduneq - 23.05.2021 / 02:49, *.play-internet.pl

@Ryj: w teorii do Q3 LM Legia powinna dojść, tu spadek do Q4 LE i stąd kroczek do fazy grupowej LE a nawet w przypadku porażki mamy fazę grupową LKE czyli tak naprawdę musimy dojść do Q3 LM aby mieć już awans do LKE zapewniony a Qarabachem przegrywając mistrzostwo nam to bardzo ułatwił.

odpowiedz