Amp futbol

EAFF: Legia Warszawa 1-1 Vicenza Calcio. Legia w finale!

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Amp futboliści Legii zremisowali 1-1 z w czwartym spotkaniu turnieju finałowego EAFF Ligi Mistrzów w tureckim Gaziantepie. Ten rezultat zagwarantował drużynie z Warszawy awans do finału turnieju, który odbędzie się w niedzielę o godzinie 16. Rywalem "Wojskowych" będzie mistrz Turcji Sahinbey Belediye Spor, z którym w pierwszej fazie przegrali 1-4.

Przed meczem legioniści wiedzieli, że mają lepszy bilans bramkowy od Włochów i aby awansować do finału wystarczy im remis. Z kolei Vicenza, która w 14. minucie drugiej połowy doprowadziła do wyrównania, dążyła do strzelenia zwycięskiej bramki, bo tylko ona mogła dać im awans do finału. Włosi walczyli do końca - jeszcze w ostatniej akcji mieli rzut wolny z dobrej pozycji, ale nie zdołali po raz drugi pokonać Jakuba Popławskiego, golkipera i zarazem kapitana Legii.

W finale Legia po raz drugi zmierzy się w mistrzem Turcji. Sahinbey w czterech dotychczasowych meczach zdobył 25 bramek i stracił tylko jedną - tę zdobył pięknym strzałem z daleka w okienko Bartek Łastowski. Przed dwoma laty legioniści w finałach Ligi Mistrzów zdobyli brązowe medale. Tym razem osiągną na pewno lepszy wynik. Transmisja meczu finałowego w aplikacji TVP Sport oraz na facebooku EAFF.

Legia Warszawa 1–1 (1-0) Vicenza Calcio
1-0 - 11' Kożuch