Zbiórka FC Den Haag na wyprowadzenie klubu na prostą

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Kibice FC Den Haag rozpoczęli zbiórkę pieniędzy, która ma pomóc w wyprowadzenie klubu na prostą. Chodzi o powrót klubu w ręce kibiców, aby ci mieli zdecydowanie większy wpływ na funkcjonowanie klubu, który w ostatnim czasie miał niemałe problemy. "Byłoby jeszcze lepiej, gdyby kibice mogli znacząco wpływać na działania klubu i być naprawdę w to zaangażowani we wszystkie obszary. Naszym zdaniem jest to NAJLEPSZY sposób by wydostać nasz klub z dołka, w którym obecnie się znajdujemy" - informują nasi przyjaciele z Hagi, których pierwszy zespół w zakończonym niedawno sezonie Erediviie zajął ostatnie miejsce i spadł na zaplecze ekstraklasy.

"Przekaż teraz 10 € i pokaż, że wspierasz naszą inicjatywę. Jeżeli Waszym sercom jest bliskie, by kibice mieli więcej do powiedzenia i mogli odegrać ważną rolę w odbudowie klubu ADO Den Haag. Nasza inicjatywa jest podejmowana przez i przy wsparciu stowarzyszeń kibiców, różnych grup kibiców, wcześniej uruchomionego finansowania społecznościowego. Wspierają nas popularne witryny/ platformy i strony dla kibiców.

Trwają już rozmowy z HFC ADO Den Haag, kierownictwem NV ADO Den Haag i innymi możnymi kibicami naszego klubu. Od ludzi, z którymi rozmawialiśmy, otrzymaliśmy jedynie pozytywne reakcje na nasz plan większego zaangażowania kibiców i umożliwienia im zostania akcjonariuszami. Pamiętaj, że możesz dostosować zrzutkę do swoich możliwości już na stronie gofundme przesuwając w lewo suwak. Będziemy wdzięczni za każdą kwotę!" - apelują fani z Hagi.

Zbiórka prowadzona jest TUTAJ.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

+dodaj komentarz
abc - 24.05.2021 / 17:27, *.cyfrowypolsat.pl

no już bez przesady - kibice nie myślą perspektywicznie i biznesowo - zaciągaliby tylko długi bez jakiegokolwiek pojęcia o zarządzaniu - kierując się sentymentami

odpowiedz
Kibol - 24.05.2021 / 20:15, *.tpnet.pl

@abc: Skąd wiesz ? Kibice maja rozeznanie w różnych sprawach , biznesowych też . Działacze często nie trafiają z różnymi sprawami , np. ściągają słabych piłkarzy i dają im big kontrakty , a potem się okazuje , że nie ma wyników , albo nawet grozi spadek .

odpowiedz
Mojo jojo - 24.05.2021 / 05:06, *.t-mobile.pl

Legia&Dan Haag!

odpowiedz
Summers - 23.05.2021 / 20:06, *.chello.pl

a jakie są relacje z Club Brugge, Swansea City
Haga z nimi ma zgodę

odpowiedz
Spring drink - 24.05.2021 / 01:16, *.tpnet.pl

@Summers: Takie sobie . Oni jacyś nieufni są , ich strata . Łukasz Fabiański chciał ich ( Swanseę )
zaprosić na nasze Bulwary i pokazać im nasze łabędzie , a oni na to : sorry , no - bo oni już widzieli łabędzie . No trudno ... A jeśli chodzi o Bruggię to graliśmy z nimi pare sezonów temu , pamiętasz ... Jakoś się do Nas nie garnęli . Nic na siłę .

odpowiedz
Spring drink - 24.05.2021 / 17:42, *.tpnet.pl

@Spring drink: (Z tymi łabędziami to był żart , Łukasz nic takiego nie proponował im chyba . Na rauszu byłem ) . Relacje z nimi neutralne ... Pozdro .

odpowiedz
L - 23.05.2021 / 19:54, *.tpnet.pl

"Trwają już rozmowy z HFC ADO Den Haag, kierownictwem NV ADO Den Haag i innymi możnymi kibicami naszego klubu". Ja to rozumiem w ten sposób, że bogaci kibice (których na pewno nie brakuje w Holandii) mieliby odkupić klub. Nie chodzi raczej o jakieś rządy kiboli czy inne głupoty tylko normalna zmiana właścicieli na takich którzy jednocześnie są kibicami. Pomysł dobry jak dla mnie. Przykład Wisły tu w ogóle nie pasuje wiec nie wiem po co go tu przytaczacie.

odpowiedz
Zyga - 24.05.2021 / 00:44, *.tpnet.pl

@L: Kibol i kibic to to samo , po co dzielić ? Są różni kibice , różnego rodzaju , ale to jeden organizm . Jeśli chodzi Ci o to , że klub trzeba bezpiecznie prowadzić , to masz rację ... No to - potrzebni są kibole/kibice , którzy są porządni , ambitni i ostrożni ( byle nie za bardzo ) . Tacy jak nasz Prezes . Zwróćmy uwagę , ile klubów zbankrutowało przez złych prezesów i złe zarządy ( albo przez słabych trenerów ) . W czym zwykli kibice mieliby być gorsi od różnych egoistycznych , nieodpowiedzialnych , a czasem skrajnie nieuczciwych działaczy , jacy zdarzali się w wielu klubach w kraju i na świecie w minionej dekadzie ? Ogólnie mamy jednak podobne zdanie , kibice Hagi chcą ratować swój klub , bo widocznie niestety jest tam duży bałagan i nastąpiły jakieś błędy i wypaczenia , wskutek czego spadli oni do drugiej ligi . Szkoda .

odpowiedz
jo - 23.05.2021 / 17:59, *.tpnet.pl

Na niderlandzkich stronach znalazłem artykuł o tym, że ADO może być na sprzedaż. Pada tam wartość 8 mln €, która odpowiada kwocie jaką poprzednio zapłacił jakiś podobno Chiński inwestor... Wg Transfermarkt wartość drużyny to ok 13 mln € więc temat ma drugie dno, bo 5 mln € na ulicy nie leży. Tu pojawia się kwestia zadłużenia, o której nikt nic nie napisał ale z tego co widać kwestia zarządzania klubem leży, więc to pewnie ten temat pogrąża klub i nie pozwala się rozwijać czy też utrzymać w najwyższej klasie rozgrywek.
Nie wydaje mi się by odkupienie udziałów od właściciela i podzielenie się odpowiedzialnością podniosło klub. Tam potrzebny jest nowy właściciel z portfelem i z pomysłem zarówno na klub jak i na współpracę z kibicami. Ale to takie łatwe jak się pisze, rzeczywistość jest inna.

odpowiedz
Jano - 23.05.2021 / 10:32, *.inetia.pl

rządy kiboli to prosta droga do likwidacji klubu, w Krakowie pokazali co wart jest wpływ "kibiców" na zarządzanie!

odpowiedz
Dżamp - 23.05.2021 / 21:14, *.tpnet.pl

@Jano: Przykład Krakowa to nie jest najlepszy przykład , czemu akurat o nich wspominasz ? Nie wszędzie tak jest .

odpowiedz
Mlbets - 24.05.2021 / 09:17, *.centertel.pl

@Dżamp: a gdzie jest lepiej pod rządami kibiców?

odpowiedz
MK - 24.05.2021 / 15:34, *.187.2

@Mlbets: Nie chodzi o rządy kibiców w takim wymiarze jak sobie wyobrażasz. Gdyby nie kibice, to wiele klubów mogło już przestać istnieć. Najlepszym przykładem podniesienia klubu z niebytu jest Zagłębie Sosnowiec. Ale o ile się nie mylę to kibice mieli udział przy odbudowie GKS Katowice, Zawiszy Bydgoszcz i pewnie wielu innych, zarówno tych znanych jak i tych mniejszych.

odpowiedz
Dżamp - 24.05.2021 / 17:51, *.tpnet.pl

@Mlbets: O Zagłębie O Sosnowiec . I trochę innych . Nie wiem czy Juwentus nie miał kiedyś takiej sytuacji , że kibice zaczęli układać rózne sprawy poprzez nie tylko forsę , ale i oczekiwanie na szybki powrót do najwyższej formy . Z 15 lat temu chyba , jeśli się nie mylę ...

odpowiedz
Alan - 23.05.2021 / 08:34, *.t-mobile.pl

Nie wiem jak w Holandii wyglądają rzady kibiców ale w Polsce na przykładzie Wisły Kraków czy Zawiszy Bydgoszcz wiem że nie najlepiej....

odpowiedz
B. - 23.05.2021 / 09:28, *.net.pl

@Alan: nic dodac nic ujac

odpowiedz
atmosferic - 23.05.2021 / 10:31, *.orange.pl

@Alan: W Feyenoordzie kibice wyciagneli klub z dlugow okolo 10 lat temu. Byla grupa ludzi o nazwie "Vrienden van Feyenoord" i ona miala 51% udzialow, dzis ma 30%. Ale nie sa to zwykli kibice raczej kibice-biznesmeni z glowami na karku a nie typowe holenderskie sebki. No ale Feyenoord to duzy ogolnokrajowy klub w porownaniu do ADO, wiec nie ma co porownywac.

odpowiedz
mglm - 23.05.2021 / 21:50, *.orange.pl

@Alan:

Przecież kibice Zawiszy odbudowali klub od podstaw....

odpowiedz
Pablo33 - 23.05.2021 / 01:28, *.ziggo.nl

Wolę przeznaczyć środki na cele charytatywne, nawet jako kibic, nie czuję się związany z holenderską drużyną, na której stadionie nigdy nie byłem. Z resztą z innej beczki... nie oszukujmy się - klub zarządzany głównie przez kibiców, z całym szacunkiem dla Nas wszystkich - nie ma racji bytu na dłuższą metę. Także to moja opinia o tego rodzaju „wsparciach”, natomiast oczywiście niech każdy decyduje w sobie.

odpowiedz
WillyCarbo - 23.05.2021 / 20:02, *.chello.pl

@Pablo33:
a dlaczego Legia trzyma z ADO Den Haag
jakieś podłoże/tło tego aliansu

odpowiedz
Peter - 24.05.2021 / 13:24, *.vectranet.pl

@WillyCarbo: Wiele lat temu jeden z bardziej znanych kibiców z "Żylety" ś.p Wojtek Wisiński nawiązał w nimi kontakt i te pojedyncze z początku znajomości coraz większej grupy kibiców przerodziły się w zgodę. To tak po krótce.

odpowiedz
Matt - 24.05.2021 / 15:05, *.tpnet.pl

@Pablo33: Też nie jestem z nimi związany emocjonalnie. Pamiętaj tylko, że należy rozgraniczać zarząd od własności. Kibice będą właścicielami klubu, a nie prezesami/menadżerami, od tego będą opłacani ludzie.

W USA jest klub futbolu amerykańskiego (Green Bay Packers), który w całości jest w posiadaniu kibiców. Według wartości to bodajże 30 drużyna świata biorąc pod uwagę wszystkie sporty, z wynikami też jest znakomicie. Na stadionie zawsze komplet lub chociaż 95%. Rodzice zapisują noworodki w kolejce na karnety, bo czeka się po kilkanaście lat. Jak się chce i jest podatny grunt, to można. U nas jednak na pewno by się to nie udało. Holenderskiego systemu społecznego nie znam, ale podejrzewam, że tam również to nie wypali w długim terminie.

odpowiedz
Janusz mistrz Polski - 22.05.2021 / 22:49, *.chello.pl

No i teraz sami kumaci pokażą jak sie Braci ratuje i Eurasy popłyną do tulipanów hehehehe ... 3..2...1.. startujemy :)

odpowiedz
Hę ? - 22.05.2021 / 23:58, *.tpnet.pl

@Janusz mistrz Polski: Te , heheś , szoruj na oneta i sie nie wpier...aj między wódkę a zakąskę . Chcesz pomóc , pomóż , nie chcesz - to z szacunkiem , leszczu .

odpowiedz
c u L t - 23.05.2021 / 00:59, *.57.11

@Janusz mistrz Polski: Idź w piz.. i nie wracaj...

odpowiedz
Pacult - 23.05.2021 / 20:15, *.chello.pl

@c u L t:
a dlaczego faceta obrażacie

odpowiedz
Padło jakiś czas temu coś podobnego ze strony kibiców Legii - 22.05.2021 / 22:45, *.com.pl

Coś podobnego chyba kiedyś ogłosili Kibice Legii . Padła bodaj deklaracja iż wszystkie kary nałożone na Klub za ich zachowanie na trybunach będą sami spłacać , by nie naciągać na straty klub przez nich . Nie wiem czy to słowo było realizowane cały czas przez kibiców ?

odpowiedz
Sfinks - 23.05.2021 / 01:01, *.vectranet.pl

@Padło jakiś czas temu coś podobnego ze strony kibiców Legii: nie było...

odpowiedz
radek - 22.05.2021 / 21:33, *.play-internet.pl

"różnych grup kibiców" ?? jak ajax im dał to i ja dam!

odpowiedz
Kamień - 23.05.2021 / 06:29, *.chello.pl

@radek: chyba nie wiesz co to znaczy "grupy kibiców".

odpowiedz
AD 2020 - 23.05.2021 / 07:49, *.centertel.pl

@radek: A u lekarza kiedy byłeś?

odpowiedz
Stefan - 23.05.2021 / 10:56, *.chello.pl

@radek: Radek spermojadek!!!

odpowiedz