August Sobczak - fot. Bodziach / Legionisci.com

Żeglarstwo

Legioniści zdominowali mistrzostwa Mazowsza w kl. Optimist

W Białobrzegach rozegrane zostały żeglarskie mistrzostwa Mazowsza w klasie Optimist. Zawodnicy Legii wyraźnie zdominowali zawody, zajmując nie tylko wszystkie miejsca na podium, ale i sześć czołowych lokat klasyfikacji generalnej. Zwycięzcą rywalizacji został Krzysztof Maksymowicz, który wygrał jeden z wyścigów i w trzech plasował się na drugim miejscu. Srebrny medal wywalczył Stanisław Ługowski, a brązowy August Sobczak.

Kolejni legioniści ukończyli regaty na miejscach: 4. Antoni Brzozowski, 5. Zofia Brdulak, 6. Henryk Komenda, 8. Hubert Matz, 11. Juliusz Bartczak, 14. Paweł Włodarczyk, 20. Jan Muszyński.