Judo

Grad medali legionistów w WOM

Judocy Legii zdobyli 10 medali (1 złoty i 9 brązowych) w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Złoty medal w kategorii Junior Młodszy wywalczył Jakub Kielesiński. Brąz zdobyli Jan Polkowski, Ksawery Niewiadomy (juniorzy młodsi), Jakub Witkowski, Jacek Zieliński, Stanisław Kropiewnicki, Kamila Marchel (juniorzy) oraz Aleksander Głasek, Kinga Olszewska i Emilia Bielawska (młodzicy).
Ponadto piąte miejsce zajęli: Natalia Raczyńska, Kalina Zozulińska, Radosław Rychlewski (młodzicy), a siódme miejsce wśród juniorów zajął Mateusz Kos.

Dzień wcześniej w Otwartych Mistrzostwach Warszawy w kat. U-12 i U-14 startowało 44 zawodników Legii, kótrzy zdobyli 7 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe medale. W kat. U-14 złoto zdobyli: Hanna Gondko, Barbara Twarowska, Olga Gołębiowska, srebro: Franciszek Noszczak, Ryszard Sienkiewicz, Zofia Piłat, brąz: Karol Podpora, Bruno Michalski-Stępkowski i Kinga Jastrzębska. W kat. U-12 w swoich kategoriach wagowych wygrali: Filip Wiłkomirski, Miguel Rodriguez, Antoni Dyderski i Maja Rejniak, drugie miejsce zajął Aleksander Zakharov, z kolei trzecie - Nikodem Cichecki.

Na miejscu piątym sklasyfikowani zostali: Łukasz Bobiński, Bartosz Zwoliński, Maria Gawińska i Lena Swęd (U-14) oraz Michał Spychała, Antoni Ruciński-Zając, Julian Zbiróg, Andrzej Truszkowski, Marysia Kaczorowska i Lena Koperczak (U-12).