Escola Varsovia 07 - Legia U14 - Aleksander Iwańczyk - fot. Legionisci.com

Młodzież: mecze środowe

Drużyny młodzieżowe Legii rozegrały mecze zaległe. Zespół U16 w rewanżowym spotkaniu z STF Champion Warszawa uzyskał wynik 8-0, prezentując się dobrze zwłaszcza w II połowie. Gracze z rocznika 2007 wygrali na wyjeździe 5-2 z Escolą Varsovia. Już do przerwy było 3-0, ale w II połowie gospodarze odrobili większość strat, a w końcówce spotkania padły aż trzy gole.

Legia U15 8-0 (2-0) STF Champion Warszawa 05
1-0 12 min. Maksymilian Stangret (rzut karny)
2-0 30 min. Maksymilian Stangret (as. Filip Rejczyk)
3-0 51 min. Tomasz Rojkowski(as. Szymon Gaj)
4-0 68 min. Tomasz Rojkowski(as. Filip Borowski)
5-0 73 min. Lucio Ceci(as. Tomasz Rojkowski)
6-0 75 min. Filip Rejczyk (as. Tomasz Rojkowski)
7-0 78 min. Gracjan Gawroński (as. Szymon Grączewski)
8-0 81 min. Tomasz Rojkowski (as. Franciszek Saganowski)

Legia: Antoni Wodzicki – Franciszek Saganowski [06], Ignacy Morawski (60' Kacper Stankiewicz), Bartosz Krasuski, Szymon Gaj – Kajetan Pysz [06](46' Filip Borowski), Filip Rejczyk [06], Szymon Grączewski – Lucio Ceci (70' Igor Szostek), Maksymilian Stangret (46' Tomasz Rojkowski [06]), Roman Zhuk [06](65' Gracjan Gawroński)
Trener: Artur Kalinowski, II trener: Tomasz Bąbel

Escola Varsovia 07 2-5 (0-3) Legia U14
0-1 4 min. Igor Busz (as. Aleksander Iwańczyk)
0-2 11 min. Mateusz Różański (as. Aleksander Iwańczyk)
0-3 40 min. bramka samobójcza (as. Konrad Kraska)
1-3 55 min. (rzut karny)
2-3 76 min. Szymon Skonieczny
2-4 80 min. Leon Falecki (as. Igor Busz)
2-5 80+3 min. Maciej Jeleński (as. Michał Reterski)

Legia: Jakub Misiewicz, Denys Stoliarenko [09] - Mateusz Różański, Mikołaj Kotarba, Radosław Czerwiec, Aleks Płoszka, Jan Leszczyński, Aleksander Iwańczyk, Igor Busz, Alex Cetnar, Konrad Kraska, Stanisław Gieroba, Michał Reterski, Maciej Jeleński, Jakub Solecki, Leon Falecki
Trener: Jakub Renosik, II trener: Tomasz Kycko

Strzały (celne)[10-80']: Escola 9 (6) - Legia 21 (8)

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

RKS Okęcie 10 - Legia U11

Legia: Franciszek Golański - Dawid Rodak, Filip Hołowiński, Oliwier Pruszyński, Tymon Płoszka, Xawery Eichler, Oskar Putrzyński, Aleksy Chmielewski, Mateusz Pawłowski, Igor Brzozowski
Trenerzy: Mateusz Majewski i Mateusz Legierski

Interesujący przebieg miał mecz na szczycie Okęcie - Legia. Do tej pory żadna z drużyn nie straciła punktu i jak się okazało w trakcie meczu - nie przypadkowo. Legioniści tradycyjnie podwyższyli sobie poprzeczkę wychodząc w 5 graczy w polu, a gospodarze byli w stanie wykorzystać luki tworzące się w defensywie, za co należą im się pochwały. Oba zespoły obejmowały prowadzenie w meczu, w którym losy wyniku ważyły się do samego końca. Już 9 czerwca mecz rewanżowy, który zapowiada się bardzo ciekawie.

UWKS Legia Warszawa 8:1 MLKS Nadnarwianka
1-0 26 min. Filip Grygorczuk (głową, as. Sławomir Tymczyszyn z rogu)
2-0 29 min. Mirosław Tymczyszyn (as. Kacper Cetlin)
3-0 45 min. Mikołaj Wiśniewski (as. Kacper Cetlin)
4-0 68 min. Kacper Polak (as. Kacper Cetlin)
5-0 72 min. Kacper Polak (as. Kacper Cetlin po rozegraniu rzutu wolnego)
6-0 74 min. Mateusz Zalega b.a.
7-0 84 min. Kacper Polak (dobitka własnego rzutu karnego po faulu na Oganesie Kazayanie)
7-1 86 min. Kacper Chimkowski
8-1 90 min. Antoni Sidor (as. Kacper Cetlin)

Strzały (celne): CWKS 34 (23) - Nadnarwianka 7 (3)

CWKS Legia: Jakub Żołędowski (75' Stanisław Kucharski) - Kacper Romanowski, Filip Grygorczuk, Marcin Staszyc, Mirosław Tymczyszyn - Oganes Kazaryan, Kacper Cetlin, Antoni Sidor [04] - Karol Gozdalik (73' Mateusz Zalega), Sławomir Tymczyszyn (75' Maksymilian Dobosz), Mikołaj Wiśniewski (65' Kacper Polak)
Trener: Łukasz Winek

Po zakończonym 1-bramkowym zwycięstwem meczem w Pułtusku, bardzo szybko doczekaliśmy się rewanżu. Goście ponownie zagrali w bardzo wąskim zestawieniu i nie mieli specjalnie pola manewru w składzie. W pierwszych 25 minutach starali się utrzymać przy piłce i tylko raz dali legionistom okazję do zapędzenia się pod ich bramkę. W ostatnim kwadransie podopieczni Łukasza Winka zaczęli jednak przejmować inicjatywę, to przyniosło z kolei trzy trafienia (Grygorczuk, Tymczyszyn i Wiśniewski). Po przerwie przewagę w polu mieli już gospodarze, jednak ich skuteczność była niezadowalająca. Impuls dały zmiany wprowadzane od 65. minuty. Na listę strzelców wpisali się zaraz po wejściu Kacper Polak i Mateusz Zalega (a Legia miała jeszcze rzut karny), a choć pułtuszczanie zdołali odpowiedzieć trafieniem, to ostatnie słowo należało do "wojskowych" - po piątej tego dnia asyście Kacpra Cetlina na 8-1 strzelił z dystansu Antoni Sidor.

W tabeli UWKS Legia prowadzi z 21 p. w 7 meczach - to daje 5 pkt. przewagi nad PAF Płońsk w walce o Ekstraligę U19.