REKLAMA

W sobotę mistrzowska zbiórka krwi na Legii!

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Serdecznie zapraszamy na mistrzowską zbiórkę krwi w najbliższą sobotę, 29 maja na stadionie Legii Warszawa. Zbiórka organizowana jest przez KHDK Krewcy Legioniści we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa i klubem. W związku z tym, iż w warszawskich szpitalach wznowiono planowe zabiegi i operacje wzrosło zapotrzebowanie na krew! Każda kropla się liczy!

Akcja odbędzie trwała w godzinach od 9:00 do 14:00. Do pobory krwi dostępne będą dwa autokary – krwiobusy z RCKiK w Warszawie.

Bilety, podziękowania, rogaliki, napoje i pamiętniki

Legia Warszawa przeznaczyła dla krwiodawców bilety na mecz o Superpuchar Legia Warszawa - Raków Częstochowa, który odbędzie się pod koniec lipca lub na początku sierpnia. Z kolei zbiórki kapitan AK Jerzy Nowicki ps. Plastuś (VI Wileńska Brygada WiN) przekazał kilkadziesiąt egzemplarzy swojego Pamiętnika. Ponadto wszyscy krwiodawcy otrzymają pamiątkowe podziękowania, popularny słodki nadziewany rogalik oraz puszkę napoju.

Zbiórka zabawek dla Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Podczas sobotniej akcji będziemy prowadzili zbiórkę zabawek. "W Centrum Zdrowia Dziecka pomimo trwającej pandemii codziennie odbywają się zabiegi na Bloku Operacyjny - chirurgiczne, urologiczne, kardiochirurgiczne, neurochirurgiczne, otolaryngologiczne i okulistyczne. W szpitalu na oddziałach przebywa ok 400 pacjentów. Dlatego potrzebujemy pocieszycieli dla Małych Bohaterów po operacjach - maskotek, przytulanek. Codziennie w Punkcie Pobrań w Centrum Zdrowia Dziecka pobierana jest krew do badań u blisko 200 pacjentów, do tego miejsca potrzebne są małe zabawki tzw. pocieszyciele - samochodziki, lalki, piłki antystresy, bańki mydlane, małe puzzle, małe maskotki, gryzaki, grzechotki. Ze względów epidemiologicznych zabawki muszą być nowe" - informuje Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka".

Planujcie sobie terminy i namawiajcie znajomych. Do zobaczenia na Ł3!

Wydarzenie na Facebooku

fot. Krewcy Legioniści
fot.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
Piotr (L) - 29.05.2021 / 20:06, *.centertel.pl

Byłem oddałem jestem dumny z wszystkich braci i sióstr którzy dziś oddali krew. Życzę wszystkim dużo zdrówka. Byłem przed otwarciem bramy. Do zobaczenia na kolejnej zbiórce pod koniec lipca

odpowiedz
Danie(L) M - 29.05.2021 / 19:17, *.play-internet.pl

ejjj..Legia,zróbcie Wszystko żeby powtórzyć taką akcję...dzisiaj nie dałem rady...????????;najlepiej przez cały weekend❤

odpowiedz
dezet - 29.05.2021 / 12:27, *.chello.pl

Biletu na mecz nie dostałem, nawet żadnej informacji na ten temat nie było. Mimo to zachęcam wszystkich do oddawania nie tylko na takich akcjach, ale regularnie gdzie się da.

odpowiedz
Elquatro - 28.05.2021 / 20:50, *.chello.pl

"Taa, krew od razu"

odpowiedz
jamapata - 28.05.2021 / 18:59, *.inetia.pl

Osoby zaszczepione mogą sobie już darować oddawanie krwi !
Ta krew podobno jest bezużyteczna ! Ktoś to potwierdzi ???
Podobno krew osoby zaszczepionej różni się od krwi osoby zdrowej a nie zaszczepionej !

odpowiedz
c u L t - 28.05.2021 / 13:12, *.amazonaws.com

ZAPRASZAMY ZARZĄD LEGII I PREZESA DO ODDANIA CHOĆ KROPELIKI KRWI,BRAWO!DLA STAŁYCH ODDAJĄCYCH TAK CENNY ELIKSYR ŻYCIA!ZDROWIA WSZYSTKIM KIBICOM LEGII Z U.K!

odpowiedz
Darek - 27.05.2021 / 17:39, *.t-mobile.pl

Ktoś się orientuje do której maksymalnie można przyjechać na oddanie krwi? Pracuję w sobotę do 14, ale jestem w stanie urwać się półgodziny wcześniej, z tym że dojazd zajmie ze 20 minut więc wpadłbym na samiuteńki koniec. Nie będzie problemu, żeby tak wpaść na sam koniec?

odpowiedz
Mati - 27.05.2021 / 14:59, *.chello.pl

Proszę o odpowiedź: czy są wymagane wyniki badań krwi lub jakiekolwiek dokumenty? Chciałbym pierwszy raz oddać krew.

odpowiedz
ding - 27.05.2021 / 08:53, *.chello.pl

Prosiłby o odpowiedź: w piątek mam szczepienie na COVID, czy w sobotę mogę oddać krew?

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.