fot. turi / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Magazyn śledczy dot. akcji Widelec i zatrzymań przed Euro

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W czwartek wieczorem na antenie TVP1 pokazany został magazyn śledczy Anity Gargas, w którym przedstawiono historię kibiców Legii, których zatrzymano przed meczem Pucharu Ekstraklasy przy Konwiktorskiej. Autorzy przypomnieli akcję "Widelec 741", podczas której kibice Legii znaleźli się na celowniku policji, na wniosek ówczesnego szefa MSWiA.

W materiale, który opowiada również o zatrzymaniach kibiców Legii przed Euro 2012, wojnie z ITI, wypowiadają się m.in. "Staruch", a także Maciek Dobrowolski, który przesiedział w areszcie 40 miesięcy. Ponadto wypowiadają się również Piotr Kucza (fotograf) i adwokat, który reprezentował legionistów przed sądem.

"Jakie fakty świadczą o tym, że tzw. akcja Widelec była starannie przygotowaną operacją policji? Jak drastyczne metody stosowała policja by wymusić na zatrzymanych fałszywe zeznania? Ile polscy podatnicy zapłacili za polityczno-policyjną pokazówkę? Ujawniamy kulisy wymierzonych w kibiców represji, do których dochodziło w czasach Donalda Tuska i rządów Platformy Obywatelskiej" - zapowiada materiał TVP.

Cały materiał video można obejrzeć bezpłatnie TUTAJ.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.