fot. Legiakosz
REKLAMA

Koszykówka

Koszarek zawodnikiem Legii!

Bodziach

Bardzo doświadczony rozgrywający reprezentacji Polski, Łukasz Koszarek, który od 2012 roku występował w Zastalu Zielona Góra, podpisał dwuletni kontrakt z koszykarską Legią! Ten transfer to ogromne wzmocnienie naszej drużyny przed sezonem 2021/22.



Koszarek ma na swoim koncie 12 medali mistrzostw Polski, w tym 5 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe. Z zielonogórskim klubem przez wiele lat występował w europejskich pucharach, a także reprezentował barwy narodowe na mistrzostwach Europy (6 razy) i świata (1 raz). W minionym sezonie zdobył wicemistrzostwo Polski z zielonogórskim klubem i dotarł z nim do fazy play-off Ligi VTB.

- Decyzja o tym, żeby kontynuować karierę była dla mnie bardzo łatwa, póki jestem zdrowy, chcę dalej grać w koszykówkę, robić to co kocham, dalej rywalizować, przeżywać zwycięstwa i porażki, ekscytować się tym co robiłem przez większość swojego życia. Legia była bardzo zdeterminowana, by mieć mnie w składzie, to bardzo miłe. Trener Wojciech Kamiński, Prezes Jarosław Jankowski bardzo chcieli ze mną współpracować i mam nadzieję, że nie zawiodę i pomogę Legii wskoczyć na jeszcze wyższy poziom - powiedział Łukasz Koszarek, nowy zawodnik Legii Warszawa.

- Naszym celem jest zadomowienie się w ścisłej czołówce Energa Basket Ligi. Transfer takiego zawodnika jak Łukasz Koszarek na pewno jest jasnym sygnałem, że chcemy to zrobić i sięgamy po najlepszych, doświadczonych koszykarzy, którzy są ogromną wartością, nie tylko dla drużyny w której grają, ale także dla całej ligi. Temat transferu Łukasza Koszarka do Legii rozpoczął się od rozmowy z trenerem Wojciechem Kamińskim, gdzie pół żartem, pół serio rozmawialiśmy o tym, że przydałby nam się taki zawodnik jak Łukasz - z takim doświadczeniem, umiejętnościami. Zawsze w takich sytuacjach warto sprawdzić jakie są możliwości takiego ruchu. Trener Kamiński wykonał telefon do Łukasza jeszcze w trakcie sezonu, wiadomo, że zawodnik ten był w ostatnich latach silnie związany z Zieloną Górą. Łukasz Koszarek nie wykluczył opcji dołączenia do Legii, ale decyzję odłożył do czasu zakończenia sezonu Energa Basket Ligi. Cieszymy się, że sprawa się tak skończyła i Łukasz będzie grał w Legii Warszawa przez najbliższe dwa lata i na pewno będzie bardzo ważnym punktem drużyny. Transfer do Legii Warszawa takiego zawodnika jakim jest Lukasz Koszarek jest ogromnym wydarzeniem w Energa Basket Lidze i bardzo się z tego cieszymy. Potrzebujemy na pewno dalszych wzmocnień nad którymi pracujemy. Kolejne transfery może nie będą już tak głośne i spektakularne, bo trudno będzie przebić transfer Łukasza Koszarka, ale na pewno będą bardzo wartościowe. Mamy nadzieję skompletować drużynę bijącą się o najwyższe cele, by zagościć w strefie medalowej – powiedział Jarosław Jankowski, Przewodniczący Rady Nadzorczej Sekcji Koszykówki Legii Warszawa.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

+dodaj komentarz
Karol - 01.06.2021 / 09:52, *.orange.pl

Super news!

odpowiedz
(L)ebiega - 01.06.2021 / 07:00, *.plus.pl

https://sportando.basketball/adam-kemp-verso-il-legia-varsavia/
Kolejny nowy zawodnik koszykarskiej Legii!

odpowiedz
p10 - 01.06.2021 / 08:57, *.chello.pl

@(L)ebiega: Musimy mieć szeroką ławkę na puchary i ligę. Obecnie mamy Koszara, Kulkę, Wykę, Kamińskiego, Didiera-Urbaniaka i Sadowskiego. Żeby skompletować solidną 12-tkę potrzebujemy 6, a może nawet 7-miu solidnych zawodników. Koszar marketingowo rewelacja i dla młodych super gość do nauki, ostatni sezon wyśmienity, jednak swoje lata ma i trzeba będzie szanować jego zdrowie. Nadal potrzebujemy jednak pierwszego rozgrywającego. Ale i w tej kwestii klub coś znajdzie :)

Odnośnie amerykanina Kempa to w poprzednim sezonie mieli jakieś nieprzyjemności w Lublinie i bez zgody klubu wyleciał do USA . W Astorii i Polfarmie miał solidne statystyki jako środkowy. Widać, że idzie większa kasa w tym sezonie na budowanie składu, bo w ubiegłym sezonie nie mieliśmy takiego typowego centra.

odpowiedz
1909 - 01.06.2021 / 04:09, *.media.pl

JACEK KRZYNÓWEK W PIŁKARSKIEJ LEGII MIODULSKI IDZ ZA CIOSEM...

odpowiedz
grzesiek - 31.05.2021 / 20:27, *.centertel.pl

Ale sie jaram . KOSZAREK W LEGII

odpowiedz
dezet - 31.05.2021 / 20:25, *.chello.pl

Wspaniale!

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 31.05.2021 / 19:29, *.chello.pl

Przynajmniej sekcja koszą,potrafi robić hity transferowe.Jego doświadczenie będzie bezcenne.Witaj w Legii!

odpowiedz
Arek - 31.05.2021 / 18:21, *.tpnet.pl

No grubo. Jeśli chodzi o kosz, zaczęło się ciekawie. Ale ja czekam, na pomysły wizjonerów z Ł3. Aż strach się bać.

odpowiedz
GCW BASKET REPREZENTANT - 31.05.2021 / 18:05, *.t-mobile.pl

Zajebiste wiadomość. Brawo. LEGIA KING !!!

odpowiedz
grzesiek - 31.05.2021 / 15:15, *.centertel.pl

Orientuje sie sie ktos jak Koszarek gral w ostatnim sezonie? Byl podstaowwym graczem zastalu?

odpowiedz
Kibic L - 31.05.2021 / 16:44, *.t-mobile.pl

@grzesiek: Tak grał normalnie. Rewelacyjnie rzuca za 3

odpowiedz
grzesiek - 31.05.2021 / 19:01, *.centertel.pl

@Kibic L: zarąbiscie , trojkowicz zawsze ba tak hehe :)

odpowiedz
Egon - 31.05.2021 / 14:55, *.centertel.pl

Klawo jak cholera
Nie znam się zbytnio na baskecie już dawno przestałem grać w kosza ale jak słyszę Koszarek to nie ma to tamto gość ma niezwykły wpływ na każdy zespół aż przypomniał mi się Andrzej Pluta.
Powodzenia w Legii !

odpowiedz
Lebaid - 31.05.2021 / 14:38, *.vectranet.pl

Grubo!

odpowiedz
Gocław - 31.05.2021 / 13:32, *.chello.pl

Jak graliśmy przeciwko sobie na Konwiktorskiej, to dostał ode mnie pytanie czy jest kibicem polonii Warszawa. Powiedział, że tylko tam gra, nie utożsamia się i bić się o to nie zamierza. Przegrali z nami wtedy po dogrywce i Bakun w nich krzesłami rzucał :).
Pozdrawiam Łukasz, gratuluje kariery i powodzenia w Legii.

odpowiedz
ws - 31.05.2021 / 12:53, *.vectranet.pl

Super transfer. Jeszcze jakby się dało namówić Sokołowskiego do powrotu do byłoby super. A może Łączyński? Czy w PLK będzie obowiązywał przepis o młodzieżowcu?

odpowiedz
Tonnies - 31.05.2021 / 13:18, *.chello.pl

@ws: Jacek Łączyński - jak biorą wiekowo

odpowiedz
ws - 31.05.2021 / 14:10, *.vectranet.pl

@Tonnies: Jacek to super facet. Pamiętam jak rozwalał przeciwników na starej hali na 29 listopada razem z Pawlakiem. Jednak pisałem o Kamilu.

odpowiedz
Tonnies - 31.05.2021 / 16:00, *.chello.pl

@ws:
jeszcze bodajże - Bielecki, Chabelski, Sobczyński ze starej ekipy
tylko szkoda że nic nie wygrali

odpowiedz
ws - 31.05.2021 / 16:44, *.vectranet.pl

@Tonnies: Najwieksza wygrana to utrzymanie w lidze bo więcej nie mogli. Takie czasy, takie układy.

odpowiedz
ziutek - 31.05.2021 / 12:36, *.vectranet.pl

Facet wysoki poziom trzyma od lat. Witamy w Legii!

odpowiedz
AAA - 31.05.2021 / 11:13, *.chello.pl

Pudel widzisz można?
Można a nie Rusyny,ramadany i inne dziwolągi.

odpowiedz
Wow - 31.05.2021 / 10:26, *.play-internet.pl

Grubo. Jak oglądałem Zastal to chciałem widzieć go w Legii. Super transfer

odpowiedz