Adam Kemp nowym zawodnikiem Legii! - fot. Legiakosz.com
REKLAMA

Koszykówka

Kemp zawodnikiem Legii!

Maciej Frydrych, źródło: Legiakosz.com

Adam Kemp to 30-letni amerykański środkowy, który z "Zielonymi Kanonierami" związał się rocznym kontraktem.

Adam Kemp to zawodnik doskonale znany w Energa Basket Lidze – za sobą ma występy w barwach trzech polskich klubów - w Polpharmie Starogard Gdański, Astorii Bydgoszcz i Starcie Lublin. Amerykanin to gwarancja twardej, zespołowej gry, bloków i walki o zbiórki po obu stronach boiska. Nowy zawodnik Legii Warszawa zebrał także ogromne doświadczenie w klubach z Macedonii, Kazachstanu, Belgii, Bułgarii i Grecji występując w ich barwach m.in. w Lidze Mistrzów FIBA, FIBA EuroCup czy w lidze VTB.

„Decyzję o podpisaniu kontraktu z Legią Warszawa podjąłem szybko. Kiedy otrzymałem ofertę gry w Warszawie bardzo chciałem ją „dopiąć”. Polska liga nie jest mi obca, doskonale pamiętam, że Legia to groźna drużyna ze wspaniałymi kibicami, a o samej organizacji słyszałem wiele dobrych rzeczy. Rozmawiałem z Justinem Bibbinsem, moim byłym kolegą z drużyny - Justin w samych pozytywnych słowach opowiadał o klubie, drużynie trenerze, ludziach pracujących w całej organizacji, o mieście. To wszystko sprawiło, że decyzja o podpisaniu umowy z Legią była dla mnie łatwa” – mówi Adam Kemp.

Więcej o nowym koszykarzu warszawiaków przeczytacie na Legiakosz.com.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
Jak szaleć to szaleć - 03.06.2021 / 18:41, *.com.pl

Jest Koszarek w Legii to idąc tokiem marzeń to może spróbować o Macieja Lampe !!!

odpowiedz
grzesiek - 03.06.2021 / 20:41, *.centertel.pl

@Jak szaleć to szaleć : dożyłem takich pieknych czasow kiedy moge odpowiedzieć w komwntarzu na legionisci.com :
Maciej Lampe jest za słaby na Legię :)))))))))

odpowiedz
grzesiek - 03.06.2021 / 18:25, *.centertel.pl

Trzeba zaufać wojtkowi kamińskuemu ze wie co robi bo jednak troche niewiadomo co sie spodziewac po nim

odpowiedz
junkoL - 03.06.2021 / 17:02, *.t-mobile.pl

Śledząc baczniej jego karierę to łatwo zaobserwować jego podatność na kontuzję... potrafił zagrać w sezonie 6meczy i przez resztę pauzowac...powracające problemy z kostką...jak był w grze to w obronie bajka...Pamiętam jak w PSG świetnie z niego korzystali Bibbins i Dzierżak!!!

odpowiedz
zorientowany - 03.06.2021 / 16:55, *.105.243

Legenda Seattle SuperSonics w Legii, przepiękna sprawa!

odpowiedz
XX - 03.06.2021 / 18:27, *.mm.pl

@zorientowany: Jeszcze Gary Payton i paka jak się patrzy

odpowiedz
Hubbard - 03.06.2021 / 20:18, *.chello.pl

plus jeszcze
Eddie Johnson, Ricky Pierce i Nate McMillan
i mamy starą piątkę z Miasta Odrzutowców

odpowiedz
Hiszpan - 04.06.2021 / 14:36, *.play-internet.pl

@Hubbard: Raczej Hawkins niż Pierce.

odpowiedz
Hubbard - 04.06.2021 / 18:45, *.chello.pl

@Hiszpan:
jeszcze był Niemiec Detlef Schrempf - jeden z pierwszych zagranicznych graczy w NBA
ta piątka to była jedna z pierwszych kiedy Kemp przyszedł do Seattle
Hawkins to przyszedł w 1995; jeszcze był Sam Perkins z bardziej znanych

odpowiedz
ws - 03.06.2021 / 16:08, *.vectranet.pl

Jeśli będzie zdrowy i zdyscyplinowany to duże wzmocnienie pod koszem.

odpowiedz
lucho_83 - 03.06.2021 / 16:06, *.2.136

Szkoda, że nie Shawn Kemp ????

odpowiedz
Obcy - 03.06.2021 / 18:52, *.t-mobile.pl

@lucho_83: I jeszcze Jordan do kompletu.

odpowiedz
zenek - 03.06.2021 / 19:30, *.t-mobile.pl

@lucho_83: i Charles Barkley z Shaqiem O'Nealem

odpowiedz
Ryj - 03.06.2021 / 22:39, *.com.pl

@lucho_83: I Jeff Hornasek

odpowiedz