Artur Boruc podczas fety mistrzowskiej - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Boruc: Legia zawsze była moim marzeniem

Maciej Frydrych, źródło: Legia.com

Arutr Boruc udzielił wywiadu dla Legia.com. Golkiper wypowiedział się między innymi o mistrzostwie Polski, europejskich pucharach czy swojej historii. Link do całej rozmowy znajdziecie poniżej.

- Na kinga w Ameryce jeszcze przyjdzie czas. A jeśli chodzi o Legię, to przede wszystkim szansa na grę w Europie. Czuję, że mam jeszcze w sobie te parę miesięcy i trochę charakteru, żeby pociągnąć i w jakiś sposób sprostać przede wszystkim swoim oczekiwaniom, bo jakie są oczekiwania klubu i kibiców wiemy wszyscy. Mam nadzieję, że i ja przyłożę cegiełkę do awansu Legii do europejskich pucharów.

"Borubar" powiedział jaki był powód, że wrócił do Legii: - Nie chcę, żeby to jakoś głupio zabrzmiało. To, że Legia zawsze była moim marzeniem, było jasne, ale przy okazji przydarzyło się jeszcze parę innych splotów okoliczności. Także moja żona zaczęła rozwijać się w kierunku, w którym Polska była jej bardzo po drodze. Dobrze, aby także moje dzieci poznały trochę lepiej kraj, bo jednak całe dotychczasowe życie spędziło za granicą. To wszystko chyba złożyło się na to, że wylądowałem w końcu w Warszawie. Poważnie do sprawy podeszli także włodarze klubu. No i jestem.

O ostatnim sezonie

Czy odczucia po swoim pierwszym mistrzostwie z Legią, a tym z tego roku są takie same?
- Nie, absolutnie. To jest zdecydowanie bardziej świadome. W 2002 roku byłem małolatem, który zupełnie nie doceniał tego co miał. Tak mi się przynajmniej wydaje. To jest o tyle smaczniejsze, że zdobywam je w wieku w którym jestem. Okazuję się, że to wcale nie musi przeszkadzać, a często wręcz pomaga. W końcu to doświadczenie z wiekiem zbieramy. Nie chcę tu znowu rzucać jakimiś wyświechtanymi powiedzeniami, bo już pewnie ktoś to mówił, ale bramkarz z wiekiem nabiera niezbędnego doświadczenia. Wróciłem tu po to, żeby grać z Legią w Europie. Wiedziałem, że prędzej czy później zdobędziemy to mistrzostwo. Choć miałem wrażenie, że będzie to nieco wcześniej.

Czy nie czujesz się stary?
- Czuję, oczywiście. Ale ja lubię o tym rozmawiać, bo to rzeczywiście daje perspektywę temu, że wiek to tylko liczba. To kwestia podejścia i głowy. Dzięki nastawieniu możesz zrobić naprawdę dużo więcej. Nie ukrywam, że duże wsparcie miałem też w psychologii sportowej, w ludziach z którymi współpracowałem. W Legii również jest psycholog, który bardzo fajnie się sprawdza.

- Szczerze, to myślałem, że zdobędziemy to mistrzostwo dużo wcześniej. Liczyłem na marzec, a musieliśmy czekać aż do końca kwietnia. Nieźle punktowała Pogoń, dlatego trwało to tak długo. Dla mnie najtrudniejszym momentem było chyba zgrupowanie w Dubaju - pierwszy od dłuższego czasu obóz przygotowawczy w trakcie sezonu. Odzwyczaiłem się od tego. Jak wyjeżdżaliśmy gdzieś z poprzednimi klubami, to bardziej - że się tak wyrażę - zabawowo niż sportowo. I tego się troszkę obawiałem, ale dużo pracowaliśmy nad formą i później były tego efekty.

O europejskich pucharach

- To rola każdego z osobna, nie tylko moja. Ja tylko mogę zmotywować, podpowiedzieć, ale każdy z nich musi znaleźć odpowiednią motywację do pracy. Musimy wreszcie osiągnąć ten sukces, do którego Legia jest stworzona.

Cały wywiad przeczytacie na Legia.com.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
Serek - 05.06.2021 / 19:38, *.tpnet.pl

Jakby miał honor to by powiedział do Miodka że nie przedłuż kontraktu jeżeli trenerem będzie dalej ta poznańska 60-tka co ustawiała mecze, a że w tych czasach honor nic nie znaczy jeżeli chodzi o pieniądze to przedłużył kontrakt, dużo stracił w oczach kibiców

odpowiedz
Hihihi - 05.06.2021 / 21:03, *.play-internet.pl

@Serek: nie siej farmazonow trollu

odpowiedz
??! - 06.06.2021 / 12:43, *.tpnet.pl

@Serek: Wypad do Poznania trollu .

odpowiedz
MaciuL - 05.06.2021 / 14:09, *.logitus.pl

Świetny wywiad, polecam przeczytać w całości KING Artur!

odpowiedz
Legionistaaa - 05.06.2021 / 05:43, *.centertel.pl

Artur to jedyny piłkarz któremu wierze w takie słowa bo to Legionista z krwi i kości reszta to najemnicy i oni nawet w termalice powiedzieliby że to klub w którym marzyli grać. ARTUR KING!!!

odpowiedz
Cult King Warsaw - 04.06.2021 / 23:41, *.133.20

KIBIC!SPORTOWIEC!OJCIEC!MĄŻ!SYN!BRAT! NASZ LEGIJNY!100!LAT`!

odpowiedz
Barczi - 04.06.2021 / 21:48, *.chello.pl

Kró(L) Artur!

odpowiedz
butla - 04.06.2021 / 21:44, *.t-mobile.pl

Niedawno oglądałem też wywiad Artura, którego udzielał takiej uroczej dziewoji. Polecam poszukać, bo można i posłuchać i nacieszyć oko ;)

odpowiedz
HW - 04.06.2021 / 21:13, *.orange.pl

Czemu nie byla twoim marzeniem jak miałeś 35-36 lat ?

odpowiedz
PFCL - 04.06.2021 / 22:19, *.inetia.pl

@HW: kasa misiu, kasa

odpowiedz
Tomasz - 05.06.2021 / 00:16, *.tpnet.pl

@HW: Daj spokój , czasem jakoś się zwleka , nie wiadomo dlaczego . Może powrót nie wyszedł wcześniej , bo zabrakło więcej zdecydowania ? Taką sytuację ma teraz chyba także Kamil Grosicki . Się czai , czai , zamiast powiedzieć wprost i na głos - tak , chcę teraz wrócić do domu ( L ) . Każdy Grosz nam się przyda ( hehe ) . Artur jest wspaniały , dobrze że już jest .

odpowiedz
Sen o - 05.06.2021 / 08:02, *.play-internet.pl

@Tomasz: grosik to gdzie indziej ma dom. I łeb zryty. Z dala od Legii.

odpowiedz
Pacz - 04.06.2021 / 19:02, *.t-mobile.pl

Dlaczego dla młodych, zdolnych piłkarzy pokroju Majeckiego, Szymańskiego czy Karbownika, Legia nie była spełnieniem marzeń?

odpowiedz
Sputnik 44 - 04.06.2021 / 23:15, *.vectranet.pl

@Pacz: a jaką pozycję liga polska zajmuje w Europie? 30? Jeżeli masz jakieś ambicje to MUSISZ realizować się na zachodzie... Zresztą pod koniec gry Szymiego i Karbo widać było, że przestali się już rozwijać. Inną rzeczą jest jakie kluby wybrali (lub im wybrano)...

odpowiedz
Andrzej - 05.06.2021 / 00:00, *.tpnet.pl

@Sputnik 44: Wcale nie przestali się rozwijać , skąd taki wniosek ? Tuż przed ich odejściem dobrze grali przecież . Byli , niemalże '' zmuszeni '' do odejścia i to jest dziwne . NIE MUSZĄ realizować się na zachodzie , nie ma takiego przymusu , uwierz w to . Lepiej z nami przegrać , niż za granicą wygrać . A najlepiej by było wygrać - tu , razem , wszyscy .

odpowiedz
(L)egionowo - 04.06.2021 / 18:27, *.vectranet.pl

Artur wielki szacunek Ci za wszystko zawsze byłeś i zostaniesz LEGIONISTOM,

odpowiedz
PLEBAN - 04.06.2021 / 16:23, *.tpnet.pl

To jest NASZ BRAT

odpowiedz
Hugon - 04.06.2021 / 22:58, *.vectranet.pl

@PLEBAN: Chyba tylko Twój herbatnik.

odpowiedz
Arek - 04.06.2021 / 23:22, *.tpnet.pl

@Hugon: co sobie poszczekasz w necie, to sobie poszczekasz. A prawda jest taka, że gdyby nie Boruc, na bank nie zdobylibyśmy mistrza 3 kolejki przed końcem sezonu. Inna rzecz jest taka, że Boruc coś tam w tej piłce osiągnął i zarobił. A Ty bucu?

odpowiedz
grzesiek - 04.06.2021 / 15:55, *.centertel.pl

Nie wiem jak wy bracia. Ale po Dowhaniu to Artura Boruca widze jako trenera bramkarzy Legii. Chociaz pewnie tak nie bedzie bo Artek pewnie bd mial ambitniejsze plany

odpowiedz
Krzeszczu - 05.06.2021 / 14:29, *.bredband2.com

@grzesiek: AB juz dawno temu powiedzial ze trenerka go zupelnie nie kreci i nie ma zadnych planow by w to wchodzic.

odpowiedz
Tomek prg - 04.06.2021 / 14:08, *.centertel.pl

Piękne Twoje słowa o Twoich dzieciach PANIE Arturze .I Pan ma Polskę w sercu .Pozdrawiam

odpowiedz
(L)egia - 04.06.2021 / 13:19, *.virginm.net

Niech żyje Król!

odpowiedz
Daniel - 04.06.2021 / 13:15, *.centertel.pl

I to jest Król Artur a nie jakis podrabianiec kuchykebabking

odpowiedz
Marcin - 04.06.2021 / 12:54, *.tpnet.pl

Siedlce zawsze za Legią !

odpowiedz
Kibic L - 04.06.2021 / 17:40, *.t-mobile.pl

@Marcin: dokładnie!!! Jeżdżę z powiatu siedleckiego, znam trochę ludzi z widzenia. Szkoda, że Wasza strona na FB upadła.

odpowiedz
Bez napinki - 05.06.2021 / 00:59, *.virginm.net

@Marcin: widzewa tez zawsze tam troche bylo, i nadal jest
Jak dla mnie Siedlce to najmocniejszy Legijny FC

odpowiedz
A - 06.06.2021 / 11:54, *.centertel.pl

@Bez napinki: A po ch.. tu piszesz coś o pejsach?

odpowiedz