fot. Legiakosz.com
REKLAMA

Koszykówka

Muhammad-Ali Abdur-Rahkman nowym zawodnikiem Legii

Bodziach, źródło: Legionisci.com / Legiakosz.com

Koszykarska Legia zakontraktowała drugiego obcokrajowca na sezon 2021/22 - poinformowała oficjalna strona klubu. Nasz zespół wzmocni 26-letni Amerykanin, Muhammad-Ali Abdur-Rahkman, który występuje na pozycji rzucającego obrońcy. Po występach w NCAA, przez ostatnie dwa sezony Abdur-Rahkman występował w rozgrywkach G-League w drużynie Canton Charge, a występy w Legii będą dla niego pierwszymi w Europie.

Nowy gracz Legii, w zespole Michigan Wolverines w NCAA, był dwukrotnie wybierany do najlepszej piątki swojej konferencji. - Dlaczego Legia? To czołowa drużyna w Polsce, która dąży do ciągłego rozwoju, chce wygrywać, tak jak ja. Wiem, że w polskiej lidze grają dobrzy zawodnicy prezentujący solidny poziom i to mi bardzo odpowiada. Jestem wszechstronnym koszykarzem, potrafię się odnaleźć w każdej sytuacji. Będę się w pełni poświęcał roli jaką przewidzi dla mnie trener. Niewiele wiem o Polsce, ale słyszałem, że to piękny kraj i mam nadzieję się o tym przekonać. Będzie to dla mnie zupełnie nowe miejsce, ale traktuję to jako ekscytujące wyzwanie - mówi Muhammad-Ali Abdur-Rahkman.

W czerwcu 2018 roku wystartował w drafcie NBA, ale nie został wybrany przez żadną z drużyn i przez dwa sezony występował na zapleczu NBA, w rozgrywkach G-League. W minionych rozgrywkach, w ciągu średnio 21 minut na parkiecie, zdobywał 7,2 punktu. - Muhammad-Ali na razie nie miał okazji, by pokazać swoje umiejętności w Europie - po świetnej karierze w uczelni Michigan, gdzie dotarł do finału NCAA, bardzo liczył na angaż w NBA. Zagrał dwa sezony w G League prezentując solidną, równą formę. Obserwowałem tego zawodnika od dwóch sezonów, od razu po tym jak zakończył naukę i grę w Michigan chciałem go mieć w swojej drużynie, ale Muhammad-Ali miał wielką nadzieję na grę w najlepszej lidze świata. Teraz pojawiła się okazja, by ten wszechstronny koszykarz zagrał w Legii Warszawa. Muhammad-Ali będzie odpowiedzialny w naszym zespole za dostarczanie punktów i bardzo dobrą obronę. W NCAA właśnie z tego słynął i był za to ceniony. Pozyskaliśmy bardzo dobrze rzucającego zawodnika, dzielącego się piłką, angażującego się w grę po obu stronach parkietu - powiedział o nowym nabytku Legii, trener Wojciech Kamiński.

W kadrze Legii na sezon 2021/22 znajdują się, oprócz Abdura-Rahkmana, również Adam Kemp (środkowy), Łukasz Koszarek (rozgrywający), Dariusz Wyka (środkowy/silny skrzydłowy), Grzegorz Kulka (skrzydłowy), Grzegorz Kamiński (rzucający obrońca/niski skrzydłowy), Jakub Sadowski (środkowy/silny skrzydłowy) i Benjamin Didier-Urbaniak (rzucający obrońca/niski skrzydłowy).

Imię i nazwisko: Muhammad-Ali Abdur-Rahkman
Data i miejsce urodzenia: 1.09.1994, Allentown (USA)
Pozycja: rzucający obrońca
Wzrost: 193 cm

Dotychczasowe kluby:
2019/20: Canton Charge (USA, G League): 42 mecze, śr. 21.3 min, gry, 7.2 pkt., 2.6 zb., 1.9 as.
2018/19: Canton Charge (USA, G League): 49 meczów, śr. 20.1 min. gry, 6.4 pkt., 1.9 zb., 1.5 as.
2017/18: Michigan Wolverines (USA, NCAA): 41 meczów, śr. 34.9 min. gry, 12.8 pkt., 3.8 zb., 3.2 as.
2016/17: Michigan Wolverines (USA, NCAA): 38 meczów, śr. 30.6 min. gry, 9.0 pkt., 2.7 zb., 1.9 as.
2015/16: Michigan Wolverines (USA, NCAA): 36 meczów, śr. 27.8 min. gry, 8.6 pkt., 2.7 zb., 1.6 as.
2014/15: Michigan Wolverines (USA, NCAA): 29 meczów, śr. 19.0 min. gry, 4.4 pkt., 1.6 zb., 0.9 as.




REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
Paweł - 09.06.2021 / 17:27, *.play-internet.pl

Ali, Kemp. Brakuje jeszcze tylko Rodmana, Pippena, Jordana i Ewinga

odpowiedz
grzesiek - 09.06.2021 / 20:18, *.centertel.pl

@Paweł: jordan podobno prowadzi roznowy bo nie moze wytrzymac bez kosza

odpowiedz
Ewelina - 07.06.2021 / 23:45, *.t-mobile.pl

Zanim ktoś zacznie krytykować tego zawodnika to zapraszam do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=0oJPj78xf-Y

odpowiedz
(L)egia - 07.06.2021 / 21:47, *.virginm.net

A to na pewno koszykarz, a nie pięściarz?

odpowiedz
ws - 07.06.2021 / 20:37, *.vectranet.pl

Nigdy nie wiadomo czy się odnajdzie w Europie. Czy to typowy rzucający czy rozgrywający? Zobaczymy. Skład się klaruje . Jeszcze tylko silny skrzydłowy, niski skrzydłowy i rozgrywający/ rzucający. Dwaj pierwsi raczej z USA.
Kto chciałby przyjść z krajowego zestawu do Legii? Kowalczyk czy Łaczyński?

odpowiedz
Bo - 07.06.2021 / 22:11, *.com.pl

@ws: przeskok zawsze jest ryzykiem... Kamyk raczej ma nosa do zagranicznych, miejmy nadzieję że wie co robi?!

odpowiedz
ws - 08.06.2021 / 11:55, *.vectranet.pl

@Bo: Morris trafia się 1 na 10. Neal i Medford raczej za słabi .Potrzebny ktoś jeszcze taki jak Omar Prewitt na niskie skrzydło i wysoki skrzydłowy.

odpowiedz
grzesiek - 10.06.2021 / 09:02, *.centertel.pl

@ws: co ty gadasz był omar prewitt ktory rzucał jeszcze wiecej oraz anthony bean. Praktycznie co sezon sie ostatnio ktos trafia czyli 1/5 gdzies a nie 1/10. No ale niech ci tam bedzie nie az taka wielka roznica.

odpowiedz
Nbr (L) - 07.06.2021 / 16:35, *.play-internet.pl

Nie do końca w minionych rozgrywkach, bo ost mecz zagrał w marcu... 2020!!!
Ciekawe gdzie się bujał przez rok?

odpowiedz
jankoL - 07.06.2021 / 15:44, *.t-mobile.pl

Lubiei cenię Wojtka Kamińskiego ale z tym transferem to faktycznie przesadził...przyjeżdża prosto z jułesej ,gdzie tamten basket jest zupełnie inny tu potrzeba gościa ogranego w Europie i pucharach a nie chłopaczka który wykręcał świetne cyferki w NCAA ,gdzie przecież głównie liczy się atak...

odpowiedz
grzesiek - 07.06.2021 / 16:46, *.centertel.pl

@jankoL: zaufaj wojtkowi. Moze ten gosc okaze sie najlepszym obronca w lidze wtedy zmienisz zdanie. Jak kazdy atak rywala bedzie konczyl sie fiaskiem:)

odpowiedz
Pragabets - 08.06.2021 / 09:24, *.centertel.pl

@jankoL:

W NCAA liczy się atak? Co za bzdura.

odpowiedz
ding - 07.06.2021 / 14:52, *.chello.pl

Najpierw Kemp, teraz Muhammad Ali. Czy to transfery pod SEO?

odpowiedz
Gocław - 07.06.2021 / 16:09, *.chello.pl

@ding: Hahahaha, dobre :) pozdrawiam :) .

odpowiedz
grzesiek - 07.06.2021 / 14:35, *.centertel.pl

Chyba tylko Wyka zostanie w Legii z tamtego sezonu. Kompletnie zmieniony skład sie szykuje. Zobaczymy jak to sie dalej rozwinie wszystko.

odpowiedz
Heniu - 07.06.2021 / 15:48, *.virginm.net

@grzesiek: jakbysnie zauwazyl to Legia sie zwija a nie rozwija... od 4 lat

odpowiedz
(L)ebiega - 07.06.2021 / 16:00, *.play-internet.pl

@grzesiek: Grzesiek Kulka i Grzesiek Kaminski tez zostaja

odpowiedz
grzesiek - 07.06.2021 / 16:37, *.centertel.pl

@(L)ebiega: mowie o podstawowych zawodnikach

odpowiedz
p10 - 07.06.2021 / 17:51, *.centertel.pl

@grzesiek: W koszykówce zmiana składu co sezon to normalka. Jeszcze w 2 połowie sezonu wszystko może się zmieniać.

odpowiedz
(L)ebiega - 07.06.2021 / 19:34, *.play-internet.pl

@grzesiek: z Twojego pierwszego wpisu nie wynika, że miales na myśli podstawowy sklad, a swoją drogą Grzesio Kulka wychodził w niektórych meczach w pierwszej 5, a
Grzesiek Kamiński był i mam nadzieje, że dalej będzie ważnym zawodnikiem w rotacji

odpowiedz