fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Euro 2020

Polska 1-2 Słowacja

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W pierwszym meczu mistrzostw Europy reprezentacja Polski przegrała 1-2 ze Słowacją. Spotkanie rozegrane zostało w Sankt-Petersburgu.

Od początku meczu Polacy starali się wysoko atakować swoich przeciwników, ale niestety na niewiele się to zdawało. Z biegiem czasu Słowacy zaczęli poczynać sobie coraz śmielej, czego efektem były ich groźne kontrataki. W 17. minucie rywale biało-czerwonych wyszli na prowadzenie. Robert Mak z łatwością okiwał na skrzydle Bartosza Bereszyńskiego, wpadł w pole karne, skąd oddał mocny strzał w kierunku bliższego słupka. Sporego pecha miał w tej sytuacji Wojciech Szczęsny, gdyż odbita od słupka piłka trafiła go w plecy i po chwili zatrzepotała w siatce.

Polacy chcieli szybko odpowiedzieć na gola, lecz nie potrafili oddać nawet celnego uderzenia. Z kolei nasi rywale co i raz się odgryzali. W 28. groźne uderzenie zza pola karnego oddał Juraj Kucka, lecz piłka przeleciała ponad poprzeczką. Gracze Paulo Sousy mieli kłopoty z konstruowaniem akcji pod bramką przeciwnika i do końca pierwszej połowy tylko dwukrotnie oddali strzały, które w bezpiecznej odległości minęły bramkę Słowaków.

Kilkadziesiąt sekund po zmianie stron mieliśmy wyrównanie! Słowacy nie zdołali nawet dotknąć piłki, kiedy po składnej akcji bramkarza ze Słowacji pokonał Karol Linetty. Pomocnik sfinalizował podanie od Macieja Rybusa, który został wypuszczony ze środka pola przez Mateusza Klicha. Wkrótce pomocnik Torino był bliski wyprowadzenia Polaków na prowadzenie. Po podaniu od Klicha oddał jednak zbyt lekki strzał i trafił wprost w bramkarza.

Po godzinie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, otrzymał Grzegorz Krychowiak. Pomocnik zupełnie nierozważnie zaatakował rywala w środku pola wiedząc, że jest u sędziego na cenzurowanym. Od tego momentu Polacy musieli skupić się na obronie. Wiadomo było, że w osłabieniu będzie im trudniej atakować. Niestety, w 69. minucie nasi rywale po raz drugi zmusili Szczęsnego do kapitulacji. Po wrzutce z rzutu rożnego futbolówka trafiła do Martina Skrinara który z półwoleja świetnym uderzeniem dał Słowakom drugiego gola.

Do końca spotkania Polacy, pomimo gry w osłabieniu, przeważali, ale nie udało im się już pokonać bramkarza Słowacji. Dopiero w doliczonym czasie gry bliski szczęścia był Jan Bednarek, ale w bardzo dobrej sytuacji posłał piłkę obok bramki. Pierwszy mecz na Euro okazał się być bardzo dużym rozczarowaniem.

Euro 2020: Polska 1-2 Słowacja


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (146)

+dodaj komentarz
FOREVER LEGIA - 16.06.2021 / 08:11, *.play-internet.pl

Hmmmm-może,jak by Słowaków nie było na boisku,to było by łatwiej?

odpowiedz
Andrzej - 15.06.2021 / 23:57, *.tpnet.pl

Trener Fornalik - gramy jednym napastnikiem , Trener Brzęczek - jednym napastnikiem , Trener Sousa - jednym napastnikiem , żeby nie drażnić tej strasznej , niesamowicie grożnej , lepszej od Hiszpanii , Szwecji i kogo się da Słowacji ... Herofobia - strach przed sukcesem i szczęściem . Albo może po prostu niestety zwykła cykoria i asekurantyzm . Szkoda

odpowiedz
Ben - 15.06.2021 / 20:37, *.inetia.pl

Bracia Madziarzy pokazali jak się gra i pomimo porażki wielki szacun za zaangażowanie i serce do walki ,Ronaldo będzie brał robercika do podawania piłek.

odpowiedz
Andrew LEGIA - 15.06.2021 / 18:52, *.68.35

Ale graja łapciuchy. To granda wszystko. Tylko LEGIA. LEGIA MISTRZ!!!!

odpowiedz
Andrew LEGIA - 15.06.2021 / 18:52, *.68.35

Ale graja łapciuchy. To granda wszystko. Tylko LEGIA. LEGIA MISTRZ!!!!

odpowiedz
Ben - 15.06.2021 / 18:47, *.inetia.pl

Mogliśmy to wygrać gdyby nie nie-szczęsna krycha lewandoska. Gwiazdy reklamy ku..wa. Dajcie grać tym którzy mają ambicje a nie wysokie kontrakty!!!

odpowiedz
piłkarzyki - pajacyki - 15.06.2021 / 16:02, *.2.10

bez honoru i ambicji

odpowiedz
Pjoter - 15.06.2021 / 15:49, *.knc.pl

Bójcie się Chamy,my z Euro zara wracamy:)

odpowiedz
lw73 - 15.06.2021 / 13:55, *.t-mobile.pl

To była nadwiślańska tikitaka 40m od bramki przeciwnika w szerz boiska. A NIESzczęsny kolejny raz się kompromituje dostając po krótkim, obrońcy wolni, elektryczni niezdecydowani, pomoc na czele z gwiazdą Neapolu zagubiona jak dzieci we mgle no i hit! Od początku selekcjoner lobbuje grę na 2 napastników i w najważniejszym meczu puszcza Lewego bez pomocy. Nie rozumiem tego

odpowiedz
grzesiek - 15.06.2021 / 13:47, *.centertel.pl

Ja na szybko tylko swoją opinie napiszę
Czemu w 2016 roku odnieslismy sukces a w 2021 nie?

A no w 2016 grali grosicki blaszczykowski lewandowski krychowiak czyli pilkarze ktory od lat grali ze sobą. Od lat 10 bodajze zgrywali sie w reprezentacji.

W 2021 kompletnie nie zgrani pilkarze grali co bylo widac w ataku oraz w obronie jak chociazby przy 1 golu jak nasi we dwoje poszli na skrzydlo zamiast 1 to dwoch. W efekcie obydwaj zostali okiwani.

Nie grasz z kims na codzien tylko od swieta to nie wiesz czego sie spodziewać. Czy masz asekurować czy masz podać czy parntner pojdzie do pilki czy nie pojdzie.

odpowiedz
Krzeszczu - 15.06.2021 / 14:17, *.bredband2.com

@grzesiek: Pelna zgoda! dodam tez ze mimo iz grasz z kolegami od swieta, to mozesz zgranie wypracowac na treningach. Bo na treningach, jak nazwa wskazuje, mozesz "trenujac to wytrenowac".
Natomiast nigdy, powtarzam NIGDY, nie wypracujesz zgrania w galeriach, muzeach, no koncertach, z zonami, dziewczynami, kolesiami, na basenie czy turnieju FIFA. Nigdy.
Na dodatek, ten polski wynalazek taktyczny: Atmosfera.
Sam uprawialem sport, jestem obeznany z taktyka, nigdy zaden moj trener nie kazal nam grac pod atmosfere.
Moglbym sie smiac i powiedziec ze od 30+ lat grywam w rozne gierki ala football manager. W zadnej gierce, kiedykolwie, przez ponad 30 lat nigdy nie widzialem taktyki "Atmosfera".
Rozne druzyny graja 4-4-2, 4-2-3-1, 3-4-1-2, 3-4-2-1, i miliardem innych, a polska kadra gra atmosfera. Zayeebiste.

odpowiedz
Wolfik - 15.06.2021 / 18:16, *.mm.pl

@Krzeszczu: Generalnie przypomina to wydarzenia sprzed Mundialu w Korei/Japonii gdzie Engel i spółka poszli na całość w reklamy. Też szybko się skończyło.

odpowiedz
grzesiek - 16.06.2021 / 09:30, *.centertel.pl

@Wolfik: niestety tez mi to przypomina. Ale pojscie w reklamy no to nie jest nic szczegolnego i zadziwiajajacego przed kazda impreza to sie dzjeje.. Po za tym wtedy mielismy w grupie koree gospodarza ktory zajal 3 miejsce wiec ogorkami nie byli.
A porazka ze slowacja no coz obciach. Ale nasza reprezentacja budowana na szybko. Pokoleniowe zmiany zrobily swoje.

odpowiedz
Matt - 15.06.2021 / 12:49, *.tpnet.pl

Większość jest tu sfrustrowana jak zawiedzione dzieci. Pamiętam jak biegłem ze szkoły by zdążyć na mecze podczas mundialu w Korei i Japonii. Było mi wtedy niezwykle trudno przegryźć te blamaże. Tu stare chłopy siedzą i lamentują. Powiedzcie mi kiedy Polska zagrała jakikolwiek udany mecz, bo ja nie pamiętam. Na jakiej podstawie (oprócz cudu) mieliście jakiekolwiek oczekiwania?

Najbardziej podobał mi się Glik. Stan zawałowy koło 15 minuty. Jak jakiś wypity oldboj na meczu podczas festynu.
Szczęsny może i nie miał szans, ale ma chłop dobre otwarcia Euro. Jak nie czerwona z karnym to samobój. Gębę to on zawsze ma jak tatuś, tylko konkretów brak.
Krychowiak jak junior, wielka gwiazda Super Ligi :)
Zieliński doceniany na całym świecie tylko nie w Polsce. Czuję, że teraz zwłaszcza Słowacja będzie go szanować. Nie wiem jakie on ma atuty. Na pewno nie strzał, ani kiwka.
Do Rybusa mam sentyment przez bramkę w Moskwie. Tutaj wyglądał fatalnie, jak jakiś chory człowiek. Opóźniony w ruchach i myśleniu.
Nie wiem też co to za pomysł, że Bereszyński grał trzeciego obrońcę. Zawsze wydawało mi się, że to urodzony wahadłowy (choć tego słowa nie lubię).

To są komedianci. Większe zarzuty mam do tych dziennikarzy i pseudo ekspertów. "Słowacja była do ogrania, nic nie grali" - to kim jesteśmy my przegrywając z nimi?
"Słowacja wiedziała kto ma lepszych piłkarzy więc dostosowali swój styl gry" - ja nie wiem kto miał lepszych piłkarzy. Z przebiegu meczu sądzę, że Słowacja. Potem siedzi mistrz Wawrzyniak z innymi bossami, którzy też przerżnęli wszystko co się da tylko już dawno i tak nie boli. Ale komentują, ale oceniają, analizują, a po meczu zwrot o 180 stopni, że przecież od początku było wiadomo... Nazwałbym to po imieniu, ale odrzucą mi komentarz.

odpowiedz
Krzeszczu - 15.06.2021 / 12:58, *.bredband2.com

@Matt: Przyznam ze w zupelnosci sie zgadzam. Krotko dodam i przypomne ze wczoraj (juz po pierwszej polowie) bylo widac kto trenowal, mial pomysl, plan, ktaktyke, byl zgrany. A kto gral w FIFE, bawil sie w galeriach, muzeach, koncertach, basenach, z zonami i przyjaciolmi.
Hamsik (ktory nie gral meczu chyba od pol roku) i Duda (fc köln) zagrali fenomenalnie i jak profesorowie. I przykryli czapka nasze gwiazdy z bundesligi, premiere league czy innych "rosyjskich kante". Cala druzyna Slowacji zagrala bardzo madrze, fenomenalnie, i na maxa swoich umiejetnosci.
Bylo to do przewidzenia, osobiscie nie jestem zaskoczony bo juz 3 tygodnie temu mowilem ze tak bedzie.

odpowiedz
Wolfik - 15.06.2021 / 14:53, *.mm.pl

@Matt: Ja pamietam Mindial 82, zatem mogę powiedzieć, że coś tam dobrego widziałem. Teraz to człowiek nawet złudzeń nie ma. Liga słaba i przepłacona, reprezentanci cos tam grają w klubach, albo i nie, betony i komuchy z strukturach, prezesi klubów to idioci sportowi nastawienie na "szybki zysk", a sędziowie ślepi, głusi i głupi.

To się nie mogło udać. Nawet mała Słowacja nasz leje i na Euro i w pucharach.

odpowiedz
grzesiwk - 16.06.2021 / 09:33, *.centertel.pl

@Wolfik: brak zgrania byl najlepiej widoczny przy stracie 1 gola. Deoch obroncow poszlo na maka zamiast 1. A mak wykorzystal ich niezdecydowanie i objechał obydwu.

odpowiedz
bum - 15.06.2021 / 12:22, *.virginm.net

Mialem sie w temacie nie udzielac ale po przeczytaniu ilus... komentarzy musze hehe.
Ludzie mistrzostwa wlasnie sie skonczyly wczoraj i ja juz to odpuszczam. Nie mialem wielkich a w zasadzie nie mialem zadnych oczekiwan wobec kadry. Po prostu czulem ze tak bedzie i chyba mentalnie sie nastawilem :) Dlamnie ten turniej nie istnieje. Tyle zawirowan ostatnimi czasy ze przeleci nie zauwazenie :) Polacy wygladaja jak zalani betonem... zero gibkosci i sprytu... nawet wejsc w kontakt fizyczny nie potrafia. Sa silni i co z tego. Pilka to tez technika i spryt w podejmowaniu decyzji... Masakra.
Tacy ukraincy wyzylowani... refleks i ddecyzja 10/10/ Nadrabiali charakterem. Polacy leniwi jakby bez motywacji. Zle to wyglada
Najgorsze ze tam Kaluzny gdzies sie udziela czy jakis inny reprezentant Polski z lat 90.... i probuja cos nt. reprezentacji mowic ze slabo itd...
Wczorajsza reprezentacja wlasnie przypomina mi te najchudsze lata jakie ja pamietam...
Po prostu nie udolnie to wyglada tak jak za czasow tych specjalistow ktorzy teraz probuja sie madrzyc hehe.
KONIEC EURO...... BEZ ODBIORU

odpowiedz
quad74 - 15.06.2021 / 11:46, *.chello.pl

Niby chciało się wierzyć, że coś wypali, ale po wcześniejszych meczach pod wodzą Sousy trzeba było mniej więcej tego się spodziewać. Odkąd sięgam pamięcią zawsze graliśmy czwórką z tyłu, w układzie zbliżonym do 4-4-2, z drobnymi modyfikacjami zależnie od składu i rywala. Jeśli nie mamy dobrze zgranej czwórki z tyłu, a do tego jeszcze solidnej szóstki, nic z tego nie będzie. Było to wiadomo przed meczem ze Słowacją, tym bardziej po...

odpowiedz
golawic - 15.06.2021 / 11:33, *.centertel.pl

Jóżwiak, Linetty, Bednarek, Puchacz- banda przegrywów, która nigdy nic nie wygrała stanowi o sile reprezentacji. Tyle w temacie.

odpowiedz
SzB - 15.06.2021 / 11:37, *.play-internet.pl

@golawic:
Bierzesz piłkarzy z Lecha, grasz jak Lech. Jakie miejsce w lidze mieli, każdy wie. Przypadek? Nie sądzę....

odpowiedz
curragh - 16.06.2021 / 12:54, *.atman.pl

@SzB: fakt. przy nich Ondrej Duda niczym profesor futbolu

odpowiedz
dziad kudłaty - 16.06.2021 / 16:02, *.net.pl

@SzB: STS przekrętas Lech POsrań , STS wna koszulkach i reklamach przed w trakcie i po meczowych zoobowiązuje hahah !!!

odpowiedz
grzesiek - 15.06.2021 / 11:19, *.centertel.pl

No przeciez muszą kiedys miec wakacje. No to zrobili sobie na tych mistrzostwach

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 15.06.2021 / 11:13, *.chello.pl

Zawsze to samo,wielki nadzieję a na koniec tylko kac.

odpowiedz
L - 15.06.2021 / 11:12, *.tpnet.pl

Ja powiem tylko tak: coś jest nie tak z naszą mentalnością (w sensie Polaków) bo jeśli w jakimś meczu coś nie pójdzie po naszej myśli to każdy od razu głowy w dół, frustracja, niezadowolenie, pretensje do kolegów z drużyny i w głowie gotowe już tysiące wymówek mimo ze jeszcze mecz się nie skończył. To samo się tyczy piłkarzy Legii zauważcie. Dlaczego reprezentanci Ukrainy nie poddają się i walczą jak lwy z dużo lepszymi od siebie Holendrami mimo że przegrywają 2:0? Nie jestem w stanie tego zrozumieć. Dla mnie (może trochę uogólniam) jedni mają mentalność zwycięzców (albo do niej dążą) niezależnie od tego z kim by nie grali a inni mają mentalność przegrywów i niestety to drugie pokazały wczoraj nasze gwiazdy. Po czerwonej kartce dla Krychowiaka (od tak doświadczonego piłkarza grającego w Europie od lat chyba mamy prawo wymagać żeby nie robił tak głupich fauli które w konsekwencji dają czerwoną) niestety nasi się poddali mimo że MECZ BYŁ CIĄGLE DO WYGRANIA. Nie widziałem w nich sportowej złości. Była rozpacz, bezradność i frustracja.
PS. Naszym piłkarzom jako przykład sportowej ambicji przed każdym meczem powinni pokazywać ten film (gość ma tu 37 lat i wygrał swój ostatni mecz w pojedynkę) https://www.youtube.com/watch?v=Rx2inwUj_F0&t=244s

odpowiedz
speed - 15.06.2021 / 11:59, *.play-internet.pl

@L:Mentalność Polaków: Według znanego dowcipu bowiem Polacy dzielą się na nauczycieli ("Ja pana nauczę"), ekshibicjonistów ("Ja panu pokaże!") oraz nieznanych ("Pan nie wie, kto ja jestem!").

odpowiedz
Aktorzy - 15.06.2021 / 11:07, *.t-mobile.pl

Krychowiak grał bez. Kołnierza n nutrii, to mogło byc problemem jego słabej formy….


A pan trener raczej szarlatan. , ktory nic nie wyczarował.

odpowiedz
Krzeszczu - 15.06.2021 / 10:27, *.bredband2.com

Dodam jeszcze, ze kazdy ekspert od wielu wielu dni (przed meczem ze Slowacja) trabil glosno ze gramy z na papierze slabszym przeciwnikiem. Szkoda tylko ze nikt tym ekspertom i naszym pilkarzom nie przypomnial, i nie wytlumaczyl ze to nie papier gra. A co do zajechania fizycznego, serio? Nikt inny nie jest jakos zajechany a nasi polscy celebryci ZAWSZE sa zmeczeni i zajechani? A moze czas zaczac powaznie trenowac. Mowie "powaznie", a nie tylko ala Vukowic zapyeerniczac? Aha, zapomnialem, galerie, muzea, baseny, turnieje FIFA...

odpowiedz
grzesiek - 15.06.2021 / 10:38, *.centertel.pl

@Krzeszczu: vukovic bardzo dobry trener. Wzial za mordy naszych kopaczy. Nie wiele brakowalo a by sie nie skompromitowali w euro pucharach

odpowiedz
Krzeszczu - 15.06.2021 / 10:59, *.bredband2.com

@grzesiek: Mam troche inne zdanie co do warsztatu Vukovica.

odpowiedz
grzesiek - 15.06.2021 / 12:56, *.centertel.pl

@Krzeszczu: bardzo dobra gra byla xa czasow Vuko. Niestety w okresie wakacyjnym spadła. W pucharach znowu zle to wygladalo. Ja przyczyn beznadziejnej gey w pucharach szukalbym glebiej mianowicie w reformie esa 37 ktora wydluza sezon. Wakacje sa krotsze dla pilkarzy i nie ma formy wtedy kiedy byc powinna. Zaden trener skbie z tym nie poradzil. Teraz esa zostalo zlikwidowane i zobaczysz ze w przeciagu paru lat zaczna troche lepiej kopać. Mam taka nadzieje bynajmniej

odpowiedz
Krzeszczu - 15.06.2021 / 13:00, *.bredband2.com

@grzesiek: po czesci masz racje. tez sie zgodze ze to cale esa37 to glupota nikomu w sumie nie potrzebna. No chyba poza tv i pzpn. a co do warsztatu, powtorze (sorry) mam troche inne zdanie :-)

odpowiedz
Normalny człowiek - 15.06.2021 / 10:16, *.net.pl

Archaiczny antyfutbol. Zero ładu i składu. Zero koncepcji i wytrenowanych akcji. Zero polotu i odpowiedzialności.
Postawa Polaków żenująca; zarówno ta na boisku, jak i brak podziękowań dla kibiców po meczu.
Koniec z gwiazdorzeniem. Niech ci panowie obejrzą sobie swój "występ" przeciwko... SŁOWACJI. Na turnieju, do którego był czas, aby się przygotować. I niech po takim obejrzeniu swoich poczynań sami sobie odpowiedzą na pytanie: czy są piłkarzami na europejskim poziomie.
WSTYD!!!

odpowiedz
Nick - 15.06.2021 / 10:06, *.186.20

Przegraliśmy mecz, który był bezapelacyjnie do wygrania. Po raz pierwszy za czasów Sousy na grę Polaków dało się patrzeć bez zgrzytania zębami. Słowacy głównie przeszkadzali, grali jak San Marino. Dwa nieszczęśliwe dla nas strzały i tracimy dwa gole. Do tego głupota Krychowiaka, ale to można było przewidzieć, bo on zawsze gra na ryzyku. Lewandowski niewiele mógł zrobić, ale to nie jego wina, tylko drużyny, która jest, jaka jest. Messi w Argentynie też nie oszałamia, chociaż grajków wokół siebie ma lepszych. Po wczorajszym meczu widać, że z Hiszpanią nie mamy żadnych szans, bo oni stworzą sobie z 10 groźnych sytuacji i na pewno 2-3 wykorzystają. Ze Szwecją można pograć, tylko musi być koncentracja w tyłach. Jeśli Słowacja dostanie dwa razy łomot, a to prawdopodobne, to my mamy spore szanse na awans. Ogólnie wielka szkoda, wczoraj byliśmy drużyną grającą w piłkę, mało było irytujących strat czy niecelnych podań, a i tak nie wyszło.

odpowiedz
L - 15.06.2021 / 11:17, *.tpnet.pl

@Nick: Tylko że Messi wczoraj jak był rzut wolny to za pierwszym razem uderzył tak idealnie że bramkarz mógł się nie ruszać bo to i tak by nic nie zmieniło. I taka jest różnica że Robert wczoraj przy bardzo dobrej pozycji uderzył w mur.

odpowiedz
(L) uz - 15.06.2021 / 23:48, *.inetia.pl

@Nick: Coś słabo liczysz punkty, jeśli Słowacja dwa razy przegra to właśnie tracimy szanse. Siedzimy na czwartym miejscu i beczymy, bo chyba nie zakładasz że zremisujemy lub ogramy Hiszpanów . W Sewilli. Kilka lat temu byłem tam tydzień w lutym, temperatura wieczorami była 26-28 stopni. To ile będzie teraz? Ogranie w ostatnim meczu Szwedów , jeśli oni ograją przedtem Słowację , nic nam już nie daje. Jedyna szansa to remis Słowaków ze Szwedami, wtedy jeśli ogramy Szwedów to moooożeeeee awans z trzeciego miejsca. Ale o czym ja tu piszę, pewnie po Sewilli będzie pozamiatane.

odpowiedz
hektor - 15.06.2021 / 09:44, *.orange.pl

banda pajacy.. je**ć pzpn

odpowiedz
Ado - 15.06.2021 / 09:37, *.escom.eu

Euro wpier..l czas zaczynać kpina żenada obraz nędzy i rozpaczy.

odpowiedz
Don Vito - 15.06.2021 / 09:20, *.chello.pl

Od pięciu lat mówię że Krychowiak w reprezentacji nadaje się do pchania karuzeli. Wraz z Bednarkiem , Klichem, Kędziora itp.

odpowiedz
Marian - 15.06.2021 / 08:46, *.play-internet.pl

Najlepiej na murawie wychodzi im....śpiewanie hymnu

odpowiedz
Szymon - 15.06.2021 / 08:56, *.t-mobile.pl

@Marian: jak stado baranów na rzeź

odpowiedz
(L)eming - 15.06.2021 / 08:10, *.gov.pl

(W)top. Zibi. (W)top.

odpowiedz
Głos z gabinetu - 15.06.2021 / 07:49, *.chello.pl

Nieoficjalnie!!!
PZPN skontaktował się z niezadowolonym z sytuacji kadrowej w (L) Michniewiczem w sprawie przejęcia reprezentacji Narodowej od razu po EURO.
W Legii zastąpi go De Petrillo - co jest głównym powodem "dogadania się" z Włochem.

odpowiedz
Darek - 15.06.2021 / 06:47, *.t-ipconnect.de

Szybciej skończą to szybciej wyjadą na urlopy.Seszele,Zanzibar.Zrobią kilka fotek na instagrama.Popływają na jachtach.A w wolnej chwili jakiś meczyk sobie obejrzą w telewizorni.

odpowiedz
Szymon - 15.06.2021 / 04:06, *.t-mobile.pl

Krajobraz po.... (chciałoby się napisać po bitwie) porażce.
Kolejny turniej rangi mistrzowskiej kończymy zanim zaczęliśmy na dobre. Niestety ale walnie sami się do tego przyczyniliśmy. A oto kilka moich spostrzeżeń.
Problem rudego prezesiny PZPN. Jest prezesem od lat, ale czy wybór jego jest oczywisty? Nie, gdyż układziki OT tym tecydujom. Jaki jest schemat wyboru prezesa każdy z nas wie, i aby nim zostać trzeba coś dać popierającym, patrz okręgowe ZPN gdzie panuje patologia. Jedynym plusem rudego i jego bandy to umiejętności organizacyjne. Za to wybór selekcjonera kadry jest kompletnie niezrozumiały. Gość spada do nas jak kometa. Niby nazwisko znane ale szczerze beż jakichkolwiek poważnych osiągnięć. Nie zna piłkarzy, z czapy robi powołania i ...... nie chcę nawet brać udziału w żadnych konferencjach. Dlaczego? Bo nie ma nic do zaoferowania, nie byłby w stanie odpowiedzieć na żadne pytania. Wniosek Nie ma ciągłości w prowadzeniu kadry. Wyniki słabe przed Euro i wczoraj Słowacy pokazali jak wygląda nasz team sport- taki raczej probieżowy
Problem klubów . Każdy szanujący się Polski klub jak zobaczy ofertę parę baniek euro to sprzeda młodość beż chwili zasanowienia się. Oczywiście młodziak przepada za granicą albo idzie na wypożyczenie do gównianego klubu. Przykład Bartka Kapustki który wrócił z podkulonym ogonem do Polski.
Problem ligi. Liga to powinna być 12 zespołową max. Gdzie tylko lepsi czy najlepsi piłkarze grają ze sobą. Reszta spad piętro niżej. Argument. Od chu... jest męczy dla zasady gdzie ekipy o nic nie grają. A mecze to parodia piłki kopanej. Tylko w ten sposób kopacze podniosą swe rzekome umiejętności.
KOPACZE. Szrot jaki przyjeżdża do nas to jest jakiś dramat. Albo zblazowane leniwe ex gwiazdy albo totalne ogóry., co potem widać w pseudopuchsrach. Blokowanie miejsc dla młodzieży stanowi problem. . Do tego do kadry powoływani są zdarte karty, patrz Krycha. Za wolny, bez błysku i chamskimi zagraniami. Powinien wylecieć w 23 min już z boisk bo za faul w 2 min powinien żółtko zaliczyć.
Zgrupowanie. Co jakiś czas są atrakcje. Jak nie siatkonoga to hippika, jak nie kino to teatr, a czasami i pokerek z mocnymi trunkami. Oczywiście wszytko dla ludzi, a gdzie w tym wszystkim treningi, taktyka? Nie, bo damy radę, kop do Lewego i jakoś to będzie. I była wielka kupa.
Sędziowanie e eklapie. Odsunąć całe te bydło od sędziowania. Dlaczego? Ano dlatego bo ilość puszczanych fauli przy Varze to jakiś dramat. Rok odsunięcia od koryta pewnie dałaby w kość tym baranom.
Kontrakty piłkarzy. Tu jest pole do popisu dlazarządów klubów aby ukręcić rozdymanie kominów płacowych. I bardzo ważna rzecz , zapisy odnośnie brutalności. Powinny być tak dotkliwe aby za nim osioł by pomyślał o wycince to już dałby se siana.
Wniosek. Jaka liga taka reprezentacja. Wczoraj byliśmy świadkami kolejnego syfu. I jeżeli ktoś sobie wyobraża że powalczymy z Hiszpanią czy Szwecja to życzę powodzenia. A kolejny odcinek pod nazwą eurowpier..... będzie jak ruszą eliminacje pucharowe. Kolejne blamaże to kwestia czasu. A może to już nie są blamaże tylko oczywistość.
OT tak wygląda polska piłka.

odpowiedz
SzB - 15.06.2021 / 09:09, *.play-internet.pl

@Szymon:
Jak Max Kolonko- mówisz jak jest....
Ale niestety taka właśnie jest prawda na temat piłki w tym kraju.

odpowiedz
Wolfik - 15.06.2021 / 10:59, *.mm.pl

@Szymon: Bardzo trafna ocena. Dodałbym do tego patologicznych prezesów klubów o mentalności bazarów. To się szybko nie zmieni, skoro w lokalnych ZPN-nach rzadzą stare komuchy lub namaszczeni przez nich "swojaki". Przykład - niedawne wybory w małopolskim związku.

odpowiedz
SzB - 15.06.2021 / 11:40, *.play-internet.pl

@Wolfik:
A to wszystko przy aprobacie i podnieceniu publiki, która dalej nabija kasę i napędza koło.

odpowiedz
Hakon - 15.06.2021 / 12:26, *.plus.pl

@Szymon: najgorsze, w tym wszystkim jest to że, masz racje

odpowiedz
Krzeszczu - 15.06.2021 / 14:23, *.bredband2.com

@Szymon: Swietne, powiem wiecej, ZAYEEEBISTE podsumowanie. Tragiczne ale jakze trafne. I przywolujesz kilka watkow o ktorych ja od dawna pisze. Jeszcze raz, brawo i w pelni sie zgadzam.

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 15.06.2021 / 01:01, *.plus.pl

zasłona dymna przed rozluźnioną Hiszpanią

odpowiedz
c u L t - 15.06.2021 / 00:30, *.20.105

A czego sie spodziewaliście?! zbieranina, pobrzécxkowa ani składu i ładu....Tomaszewski dobrze mawiał...najpierw czystki w pxpnku a potem budowanie , a nie ryżego spaghetti bez sosu pomidorowego.

odpowiedz
Rdzenny - 15.06.2021 / 06:49, *.centertel.pl

@Krzeszczu: tu pa ja cu chlopak ma racje

odpowiedz
PLK - 14.06.2021 / 23:36, *.cyfrowypolsat.pl

Boniek po raz drugi błysnął nominacją na selekcjonera!!! Nie chciałem krytykować Portugalczyka po meczach towarzyskich do pierwszego na Mistrzostwach Europy... Liczyłem że zgrupowanie i czas na przygotowania do finałów przyniesie pozytywne efekty...
POTĘŻNA POMYŁKA!!!
Niestety, ten człowiek jest jeszcze słabszym selekcjonetem niż Brzęczek!!!! Nie mam już żadnych złudzeń!!! Dwa mecze i do domu!!!!
NA SZCZĘŚCIE Z BOŃKIEM I SOULSĄ!!!!
CZAS NA ŚWIEŻOŚĆ!!!! NOWOŚĆ!!!

odpowiedz
Ja - 14.06.2021 / 23:33, *.plus.pl

Taki sam występ jak Brzozowskiego w Eurowizji i efekt końcowy też będzie ten sam.

odpowiedz
PLK - 14.06.2021 / 23:45, *.cyfrowypolsat.pl

@Ja: Żałosne!!! Tępy jesteś!!! Nie błysnąłeś chłopie!!!

odpowiedz
Ja - 15.06.2021 / 01:28, *.mm.pl

@Ja: Brzozowski nie był ostatni.

odpowiedz
jim - 14.06.2021 / 23:22, *.tpnet.pl

Taki jest poziom polskiej piłki i klubowej i reprezentacyjnej

odpowiedz
PLK - 15.06.2021 / 00:13, *.cyfrowypolsat.pl

@jim: twoj poziom intelektualny takj sam...

odpowiedz
jim - 15.06.2021 / 00:33, *.tpnet.pl

@PLK: Dobrze że Twój jest na wysokim poziomie

odpowiedz
PLK - 15.06.2021 / 00:38, *.cyfrowypolsat.pl

@jim: Bez wątpienia wyższym niż twój!!

odpowiedz
Warrior - 14.06.2021 / 23:21, *.plus.pl

Niedługo to sam awans do turnieju będzie dla nas jak byśmy zdobyli ME lub MS a każde zwycięstwo naszej kadry PZPN nieważne z kim zagramy to będzie wydarzeniem co przebije remis na Wembley.

odpowiedz
PLK - 15.06.2021 / 00:15, *.cyfrowypolsat.pl

@Warrior : A może pomyśl kolego dlaczego tak się dzieje w osatnich latach?!!!!

odpowiedz
:) - 14.06.2021 / 23:15, *.plus.pl

Brawo Zibi masz swój TOP

odpowiedz
Wolfik - 14.06.2021 / 23:13, *.mm.pl

Po meczu w Sevilii w zasadzie wszystko jasne. Jedziemy tam na wycieczkę a potem wracamy do kraju przez ZSRR. W obu meczach nie daję naszej reprezentacji żadnych szans. Nie mając obrony nie obronimy się przed Hiszpanami a i przed Szwecją bedzie trudno.

Summa summarum koniec emocji związanych z awansem z grupy.

odpowiedz
Daszka - 14.06.2021 / 23:23, *.chello.pl

@Wolfik: nie ma potrzeby oczekiwać na cud w Sevilii. On po prostu nie nastąpi. Jak dla mnie, to wszystko jest już jasne po dzisiejszym meczu otwarcia. Powody prozaiczne: 3 pkt. stracone ze "średniakiem", selekcjoner bez wizji i taktyki gry, nie rozpoznał naszych gwiazdeczek, mental drużyny pikuje w dół, brak realnego pomysłu na efektywny wstrząs. Cytując klasyka: to nie może się udać!

odpowiedz
PLK - 15.06.2021 / 00:25, *.cyfrowypolsat.pl

@Daszka: 100 % zgoda!!!! Niech Polacy w końcu zaczną rządzić w tym związku!!! Jeden rudy wyjechał i dajemy rade!!! Czas na drugiego i trenera z wizją i warsztatem!!! Papszun????!!!

odpowiedz
Wolfik - 14.06.2021 / 23:13, *.mm.pl

Po meczu w Sevilii w zasadzie wszystko jasne. Jedziemy tam na wycieczkę a potem wracamy do kraju przez ZSRR. W obu meczach nie daję naszej reprezentacji żadnych szans. Nie mając obrony nie obronimy się przed Hiszpanami a i przed Szwecją bedzie trudno.

Summa summarum koniec emocji związanych z awansem z grupy.

odpowiedz
Prawdziwy Boniek gra w hondurasie - 14.06.2021 / 23:12, *.plus.pl

Gratulacje dla prezesa i wybranego przez niego trenera. Prezesowi się dziwię co zrobił z tą zmianą trenera a trenerowi nie bo co on mógł zrobić przez te pol roku chyba tylko nazwisk piłkarzy się nauczyć?kolejny raz zadziałała magia że trener z zagranicy nam pokaze jak trenować.

odpowiedz
Gienek - 14.06.2021 / 23:06, *.vectranet.pl

Witaj na swoim poziomie polska piłko! Co za dno!

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 14.06.2021 / 23:03, *.petrotel.pl

Za Brzęczka coś nie trybiło na styku Lewandowski-trener. Teraz wydaje mi się, że coś nie trybi na styku Lewandowski-drużyna. Lewemu puszczają nerwy coraz częściej. Opier...la kolegów z drużyny, ale tylko niektórych Drużyna strzela bramkę bez jego udziału. Czy ta atmosfera to aby na pewno taka dobra?

odpowiedz
Kibol78 - 14.06.2021 / 22:47, *.chello.pl

jaki lech , taka reprezentacja niestety bo przecież 70 m% reprezentacji grało w drużynie która ma porażkę wpisaną w dna :)) Polska to MY!!

odpowiedz
qna - 14.06.2021 / 22:38, *.t-mobile.pl

Polska reprezentacja w piłce nożnej, jest jak jądra, niby biorą udział, ale nie wchodzą :D

odpowiedz
(L) uz - 14.06.2021 / 23:12, *.inetia.pl

@qna: No zaj,,iste porównanie. Celniej nie da się obecnej sytuacji kadry opisać :)

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 14.06.2021 / 22:36, *.btcentralplus.com

Na nastepne finaly zalatwic naszym 'gwiazdom' szescio gwiazdkowy hotel !!!!!!!!........Na plazy powinni spac !!!!!!

odpowiedz
dejne3 - 14.06.2021 / 22:35, *.plus.pl

Oni przebili dno ,a jak ma być dobrze, raz na ćwierć wieku ,z tej marnej eklapy Legia gra w fazie grupowej LM,nieSzczczęsny w braci kolejny duży turniej i co on robi

odpowiedz
(L) uz - 14.06.2021 / 22:54, *.inetia.pl

@dejne3: A dasz radę zwrotnie rozbełkotać ten wpis , żeby dało się zrozumieć co cię boli?

odpowiedz
dejne3 - 15.06.2021 / 05:03, *.plus.pl

@(L) uz: Jaka piłka klubowa taka i reprezentacjyjna

odpowiedz
xaxa23 - 14.06.2021 / 22:19, *.tpnet.pl

dobry mecz, można się rozejść.

odpowiedz
Alimario - 14.06.2021 / 22:09, *.centertel.pl

Jak dla mnie od trzech lat nic się nie zmieniło, od ostatnich mistrzostw świata w Rosji an iBrzeczek ani Sousa ani już żaden nawet naj...ta ekipa jest już skinczona...szkoda mi tylko Lewego bo reszta naprawdę tzw "średniaki"

odpowiedz
Jeszcze dwa - 14.06.2021 / 22:06, *.vectranet.pl

Jeszcze dwa mecze i wakacje.Kolejny mecz gdzie Lewandowski pokazuje ,że jest najlepszym piłkarzem.Taki sam los czeka Legię w pucharach.Brakuje dobrych piłkarzy!!!!!!!!!!

odpowiedz
Szmaciarz a nie Szczęsny - 14.06.2021 / 22:02, *.vectranet.pl

Najgorszy polski bramkarz.Szczęsny ile ty nam męczy przegrałeś.
Polska-Senegal
Polska-Islandia
Polska-Słowacja

odpowiedz
MatWij - 14.06.2021 / 22:21, *.chello.pl

@Szmaciarz a nie Szczęsny: a gdzie w tym meczu widziałeś błąd szczęsnego??? To bramka Beresia na spółę z Jóźwiakiem.

odpowiedz
Plaskacz - 14.06.2021 / 22:25, *.net.pl

@Szmaciarz a nie Szczęsny: Dokładnie. Mega przereklamowany bramkarz, który się do kadry nie nadaje. W Juve tez robi szkolne wałki ale mają ekipę która odrabia.

odpowiedz
grzesiek - 14.06.2021 / 22:34, *.centertel.pl

@Szmaciarz a nie Szczęsny: tak wojtek to kopia tatusia. Nie wiem po co jest powolywany do reprezentacji. Jak juz to przy serii rzutow karnych by sie nadał bo mam wrazenie ze to mega arogancki typ.
A w normalnych meczach Łukasz Fabiański powinien bronić

odpowiedz
Krzeszczu - 14.06.2021 / 22:39, *.bredband2.com

@grzesiek: Kolego, wiesz co? nie, nie robie sobie jaj ale przy "klasie" jaka prezentuje (nie)Szczesny, to juz Artur Boruc dalby tej kadrze duzo wiecej. Gruby nie gruby, ale szmat nie puszcza. A i nie jeden strzal wybronil.
Nota bene, Stanowski poinformowal ze nieSzczesny pobil dwa rekordy. 1- pierwszy bramkarz w historii ME ktory strzela samoboja, i 2- pierwszy i jedyny bramkarz ktory strzelil samoboja a i zaliczyl czerwona kartke.

odpowiedz
Plaskacz - 15.06.2021 / 03:13, *.net.pl

@Krzeszczu: Nie słuchałeś uważnie. Pierwszy mecz w którym bramkarz strzelił samobója a inny zawodnik dostał czerwo.

Co do Króla Artura pełna zgoda. W Austrii wyratował nam doopy i wciąga Szczęsnego nosem.

odpowiedz
Tomaszewski Jan - 15.06.2021 / 06:58, *.play-internet.pl

@MatWij: Kolego,Obrona strzału powinna być przez wystawienie nogi ,a nie przez ciało ( czytaj rzucanie się) Dlaczego Juventus stracił szansę na Mistrzostwo Włoch?

odpowiedz
Krzeszczu - 15.06.2021 / 10:15, *.bredband2.com

@Plaskacz: Niestety nie zrozumiales. Nie chodzilo o czerwo Krychowiaka, tylko ze Szczesny w 2012 dostal czerwo a teraz samoboj. Takiej kombinacji nie bylo, wiec pobil rekord.

odpowiedz
grzesiek - 15.06.2021 / 10:41, *.centertel.pl

@Tomaszewski Jan: alez mogl i cialem bronic. Rzucajac zie tez mogl to obronic problem w tym ze rzucil sie nonszalancko. Nogą jakby probowal wybronic tez zrobilby to leniwie bez koncentracji. Jak panienka noge by wystawil i tez bylby gol.

odpowiedz
Plaskacz - 15.06.2021 / 14:58, *.net.pl

@Krzeszczu: A to tak, tu masz rację.

odpowiedz
Franco - 14.06.2021 / 21:38, *.plus.pl

Mentalność Lecha Poznań.

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 14.06.2021 / 21:34, *.55.238

Ja tam jestem ukontentowany, widziałem to czego się spodziewałem. Klasyk, forma stabilna od lat. Brawo.

odpowiedz
Kalarepa - 14.06.2021 / 21:32, *.play-internet.pl

Lipa straszna :( ale w koncowce mielismy ze 3 dobre sytuacje. No i Bednarek mial setke. Jak sie takich sytuacji nie wykorzystuje to juz nie wiem jak mialby strzelic. Chyba Slowacy musieliby zwojaka strzelic...

odpowiedz
Nickt - 14.06.2021 / 21:27, *.chello.pl

Wygrać mistrzostwo Europy kopaczami łacha wronki. To jak wygrać mistrzostwo świata. Hahaha

odpowiedz
jarekk - 14.06.2021 / 21:03, *.metrointernet.pl

Troche to bylo podobne do meczu ze spartakiem ze Slowacji. Slaba druzyna, do ogrania, na poczatku ile to bramek im zaaplikujemy, nie chcialo sie gwiazdorom grac, potem przez glupote jednego kretyna druzyna sie oslabila i byla kompromitacja. Takie podejscie.

odpowiedz
j24 - 14.06.2021 / 20:55, *.chello.pl

Krychowiak od paru meczów kadry grał źle i miałem wrażenie, że bardziej nastawia się na walkę fizyczną niż na grę w piłkę. Do tego wiecznie spóźniony, zarówno przy rozegraniu, jak i przy odbiorze, no i niestety jego zejście dało efekt w postaci mentalnego załamania po niezłym początku drugiej połowy.
Polacy nabiegali się też grając w dziesiątkę i cisnąc pod koniec. Na meczu ze Szwecją, kiedy jeszcze teoretycznie można by powalczyć, to się pewnie odbije na ich kondycji. Ale to tylko teoria, w praktyce zapewne dostaną wysoko z Hiszpanią i to ich całkowicie załamie psychicznie. Tak czy inaczej już po euro.

odpowiedz
Ojciec sukcesu nazywa sie Boniek - 14.06.2021 / 20:49, *.t-mobile.pl

Za moich czasów na bonka sie mówiło
Boniek h………j

Sterami sie mowi Boniek S………..j

odpowiedz
Stary człowiek i jeszcze może - 14.06.2021 / 22:13, *.orange.pl

@Ojciec sukcesu nazywa sie Boniek: a za moich czasów śpiewało się: na centralnym na kondomie wisi Boniek na peronie.

odpowiedz
(L)ookson - 14.06.2021 / 20:48, *.chello.pl

To całe euro w wykonaniu naszej drużyny to tylko preludium do w******** w europejskich pucharach :(

odpowiedz
speed - 14.06.2021 / 20:45, *.play-internet.pl

Zibi Top, Zibi Top.

odpowiedz
Krzeszczu - 14.06.2021 / 20:42, *.bredband2.com

grasz tak jak trenujesz, kadra Zolzy trenowala w galeriach, na koncertach, basenach i w FIFE. ale jest ATMOSFERA!????????????????????????

odpowiedz
L56 - 14.06.2021 / 20:41, *.t-mobile.pl

Zła selekcja, złe zestawienie i wychodzi jak zwykle. Starzy kibice "L" pamiętają takiego gracza - Henryk Miłoszewicz - chyba najlepsza lewa noga jaką widziałem.W reprezentacji nie pokazał nic.Albo Okoński - super lewoskrzydłowy w bundeslidze - też w reprezentacji nie istniał. Tak samo z Zielińskiego nigdy nic w kadrze nie będzie.A grać w dziesiątkę jest trudno. Jaka jest różnica między nami a Słowakami widać po stoperach.Ich strzelił gola, nasz (Bednarek) w identycznej sytuacji najpierw nie trafił w piłkę a potem spudłował. Jeżeli chcemy mieć chociaż satysfakcję, że kadra zostawiła krew, pot i łzy na boisku to musimy grać ludźmi z naszej ligi i najwyżej dodać im jednego albo dwóch ale za to z charakterem a nie piarem.

odpowiedz
Plaskacz - 14.06.2021 / 20:40, *.net.pl

Jak grasz piłkarzami lecha to kończysz jak lech. I żadne czarymary tego nie naprawią.

Sousa jest najmniej winien tej sytuacji.

odpowiedz
Maka - 14.06.2021 / 20:40, *.supermedia.pl

Gratulacje dla bandy z opslenicy. Jestescie nic nie wartym dnem udajacym reprezentacje. Smutne jest to ze nas czeka to samo za kilka tygodni w konfrontacjach z tuzsmi z azerbejdzanu i kazachstanu a moze moldawii...
Oby tak dalej :)

odpowiedz
Grzegorz Żentyca-Grzegorzewski - 14.06.2021 / 20:38, *.jmdi.pl

Mam nadzieję, że był to pożegnalny mecz w reprezentacji Szczęsnego, Krychowiaka. Ostatni mecz Sousy na stanowisku trenera kadry będzie po ostatnim meczu grupowym. I tylko Boniek jest wygrany - na manewrówie z wymianą trenara kilka miesięcy przed Euro zarobił fuchę wiceprezydenta UEFA.

odpowiedz
Szymon - 14.06.2021 / 20:36, *.chello.pl

Ha ha ha komediant ten trenerek. Pytają go o coś a on bredzi oczymś innym . No i na koniec chrzani o zwycięstwie nad Hiszpanami i Szwedami. Hmmm ciekawe co on bierze

odpowiedz
Trampek - 14.06.2021 / 20:35, *.125.105

Sam mecz , nie okazał się rozczarowaniem. Rozczarowaniem był skład KADRY piłkarzy , która została powołana do reprezentowania Polski na ME. Kolejnym rozczarowaniem było posłuchanie się prze trenera Souse jednego z ... "doradców " w sprawie NIE POWOŁANIA niektórych zawodników . Postawienie Szczęsnego jako bramkarza nr. jeden Reprezentacji - było kolejnym błędem, bo co by nie mówić Fabiański jest bardziej doświadczonym bramkarzem od Szczęsnego , który w/g mnie najlepsze lata pomimo jak na bramkarza - stosunkowo młodego wieku , szczyt formy ma za sobą . Fabiański w dzisiejszym meczu ze Słowacją " gola samobójczego " by nie zaliczył.Ta jak napisałem w jednym z wcześniejszych komentarzy trener Sousa po ME zapewne zostanie trenerem w jednym z klubów Europy Zachodniej.Szanse na wyjście z grupy przez Reprezentacje Polski są ... iluzoryczne, bo pokonanie Hiszpanii na ich terenie / Sewilla / graniczy już nie tylko z cudem , a pokonanie Szwecji , która nam / tak jak i Anglli / " nie leży jest ... mało realne.

odpowiedz
Robert Szenfeld - 14.06.2021 / 20:34, *.centertel.pl

Jedno tylko jest przykre . Zajęliśmy miejsce w turnieju drużynom , którym naprawdę chciało się grać i umieją ... dobrze że np. nie trafiliśmy na Macedonie .. rozsmarowaliby tych nażelowanych pajacy z naszej reprezentacji jak gówno po pastwisku . Szkoda czasu na to patrzeć .

odpowiedz
eN - 14.06.2021 / 20:33, *.as13285.net

Odkryłem o co tu chodzi... Obecnie trzon kadry to piłkarze Lecha i przynieśli ze sobą ten gen partactwa i przegrywania z każdym trzeba icj wszystkich wyyyyyy

odpowiedz
Rio - 14.06.2021 / 20:23, *.t-mobile.pl

Jak zwykle palant Krychowiak. Gdyby miał odrobinę honoru to by zrezygnował z gry w kadrze.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 14.06.2021 / 20:22, *.chello.pl

Ten mecz pokazał, że bońkowa zmiana selekcjonera Jurka Brzeczka na Paulo Sousę tylko pogorszyła jakość gry naszej reprezentacji. Były trener, wprawdzie nie był wirtuozem taktyki, ale przynajmniej dobrze znał obecnych kadrowiczów i nie musiałby tracić czasu na ich poznawanie przed turniejem. Wielka szkoda, że kaprys pijarowski prezesa PZPN skrzywdził i b. selekcjonera i naszych piłkarzy, nie wspominając o nas kibicach.
Ps.: tak jak któryś z Kolegów już wcześniej napisał; polska euro wycieczka nie potrwa długo...
Smutne serdeczności

odpowiedz
Sobo(L)ew - 14.06.2021 / 20:39, *.255.243

@Jerz z Potoku: I bardzo dobrze ze nie ma tego popaprańca w kadrze, zaraz znowu by powołał Grosika tylko ja się pytam za co?? Za brak gry w klubie?? Ile było ujadania jak powoływał Błaszczykowskiego bo to jego siostrzeniec.

odpowiedz
Jerz z Potoku' - 14.06.2021 / 20:48, *.chello.pl

@Sobo(L)ew : Kolego, nie ubieraj mnie w buty obrońcy JB. Ja jedynie stwierdziłem obiektywne fakty po tej pseudo inauguracji. Jeżeli nadal uważasz, że Portugalczyk dał więcej naszej kadrze, to uprzejmie Ciebie proszę o merytoryczne konkrety. Z chęcią się z nimi zapoznam, być może coś przeoczyłem...

odpowiedz
Krzeszczu - 14.06.2021 / 20:51, *.bredband2.com

@Jerz z Potoku': Kolego, z szacunkiem, obawiam sie ze jedyny argument jaki dostaniesz od Srobolewa to "kup se kadre", bo on nie widzi ku temu zadnej przeszkody. Wiec kup se kadre a pozniej krytykuj :-))

odpowiedz
Wolfik - 14.06.2021 / 20:53, *.mm.pl

@Jerz z Potoku: Wcale nie jestem zadowolony z tych słów.... trudno jednak było myśleć inaczej widząc jak grali ("i trenowali").

odpowiedz
Jerz z Potoku'' - 14.06.2021 / 21:03, *.chello.pl

@Krzeszczu, @Wolfik: Wasze kibicowskiego słowa wsparcia na czasie, ale nie zmienią one niestety naszych reprezentacyjnych realiów; przynajmniej w tym turnieju.

odpowiedz
Krzeszczu - 14.06.2021 / 21:08, *.bredband2.com

@Jerz z Potoku'': Kolego, sporo o tym pisalem i mam nadzieje ze czytales. Juz 3 tygodnie temu pisalem ze tak jak odbywa sie jarmark w Opalenicy, nic z tego nie bedzie. To samo powiedzialem tydzien pozniej, kiedy ten burdel jeszcze bardziej sie rozkrecal. Cale to podejscie Zolzy/PZPN, caly ten mental od Zolzy do ostatniego kadrowicza wlacznie, caly ten cyrk, nie moglo sie to skonczyc inaczej. I cale to pyeeeerdolenie wszem i wobec ze gramy z "najslabsza druzyna na papierze". Jakos nikt tym ekspertom ani naszym pilkarzynom, czy selekcjonerowi nie przypomnial, ze to nie papier gra.

odpowiedz
Jerz z Potoku''' - 14.06.2021 / 21:41, *.chello.pl

@Krzeszczu: owszem, czytałem Twoje wpisy na przedmiotowy temat, ale ich zasadność wydawała mi się tak oczywista, że nie podejmowałem "jałowej" polemiki. Natomiast podtrzymuję swoją opinię, że wszystko co nie trafione w obecnej kadrze - wywaliło dzisiaj niczym szambo z tyt. nieudrożnienia.
Ps.: ciekaw jestem, czy znajdzie się ktoś mogący w racjonalny sposób wytłumaczyć powołanie PS na selekcjonera polskiej kadry. Oczywiście poza V-ce prezydentem UEFA...

odpowiedz
Pacz - 14.06.2021 / 20:20, *.t-mobile.pl

Lubię piłkę nożną bo jest nieprzewidywalna.

odpowiedz
spasiony - 14.06.2021 / 20:20, *.237.226

Eurowpie..ol wyjatkowo wczesnie w tym roku sie zaczal.

odpowiedz
tekken (L) - 14.06.2021 / 20:12, *.chello.pl

Dalej nie powołujcie takich piłkarzy jak: Jędza, Kucharczyk, Furman, Slisz, Kapustka czy Szymański. Polską piłkę nie stać na brak takich powołań, ale takie błędy to od ponad 10 lat są gdy tylko śląscy trenerzy repry i zagraniczniaki rządzą.

odpowiedz
tekken (L) - 14.06.2021 / 20:17, *.chello.pl

P.S. A i jeszcze Wszołka trzeba było wziąć za Frankowskiego.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 14.06.2021 / 20:19, *.chello.pl

@tekken (L): Kapustka i Szymański grają do przodu. Furman umie centrować. Nie nadają się do repry.

odpowiedz
Haha - 14.06.2021 / 20:23, *.centertel.pl

@tekken (L): kupon w reprezentacji razem z kryska beda obstawiac te mecze ?

odpowiedz
OIF - 14.06.2021 / 22:29, *.orange.pl

@tekken (L): Fatalczyk ??? Człowieku zejdź na ziemie i nie rób jaj z pogrzebu, fatalczyka tam widzisz ??

odpowiedz
tekken (L) - 15.06.2021 / 07:22, *.230.80

@OIF: Człowieku Frankowski jest powołany, Płacheta, Józwiak, Nie ma dobrego bocznego pomocnika. Kuchy przynajmniej walczyłby i był groźny dla bramki przeciwnika.

odpowiedz
Krzeszczu - 14.06.2021 / 20:12, *.bredband2.com

A w sumie kij tam z przegrana, przeciez najwazniejsze jest to ze jest najzafajnieszja atmosfera w kadrze od...zawsze! Dobrze sie bawili w Opalenicy, wszyscy sa najlepszymi przyjaciolmi, i w ogole git! Boniek kocha ta kadre i sposob w jaki jest prowadzona, Zolza zrobil atmosfere i w ogole najfajniejszy trener. Byl basen, koncert, muzeum, premier, byly gierki, kolesie, rodziny, galerie. Byl turniej w FIFA. Kij z ME, byl turniej FIFA i jest git. Otwarcia juz byll, teraz o wszystko i zaraz o honor. Dokladnie jak mowilem juz 3 tygodnie temu.

odpowiedz
Wollfik - 14.06.2021 / 20:18, *.mm.pl

@Krzeszczu: Węgrzyn na koniec meczu stwierdził "mamy problem". Moim zdaniem my juz nie mamy żadnego problemu.

odpowiedz
Krzeszczu - 14.06.2021 / 20:23, *.bredband2.com

@Wollfik: hahahha, poprawiles mi humor :-)) tak, to swieta prawda, nie mamy juz problemu :-)

odpowiedz
Maciek - 14.06.2021 / 20:24, *.centertel.pl

@Krzeszczu: przede wszystkim to to nie ma sie co czepiac bo Krychowiakowi dobrze garnitury schodzą

odpowiedz
Ursus - 14.06.2021 / 20:09, *.vectranet.pl

Brawo, zaangazowanie jak w mecz z Japonia ...

odpowiedz
Krzeszczu - 14.06.2021 / 20:08, *.bredband2.com

Mowilem...

odpowiedz
SF - 14.06.2021 / 20:04, *.tpnet.pl

To nie jest Reprezentacja na ME !!

odpowiedz
Kamuflaż - 14.06.2021 / 20:01, *.tpnet.pl

Tutaj nic nie pomoże, trzeba wszystko zaorać i budować od nowa. Może wtedy za 10-15 lat będzie miał kto grać w piłkę? Polska piłka na dnie, a gdzie są winni tego stanu? szukają alibi? Do Hiszpanii lepiej niech nie lecą, bo psycholog im nawet nie pomoże.

odpowiedz
oro - 14.06.2021 / 20:00, *.orange.pl

92 minuta meczu w którym przegrywasz 1-2 - cofasz do bramkarza... Więcej komentarzy nie potrzeba

odpowiedz
Disztl - 14.06.2021 / 20:20, *.chello.pl

@oro: dobrze że mu obiad się nie cofnął

odpowiedz
bie/L/sko - 14.06.2021 / 20:00, *.master.pl

Czy Ktoś z kolegów mógł by przypomnieć mi kiedy ostatni raz Lewandowski strzelił bramkę dla Polski w ważnym meczu, bądź jakieś drużynie topowej. Nie chodzi o bramki z karnego San Marino

odpowiedz
Yaro - 14.06.2021 / 20:20, *.chello.pl

@bie/L/sko: w ćwierćfinale Euro2016 z Portugalią

odpowiedz
bie/L/sko - 14.06.2021 / 20:51, *.master.pl

@Yaro: Ok. Dzięki. Ale ja z tamtego meczu zapamiętałem jego grę na szesnastce. Co dostał podanie to zagrywka do tyłi

odpowiedz
AdamJ - 14.06.2021 / 19:58, *.chello.pl

Nic się nie stało...

www.youtube.com/watch?v=kJqZb9Bq3C8

odpowiedz
Po(L)ubiony - 14.06.2021 / 19:58, *.chello.pl

Jak grasz składem Lecha, do tego najlepszy z nich jest u przeciwnika (Satka), to licz na cud.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 14.06.2021 / 19:57, *.btcentralplus.com

Nic sie nie stalo.....la, la, la nic sie nie stalo......Mioduski na prezesa PZPN !!!!

odpowiedz
Szymon - 14.06.2021 / 19:57, *.chello.pl

Nic się nie stało....... ot taki eurowpier.. Zaraz puchary i tam też od łomotu do łomotu. A szczerze to mamy trenera wizjonera i szrot by posrań. Tak wygląda reprezentacja Polski. Na miejscu Lewego, Ziela i Szczęsnego to bym się spakował i zostawił ten bur...del.

odpowiedz
Lupus - 14.06.2021 / 20:32, *.centertel.pl

@Szymon : Najlepiej opłacany trener ( no prawie), najlepszy piłkarz Swiata i 10 smutnych chłoptasiów nic więcej nie uczyni,
Czy nie widać, że Szczęsny w każdym meczu puszcza szmaty?
Że nikt nie potrafi podać do napastnika
I po co ta cała Zołza nam była?

odpowiedz