Maik Nawrocki - fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com
REKLAMA

Oficjalnie

Maik Nawrocki piłkarzem Legii!

źródło: Legia.com - Wiadomość archiwalna

Maik Nawrocki został piłkarzem Legii Warszawa. 20-letni środkowy obrońca podpisał ze stołecznym klubem roczną umowę wypożyczenia z opcją transferu definitywnego. W zespole Legii będzie występował z numerem 27.

20-letni Mail Nawrocki jest wychowankiem Werderu Brema, w którym występował od najmłodszych drużyn juniorskich po grający w Regional Lidze Nord zespół rezerw. W rundzie wiosennej ubiegłego sezonu był wypożyczony do Warty Poznań, w której zadebiutował na boiskach Ekstraklasy.

- Mam poczucie, że Legia to najlepsze miejsce, żeby zrobić następny krok w moim rozwoju - największy klub w Polsce, znany w Europie, z bardzo dobrą infrastrukturą. Znam również sztab trenerski, z którym spotkałem się w reprezentacji U21 i wiem, że pracuje na wysokim poziomie. Mam zagwarantowane dobre warunki, żeby moja kariera przebiegała w optymalny sposób. Chcę jak najszybciej zaaklimatyzować się w drużynie, dla piłkarza w moim wieku najważniejsze jest zaliczać kolejne mecze i minuty - mówi występujący na pozycji stopera Maik Nawrocki.

- Maik jest bardzo dobrze nam znany zarówno w sztabie trenerskim, jak i w skautingu. Ma duże możliwości rozwoju pod względem indywidualnym i zespołowym. Obserwowaliśmy go przez wiele miesięcy i wnikliwie poznaliśmy charakterystykę jego gry. To młody, ale już dobrze ukształtowany piłkarz, młodzieżowy reprezentant Polski, który w Legii będzie walczył o miejsce w pierwszym składzie. Ma duży potencjał i liczę, ze przy Łazienkowskiej jeszcze bardziej się rozwinie - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

Maik Nawrocki
Data urodzenia: 7 lutego 2001 (20 lat)
Miejsce urodzenia: Brema
Kraj: Polska, Niemcy
Wzrost: 190 cm
Kluby: 2021 Werder Brema, 2021 Warta Poznań (wyp.)

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.