Dawid Rodak - fot. Mateusz Eichler

Młodzież: Legia wygrała turniej w Bartoszycach

Mateusz

Drużyna Akademii U11 wzięła udział w trzydniowym XI Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim o Puchar Prezesa Legii Warszawa LEGIA BART 2021 – U11, który rozegrany został w Bartoszycach. W piątek i sobotę rozgrywana była faza eliminacyjna, w której udział brało 15 drużyn z całej Polski podzielonych na dwie grupy. Drużyna Legii zagrała bardzo dobrze i pewnie wygrała wszystkie mecze w swojej grupie.

Fotoreportaż z turnieju - 20 zdjęć Mateusza Eichlera

Dodatkowych atrakcji dostarczała zmienna pogoda - nasi zawodnicy grali w pełnym słońcu, podczas deszczu czy też jak w meczu z Lechią Gdańsk, w trakcie prawdziwego oberwania chmury. Wyglądało jednak na to, że ulewa dodała im jeszcze więcej animuszu i pokonali wysoko drużynę z Gdańska. Legia awansowała do fazy pucharowej z pierwszego miejsca i następnego dnia miała zmierzyć się z czterema finalistami drugiej grupy - kolejno z Żuri Olsztyn, Top 54 Biała Podlaska, Jagiellonią Białystok i Lechem Poznań.

Niedziela rozpoczęła się obiecująco - piękna pogoda i dwie pewne wygrane wprawiły naszych zawodników w świetne humory. Kryzys nadszedł w półfinale z Jagiellonią, która wyszła z szatni zdeterminowana, skupiona i zagrała bardzo dobry mecz. W tym spotkaniu "Jaga" była lepsza na boisku i ostatecznie wygrała. Na szczęście bilans punktów dawał Legii nadal szansę na pierwsze miejsce - wszystko miało się rozstrzygnąć w finale z Lechem.

Ostatni mecz był wisienką na torcie całego turnieju i wzbudził olbrzymie zainteresowanie. Wszystkie "trybuny" były wypełnione kibicami zagrzewającymi swoich faworytów. Obydwie drużyny grały na najwyższym poziomie, pełnej prędkości - agresywnie w ataku i ofiarnie w obronie. Minęła połowa intensywnego spotkania gdy po fantastycznej akcji Legia zdobyła pierwszą bramkę i nie oddała prowadzenia już do końca. Lech nie przestawał atakować i zdobył bramkę kontaktową na 2-1, ale ostatecznie drużyna z Poznania musiała uznać wyższość warszawiaków, którzy wygrali i tym samym zajęli pierwsze miejsce w turnieju.

Nagrodą indywidualną wyróżniony został zawodnik Legii, który przywiózł do domu statuetkę Najlepszego Bramkarza Turnieju.

Skład Legii U11 na turnieju: Franciszek Golański (trofeum - najl. bramkarz turnieju), Dawid Rodak, gr. testowany, Igor Brzozowski, Xawery Eichler, Oskar Putrzyński, Aleksander Badowski, Mateusz Pawłowski, Antoni Błoński, Olivier Pruszyński, Tymon Płoszka
Trenerzy: Mateusz Majewski i Mateusz Legierski

Fotoreportaż z turnieju - 20 zdjęć Mateusza Eichlera

fot. Mateusz Eichler
fot. Mateusz Eichler
fot. Mateusz Eichler

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
Bartoszyce - 16.06.2021 / 07:45, *.bartsat.pl

Dziękuję za zwycięstwo w Turnieju, tyle lat musiałem czekać na Wasze zwycięstwo. Ostatnie to 2014 rok. Jest to 4 zwycięstwo w tym Turnieju.
Pozdrawiam wszystkich rodziców, byliście Mega jak Wasze pociechy.
Tu macie więcej fotek; http://bartoszyce.pl/51101/legia-warszawa-wygrala-11-edycje-turnieju-pilkarskiego-legia-bart-2021-u-11/

odpowiedz
do Redakcji - 15.06.2021 / 21:10, *.play-internet.pl

Młodzież: Legia wygrali....

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.