Artur Jędrzejczyk - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Jędrzejczyk i Mladenović o wylosowaniu Bodø/Glimt

źródło: Legia.com

- Cieszę się, że już od pierwszej rundy trafiamy na mocnego przeciwnika, z takimi drużynami po prostu gra się lepiej. Ale pierwszy krok to zasuwanie teraz, na obozie w Austrii. Musimy dobrze wykorzystać najbliższe półtora tygodnia. W porównaniu z poprzednim sezonem są dwa mecze w każdej rundzie, rola przypadku jest ograniczona, po pierwszym spotkaniu będziesz miał czas na analizę i lepsze rozpracowanie rywala - mówi Artur Jędrzejczyk o losowaniu 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Legioniści zmierzą się w niej z mistrzem Norwegii Bodø/Glimt.



- Krótko mówiąc - będzie bardziej sprawiedliwie. W przypadku jednego meczu jest gorzej, decyduje dyspozycja dnia, jest więcej nieprzewidzianych wydarzeń i na boisku masz z tyłu głowy myśl, że tracąc jedną bramkę może być po wszystkim. Teraz takiej sytuacji nie będzie - dodaje kapidan drużyny.

Na temat rywali na łamach oficjalnej strony wypowiedział się także Filip Mladenović: - Nastawiamy się na ciężki dwumecz już na starcie. Eliminacje będą dla nas trudne od samego początku, ale to dobrze - to będzie dla nas kolejny impuls. Bodo wyprzedziło w tabeli Molde i Rosenborg, ale my w tym roku w lidze przegraliśmy tylko raz. Paradoksalnie, jeśli awansujemy, to druga runda może być łatwiejsza. Nawet jeśli fizycznie będziemy gotowi na 100 proc. to nie będzie wszystko. Bardzo ważne jest nastawienie. Puchary mają też to do siebie, że każdy rywal to zupełnie inna historia, inny styl, zespoły są często w różnych momentach sezonu. Musimy nastawić się na walkę od pierwszej minuty. Ja osobiście, ale też my jako zespół mamy ambicje, żeby grać w europejskich pucharach, sama Ekstraklasa nie wystarczy. Mam nadzieję, że w lipcu i sierpniu czeka nas prawdopodobnie 15 spotkań. Będzie to bardzo intensywny czas i wszyscy zawodnicy w kadrze muszą być gotowi do gry.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (13)

+dodaj komentarz
BOBO - 17.06.2021 / 08:56, *.centertel.pl

Wolałbym abyśmy cieszyli się po zwycięskich meczach CWKS Legia Warszawa. Pamiętajcie, lepiej ciszej, a dalej. Nie chciałbym zakończyć swój 190 mecz w Pucharach Europejskich , a CWKS Legia Warszawa na kolejnym 130 meczu od 1956 roku. BOBO Król Polskich Kibiców a od 03.07.1955 kibic CWKS Warszawa.

odpowiedz
Lobo - 17.06.2021 / 08:45, *.play-internet.pl

Bodo to bardzo groźny zespół są w pełni sezonu fizycznie gotowi na 100,dojechać tam bardzo trudno tylko samolot z Gdańska do Bodo albo samochodem prawie 2500 km może trochę więcej najlepiej przez Szwecję teraz nikogo nie wpuszczą bo wirus

odpowiedz
Janusz - 17.06.2021 / 07:48, *.chello.pl

Trudny przeciwnik to będzie w LM. Jak ktoś prezentuje poziom LM to takich rywali siebie boi. Po co się tam pchać skoro byle ogórków się boja

odpowiedz
Ja pitole - 16.06.2021 / 22:56, *.play-internet.pl

mocny przeciwnik??????chyba instalacje w głowie się po przepalały.Skoro mocny to porażka nie będzie wstydem??????

odpowiedz
zgred - 16.06.2021 / 20:18, *.vectranet.pl

trzymamy za słowo chłopaki

odpowiedz
Rytm - 16.06.2021 / 18:36, *.centertel.pl

Co ten Jędza pie****i za głupoty? A 2, 3 czy 4 lata temu były dwumecze i co? Gówno.
Wziąl do swojej głupiej teorii jeden sezon z kilku i się kompromituje.

odpowiedz
bronek49 - 16.06.2021 / 18:27, *.chello.pl

z czego się Jędza cieszysz dla was kazdy przeciwnik jest za trudny i teraz będzie podobnie

odpowiedz
Pesymista - 16.06.2021 / 17:36, *.net.pl

Chcialbym byc takim optymista jak oni...

odpowiedz
mamona - 16.06.2021 / 19:12, *.chello.pl

@Pesymista: a co im zależy jak kasa sie zgadza niezależnie od wyniku...

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 16.06.2021 / 17:35, *.play-internet.pl

Bardziej mnie interesuje,co powiedzą po meczu,a nie przed.

odpowiedz
KAROLKK2 - 17.06.2021 / 16:31, *.centertel.pl

@FOREVER LEGIA: Jak zwykle, byliśmy równorzędnym przeciwnikiem (albo byliśmy lepsi tylko oni niesłusznie wygrali), ale popełniliśmy kilka błedów, przeciwnik je wykorzystał, musimy je przeanalizować wyciągnąć wnioski, myślimy o nastepnym meczu itd . Pocztaj co teraz pier... kadrowicze na Euro. kopjuj wklej . Rzadko mówią coś konkretnego i do tego z sensem

odpowiedz
Jano - 16.06.2021 / 17:23, *.orange.pl

Ale będzie wpierd....!

odpowiedz
Jac - 16.06.2021 / 17:38, *.vectranet.pl

@Jano: To po co do domu wracasz...

odpowiedz