Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Michniewicz: Czuć mobilizację, jestem pełen optymizmu

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Jestem pełen optymizmu, tak samo jak drużyna. Widać mobilizację. Gdybyśmy wylosowali ciut słabszy zespół, to nie byłaby ona tak widoczna. Dziś jednak wszyscy rozmawiają o naszym najbliższym przeciwniku. To znaczy, że piłkarze też bardzo chcą wygrać - mówi Czesław Michniewicz po wylosowaniu mistrza Norwegii w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

- We wtorek rano, gdy UEFA ułożyła te małe grupy, powiedziałem, że znając nasze szczęście, wylosujemy najsilniejszy zespół, czyli to Bodo. My się jednak nie boimy. Musimy wierzyć w siebie i musimy być dobrze przygotowani. Jeżeli chcemy grać tam, gdzie marzymy, czyli w fazie grupowej, musimy takie zespoły pokonywać. Jeśli pokonamy Norwegów, to znaczy, że jesteśmy przygotowani do gry w Europie. Jeśli nie, to okaże się, że jesteśmy za słabi. Chciałbym, żeby sprawdził się ten pierwszy wariant.

- Już teraz myślimy tylko o meczu z Bodo, bo musimy być maksymalnie przygotowani. Od wczoraj zaczęliśmy ich analizować. Chcemy wysłać w przyszłym tygodniu dwóch trenerów na obserwację do Norwegii, ale nie wiemy czy to się uda ze względu na norweskie obostrzenia związane z koronawirusem. Na ten moment trzeba tam odbyć dziesięciodniową kwarantannę. Jeżeli uda się to ominąć, to od razu po meczu z Krasnodarem dwóch trenerów poleci na dwa mecze, które Bodo będzie rozgrywało u siebie. Chcemy mieć swój ogląd, a nie tylko materiał video.

- Bodo przegrało jedno na 30 ostatnich spotkań, a my przegraliśmy raz w ostatnich 15 meczach. Różnie można na to patrzeć. W tej chwili nie ma to już znaczenia. Na pewno musimy być przygotowani na nieco inne warunki, bo czeka nas mecz na sztucznej nawierzchni. Kto gra w piłkę, wie jaka jest różnica między nawierzchniami. Kilka jednostek treningowych przed tym meczem odbędziemy na sztucznej murawie, by się lepiej do tego przygotować.

- Ponadto dochodzi cała logistyka wyjazdowa. Mogą tam nas zastać białe noce, więc musimy wybrać dobry hotel, by porządnie wyspać się przed meczem. Jestem pełen optymizmu, tak samo jak drużyna. Widać mobilizację. Gdybyśmy wylosowali ciut słabszy zespół, to nie byłaby ona tak widoczna. Dziś jednak wszyscy rozmawiają o naszym najbliższym przeciwniku. To znaczy, że piłkarze też bardzo chcą wygrać.

- Już mam jedno dokładne opracowanie rywali, bo Polaków w Norwegii nie brakuje. Sugeruje ono nam pewne kierunki i będziemy to teraz sprawdzali. Co o nich wiemy? Najczęściej grają systemem 4-3-3. Po stracie piłki bronią 4-5-1 i czekają na moment do pressingu. Bardzo fajnie im to wychodzi, doskakują do bocznych obrońców. Tylko jeden zespół w lidze grał przeciwko nim trójką obrońców z tyłu, był to Rosenborg. Obrońcy Bodo bardzo dobrze wprowadzają piłkę. Lewy stoper często gra przez środek. Szukają prostopadłych podań do napastników. Mają bardzo groźne stałe fragmenty gry. Przy rzutach rożnych wchodzą do bramki i dobrze skaczą. Mają dwóch zawodników, którzy dobrze dośrodkowują - dużo bramek z tego strzelają. Wykorzystują też sztuczną murawę, wszystkie podania kierowane są po ziemi. Po zroszonej murawie piłka toczy się bardzo szybko. Nie boją się także poświęcenia, a jak wiadomo, każdy wślizg na sztucznej murawie może skutkować raną do krwi. Oni w tych sytuacjach jeżdżą na tyłkach, asekurują się nawzajem. Grają z dużym poświęceniem. My też będziemy musieli to robić. W drugim meczu to my będziemy mieli przewagę. Będziemy grali u siebie i to oni będą musieli się dostosować.

- Przed meczem z nami grają jeszcze sześć spotkań. To dla nich dobrze, bo w meczach o punkty jest odpowiednia intensywność. My musimy tej intensywności szukać w treningu, by dotrzymać im tempa. To, że są w trakcie sezonu jest ich przewagą nad nami w tym momencie. Mamy 3 tygodnie, by się do tego meczu przygotować. Nie myślimy o lidze, tylko o meczu z Bodo - to nasz cel.

WYNIKI SONDYCzy Legia awansuje do 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów?
SUMA GŁOSÓW: 24020
START: 15.06.2021 / KONIEC: 14.07.2021

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (47)

+dodaj komentarz
Żyrardów - 17.06.2021 / 23:44, *.play-internet.pl


Jesli tak mówi to zapewne jest zupełnie odwrotnie i dodaje sobie otuchy albo zabiega o stolek
Zrzutka na pampersy dla Czesia

odpowiedz
WETERAN - 17.06.2021 / 16:27, *.tpnet.pl

Wystarczyło kilka dni / reakcja Mioduskiego na narzekanie w sprawie kadry/ i sympatyczny trener zmienił zdanie /kadra jest b.obiecująca!!!/

odpowiedz
Legia - 17.06.2021 / 12:29, *.chello.pl

Mam nadzieję że Cz. M. jest już spakowany - szerokiej drogi i NIGDY WIĘCEJ NIE WRACAJ CHÓRZYSTO....Twój pobyt w Legii to niestety czarna karta w historii Naszego Kochanego Klubu....

odpowiedz
Cisse - 17.06.2021 / 12:46, *.tpnet.pl

@Legia: hahahah co Ty masz w głowie

odpowiedz
Legia - 17.06.2021 / 13:56, *.chello.pl

@Cisse: odpowiadam - cały czas mam w głowie to ze CZ.M. w Naszej szatni śpiewał razem z niejakim Kaczorowskim Pawłem który trafił do Legii i za te śpiewy wespół zespół z CZ.M. musiał się ewakuować z Legii a więc zapytam czy ten chórzysta jest jakiś inny ?? inaczej śpiewał ??? czego nie rozumiesz ???? dla mnie nie różni się kompletnie niczym a więc WYPAD I NIGDY WIĘCEJ NIE WRACAJ !!!

odpowiedz
Legia - 17.06.2021 / 15:01, *.chello.pl

@V: daleko mi do takich....proszę wskaż mi choć jednego trenera kótry obrażał inny klub a poźniej w nim pracował.....a może u Ciebie w firmie normą jest lżenie tejże firmy i jak gdyby nigdy nic wszystko jest ok.....ale pewnie Ty jesteś z tego rocznika który nie pamieta tych czasów kiedy zasady i honor są na pierwszym miejscu......chodź do szkoły i ucz się pilnie może coś zrozumiesz i nie ouszczaj lekcji jak będzie o honorze i zasadach....życzę zdrówka zachodni wzorcu....;)))

odpowiedz
elo trzy litery - 17.06.2021 / 15:11, *.chello.pl

@Tomek prg : w czarnej dupie to niestety jestesmy my

odpowiedz
Go4Goal - 17.06.2021 / 23:50, *.play-internet.pl

@Legia: od Twojego nazwiska powinni nazwać jednostkę głupoty!!! Pomyśl, zanim coś napiszesz. Jak nie pomoże, nie pisz!!!

odpowiedz
Stefan1916 - 18.06.2021 / 15:10, *.chello.pl

@Legia: zobaczcie jak Parma przywitała Buffona, a wtedy zacznijmy rozmawiać o zasadach…

odpowiedz
Pablo33 - 17.06.2021 / 12:11, *.ziggo.nl

Rzeczywiście wysoko postawiona została poprzeczka już w pierwszych potyczkach. Zatem dwa warianty: zbrojenie zespołu lub ciśniemy po taniości, ciesząc się dość silną 11-tką i wprowadzaniem młodych do zespołu. Pierwszy scenariusz może dać drogę do solidnych pieniędzy, ryzykując jednak dalsze pogłębianie dziury budżetowej. Drugi scenariusz praktycznie wyklucza nas z możliwości dojścia do choćby fazy grupowej LE, natomiast MP bardzo możliwe i katastrofy finansowej nie będzie.

odpowiedz
Maciej - 17.06.2021 / 11:22, *.supermedia.pl

Dobrze ze jest mobilizacja. Wczesniej tego brakowalo. Myślę ze wiedzą o co grają i zrobią wszystko by awansować.

odpowiedz
Maciej - 17.06.2021 / 11:22, *.supermedia.pl

Dobrze ze jest mobilizacja. Wczesniej tego brakowalo. Myślę ze wiedzą o co grają i zrobią wszystko by awansować.

odpowiedz
wróżbita - 17.06.2021 / 11:15, *.play-internet.pl

Proszę się nie smucić trenerze, ma Pan najsilniejszy skład od lat.... czuję że jednak miodek nie jest gotowy na LM, więc czekamy na kolejny długofalowy projekt.

odpowiedz
Quick - 17.06.2021 / 11:11, *.tpnet.pl

Oj trenerze kogo ty chcesz oszukać. Wszyscy wiedza jakie masz zdanie na temat obecnej sytuacji kadrowej . Tylko SZKODNIK Miodek zabronił się tobie szczerzę wypowiadać.

odpowiedz
Sebo(L) - 17.06.2021 / 10:46, *.centertel.pl

Paradoksalnie Legii zawsze lepiej szło, kiedy grała w eliminacjach z teoretycznie silniejszymi od siebie rywalami,że pozwolę sobie wspomnieć : IFK Goeteborg, Spartak Moskwa czy Celtic Glasgow, choć w tym wypadku zakończenie było przykre. Może mobilizacja i dobre przygotowanie pozytywnie wpłyną na zawodników i postarają się o niespodziankę. Pożyjemy, zobaczymy.

odpowiedz
Mareczek - 17.06.2021 / 09:27, *.net.pl

Jeszcze zapłaczecie za Czesiem...

odpowiedz
Mochniewicz odejdzie - 17.06.2021 / 08:53, *.t-mobile.pl

Michniewicza ma racje,ze odejdzie, kim tu grac ?

odpowiedz
Ofensywny zboczeniec ( ale normalny ) - 17.06.2021 / 03:00, *.tpnet.pl

Co Nas obchodzą oni ? Tylko futbol totalny - My My My My My My My ! I tyle . Atak atak atak !

odpowiedz
Tomek prg - 17.06.2021 / 01:10, *.centertel.pl

Dzisuaj grajajac u buka aukrat gralo Bodo. na telewizorku transmisja ,a tam wynik 5:1 *7-2 jak my ich pokonamy to chyba wejdziemy z rozpèdu do Ligi Mistrzòw

odpowiedz
antyk - 17.06.2021 / 01:01, *.47.73

Jak teraz kibice po 5 z rzędu eurowpier.olu się nie obudzą i dalej będą śpiewać pochwalne pieśni bo uda nam się pyknąć cracovię czy inny górnik i znowu zdobędziemy mistrza w tej śmiechowej dupoklasie ,to ja już nie wiem co musiałoby się stać żeby zrobić bojkot i wywieźć szopena na taczce .A prawda jest taka że tu już dawno przestało chodzić o wyniki na arenie międzynarodowej liczy się hajs z mistrzostwa,za transmisje ,za puchar,ważne żeby lokosław przytulił parę baniek rocznie i żeby Legia przynajmniej tego mistrza robiła albo puchar ,żeby mu na raty starczyło .Mioduski ma teraz jak pączek w maśle ,co rok jest na plus grube miliony to na co mu jeszcze ta Europa,bez sensu

odpowiedz
Dezerter - 16.06.2021 / 23:35, *.centertel.pl

Czesiu, masz minę, jak kot s...cy na pustyni...

odpowiedz
Pacan - 16.06.2021 / 23:44, *.com.pl

@Dezerter: a Ty jak gapiący się na tego kota. Niezły skecz.

odpowiedz
Dezerter - 17.06.2021 / 00:14, *.centertel.pl

@Pacan: Fajny nick, taki zabawny i prawdziwy.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 16.06.2021 / 23:34, *.centertel.pl

A może ich jednak pykną. Może trzeba uwierzyć w chłopaków i Czesława.

odpowiedz
Ryj - 16.06.2021 / 23:47, *.com.pl

@Leśny Dziadek: No raczej. Przeżyjmy to jeszcze raz.
...i jeszcze raz, i jeszcze raz, i kolejny. Takie życie polskiego kibica. Fajnie jest.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 17.06.2021 / 00:16, *.centertel.pl

@Ryj: Ryju kochany:) Po nalewce Babuni, wszystko jest takie kolorowe i optymistyczne. No to chlupniem w ten sympatyczny ryj:)

odpowiedz
Orlando Sa - 17.06.2021 / 10:46, *.inetia.pl

@Leśny Dziadek: Piłkarze w Poznaniu: brakuje papieru w kiblu. Leśny Dziadek: wkraczam do akcji! Koniec.

odpowiedz
zp - 18.06.2021 / 13:22, *.centertel.pl

@Leśny Dziadek: brawo Dziadek, tak trzymać, pewnie ze ich pykną

odpowiedz
Komentator - 16.06.2021 / 23:27, *.vectranet.pl

Zaczyna to wszystko wyglądać jak STAND UP.


:D

odpowiedz
bie/L/sko - 16.06.2021 / 23:22, *.master.pl

Szanowna Redakcjo. Czy jeżeli Legia awansuje do fazy grupowej pucharów będziecie z taką samą konsekwencją podawać Licznik Chwały Prezesa Legii ???

odpowiedz
Komentator - 17.06.2021 / 01:59, *.vectranet.pl

@bie/L/sko: co zażywasz ?

odpowiedz
bie/L/sko - 17.06.2021 / 09:49, *.master.pl

@Komentator: Legia to mój narkotyk. A nie lubię na tym portalu tej totalnej opozycji. Trzeba się szanować wtedy inni będą nas szanować. Ja dumnie noszę Elke w klapie marynarki . Szacun Legia Mistrz

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 17.06.2021 / 10:08, *.petrotel.pl

@bie/L/sko: wtedy będzie licznik długów Legii ;-)

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 16.06.2021 / 22:45, *.vectranet.pl

Coś się lista transferów do skurczyła... Hesister w Fehervarze, Pokorny w San Sebastian.... Rumuna i Szweda do listy nie dodali. A z Caktasem cisza to byłby najlepszy transfer... Ehhh u nas karuzela, drużyny nie ma a mecz za 3 tygodnie z Norwegami..

odpowiedz
(L) uz - 16.06.2021 / 22:56, *.inetia.pl

@Trener Bramkarzy: Zara, zara.....za jakie trzy tygodnie? A no tak. Szczęśliwi kibice czasu nie liczą.....A my jesteśmy przecież szczęśliwi jak cholera..

odpowiedz
Majkel - 16.06.2021 / 22:38, *.chello.pl

Te zabawki w rogu to pewnie prezent dla loczka. Z myślą, że rozłoży na tym swoim dywaniku i chociaż przez chwilę nie będzie psuł tego co dotyczy drużyny.

odpowiedz
Koko123 - 16.06.2021 / 22:34, *.net.pl

Panie Czesiu szacuneczek

odpowiedz
(L) uz - 16.06.2021 / 22:33, *.inetia.pl

Jeśli Cesio coś czuje i wie że Norwegowie jeżdżą na tyłkach po sztucznej nawierzchni , to chyba wiem co on może czuć. Oby nam ten zapach nie został po dwumeczu.

odpowiedz
(L) - 16.06.2021 / 22:16, *.chello.pl

Świetny człowiek i trener. Pokazał dojrzałość w przeciwieństwie do Loczka.

odpowiedz
Boa - 16.06.2021 / 21:54, *.tpnet.pl

A dlaczego skoro to był wywiad dla wszystkich ucieliście fragment, że spodziewa się transferów jeszcze na obozie i ma bardzo dobrą kadrę? xD

odpowiedz
AdamJ - 16.06.2021 / 21:50, *.chello.pl

Teraz śpiewasz inaczej? Sytuacja kadrowa nie jest już tragiczna? Panie 711, uwolnij od siebie Legię!

odpowiedz
Lego - 16.06.2021 / 22:49, *.vectranet.pl

@AdamJ: Niech lepiej Miodek uwolni od siebie Legie a nie Czesiek, to jedyny dobry trener od czasów Czerczesowa, ewentualnie Magiery

odpowiedz
Fan Williama - 16.06.2021 / 21:21, *.t-mobile.pl

Michniewicz to dobry trener i coś tak czuję że poprowadzi kadrę po portugalczyku

odpowiedz
grzesiek - 16.06.2021 / 21:15, *.centertel.pl

No Panie Czesiu. Nie mogę sie doczekać tego pojazdu z Panem jak Pan odpadnie z 1 rundy eliminacji LM

odpowiedz
Latający dywan - 16.06.2021 / 21:04, *.com.pl

Co mógłby Czesiu powiedzieć innego . Bo zaraz na dywanik wołają . Szkoda , że nie powiedział jeszcze , że ma skład na miarę walki o LM :)

odpowiedz
Johny - 16.06.2021 / 20:46, *.chello.pl

I to jest Pan Trener.

odpowiedz
oLaf - 16.06.2021 / 21:49, *.vectranet.pl

@Johny: dobra, nie róbcie sobie jaj! ; P

Chociaż raz coś trzeźwo powiedział, ok.

odpowiedz