Josue i Mattias Johansson - fot. Aleksandra Wizor / Legia.com
REKLAMA

Oficjalnie

Josue i Johansson piłkarzami Legii!

Woytek, źródło: Legia Warszawa

Portugalczyk Josue i Szwed Mattias Johansson pomyślnie przeszli badania medyczne i podpisali kontrakty z Legią Warszawa. Josue w sezonie 2020/21 był zawodnikiem Hapoelu Beer Szewa. Z kolei Johansson od drugiej połowy maja pozostawał bezrobotny po odejściu z tureckiego Genclerbirligi. Obaj podpisali dwuletnie kontrakty i jutro mają dotrzeć na zgrupowanie drużyny w Leogangu.

W poprzednim sezonie 29-letni Szwed reprezentował barwy tureckiego Genclerbirligi. Wystąpił w 29 meczach, strzelił 3 gole i zaliczył 1 asystę. Głównie występuje na prawej obronie, ale może pełnić także rolę wahadłowego. Na swoim koncie ma sześć występów w reprezentacji Szwecji. Pierwsze trzy zagrał w 2014 roku. W kadrze ponownie zagościł jesienią 2020 roku. Na boisku pojawiał się w starciach z Rosją (2-1), Portugalią (0-3) i Danią (0-2). Dwa razy wchodził z ławki a z Danią zagrał od pierwszego gwizdka do 64. minuty. Nie załapał się do kadry Szwecji na Euro 2020.

Z kolei 30-letni Portugalczyk jest środkowym ofensywnym pomocnikiem. W ostatnim sezonie wystąpił w 34 meczach, strzelił 13 goli i zanotował 6 asyst. W swojej karierze zanotował także epizod w reprezentacji Portugalii - 4 razy zagrał w kadrze w 2013 i 2014 roku.

- Josue Pesqueira po bardzo udanym sezonie w Hapoelu, gdzie zdobył 13 bramek, zasili naszą kadrę jako ofensywny pomocnik charakteryzujący się świetnym wyszkoleniem technicznym, niekonwencjonalnym podaniem i bardzo dobrym uderzeniem z dystansu. Josue był bardzo ważną postacią w swoim poprzednim zespole w kwalifikacjach do Ligi Europy i liczę, że jego doświadczenie pomoże nam w kluczowych momentach tegorocznych eliminacji. To nie tylko wartościowy piłkarz, ale i silna osobowość, która będzie również mentalnym wzmocnieniem naszej szatni. Cieszy mnie także bardzo dobra znajomość Josue z Andre Martinsem, którzy od wielu lat pozostają przyjaciółmi, co pomoże mu szybko zaaklimatyzować się w drużynie - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

- Profil zawodnika wahadłowego, jakim jest Mattias Johansson, idealnie wpisze się w formację, którą praktykujemy i uzupełni pozycję, na którą potrzebowaliśmy wzmocnienia przed startem eliminacji do europejskich pucharów. To bardzo jakościowy piłkarz, z regularnymi występami w lidze holenderskiej, greckiej czy tureckiej, a także z występami w reprezentacji Szwecji. Od razu zwróciliśmy też uwagę na wyjątkowy charakter piłkarza, który jest niezwykle sumienny i pracowity - mówi dyrektor sportowy Radosław Kucharski.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (43)

+dodaj komentarz
Endriu - 23.06.2021 / 14:46, *.centertel.pl

Czyli jak jest Johansson, to można spokojnie zapomnieć o Kądziorze :( Tym bardziej, że za Polaka trzeba zapłacić :( :( A mógłby się Chłopak odbudować jak Wszołek

odpowiedz
Macca - 22.06.2021 / 12:19, *.com.pl

Z jakimi zagrają numerami?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 23.06.2021 / 08:31, *.play-internet.pl

@Macca: 60 i 666

odpowiedz
td - 22.06.2021 / 12:14, *.centertel.pl

A gdzie ten narybek z akademii? Wstyd, żenada, kompromitacja, frajerstwo!

odpowiedz
Markus Merk - 22.06.2021 / 12:11, *.play-internet.pl

Byli reprezentanci Szwecji i Portugalii to ogóry, nieźli jesteście. Jak wam tak brakuje dobrych transferów, to odkupcie Legię od Mioduskiego, co za problem.

odpowiedz
Radziu - 22.06.2021 / 11:43, *.play-internet.pl

W czipsach ich znalazłem!

odpowiedz
(Levinho) onet. pl - 22.06.2021 / 11:09, *.orange.pl

Za chwilę Staś Czerczesow będzie wolny, czas rozpocząć zbieranie kasy....

odpowiedz
STOP ogórkom w WIELKIEJ LEGII - 22.06.2021 / 10:44, *.156.148

Przecież to są kompletne ogóry, skąd ich oni wytrzasnęli?

odpowiedz
lob - 22.06.2021 / 11:33, *.t-mobile.pl

@STOP ogórkom w WIELKIEJ LEGII: ogór to chyba ty jesteś amikarzu.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 22.06.2021 / 09:58, *.plus.pl

I tak uciesz o Legijna gawiedzi dając zamiast Haistera i Caktas.. Ich dwa razu gorsze podróbki... Ale jest radość są transfery... Podobno Kucharski z kilkoma zawodnikami na każdą pozycje potrzebna negocjuje... A Szwed się tydzień temu dowiedział o Legii. Smutne to jak działa pion Scoutingu. Rumuna z Dinama też nie będzie bo trzeba płacić... Ehhh z łapanki te transfery nie perspektywiczne.. Poza Emrelim...

odpowiedz
Pawełek - 22.06.2021 / 09:16, *.netfala.pl

A ja się cały czas pytam kiedy będą wzmocnienia pierwszej drużyny a nie wzmocnienia rezerw???

odpowiedz
Markus Merk - 22.06.2021 / 09:33, *.play-internet.pl

@Pawełek: Wtedy jak przestaniesz pisać swoje kretyńsk8e komentarze.

odpowiedz
Komitet powitalny - 22.06.2021 / 09:14, *.centertel.pl

Witamy realne wzmocnienia

odpowiedz
Scout - 22.06.2021 / 06:08, *.t-mobile.pl

Klub stać na Portugalczyków, Szwedów a na Polków już ciężko znaleźć, sam Nawrocki to za mało..

odpowiedz
Pepe - 22.06.2021 / 08:53, *.chello.pl

@Scout:
A ile zapłacili ze tę dwójkę?

odpowiedz
eduardo - 22.06.2021 / 09:43, *.249.78

@Scout: jakie masz propozycje Polakow z karta na ręku, ktorzy beda wzmocnieniem dla Legii?

odpowiedz
ws - 22.06.2021 / 12:36, *.chello.pl

@eduardo: Cholewiak

odpowiedz
ws - 22.06.2021 / 12:56, *.chello.pl

@eduardo: Tak na serio to z Polaków był do wzięcia Murawski ale poszedł do Lecha. Trzeba raczej patrzeć na tych, kórym się nie powiodło zagranicą.
Może warto spróbować Furmana chociaż nigdy nie miałem do niego przekonania. Może jednak przyjdzie Caktas po 1.07 jeśli będzie nadal perspektywa LM lub przynajmniej LE

odpowiedz
Szymon - 22.06.2021 / 16:18, *.netkom-radzyn.pl

@eduardo: Kądzior

odpowiedz
eduardo - 23.06.2021 / 09:14, *.249.78

@ws: ktorzy beda wzmocnieniem a nie uzupełnieniem

odpowiedz
eduardo - 23.06.2021 / 09:15, *.249.78

@Szymon: Kądzior nie jest wolnym zawodnikiem. Ma kontrakt zdaje sie do 2022

odpowiedz
JACK(L) - 22.06.2021 / 02:06, *.cyfrowypolsat.pl

Wreszcie jakieś wzmocnienia a czy będę kozakami czy ogórkami boisko zweryfikuje. Boli to ze przed otwarciem okna transferowego wiemy kto wyleci a nasi szperacz nie mają zastępców a niby pracują non stop transfery na ostatnią chwilę a zaraz eliminacje do pucharów. Nie daj Boże kolejnej wtopy kto poniesie konsekwencje. Prezes bo przysnął ze wzmocnieniem kadry?Trener bo dostał graczy a ich nie przygotował? Plus przecież mamy kadrowiczów ktorzy po Euro też dostaną tydzień wolnego i potem będą dochodzić do formy .Co roku ten sam kibel tyle że coraz bardziej w tym G... się zagłębiemy.

odpowiedz
Zielu - 22.06.2021 / 00:44, *.centertel.pl

Szwed to będzie dzik... Wygląda jak młody Kukuczka ????

odpowiedz
Lom - 22.06.2021 / 22:26, *.vectranet.pl

@Zielu: czyli wysoko zajdzie!

odpowiedz
Single malt - 22.06.2021 / 00:44, *.t-mobile.pl

Ruscy przegrali na Euro! Może trener Stanisław wróci? Chciałbym!

odpowiedz
grzesiek - 22.06.2021 / 08:48, *.centertel.pl

@Single malt: widac jaki z niego trener

odpowiedz
Bombenhagen - 22.06.2021 / 00:39, *.hosted-by-worldstream.net

Joel i Josue, dwie biblijne postacie w jednym okienku? No to teraz Moc będzie z nami.

odpowiedz
c u L t ⚽️ 93 ⚽️ M i s t r z and friends forever! - 22.06.2021 / 00:52, *.amazonaws.com

@Bombenhagen:✨⚽️⚽️✨

odpowiedz
xxx - 22.06.2021 / 00:25, *.50.21

Josue niezły wariat, z kolei Johansson wygląda na sympatycznego gościa

odpowiedz
Plaskacz - 21.06.2021 / 23:54, *.net.pl

Ciekawe czy Johansson woli Roxette czy Dismember xd

odpowiedz
SEBO(L) - 22.06.2021 / 04:12, *.chello.pl

@Plaskacz: Entombed... ;)

odpowiedz
Wilanow - 22.06.2021 / 06:43, *.t-mobile.pl

@SEBO(L): Bathory

odpowiedz
Sebo(L) - 22.06.2021 / 09:34, *.centertel.pl

@SEBO(L): po tatuażach można sądzić, że szwedzki death metal ma opanowany ;) Niewykluczone nawet, że to jakaś rodzina Roggi Johanssona ;)

odpowiedz
Mamut - 22.06.2021 / 19:25, *.t-mobile.pl

@Plaskacz: Sabaton

odpowiedz
Plaskacz - 22.06.2021 / 23:53, *.net.pl

@Mamut: No Panowie, wszystkie odpowiedzi prawidłowe. Wasze Zdrowie!

odpowiedz
bum - 21.06.2021 / 23:27, *.236.75

Skromnie po cichu liczę że Vesovic przeprosi się z Legią i go podpiszą ... Niema co pie... ć... przydałby się ! To że odszedł Wszołek i Vesovic to jest wielka porażka . Veso wracaj!

odpowiedz
Jdjd - 21.06.2021 / 23:46, *.chello.pl

@bum: Oby nie. Wszloka szkoda, Vesovicovi niech Tamara szuka klubu.

odpowiedz
Szelka - 21.06.2021 / 23:55, *.chello.pl

@bum: trafne spostrzeżenie! Również uważam, że sprawę Vesovicia można jeszcze odkręcić. Ostatecznie, to nie Pani Tamara podpisywała kontrakt i grała w Legii. Na ew. naszym gapiostwie mogą skorzystać inne kluby ESA. Czy w tej szczególnej sytuacji warto dzielić włos na czworo?

odpowiedz
(L) - 22.06.2021 / 08:24, *.centertel.pl

@bum: skąd info, że w ogóle mogliby rozmawiać? Moim zdaniem nie ma opcji, aby Veso wrócił. Podpisali Johansson'a, więc nie potrzebują kolejnego zawodnika na PO/wahadło.

odpowiedz
bum - 22.06.2021 / 10:26, *.virginm.net

@(L): Co info? Gdzie info? Jakie info?
Moze ty powiedz nam skad wiesz ze ktorykolwiek z nich bedzie gral tak jak sie od nich oczekuje.
Mogliby- mialem na mysli ze obydwie strony powinny dojsc do porozumienia.

odpowiedz
bum - 22.06.2021 / 15:58, *.145.186

@Szelka: I też to miałem na myśli. To jest b dobry piłkarz i jak się rozkręci to będzie latał i strzelał bramy... Również wolałbym aby robił to u nas, a nie w Krakowie. Tamara mnie hooy obchodzi to tylko rozkapryszona panna. Ciężko się spodziewać sensownych wypowiedzi od tego sorry kobiet. Ale to sprawa Marko. Moim zdaniem sprawa do wyjaśnienia i zapomnienia a Veso to porządny piłkarz, zaaklimatyzowany od dawna i sprawdzony.

odpowiedz
robochłop - 21.06.2021 / 23:21, *.orange.pl

Redakcja wyprzedziła inne legijne portale,łącznie z oficjaną stroną,tylko Twitter był szybszy-gratulacje!!!

odpowiedz
c u L t ⚽️ 93 ⚽️ Poland - 22.06.2021 / 01:02, *.amazonaws.com

@robochłop: ✨⚽️✨

odpowiedz