Josue i Mattias Johansson - fot. Aleksandra Wizor / Legia.com
REKLAMA

Oficjalnie

Josue i Johansson piłkarzami Legii!

Woytek, źródło: Legia Warszawa - Wiadomość archiwalna

Portugalczyk Josue i Szwed Mattias Johansson pomyślnie przeszli badania medyczne i podpisali kontrakty z Legią Warszawa. Josue w sezonie 2020/21 był zawodnikiem Hapoelu Beer Szewa. Z kolei Johansson od drugiej połowy maja pozostawał bezrobotny po odejściu z tureckiego Genclerbirligi. Obaj podpisali dwuletnie kontrakty i jutro mają dotrzeć na zgrupowanie drużyny w Leogangu.

W poprzednim sezonie 29-letni Szwed reprezentował barwy tureckiego Genclerbirligi. Wystąpił w 29 meczach, strzelił 3 gole i zaliczył 1 asystę. Głównie występuje na prawej obronie, ale może pełnić także rolę wahadłowego. Na swoim koncie ma sześć występów w reprezentacji Szwecji. Pierwsze trzy zagrał w 2014 roku. W kadrze ponownie zagościł jesienią 2020 roku. Na boisku pojawiał się w starciach z Rosją (2-1), Portugalią (0-3) i Danią (0-2). Dwa razy wchodził z ławki a z Danią zagrał od pierwszego gwizdka do 64. minuty. Nie załapał się do kadry Szwecji na Euro 2020.

Z kolei 30-letni Portugalczyk jest środkowym ofensywnym pomocnikiem. W ostatnim sezonie wystąpił w 34 meczach, strzelił 13 goli i zanotował 6 asyst. W swojej karierze zanotował także epizod w reprezentacji Portugalii - 4 razy zagrał w kadrze w 2013 i 2014 roku.

- Josue Pesqueira po bardzo udanym sezonie w Hapoelu, gdzie zdobył 13 bramek, zasili naszą kadrę jako ofensywny pomocnik charakteryzujący się świetnym wyszkoleniem technicznym, niekonwencjonalnym podaniem i bardzo dobrym uderzeniem z dystansu. Josue był bardzo ważną postacią w swoim poprzednim zespole w kwalifikacjach do Ligi Europy i liczę, że jego doświadczenie pomoże nam w kluczowych momentach tegorocznych eliminacji. To nie tylko wartościowy piłkarz, ale i silna osobowość, która będzie również mentalnym wzmocnieniem naszej szatni. Cieszy mnie także bardzo dobra znajomość Josue z Andre Martinsem, którzy od wielu lat pozostają przyjaciółmi, co pomoże mu szybko zaaklimatyzować się w drużynie - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

- Profil zawodnika wahadłowego, jakim jest Mattias Johansson, idealnie wpisze się w formację, którą praktykujemy i uzupełni pozycję, na którą potrzebowaliśmy wzmocnienia przed startem eliminacji do europejskich pucharów. To bardzo jakościowy piłkarz, z regularnymi występami w lidze holenderskiej, greckiej czy tureckiej, a także z występami w reprezentacji Szwecji. Od razu zwróciliśmy też uwagę na wyjątkowy charakter piłkarza, który jest niezwykle sumienny i pracowity - mówi dyrektor sportowy Radosław Kucharski.


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.