Josue, Mattias Johansson - fot. Aleksandra Wizor / Legia.com
REKLAMA

Josue i Johansson po podpisaniu kontraktów

Woytek, źródło: Legia.com

Dwóch nowych piłkarzy Legii Warszawa udzieliło wypowiedzi oficjalnej stronie klubu po podpisaniu kontraktów. Mattias Johansson przyznał, że o zainteresowaniu dowiedział się w ubiegłym tygodniu, a Josue zdradził, że w decyzji pomógł mu Andre Martins.

Mattias Johansson: Jeżeli mam być szczery, to dowiedziałem się o zainteresowaniu ze strony Legii Warszawa w ubiegłym tygodniu. Wtedy na dobre rozpoczął się ten temat. Od razu usiadłem z moim agentem i zaczęliśmy o wszystkim dyskutować. Ostateczną decyzję podjęliśmy w piątek. Uważam, że był to bardzo dobry wybór. Grałem w jednym zespole z Dominikiem Furmanem, ale przed podpisaniem kontraktu nie rozmawiałem z nim o Legii. Dużo więcej dowiedziałem się od Dominika Nagy'a, w przeszłości wspólnie występowaliśmy w Panathinaikosie i jesteśmy przyjaciółmi. Dominik w samych pozytywach opowiadał mi o klubie, mieście, ale również o kibicach. Słyszałem, że warszawscy fani są niesamowici. Cieszę się, że będę mógł się o tym przekonać.

Josue: O zainteresowaniu ze strony Legii dowiedziałem się od mojego agenta. Pierwsze sygnały dostałem kilka tygodni temu, a po kilku dniach rozpoczęliśmy rozmowy. Na sam koniec wszystko było gotowe, ale chciałem jeszcze porozmawiać z Andre Martinsem. To mój bardzo dobry przyjaciel, a w dodatku piłkarz, który od kilku lat gra dla Legii. Andre przekazał mi dużo informacji na temat zespołu. Tak naprawdę powiedział mi wszystko, o czym powinienem wiedzieć. Rozmawialiśmy bardzo długo, dzięki czemu mogłem odkryć, jak wielkim klubem jest Legia. Pomógł mi również Rafael Lopes, któremu też zadawałem wiele pytań. Te rozmowy potwierdziły mi, że podjąłem dobrą decyzję. Teraz cieszę się z tego, gdzie jestem.

- Na początku chce dobrze zaadoptować się w drużynie. To nowy zespół, nowi piłkarze, ale też nowe, wspólne wyzwania. Jak najszybciej chcę wszystko poznać i rozpocząć treningi. Razem z Legią chcę być mistrzem kraju, a także występować w europejskich pucharach. Tak duży klub po prostu na to zasługuje. Jeżeli chodzi o indywidualne osiągnięcia, to chciałbym po prostu rozegrać dobry sezon. Będę dążył do tego, aby cieszyć grą w piłkę wszystkich ludzi związanych z Legią, a przede wszystkim jej kibiców. Mam nadzieję, że wszystko to spełni się w najbliższej przyszłości.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
doktor nauk - 22.06.2021 / 14:55, *.chello.pl

W XVI wieku pewnie pływaliby po morzach

odpowiedz
Szmu(L)ki - 22.06.2021 / 13:38, *.aster.pl

Nikt nie chce przychodzić, trzeba znajomymi się wyświadczać. Gdzie tu robota parodysty kucharskiego?

odpowiedz
Witam - 22.06.2021 / 13:15, *.plus.pl

Dyrektor sportowy robi transfer. Chodzi do zawodników i pyta się którego kumpla poleca.

Tak to wygląda.

odpowiedz
NieNa1runde - 22.06.2021 / 12:49, *.chello.pl

szkoda ze nie beda zgloszeni do 1 rundy

odpowiedz
eL - 22.06.2021 / 09:45, *.orange.pl

Transfer Szweda powinni ogłosić jutro po 20 xD

odpowiedz
KuraK - 22.06.2021 / 09:31, *.amazonaws.com

Pozostalo zakasac rekawy i wziac sie do roboty. Juz na samym poczatku trudna przeprawa

odpowiedz
:) - 22.06.2021 / 06:59, *.chello.pl

I cóż że ze Szwecji?

odpowiedz
Trampek - 22.06.2021 / 00:13, *.125.105

Na cóż.Wypada życzyć im powodzenia,które przełożyły by się na sukcesy LEGII .

odpowiedz
Wolfik - 22.06.2021 / 00:06, *.mm.pl

Ciekawe, czy przyjaciel Mattiasa pinformował go jak dojechać na Mazowiecką....

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 22.06.2021 / 09:10, *.petrotel.pl

@Wolfik: To by tłumaczyło dlaczego miał takie problemy ze znalezieniem nowego pracodawcy. I dopiero Kucharski (mający ponoć po kilka nazwisk na każdą pozycję) pojawił się na białym koniu i dogadali się błyskawicznie. Dziwne, że wcześniej nie wiedział, że jest na liście Kucharskiego.
Josue wydaje mi się obiecujący. Jeśli dostanie wsparcie Martinsa i ... psychologa ;-) to może być wzmocnieniem. Mladen też miał problemy z zachowaniem na boisku, ale w Legii się poprawił.

odpowiedz
Arek - 22.06.2021 / 16:58, *.tpnet.pl

@vadisodjidjiaofoe: ale on na boisku nie miał problemów. Tylko na ulicy;-)

odpowiedz
ARTs - 22.06.2021 / 00:04, *.orange.pl

Powodzenia Pany

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.