Amp futbol

Legia trzecia w 2. turnieju MP w Bielsku-Białej

Drugi turniej amp futbol ekstraklasy w Bielsku-Białej nie był zbyt udany dla Legii - nasz zespół w sobotę zdobył tylko punkt i powiększył stratę do prowadzącej Wisły. W niedzielę legioniści zaprezentowali się zdecydowanie lepiej i wywalczyli komplet punktów, ale i rywalizowali ze słabszymi rywalami.

Po zasłabnięciu w sobotę podczas drugiej połowy meczu z Wisłą (przy stanie 0-0), Jakub Kożuch czuje się zdecydowanie lepiej, ale niedzielne mecze obejrzał z ławki rezerwowych. Trenerzy uznali, że nie wpuszczą zawodnika na boisko, jeśli nie będzie to konieczne. Legia w pierwszym meczu pokonała Wartę Poznań 3-0 (1-0) po dwóch bramkach Bartosza Łastowskiego i jednym trafieniu Bąka. Wszystkie trzy bramki padły po bardzo ładnych akcjach, a wynik meczu ustalony został w ostatniej, 40. minucie gry.

Takim samym wynikiem zakończyło się starcie z Widzewem Łódź. Trzy trafienia w tym spotkaniu zanotował Bartosz Łastowski, kolejno w 17., 32. i 38. minucie. Dzięki niedzielnej porażce Wisły z Kuloodpornymi, po dwóch turniejach strata Legii do Wisły wynosi siedem punktów. Nasz zespół wyprzedziła w tabeli za cały sezon również drużyna TSP.

Warta Poznań 0-3 (0-1) Legia Warszawa
0-1 18 min. Bartosz Łastowski (b.a.)
0-2 34 min. A. Bąk (b.a.)
0-3 40 min. Bartosz Łastowski (b.a.)

żółta kartka: S. Ziółkowski Warta)

Widzew Łódź 0-3 (0-1) Legia Warszawa
0-1 16 min. Bartosz Łastowski (b.a.)
0-2 32 min. Bartosz Łastowski (b.a.)
0-3 38 min. Bartosz Łastowski (as. P. Wykrota)

żółe kartki: M. Pryk, K. Zdzieborski (Widzew)