Josip Juranović - fot. Woytek / Legionisci.com

W Norwegii jednak bez Juranovicia

Woytek

Josip Juranović nie będzie jednak do dyspozycji sztabu szkoleniowego na pierwszy mecz eliminacji Ligi Mistrzów z Bodo/Glimt. Sztab szkoleniowy spodziewał się, że zawodnik dołączy do drużyny od razu po odpadnięciu Chorwacji z Euro 2020, ale tak się nie stanie.

- "Jura" całym sercem chce pomóc zespołowi, ale dziś po kilku rozmowach podjęliśmy rozsądną decyzję, że po tak intensywnym okresie, Josip musi się zregenerować i dołączy do drużyny w przyszłym tygodniu. Będzie do dyspozycji trenera na mecz rewanżowy z FK Bodo/Glimt. Wszystkim zależało, żeby wrócił szybko, zwłaszcza Josipowi, ale to wspólna rozsądna decyzja z uwagi na zdrowie zawodnika. Bardziej pomoże nam wypoczęty i głodny gry - poinformowała rzecznik prasowa Legii Izabela Kruk.

Z jednej strony to naturalne, że po turnieju piłkarz otrzymuje wolne na odpowiednią regenerację, z drugiej jednak Czesław Michniewicz proponował mu wolne w ostatnich meczach sezonu, by uniknąć takiej sytuacji. - Rozmawiałem z "Jurą" i pytałem czy chce odpocząć jak Pekhart, ale on chciał grać i być na fecie. Podoba mi się to u niego, ale nie wiem jak to wszytko zniesie jego organizm - mówił trener Legii w połowie maja.

Powszechnie wiadomo, że Juranović wzbudza największe zainteresowanie spośród piłkarzy Legii na rynku transferowym. Przy Łazienkowskiej spodziewają się, że jeszcze w tym okienku może zmienić pracodawcę. Pod uwagę należy wziąć także taki scenariusz, że zawodnik lub jego menedżer mogli wymóc na mistrzu Polski powyższe rozwiązanie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
Capiw - 30.06.2021 / 01:33, *.play-internet.pl

Legia do pokonania Bodo nie ma żadnych podstaw z Juranoviciem czy bez niego nic w tej kwestii sie nie zmienia.

odpowiedz
Majk Spajk - 30.06.2021 / 09:24, *.tele2.se

@Capiw: Yoda? To ty?

odpowiedz
ferds - 01.07.2021 / 12:01, *.chello.pl

@Capiw:
Ty się dopiero uczysz polskiego? Skąd jesteś?

odpowiedz
Capiw - 30.06.2021 / 01:33, *.play-internet.pl

Legia do pokonania Bodo nie ma żadnych podstaw z Juranoviciem czy bez niego nic w tej kwestii sie nie zmienia.

odpowiedz
Wolfik - 30.06.2021 / 15:13, *.mm.pl

@Capiw: Podstaw nie ma, bo żadna druzyna budowana na zasadzie "łapanki" nie zagra dobrych dwóch meczów kwalifikacyjnych. Że o pozostałych sześciu nie wspomnę. Ale nasze władze od kilku lat usilnie starają się przekonać nas i siebie, że się da.

odpowiedz
Kobo(L)t - 29.06.2021 / 19:34, *.stansat.pl

Jasna sprawa, że ma nie grać na sztucznej murawie. Kontuzja to strata dla wszystkich - Jury, Legii etc. To jeden z ostatnich graczy, na których Legia może zarobić. Puchary i kasa zależą od tego dwumeczu, a Jura to zabezpieczenie na wypadek wtopy. 3-4 mln euro do przodu. Zarobek na Veso poszedł w piach w zeszłym roku o tej porze...

odpowiedz
Bombenhagen - 29.06.2021 / 20:24, *.hosted-by-worldstream.net

@Kobo(L)t: Te wszystkie sprzedaże w ciągu ostatnich kilku lat nawet w minimalnym stopniu nie przyczyniły się do wzrostu jakości drużyny, wszystko idzie na to, żeby związać koniec z końcem, nie ważne kto i za ile pójdzie, bo i tak przyjdzie za niego odpad z kartą na ręku, który niczego nie gwarantuje, a jak czymś się wyróżni, to czmychnie przy najbliższej okazji.

odpowiedz
L - 29.06.2021 / 21:00, *.tpnet.pl

@Bombenhagen: To sie nazywa "mioduski show"

odpowiedz
Kobo(L)t - 29.06.2021 / 22:14, *.stansat.pl

@Bombenhagen: To do czego to doprowadziło w kwestii sportowej i finansowej (?) to można esej napisać. Pozytyw to jako tako zawojowane własne podwórko ( mnie to cieszy bardzo) + wybudowany kompleks szkoleniowy. Smutne jest to, że pomimo tego co się dzieje to przewaga Legii nad resztą ligowców się powiększa (+), ale drastycznie tracimy dystans w Europie - choć z drugiej strony 1 udany występ i nasze morale się zmieni. Ja osobiście dawno przewartościowałem własne oczekiwania odnośnie piłki. LM czy LE interesuje mnie tylko jak jest tam Legia. Z drugiej strony nie chce tam Legii ze sponsorem za petrodolary, redbullem czy innym gazpromem...

odpowiedz
Bombenhagen - 30.06.2021 / 01:42, *.hosted-by-worldstream.net

@Kobo(L)t: No i właśnie o taką publikę piękny Lolo z lokami cherubinka dba najbardziej, bo żeby grać regularnie w Europie, to trzeba zainwestować i sprowadzić takich graczy, których oczekiwania finansowe nieco różnią się od tych przeciętnie oferowanych w koperkowej eklapie, a wydatki na to, trzeba by było amortyzować wpływami z UEFA za grę w tych rozgrywkach, tak więc z zysków nici i dodatkowe kłopoty z wypłacalnością gdyby noga się powinęła, również pozostałej gawiedzi trzeba by było podnieść wynagrodzenie za grę w środku tygodnia, tak więc widać jak na dłoni, że nie uśmiecha mu się taka karuzela i woli pozorować niby walkę o grę w pucharach, niż faktycznie w niej uczestniczyć, gdyż szybko obczaił, że zwyczajnie równowaga naturalna w postaci zawojowania podwórka, z jednoczesnym odpuszczenie pucharów, plus handel żywym inwentarzem dużo bardziej mu się opłaca i wydaje mi się, że to nie przypadek, że Legia w ostatnich latach seryjnie odpada z rywalizacji na poziomie międzynarodowym, gdyż przy całym szacunku dla przeciwnika takie ekipy, jak Astana, Trnava,Tiraspol, Dudelange, czy Karabach były absolutnie do przejścia, może nie we wszystkich przypadkach, bo wiadomo, nie zawsze jest niedziela i niespodzianki w sporcie to rzecz piękna, chociaż dla innych bywają koszmarem, to jednak taki bilans z ostatnich pięciu sezonów zakrawa na kuriozum w przypadku takiego klubu jak Legia, Po prostu dla tego kolesia taki stan rzeczy jest na rękę i coraz bardziej sprzyja mu fakt, że wszyscy do tego z roku na rok coraz bardziej się przyzwyczajają i traktują jako normalność, a nie patologię, a kibic zamiast ekscytować się nie wynikami sportowymi, ma kibicować księgowemu, żeby budżet mu się domknął przy okazji transferu i z tego czerpać zadowolenie i satysfakcję. Z całym szacunkiem, ale dla mnie wygląda to groteskowo i jest ciut bez sensu.
Ambitny człowiek woli być trochę słabszy wśród najlepszych, niż najlepszy wśród miernot, ja tak też uważam i dlatego taka postawa mnie po prostu brzydzi, tym bardziej, że klub, na którego rozwoju mi zależy stał się w ostatnich latach symbolem i awangardą nieudolności i partactwa.

odpowiedz
olew - 30.06.2021 / 10:00, *.vectranet.pl

@Kobo(L)t: wygramy bez Dzielnego Chorwata, LEGIA to POTĘGA !

odpowiedz
Singspiel - 30.06.2021 / 13:33, *.plus.pl

@Kobo(L)t: Veso? A byli jacyś chętni?

odpowiedz
jezus - 30.06.2021 / 18:28, *.vectranet.pl

@Kobo(L)t: bo jestes glupi, dajcie nam te petrodolary i kogos typu szejk co bedzie chcial miec trofea i skoczymy w gore jak rakieta.

odpowiedz
Senior - 29.06.2021 / 18:30, *.supermedia.pl

A ile on tam grał na euro Sranie w banie

odpowiedz
maku - 30.06.2021 / 14:33, *.chello.pl

@Senior: ty byś nawet na euro nikomu butów nie wyczyścił bo by ci nkt nie pozwolił,legia mistrz!!!!!!!!tyle w temacie

odpowiedz
Miki - 29.06.2021 / 17:41, *.vifnet.pl

Jak by grał dalej na euro , to co też miałby tydzień wolnego przed kolejnym meczem? Bzdura

odpowiedz
L - 29.06.2021 / 17:33, *.tpnet.pl

Czy my po prostu nie możemy zablokować mu transferu skoro ma ważny kontrakt? Sprzedawanie go w tym momencie to chyba byłaby najgłupsza ze wszystkich głupich rzeczy które zrobił mioduski. Chyba że ten baran zobaczył dwie bańki na stole i omal sie nie zesrał w gacie z podniety. Ehhh... i tak w kółko...może za rok awansujemy do pucharów.

odpowiedz
(Levinho) onet. pl - 29.06.2021 / 17:14, *.orange.pl

Pan właściciel połasił się na kasę.... Czesiowi powiedział, że dacie radę bez Jury....

odpowiedz
Kalbar - 29.06.2021 / 18:54, *.t-mobile.pl

@(Levinho) onet. pl: a na koniec i tak zwolnią trenera......

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 29.06.2021 / 16:42, *.petrotel.pl

Czyli nie chcą ryzykować kontuzji, bo jest klient na horyzoncie.

odpowiedz
Wolfik - 29.06.2021 / 19:58, *.mm.pl

@vadisodjidjiaofoe: Tu wszystko jest na sprzedaż. Dobrze, że stadion jest miasta, bo i jego by wywieźli. Szanse na puchary są minimalne, ale z takim podejściem to mnie nie dziwi.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 29.06.2021 / 23:52, *.chello.pl

@Wolfik: Brawo zacny Kolego! Twoja konstatacja o tym, że stadion Legii jest własnością m.st. Warszawy jest bardzo trafna. Ten stosunek właścicielski jest rzeczywistym gwarantem tego, iż ta korpo sfołocz nie opchnie go przy byle okazji.
Ps.: osobiście, nie rozpatruję na poważnie naszych szans w euro pucharach. Ale jeżeli jakimś cudem doczłapiemy się do ECL, to będę szczerze uradowany. Ostatecznie, cóż innego nam pozostało...
Kibicowskie serdeczności

odpowiedz
oLaf - 01.07.2021 / 00:43, *.vectranet.pl

@Jerz z Potoku: tekst "Dobrze, że stadion jest miasta, bo i jego by wywieźli." jest bezbłędny!!! ; )

Co do el. czegośtam to naprrawdę , trudno się nie doczłapać do Conference League, tego nawet MIodek nie sp......, mam nadzieję : )

odpowiedz
Jerz z Potoku' - 01.07.2021 / 01:38, *.chello.pl

@oLaf: jego faktycznym autorem jest Kol. @Wolfik, ja jedynie podchwyciłem pomysł/temat. Tak napisać o obecnym statusie właścicielskim stadionu Legii, to istny kibicowski creme de la creme.
Co do europejskich el. do czegoś tam, to bardzo ostrożnie zakładam, że być może doczłapiemy do CL. Oczywiście, jak się nic istotnego i nieprzewidzianego nie wydarzy na miodowej "ścieżce chwały". Minione cztery lata posuchy w tej materii nakazują zachować powściągliwość, aż do ostatecznego rozstrzygnięcia...

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 01.07.2021 / 09:46, *.petrotel.pl

@oLaf: "trudno się nie doczłapać do Conference League, tego nawet MIodek nie sp......, mam nadzieję" Jak odpadniemy z Bodo, to w 4 rundzie nie będziemy rozstawieni, o ile tam dojdziemy ścieżką eliminacji do CL, więc nie byłbym taki pewien.

odpowiedz
co to za amatorka? - 29.06.2021 / 16:41, *.tvtom.pl

Najważniejszy mecz jakby nie patrzeć, na który czeka cała Polska i cała Legia a oni go oszczędzają? Do meczu pozostało sporo czasu, dałby spokojnie radę odpocząć po dwumeczu, szykuje się granie na alibi.

odpowiedz
Syn Darku - 29.06.2021 / 17:11, *.plus.pl

@co to za amatorka?: Hehe tata Darek zjuz go sprzedał... A meczami ma Euro tylko podbił wartość... Juranovic w Legii już praktycznie nie ma, Peekharta też. Najgorzej że kolejnych potrzebnych transferów do też nie widać...

odpowiedz
Jasio - 29.06.2021 / 21:47, *.chello.pl

@Syn Darku : Jasne! Ty byś lepiej to zorganizował!

odpowiedz
Snake - 30.06.2021 / 15:15, *.mm.pl

@Jasio: Na pewno bardziej sensownie.

odpowiedz