Damian Warchoł- fot. Woytek / Legionisci.com

Warchoł odchodzi z Legii

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

Dziś na swoim koncie na Instagramie Damian Warchoł poinformował, że odchodzi z Legii.

Warchoł do Legii trafił zimą 2020 roku. Wcześniej reprezentował barwy trzecioligowego Pelikana Łowicz. Dla zespołu z województwa łódzkiego w rundzie jesiennej zdobył 17 bramek w 16 meczach.

Następnie Warchoł rywalizował w trzeciej lidze z "eLką" na piersi. Większość fanów ze stolicy zapamięta go z jego debiutu w pierwszej drużynie podczas rywalizacji z Pogonią Szczecin. Była to ostatnia kolejka Ekstraklasy w sezonie 2019/20, a Warchoł na murawie pojawił się w 63. minucie. Snajper na listę strzelców wpisał się w doliczonym czasie gry, tym samym zdobywając bramkę kontaktową. Ostatecznie warszawiacy przegrali z Pogonią 1-2. Był to debiutancki i ostatni występ Warchoła w pierwszym zespole Legii.

W sezonie 2020/21 Warchoł rozegrał 24 spotkania w trzecioligowych rezerwach, w których strzelił 18 goli.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (42)

+dodaj komentarz
Darek Miodek - 01.07.2021 / 21:07, *.chello.pl

Przestańcie jęczeć, wspierajcie klub i prezesa. Jesteś najlepszy! Mioduski jesteś najlepszy!!! Wierzę w każde Twoje słowo! Masz rację: lepszy 30-letni lebiega z zagranicy niż skuteczny Polak. Sprzedam wszystko i kupię karnet oraz koszulkę na nowy sezon. Czy wygrywasz czy nie, ja i tak kocham Cię!

odpowiedz
olew - 01.07.2021 / 22:20, *.vectranet.pl

@Darek Miodek : przesada, mamy dobrego właściciela, Legia jest na fali , jednak nie należy go rozleniwiać, np frekwencja jest słaba, trenerzy jakby nie do końca przekonujący, jest ciągle pracy w bród , ale jest dobrze...

odpowiedz
Mateusz z Gór - 01.07.2021 / 20:20, *.orange.pl

Jak piłkarz ma liczby przed transferem do Legii i w Legii to dlaczego odchodzi?

odpowiedz
m4 - 02.07.2021 / 16:30, *.249.78

@Mateusz z Gór: bo w Legii pracuja nieudacznicy, oprocz Pana Dowhania i Brychczego

odpowiedz
Krzych - 01.07.2021 / 14:58, *.play-internet.pl

Szkoda, Lewego też pogonili

odpowiedz
Marcel - 01.07.2021 / 10:37, *.t-mobile.pl

Kolejny młody, który tak naprawdę nie dostał szansy w Legii.

odpowiedz
eduardo - 01.07.2021 / 10:13, *.249.78

spokojnie, mamy Arrubarrene

odpowiedz
Trampek - 01.07.2021 / 00:39, *.125.105

Hipotetycznie / czasami tak trzeba / podejdźmy do tematu w ten sposób stawiając sobie pytanie . Czy gdyby zaplecze e-klapy czyli LEGIA II było na tyle mocne by bez problemu grało w 2 lidze / trzeci poziom rozgrywek / zajmując rok rocznie czołową pozycje, wspomniany Damian Warchoł odszedł by z LEGII ? Prawdopodobnie nie . Bo miałby realną szanse częściej być powołany do LEGII - choćby na ławkę rezerwowych - a z upływem czasu dostawać szanse występu w pierwszej drużynie jak choćby ostatnio w meczu z Pogonią Szczecin. Ile to razy LEGIA sprowadzała zawodników z zagranicznych , którzy byli ... dużo słabsi od Damiana Warchoła , nie mówiąc o tym,że sprowadzeni zawodnicy często nie potrafili podać piłkę na odległość większą jak 2 metry i w dodatku do tyłu. /Nie przemawia tu za mną patriotyzm lokalny/ Nie będę wymieniał nazwisk - bo nie chcę pastwić się nad tymi zawodnikami, raczej należałoby się pastwić nad tymi , kto do LEGII ich sprowadził. Polityka kadrowa w LEGII - jest prowadzona - ... na ślepo i po omacku w skrócie systemem ....".BLEKUDA " - uda się albo nie uda sprowadzić lub zatrzymać dobrego zawodnika. Z jednej strony jest płacz ,że ... LEGIA nie ma pieniędzy / choć ma największy budzet w e-klapie / a z drugiej strony oddaje się za free kolejnego zawodnika. Należy postawić kolejne pytanie ... Komu na tym zależy ?!

odpowiedz
Stary - 30.06.2021 / 22:19, *.play-internet.pl

Czego nie kumam. Chcieliśmy jakiegoś Ukraińca też z 3 ligi, który ostatecznie wybrał have a oddajemy naszego Warchoła za darmo. Statystyki mają podobne. Polityka tego klubu mnie rozp...ala. Tylko tak dalej.

odpowiedz
Doru - 30.06.2021 / 20:33, *.play-internet.pl

Dlaczego gość z takimi statami nie dostał szansy gry??

odpowiedz
Ewelina - 30.06.2021 / 20:14, *.vectranet.pl

Szkoda. Gość ma papiery na dobrą grę.

odpowiedz
kolo - 30.06.2021 / 19:41, *.plus.pl

Idzie do Wisły Płock :D

odpowiedz
bronek49 - 30.06.2021 / 18:01, *.chello.pl

następny zawodnik odchodzi dostal raz szanse i jej nie zmarnował strzelając bramkie ,ale przy tym poznańskim niedojdzie tak juz będzie on na poważnie nie wprowadzi żadnego zawodnika z rezerw tylko będzie się domagał od prezesa żeby kupił zawodnika i wcale nie musi być lepszy od zawodnika z rezerw

odpowiedz
tekken (L) - 30.06.2021 / 18:00, *.chello.pl

Czemu ten Gościu nie dostał szansy?

odpowiedz
olew - 30.06.2021 / 17:50, *.vectranet.pl

szkoda, facet sporo strzelał i miał agresywny ciąg na bramkę, nie wiem kto go nie lubił, trener ? działacze ?

odpowiedz
Dossa Junior - 30.06.2021 / 17:35, *.chello.pl

lubiłem go, szkoda, powodzenia

odpowiedz
Obcy - 30.06.2021 / 17:15, *.t-mobile.pl

Brawo kolejna doskonała decyzja naszych włodarzy. Człowiek nigdy nie dostał prawdziwej szansy. Ani Vuko,ani Michniewicz się nim nie zainteresowali. Wszędzie trzeba mieć układy. Na Lewandowskim też się nasi spece nie poznali.

odpowiedz
Kocur - 30.06.2021 / 16:50, *.com.pl

Czy wy wszyscy nie kumacie że te młode talenty to są ogórki...jak się jeden trafi Karbo na sezon to będzie dobrze...a reszta odchodziła i będzie odchodzić...

odpowiedz
!!! - 30.06.2021 / 16:38, *.t-mobile.pl

Oby kur...Damian za karę wje...al nam kilka bramek nieudacznik pudel

odpowiedz
synek - 30.06.2021 / 16:13, *.inetia.pl

dziwie się że nie dostał szansy dla mnie jest lepszy od młodego włodarczyka, zobaczymy jak poradzi sobie w płocku

odpowiedz
Siedlce - 01.07.2021 / 08:08, *.centertel.pl

@synek: zgadza się

odpowiedz
Legionista80 - 30.06.2021 / 16:11, *.play-internet.pl

To jest bardzo dobry, obunozny gracz....to duzy blad Klubu

odpowiedz
AAA - 30.06.2021 / 15:57, *.chello.pl

Spokojnie jest ten co po 3 miesiącach poinformował że ma sił na 20 min a teraz znowu symulka.
panie Kucharski może łaskawie pan napiszesz co to qrwa jest ten od ramadanu i kto stoi za jego "transferem"?

odpowiedz
Rytm - 30.06.2021 / 15:37, *.centertel.pl

Dariusz nieudacznik Mioduski.

odpowiedz
Ja85 - 30.06.2021 / 15:25, *.centertel.pl

Podejrzewam że jakby dostał szanse w 1 drużynie to gorszy od Cholewiaka by nie był a zawsze to Polak w kadrze. No i budżetu też by nie obciążył.

odpowiedz
Michał Anioł - 30.06.2021 / 14:57, *.jmdi.pl

Szkoda, że nie dostał prawdziwej szansy w pierwszej drużynie, liczby miał naprawdę bardzo dobre.

odpowiedz
Legiusz - 30.06.2021 / 14:49, *.plus.pl

Szkoda, dużo bramek nastrzelal i nie dostał szansy... widocznie lobby menadżerskie jest mocniejsze

odpowiedz
ddd - 30.06.2021 / 14:23, *.69.5

Statystyki wygladaja dobrze, w czym byl problem ze odchodzi?

odpowiedz
Paco - 30.06.2021 / 14:20, *.190.43

Robił dobre wrażenie . Ciekawe ze nie było go później a może kto jest jego agentem? To wiele wyjaśni

odpowiedz
SEBO(L) - 30.06.2021 / 14:18, *.centertel.pl

Szkoda ,że nie dostał więcej szans,bo tak ocenił jego umiejętności nieomylny sztab szkoleniowy. Lepiej nasprowadzać Albańców czy innych Uzbeków,albo trzydziestolatków do odbudowy lub po przejściach,przed piłkarską emeryturą, którzy przyjadą,zarobią,narobią smrodu,i odejdą po roku - półtora,i zapewne bez sukcesów, czyli gry w rzeczywistych pucharach. A chłop pójdzie do 1. ligi,lub,czego mu życzę,do Ekstrak(u)lasy, i jeszcze pewnie zaistnieje. A jeśli zagra przeciw nam,to niech strzeli gola albo i dwa,byle...w wygranym przez nas meczu...;)

odpowiedz
Wolfik - 30.06.2021 / 15:20, *.mm.pl

@SEBO(L): Bo tutaj chodzi nie o strategię czy rozwój lecz o przepływ pieniądza. Każdy przy okazji coś dla siebie przytuli, tylko kibice naiwnie sie łudzą, że jakieś puchary zobaczą.

odpowiedz
(Levinho) onet. pl - 30.06.2021 / 14:00, *.orange.pl

Szkoda, że dostał tak mało szans w 1 zespole... Może rzeczywiście były to za wysokie progi ale tak naprawdę nigdy nie został sprawdzony.

odpowiedz
Sobo(L)ew - 30.06.2021 / 13:56, *.centertel.pl

I na wuja ta akademia jak kudłaty oddaje za darmo dobrych piłkarzy do innych klubów i to oni zarabiają zamiast nas. Większość się podnieca tą akademia ale my z niej nie mamy żadnego pożytku ????????????????????

odpowiedz
Arek - 30.06.2021 / 15:41, *.tpnet.pl

@Sobo(L)ew : tylko, że Warchoł to nie akademia. W tekście masz napisane skąd przyszedł. Inna rzecz, że myślałem, że dostanie więcej szans po tym debiucie.

odpowiedz
Star Fan - 30.06.2021 / 13:48, *.t-mobile.pl

A dokąd idzie?

odpowiedz
kolo - 30.06.2021 / 19:39, *.plus.pl

@Star Fan: Wisła Płock

odpowiedz
Kacperek - 30.06.2021 / 13:38, *.chello.pl

gość któremu nie dali szansy, obstawiam ze tam gdzie pójdzie będą brameczki, a ma już 25 lat

odpowiedz
Sputnik 44 - 30.06.2021 / 13:34, *.vectranet.pl

Jeden z największych grzechów Legii ostatnich lat - TEN CHŁOPAK NIGDY NIE DOSTAŁ PRAWDZIWEJ SZANSY! Ale spoko, jest Jasur, był Joel a ilu jeszcze takich nas czeka...

odpowiedz
Jerry - 30.06.2021 / 13:26, *.plus.pl

Straszna szkoda.
Gdzie odchodzi?
Że go Michniewicz nie widział w składzie.

odpowiedz
bum - 30.06.2021 / 13:19, *.virginm.net

Szczerze? Czy ktos jest w stanie wytlumaczyc te odejscia z klubu? Praszelik, Cielemecki i teraz Warchol? Warchol to powinien wiecej grac w jedynce zaraz zagra w wisle krakow za friko oddany kolejny... mioduski ja iem ze w glowie masz mniej wiecej tle co na glowie... Czyli bajzel. Ale naprawde wszystkich oddajemy za darmo? To kto tam ma grac w tych rezerwach? Albo jak mamy sprzedac jakiegos mlodego, wyrozniajacego sie ilkarza za dobra kase jak oni nie dostaja szans na promocje. A w ciagu roku od odejscia zaraz slask zarobi 5 mln na praszeliku itd itd.... bleeee

odpowiedz
edd - 30.06.2021 / 13:18, *.plus.pl

Szkoda, na 3 luge był kot i sporo bramek dla nas strzelił. Mógł dostać więcej szans w eklapie

odpowiedz
Ja - 30.06.2021 / 13:15, *.net.pl

Szkoda

odpowiedz