Sonda przed LM: Lekki optymizm wśród kibiców

Woytek, źródło: Legionisci.com

Od momentu wylosowania przez Legię w 1. rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów Bodo/Glimt na naszej stronie trwa sonda, w której zadaliśmy Wam pytanie: Czy Legia awansuje do 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów?

Codziennie pod wybranymi artykułami i na stronie głównej oddajecie swoje głosy. Do tej pory oddaliście prawie 10 tysięcy głosów, więc postanowiliśmy przeanalizować, jak z dnia na dzień zmieniają się kibicowskie nastroje przed tą rywalizacją.

W dniu losowania (15.06.) ponad 62% procent osób wybrało odpowiedź "nie". W dwóch kolejnych dniach ta sama opcja otrzymywała więcej głosów, ale już od 18 czerwca, czyli dzień po wygranej 5-0 w sparingu z Bischofschofen SK, zdecydowanie częściej wybieracie "tak". Zachwianie nastrojów nastąpiło po remisie z Krasnodarem, ale można to także powiązać z odpadnięciem Polski z Euro 2020. Najbardziej optymistycznie na rywalizację z Bodo spojrzeliście w sobotę, 26 czerwca. Wówczas ponad 69% głosów oddaliście na "tak".

Głosowanie dzień po dniu


Jak szanse Legii widzą bukmacherzy?
W Fortunie pojawiły się już pierwsze kursy na środowe spotkanie. Faworytem pierwszego spotkania, które odbędzie się w Bodo będą gospodarze. Kurs na wygraną mistrza Norwegii wynosi aktualnie 2,30, a na wygraną mistrza Polski 3,20. Minimalnie większe szanse na awans ma Bodo/Glimt - kurs wynosi 1,88, a na Legię 1,92.

BODO/GLIMT - LEGIA
1 2.30 X 3.20 2 3.20

Pełna oferta na mecz Bodo/Glimt - Legia Warszawa

WYNIKI SONDYCzy Legia awansuje do 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów?
SUMA GŁOSÓW: 24020
START: 15.06.2021 / KONIEC: 14.07.2021


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (31)

+dodaj komentarz
Marti - 05.07.2021 / 08:25, *.chello.pl

Takim składem To nie jest Legia mistrzem kiedy sie buduje od zera , brakuje atutów by wygrać w mistrzem Norwegi.

odpowiedz
Jimmy L - 04.07.2021 / 10:35, *.t-ipconnect.de

Warto obejrzec pare meczy Bodo Gmint, to dobry solidny futbol. Troche sie boje ze zawalimy juz w Norwegi i u nas bedzie gra o honor.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 03.07.2021 / 23:23, *.chello.pl

Fajnie jest móc napisać, że wśród kibiców Legii zapanował lekki optymizm. To zawsze dodaje splendoru przedmeczowego, a i zainteresowanie ogólne tym wydarzeniem piłkarskim wzrasta.
Ja jednak stąpam twardo po ziemi i uważam, że formułowanie tego typu wniosku na podstawie pobieżnych ankiet, sondaży, itp. czynności, to przysłowiowe wróżenie z fusów lub jak kto woli delikatne pompowanie balonika.
Jedno jest pewne. W środowy wieczór, 7 bm. będziemy o wiele mądrzejsi. Natomiast, wszelkie gdybanie na temat naszych szans na starcie EP przerabialiśmy już z marnym skutkiem przez cztery minione smutne lata.
Ps.: dla utrzymania jako takiego poziomu dobrego samopoczucia doradzam Kolegom, aby w swoich ocenach i spostrzeżeniach dot. aktualnej problematyki legijnej zawsze starali się kierować niezawodną zasadą, tj.: fakty, konkrety, realia!
Serdeczności

odpowiedz
Marcel - 03.07.2021 / 20:45, *.t-mobile.pl

Chciałem zwrócić uwagę, że 26 czerwca był w sobotę, więc w artykule jest błąd.

odpowiedz
Marcel - 04.07.2021 / 16:11, *.t-mobile.pl

@Marcel: Ooo, widzę, że zmienione :) Dzięki :)

odpowiedz
Jaro - 03.07.2021 / 14:34, *.centertel.pl

To rewelacja poprzedniego sezonu, ale i w tym coś pokazali. Widzę progres w naszej ekipie, liczę na awans !

odpowiedz
chrisSiekierki - 03.07.2021 / 10:18, *.vectranet.pl

Transfery wydają się nie najgorsze ( na lepszych zawodników nas nie stać ) ale niestety nowi zawodnicy są nieprzygotowani i potrzebują czasu. Szkoda że w pierwszej rundzie trafiliśmy naprawdę na dość mocną ekipę.

odpowiedz
Wojtek86 - 02.07.2021 / 15:49, *.net.pl

Tak naprawdę, to ciężko o optymizm. Gra Legii to zawsze pewna niewiadoma. Rywal nie jest z tzw. "dolnej półki". Spodziewam się ciężkiego meczu. Sercem za Legią ale coś mi mówi, że w Norwegii przegramy.

odpowiedz
atmosferic - 02.07.2021 / 14:54, *.orange.pl

Najlepszy skrzydłowy chyba Solbakken doznał kontuzji barku i pewnie nie zagra - jednak i tak Bodo jest faworytem - kto by u nich nie zagrał - system gry lepszy niż każdy polski.

odpowiedz
Luk - 02.07.2021 / 14:14, *.centertel.pl

Nastawienie zmieniło się po artykule w którym było ze sprzedali króla strzelców i juz nie są tą drużyną ktora zmieliła ligę. Do tego transfer m.in Josue i rewanż juz z Juranoviciem

odpowiedz
Pa(B)(L)o - 02.07.2021 / 14:00, *.lukman.pl

Prawda jest taka, że w tym roku podchodzimy do eliminacje w zupełnie innym nastawieniu.
Zawsze dostawaliśmy "słabiaków" a Legia grała piach. Tym razem na początek dostajemy mocną ekipe i myslę, że to paradoksalnie działa na nasz plus.

odpowiedz
Marek Skwarek - 02.07.2021 / 12:50, *.play-internet.pl

1916:1916! Zatem REMIS!!!

odpowiedz
Trampek - 02.07.2021 / 11:52, *.125.105

Osobiście uważam,że jeżeli nie nastąpi " rozbiórka " / czytaj : wyprzedaż zawodników / LEGII , to nie tylko tą ale i następną rundę / niezależnie kto w drugiej rundzie będzie zwycięzcą/ LEGIA przejdzie na spokojnie. Tylko jest warunek - nie robić "rozbiórki" zespołu i pomyślnym manewrowaniem posiadanym składem. Tu jest ból głowy trenera - aby on / ból / ustąpił będzie musiał uruchomić "szare komórki" maksymalnie .

odpowiedz
Barczi - 02.07.2021 / 12:16, *.chello.pl

@Trampek: W jakimś świecie żyjez?

odpowiedz
Maciej - 02.07.2021 / 12:19, *.t-mobile.pl

@Trampek: nie stracic za wiele w Norwegii. Na rewanż zdążą już Juranovic, może Pekhart. Josue już tez będzie w lepszej formie. Może Rose i Hanna i Szwed tez lepiej. Czas działa na nasza korzyść. Byle przejsc tych Norwegów a może być bardzo dobrze w eliminacjach. Raczej nikogo z ich końcem nie stracimy.

odpowiedz
Trampek - 02.07.2021 / 13:50, *.125.105

@Barczi : W realnym czyli rzeczywistym.

odpowiedz
Trampek - 02.07.2021 / 13:54, *.125.105

@Maciej: Masz rację - czas działa na naszą korzyść .

odpowiedz
Barczi - 02.07.2021 / 14:07, *.chello.pl

@Trampek: Chyba jednak musisz się uszczypnąć bo ta drużyna już została wyprzedana!

odpowiedz
Trampek - 02.07.2021 / 14:39, *.125.105

@Barczi : Pożyjemy, zobaczymy - więcej optymizmu.

odpowiedz
atmosferic - 02.07.2021 / 14:58, *.orange.pl

@Trampek: Ide o zakład że nie widziałeś choćby 5 minut gry Bodo/Glimt. Gdybyś zobaczył na jakim poziomie jest ich gra piłką to nie byłbyś taki spokojny. Są streamy - można ich obejrzeć.

Kolejny mecz jutro (3 lipca) o 15 z FK Viking. 4 dni po tym meczu Legia.

odpowiedz
Trampek - 02.07.2021 / 15:31, *.125.105

@atmosferic: Trzeba wierzyć w swoją drużynę, nawet wówczas kiedy upadnie - to w odpowiednim momencie podniesie się. Bodo to nie jest MU, Real, Bayern , Barcelona czy Chelsea. To nawet na rynku norweskim nie jest potęgą z tradycjami - jednokrotny mistrz w ostatnim roku, w przeciwieństwie do Rosenborg BK - który 26 razy wygrał ligę. U nas też są kluby , którym fuksy się zdarzają i udaje im się raz zdobyć mistrzostwo. Ale to nie znaczy ,że są najlepsi. Uważam,że n a rynku norweskim nawet obecnie Rosenborg BK byłby groźniejszym zespołem dla LEGII niż Bodo/Glimt.

odpowiedz
Barczi - 02.07.2021 / 19:36, *.chello.pl

@Trampek: Teraz odwracasz kota ogonem. Była mowa o wyprzedaży drużyny a nie o wierze w zwycięstwo. Uszczypnij się czym prędzej.

odpowiedz
Trampek - 02.07.2021 / 20:26, *.125.105

@Barczi : Cytat: "
Osobiście uważam,że jeżeli nie nastąpi " rozbiórka " / czytaj : wyprzedaż zawodników /". Gdybyś przeczytał,że zrozumieniem , to sens zdania wyjaśniłby ci - że w tym wypadku mam na myśli zawodników , którzy kadrowo są w LEGII i do czasu meczy z Bodo nie zostano wyprzedani - będąc do dyspozycji trenera. Tak,że nie odwracam "kota ogonem". Wystarczy bez emocji dokładnie przeczytać.Bez obrazy.

odpowiedz
Barczi - 02.07.2021 / 22:19, *.chello.pl

@Trampek: Haha i znowu odwracasz :-)

odpowiedz
Barczi - 02.07.2021 / 22:20, *.chello.pl

@Barczi : Bez odbioru :-)

odpowiedz
Trampek - 07.07.2021 / 20:24, *.125.105

@atmosferic: Co dało ci oglądanie streamów ?? Ile ci w tym pomogło ? Podpowiem . Tyle co umarłemu świeczka !!! Po dzisiejszym wygranym przez LEGIĘ meczu - zmieniłeś zdanie ? Ja dalej jestem spokojny . Gratuluję posiadanej wiedzy. Bez uzazu.

odpowiedz
WL - 02.07.2021 / 11:08, *.tpnet.pl

Wierzymy w awans w dwumeczu LEGIO ! Powodzenia !!!

odpowiedz
Adi - 02.07.2021 / 10:25, *.play-internet.pl

Malo wiary w zespol to dziwota ze jest jak kest.kibic sribic

odpowiedz
Hg - 02.07.2021 / 11:51, *.play-internet.pl

@Adi: analfabetyzm wtórny cię dopadł?

odpowiedz
maciej - 02.07.2021 / 10:14, *.tpnet.pl

na szczęscie nie liczą się już bramki na wyjezdzie podwojnie. Zwlaszcza w meczach u siebie gdy rozgrywamy drugi mecz. Dla Przykładu, realnie Bodo wygrywa 1:0, pierwszy mecz. Wystarczyla by chwila nie uwagi w drugim meczu i od 0:1 musimy zdobyc 3 gole co zupelnie nas deprymuje i prawdopodobnie odpadamy. Teraz wystarczy 2:1 by doprowadzic do dogrywki :)

odpowiedz
edd - 02.07.2021 / 10:05, *.plus.pl

2-3 i 4-0 ( 6-3 ) L

odpowiedz