fot. Woytek / Legionisci.com

Kadra Legii na dwumecz z Bodø/Glimt

Woytek, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa zgłosiła kadrę zawodników na mecze 1. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów z Bodø/Glimt. Lista obejmuje 25 nazwisk i zabrakło na niej Jasurbeka Yaxshiboyeva. W czasie rund eliminacyjnych klub może zgłaszać jeszcze dwóch zawodników na listę A maksymalnie na 24 godziny przed pierwszym meczem danej rundy, pod warunkiem posiadania wolnego miejsca na liście. Ponadto istnieje możliwość zgłaszania nieograniczonej liczby zawodników na listę B, czyli wychowanków.

Pierwszy mecz Bodø/Glimt - Legia Warszawa odbędzie się w środę, 7 lipca o godzinie 18:00 w Norwegii. Rewanż zaplanowano tydzień później - w środę, 14 lipca o godzinie 20:00 na stadionie przy Łazienkowskiej 3.

Bramkarze:
1. Artur Boruc, 31. Cezary Miszta

Obrońcy:
23. Joel Abu Hanna, 3. Mateusz Hołownia, 55. Artur Jędrzejczyk, 6. Mattias Johansson, 2. Josip Juranović, 64. Jehor Macenko, 25. Filip Mladenović, 17. Maik Nawrocki, 29. Lindsay Rose, 4. Mateusz Wieteska

Pomocnicy:
92. Bartłomiej Ciepiela, 27. Josue, 67. Bartosz Kapustka, 63. Jakub Kisiel, 82. Luquinhas, 8. Andre Martins, 20. Ernest Muci, 22. Kacper Skibicki, 99. Bartosz Slisz

Napastnicy:
11. Mahir Emreli, 30. Kacper Kostorz, 9. Tomas Pekhart, 21. Rafael Lopes

WYNIKI SONDYCzy Legia awansuje do 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów?
SUMA GŁOSÓW: 24020
START: 15.06.2021 / KONIEC: 14.07.2021


Procedury UEFA dotyczące zgłaszania zawodników:

LISTA A:
Na liście może znajdować się maksymalnie 25 zawodników w trakcie sezonu, z czego minimum 8 miejsc zarezerwowanych jest dla "locally trained players".

W skład pojęcia "locally trained players" wchodzą "association-trained players" i "club-trained players". W tej ósemce maksymalnie 4 graczy może być "association-trained players", pozostali muszą być "locally trained players".

wyjaśnienie nazewnictwa:
- "club-trained player" - zawodnik między 15 a 21 rokiem życia (może kończyć 15 lat w trakcie sezonu; do końca sezonu podczas, którego kończy 21 lat), który jest zawodnikiem klubu przez trzy pełne sezony (niekoniecznie ciągiem).

- "association-trained player" - zawodnik między 15 a 21 rokiem życia (może kończyć 15 lat w trakcie sezonu; do końca sezonu podczas którego kończy 21 lat), który jest zawodnikiem klubu lub innego polskiego klubu przez trzy pełne sezony (niekoniecznie ciągiem)

Jeżeli klub na liście A ma mniej niż 8 takich zawodników, to maksymalna liczba zawodników na listę A jest odpowiednio zmniejszana. Na liście A musi znaleźć się co najmniej dwóch bramkarzy, a w sumie musi być minimum trzech na liście A i B.

LISTA B:
Klub może zarejestrować nielimitowaną liczbę zawodników na tę listę w trakcie sezonu. Zmian na liście można dokonywać nawet na dzień przed meczem.

Na liście mogą znaleźć się zawodnicy urodzeni po 1 stycznia 2000 roku i występujący w klubie nieprzerwanie od minimum dwóch lat licząc od dnia 15 urodzin lub 3 lata z maksymalnie rocznym wypożyczeniem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (49)

+dodaj komentarz
grzesiek - 04.07.2021 / 21:36, *.centertel.pl

Zabojcza linia obrony. Sklad taki ze klekajcie narody. I ten powrot pazdana na srodek obrony. Lm nasza

odpowiedz
grzesiek - 04.07.2021 / 21:39, *.centertel.pl

@grzesiek: mialo byc zabojcza linia pomocy

odpowiedz
Woot - 05.07.2021 / 07:30, *.orange.pl

@grzesiek: co tam majaczysz człowieku?

odpowiedz
geds - 04.07.2021 / 20:30, *.chello.pl

to jest forum kibiców Legii? 42% twierdzi że Legia nie przejdzie pierwszej rundy; skąd tu tylu błaznów? Pod refleksję dla administratorów tego portalu

odpowiedz
wrt - 05.07.2021 / 12:58, *.play-internet.pl

@geds: a czego dotyczy sonda? Kibicowania czy typowania ? Każdy kibicuje naszym, ale wielu typuje przegraną i bardzo chciałoby się mylić, rozumiesz teraz wyniki? a błaznami to byli piłkarze, którzy skompromitowali klub w ostatnich 4 latach, a nie załamani kibice

odpowiedz
Moralnos - 04.07.2021 / 17:43, *.play-internet.pl

Dlaczego tyłu piłkarzy się wyprzedaje, buduje się drużyna praktycznie od zera i oczekuje się awansu do lm
To śmieszne jest by wyprzedać tyłu piłkarzy podstawowego składu
Spójrzcie na zespoły grające regularnie w lm i porównajcie ilość transferów z podstawowej jedenastki

odpowiedz
v - 04.07.2021 / 10:40, *.3s.pl

Ja przepraszam, ilu mamy skrzydłowych? ????

odpowiedz
Zawiedziony - 03.07.2021 / 21:53, *.centertel.pl

A gdzie Rosołek? Wypożyczenie na + powinien dostać szansę

odpowiedz
Marcel - 03.07.2021 / 18:44, *.t-mobile.pl

Yaxshiboyev nie jest zgłoszony? To niemożliwe!!!

odpowiedz
olew - 03.07.2021 / 13:19, *.vectranet.pl

Brawo LEGIA ! Grajki są, kibole są, Warszawa jest ! Trzeba pogonić wikingów. LEGIA to POTĘGA !

odpowiedz
PE - 03.07.2021 / 12:43, *.tpnet.pl

P.Jaxshiboyev mysli nad gra w LEGII .!!

odpowiedz
antyk - 03.07.2021 / 12:06, *.47.73

Ja tam już nie mam żadnych oczekiwań co do Legii Mioduskiego,nawet jak jakimś cudem przejdziemy te Bodo,to i tak będzie jakaś kompromitacja później. Dobrze ze już mam swoje lata i mniej emocjonalnie do tego wszystkiego podchodzę bo jak bym był młodszy to by mnie kur.a strzeliła.A co do transferów i wzmocnień, szczerze to nie znam żadnego z tych piłkarzy ale nawet jak jest jakiś dobry albo przynajmniej średni to i tak po paru miesiącach zrówna się poziomem z naszymi grajkami bo tak prawie zawsze jest. Coś tam nie działa w samym zarządzaniu zespołem i klubem i nie ważne jakie wzmocnienia będą i jakie fikołki będziemy robić to nic się nie zmieni bez zmiany myślenia Mioduskiego a to się nigdy nie stanie bo to taki już człowiek niereformowalny.

odpowiedz
atmosferic - 03.07.2021 / 17:51, *.orange.pl

@antyk: są 4 rundy do LM - trafił się nam najtrudniejszy rywal od wielu lat. Pozytywna wiadomość jest na pewno taka że liga norweska to troche taki spacerek po trawce. W Polsce gra się zdecydowanie agresywniej. Tym Legia może te Bodo ukuć. Obona Bodo popełnia mase błędów. Dziś znowu 2 proste błędy i tylko remis u siebie. Legia musi wygrać ten dwumecz - rywal jest bez formy i ma sporo kontuzji.

odpowiedz
lol - 03.07.2021 / 11:07, *..

co z tym jaszczurem sie dzieje?

odpowiedz
zdzicho - 03.07.2021 / 10:16, *.tpnet.pl

jasur miał debiut w oficjalnym meczu?

odpowiedz
Chcemy kocurów a nie ogórów - 03.07.2021 / 10:08, *.m247.com

Co to za zbieranina ogórków, Miodelski cos ty z Legią uczynił?!

odpowiedz
Dexter - 03.07.2021 / 07:15, *.centertel.pl

To nawet nie przypomina zespołu tylko zlepek przypadkowych piłkarzy w tym sezonie nie będzie nawet podium w ekstraklasie

odpowiedz
Mdread - 03.07.2021 / 09:58, *.virginm.net

@Dexter: Co roku ten sam placz 2 lata temu bylo ze nie bedzie grupy mistrzowskiej, a i tak w dupoklasie zawsze mistrz.

odpowiedz
c u L t ⚽️93⚽️ King - 03.07.2021 / 00:08, *..

Ponadto istnieje możliwość zgłaszania nieograniczonej liczby zawodników na listę B, czyli wychowanków. A jak u nas?to wszyscy wiemy...,

odpowiedz
Ja1916 - 02.07.2021 / 23:25, *.vectranet.pl

A co to za piłkarz :Jehor Macenko?
Pierwsze słyszę, to jakiś junior?

odpowiedz
Kkkkk - 03.07.2021 / 11:01, *.jmdi.pl

@Ja1916: googla użyj

odpowiedz
Dossa Jr - 02.07.2021 / 22:06, *.chello.pl

Brak Rosołka :((( sorry, ale Jaszczur, choc mega na niego liczylem, to jakas padaka, drugi Brajan Iloski :((( bardzo przydalby sie Wszolek :((( Veso tez :((( Mosór w gruncie rzeczy też :(((

odpowiedz
Syn trenera - 02.07.2021 / 21:29, *.vectranet.pl

Jeszcze Caktas... Już rozwiązał kontrakt z Hajdukiem... Loczek szarpnij się to byłoby wzmocnienie.. Ehhh

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 02.07.2021 / 21:35, *.vectranet.pl

@Syn trenera : Chyba nic z tego Loczek za skąpy....

odpowiedz
bum - 02.07.2021 / 23:01, *.128.170

@Syn trenera : Zapomnijmy o nim... Loczek jest za głupi by to zrozumieć . Sprzeda kogoś i cyk następny rok z głowy heh

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 02.07.2021 / 20:55, *.plus.pl

Czy wszyscy mogą grać, jakieś kartki z poprzednich rozgrywek itp?

odpowiedz
Dexter - 02.07.2021 / 19:57, *.centertel.pl

Same ogórki

odpowiedz
Słabiutko to wygląda - 02.07.2021 / 19:02, *.com.pl

Radosław Cierzniak
Mateusz Cholewiak
Walerian Gwilia
Igor Lewczuk
Marko Vesović
Paweł Wszołek

Odeszli z Legii po sezonie , ale skoro Legia ściąga za nich dużo lepszych Piłkarzy to jestem spokojny o minimum awans do Pucharowej fazy Ligi Europy .

A tak poza tym to wydaje mi się , że Legia chciała pożegnać się z Piłkarzami , którzy brali największe wynagrodzenie i zastąpić ich czymś ciut tańszym w utrzymaniu no i już ból głowy zaczyna się na 1 rundzie Eliminacji , czy Legia da radę awansować do 2 Rundy Eliminacji . Słaba ta nasza liga , szkoda , że Mistrz Polski też nie wydaje się być jakąś potęgą nawet na poziomie naszej słabej Ligi .

Mistrz Polski to powinien zrobić takie wzmocnienia zawodnikami , którzy w tej naszej podwórkowej lidze byliby gwiazdami

odpowiedz
Obcy - 02.07.2021 / 19:57, *.t-mobile.pl

@Słabiutko to wygląda : Poza Wszołkiem nikt z tego grona nie odgrywał w drużynie poważnej roli.

odpowiedz
Paweł - 04.07.2021 / 15:07, *.play-internet.pl

@Słabiutko to wygląda : kadra Legii za czasów Romanowskiego od czasów dwu meczu z Hajdukiem do czasów dwu meczu z IFK. Odeszli - Kowalczyk. Przyszli Lewandowski, Bednarz, Mięciel, Szamotulski, Kubica, Kucharski, Staniek, Wieszczycki. Po LM jak się drużyna rozpadła to klub posciagal swoich grajkow z wypożyczeń i takim składem o mało co mistrzem nie został. Ba te rezerwy ograły w p.uefa Panathinaikos i walczyły jak równy z besiktasem

odpowiedz
gogi - 02.07.2021 / 17:29, *.chello.pl

Lech się zbroi a My jak to od kilku lat bywa wywrócenie kadry zespołu do góry nogami. Kadra to nie tylko pierwsza 11.

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 02.07.2021 / 18:17, *.55.238

@gogi: Otóż to, na niestabilnych fundamentach nie powstanie nic dobrego. Co rok ten sam schemat przychodzi nowy trener i wywala połowę zespołu a tych wyróżniających się nasz kochany prezes się pozbywa bo trochę siana można przytulić. Przy słabych zawodnikach tylko zgranie, kolektyw może coś zdziałać.

odpowiedz
Yeti - 02.07.2021 / 21:35, *.play-internet.pl

@gogi: W którym miejscu Lech się zbroi??? Nie zauważyłem tych zbrojeń.

odpowiedz
Tarchomin - 02.07.2021 / 21:55, *.orange.pl

@gogi: Co roku się zbroi i gówno ma.

odpowiedz
(L) uz - 02.07.2021 / 22:30, *.inetia.pl

@gogi: Amica kupuje trochę części zamiennych żeby nie zaliczyć obciachu i utrzymać się w lidze. Bo "progres" w kolejnym sezonie na możliwość spadku by wskazywał.
I kto by wtedy zaryzykował kupno lodówki czy innej kuchenki z tej fabryki?
A u nas z tą rotacją to już taka nowa , świecka tradycja, na 17 - te MP wystarczy.

odpowiedz
jot - 02.07.2021 / 23:06, *.t-mobile.pl

@gogi: zbroja ci z tyłu zardzewieje jak będziesz się bał takich paździerzy...

odpowiedz
Scout - 02.07.2021 / 17:24, *.t-mobile.pl

Rosołka ni ma?

odpowiedz
antek - 02.07.2021 / 16:45, *.play-internet.pl

jak swinia niebo widział będą puchary nie ma obrony

odpowiedz
Kony - 02.07.2021 / 16:36, *.play-internet.pl

Jeszcze 5 dni ale spokojnie to nie bedzie kompromitacja bo Bodo jest faworytem i gladko przejdzie dalej tak jak jest to zakładane. Mysle, ze po pierwszym meczu sprawa awansu bedzie rozstrzygnieta pozdrawiam naiwniaków.

odpowiedz
Obiektyw - 02.07.2021 / 17:09, *.pio-net.pl

@Kony: Sam się kompromitujesz

odpowiedz
Kony - 02.07.2021 / 19:38, *.play-internet.pl

@Obiektyw: No już nie płacz dzieciaczku

odpowiedz
KibicL - 04.07.2021 / 22:10, *.net.pl

@Kony: Hahaha to twoje marzenia, a Legia rozwali to bodo w drobny mak. Legia Mistrz!!

odpowiedz
Obradović - 02.07.2021 / 15:49, *.chello.pl

Może z Jurą to zasłona dymna? Gdzieś pewnie potajemnie trenuje w krzakach przy Ł3 i zagra w pierwszym meczu z Bodo!? OBY!

odpowiedz
Luk - 02.07.2021 / 16:03, *.centertel.pl

@Obradović :

odpowiedz
Luk - 02.07.2021 / 16:04, *.centertel.pl

@Obradović : kadra na DWUMECZ

odpowiedz
Stefan1916 - 02.07.2021 / 21:33, *.chello.pl

@Luk: zawsze może zgłosić DWÓCH kolejnych PRZED każdym meczem rundy…

odpowiedz
Legijne wakacje - 02.07.2021 / 21:43, *.t-com.hr

@Obradović : Jurę widziałem dzisiaj na jachcie na Rivierze Makarskiej

odpowiedz
??? - 02.07.2021 / 15:43, *.centertel.pl

Jegor Macenko?

odpowiedz
Gabriel - 02.07.2021 / 15:49, *.plus.pl

@???: Tak, to stoper dwójki i na pewno nie gorszy od Mosóra, który poszedł sobie, bo się obraził. Pod ew. nieobecność Wieteski chyba pierwszy wybór.

odpowiedz