Sparing: Jagiellonia Białystok 0-2 Legia Warszawa

Woytek - Wiadomość archiwalna

W ostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem sezonu 2021/22 Legia Warszawa wygrała 2-0 z Jagiellonią Białystok. Spotkanie zostało rozegrane w ośrodku treningowym w Kępie koło Sochocina i było zamknięte dla kibiców oraz mediów. Pierwotnie mecz miał rozpocząć się w samo południe, ale został przyspieszony o godzinę.

W wyjściowym składzie pod nieobecność Mateusza Wieteski, który walczy z drobnym urazem, wystąpił Mattias Johansson. Szwed jako jedyny spędził na murawie 90 minut. Do przerwy Wojskowi prowadzili 2-0 po dwóch trafieniach Mahira Emreliego. Azerski napastnik pokonał bramkarza "Jagi" kolejno w 11. i 22. minucie. W drugiej połowie sztab szkoleniowy Legii dokonał wielu zmian, a wynik nie uległ zmianie.

Dla Czesława Michniewicza był to ostatni test przed pierwszym oficjalnym meczem w nowym sezonie. W środę o godzinie 18 rozpocznie się wyjazdowe spotkanie w ramach 1. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów z Bodo/Glimt. Transmisję meczu przeprowadzi stacja TVP Sport.

WYNIKI SONDYCzy Legia awansuje do 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów?

44 Krzysztof Toporkiewicz 46'
46' Artur Boruc 1
Mattias Johansson 6
60' Artur Jędrzejczyk 55
46' Mateusz Hołownia 3
46' Kacper Skibicki 22
60' Bartosz Slisz 99
60' Andre Martins 8
60' Filip Mladenović 25
60' Josue 27
46' Ernest Muci 20
60' Mahir Emreli 11
46' Cezary Miszta 31
60' Jehor Macenko 64
46' Joel Abu Hanna 23
46' Maik Nawrocki 17
60' Jakub Kisiel 63
60' Bartłomiej Ciepiela 92
60' Kacper Skwierczyński 60
46' Rafael Lopes 21
60' Kacper Kostorz 30
60' Szymon Włodarczyk 28
Trener: Ireneusz Mamrot
Trener: Czesław Michniewicz