Michalina Wierzba (w środku) ze srebrnym medalem MME w drużynie - fot. pentathlon.org.pl
REKLAMA

Pięciobój

Michalina Wierzba wicemistrzynią MME w drużynie

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Pięcioboistka Legii Warszawa wystartowała w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które odbyły się w szwajcarskim Bernie. Michalina Wierzba rozpoczęła od startu w sztafecie, w parze z Darią Niedziałkowską. Ze względu na słabszy wynik w szermierce, Wierzba i Niedziałkowska, uplasowały się ostatecznie na ósmej pozycji.

W piątek Wierzba walczyła o awans do finału MME, a w kwalifikacjach wzięło udział 50. zawodniczek. Legionistka zajęła miejsce gwarantujące start w niedzielnym finale kobiet. W nim nasza zawodniczka zajęła 21. miejsce, najlepiej spisując się w jeździe konnej, w której uzyskała 9. wynik. W pływaniu Wierzba z czasem 2:24,91 min. miała 27. miejsce, w szermierce zajęła 31. pozycję (13 wygranych), a w laser runie była 27. (13:28,15 min.).

Bardzo dobry występ w finale trzech reprezentantek Polski sprawił, że Polski zdobyły srebrny medal drużynowo w składzie Ewa Pydyszewska (ZKS Drzonków), Daria Niedziałkowska (Victoria Radom) i Michalina Wierzba (Legia Warszawa). Polki w klasyfikacji drużynowej wskoczyły na drugie miejsce po rywalizacji na parkurze, a po laser runie jeszcze umocnił się na drugiej pozycji.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.