Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com

Michniewicz przed Bodø: Marzymy o tym, żeby nie stracić bramki

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Bierzemy pod uwagę to, że Bodø strzela dużo goli, ale my też potrafimy strzelać. Liczymy się z tym, że w tym spotkaniu bramki padną. Musimy być przygotowani na to, że my strzelimy i rywale strzelą. Oczywiście marzymy o tym, żeby nie stracić bramki, ale musimy przede wszystkim skoncentrować się na tym, aby umieć zareagować na to, co będzie działo się na boisku - mówi Czesław Michniewicz przed środowym meczem.

- Kacper Skibicki był szykowany do gry, ale na ten moment nie wiem jak to się skończy. Wszystko wyjaśni się w najbliższych kilkudziesięciu godzinach. Ostateczną decyzję podejmie lekarz. Gdyby mecz miał odbyć się dziś, to by nie zagrał - dodaje szkoleniowiec.

Jeżeli "Skiba" wypadnie ze składu, to jego miejsce zajmie Mattias Johansson, który dołączył do drużyny pod koniec obozu w Austrii.

- Widać, że Szwed nie jest jeszcze w pełnej gotowości fizycznej. Lepiej byłoby dla nas, gdyby od początku grał Skibicki, bo trenował dłużej i był przygotowany do gry na tej pozycji. Mattias dopiero uczy się gry na wahadle. Widać, że ma pewne zachowania z systemu 4-3-3, a zachowania wahadłowego i prawego obrońcy się różnią. Musimy go szybko tego uczyć, bo nie grał w zbyt wielu sparingach - chwilę pograł z Lechią i w sobotę cały mecz z Jagiellonią. Jeśli będzie musiał grać, to liczę na jego doświadczenie, bo w kilku ważnych meczach w swojej karierze już grał. Liczę, że sobie poradzi - mówi trener Legii.

- Czy boimy się sztucznej murawy? Mamy świadomość, że to będzie inna piłka. W tenisie gra się na różnych kortach - jedni potrafią lepiej na mączce, inni na trawie. Tak samo jest z piłką. Warunki będą takie same, ale to nie będzie nasz atut z racji tego, że my nie gramy na co dzień na takiej murawie. Potrenowaliśmy na niej tylko dziś, więcej nie było sensu. Uważamy, że to jest zupełnie inny wysiłek dla organizmu. Jutro potrenujemy w Norwegii i zagramy mecz - to powinno wystarczyć - dodaje Michniewicz.

WYNIKI SONDYCzy Legia awansuje do 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów?
SUMA GŁOSÓW: 24020
START: 15.06.2021 / KONIEC: 14.07.2021

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (54)

+dodaj komentarz
Sig - 06.07.2021 / 22:31, *.chello.pl

Czy trener Michniewicz pojedzie jako trener Legii do Płocka? Życzę mu tego z całego serca.

odpowiedz
Ajagba - 06.07.2021 / 14:54, *.play-internet.pl

I znowu nasza Legiusia bedzie bita eh to juz 6 rok z rzedu

odpowiedz
alach jebbar - 06.07.2021 / 13:58, *.net.pl

po samej jego minie w stylu srający kot widać że nie jest dobrze ... może by tak panie trenerze podbudować zespół ? a jak nie potraficie towarzyszu słowiku poznański , zatrudnijcie tego guru jak mu tam szadu baba o baba , bo zewnętrzny sukces płynie z wewnętrznej siły !!! inaczej zrobimy wam siwy dym na trybunach !!!

odpowiedz
Gocław - 07.07.2021 / 10:46, *.net.pl

@alach jebbar : dobre:) moja żona mówi ,,srający kot w puszczy ,,

odpowiedz
dziad kudłaty - 06.07.2021 / 13:40, *.net.pl

nic nie ugramy , bukmacher mówi aby zremisować a u siebie przegrać :)

odpowiedz
Tinner - 06.07.2021 / 13:35, *.chello.pl

ciekawe czy Pan Darek i jego świta wzięły kożuchy, futra , ciepłe
czapy, rękawiczki, skarpety, kalesony na tą eskapadę

odpowiedz
LM - 06.07.2021 / 12:02, *.tpnet.pl

Solidna obrona i kontra LEGIO to moze cos ugramy !!

odpowiedz
Lobo - 06.07.2021 / 11:37, *.play-internet.pl

Bodo to bardzo silny zespół i są w pełni sezonu przestrzegam przed zbytnim optymizmem może być bardzo ciężko

odpowiedz
Mati - 06.07.2021 / 14:53, *.com.pl

@Lobo: to ogórki a nie silny zespół

odpowiedz
andreas - 06.07.2021 / 10:56, *.net.pl

czarne wrony czarną kraczą. Sporo tych pesymistów na tym forum. Trzeba wierzyć i wspierać naszych, a boisko pokaże co potrafią piłkarze.

odpowiedz
rdzenny - 06.07.2021 / 13:43, *.net.pl

@andreas: ja nie jestem pesymistą , ja jestem realistą i widzę tęgi wp... tyle w temacie , skupmy się na lidze bo też będzie ciężko w tym sezonie !!!

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 06.07.2021 / 10:55, *.plus.pl

Dariusz co ty na to wszystko?

odpowiedz
Krytykant_Zawodowiec - 06.07.2021 / 10:12, *.vectranet.pl

Ja też marzę żeby było na 0 z tyłu. Zróbcie to!!!!

odpowiedz
123 - 06.07.2021 / 10:11, *.chello.pl

Marzenia scietej glowy

odpowiedz
lol - 06.07.2021 / 10:08, *..

panie trenerze ja marze o tym zeby nie dostac trzech lub wiecej - takie sa realia na dzisiaj

odpowiedz
0-711 - 06.07.2021 / 09:55, *.plus.pl

Czy naprawdę ktoś z Was widział trenera w miarę równorzędnych drużyn, który przed meczem "marzy, żeby nie stracić bramki"? Jaki on daje sygnał zawodnikom jeśli jest obsrrany przed meczem. Porażka już w sztni. Dramat!

odpowiedz
Po(L)ubiony - 06.07.2021 / 09:48, *.chello.pl

Czesław, co ty śpiewasz? Marzyć, to ty możesz o kupieniu jumbo jeta. Ten mecz mamy wygrać i wygramy! Tylko Legia!

odpowiedz
Eugeniusz Bodo - 06.07.2021 / 09:42, *.elartnet.pl

Kto nie jedzie, ten kapuje

odpowiedz
Adolf Dymsza - 06.07.2021 / 10:13, *.chello.pl

@Eugeniusz Bodo: Na czesc mlodosci wszyscy razem!

odpowiedz
Kkk - 06.07.2021 / 09:41, *.chello.pl

Jeden mecz? Czy z rewanżem? W ubiegłym sezonie był chyba jeden mecz…

odpowiedz
Juri - 06.07.2021 / 09:29, *.centertel.pl

Jedziemy nie stracić,strzelić 2/3.
Legia Mistrz.
Golimy ich i tyle w temacie.

odpowiedz
Krzeszczu - 06.07.2021 / 08:54, *.bredband2.com

A mnie sie marzy Madison Ivy.

odpowiedz
Legiak83 - 06.07.2021 / 17:23, *.centertel.pl

@Krzeszczu: znam z tv tą panią ????

odpowiedz
Siekierki - 06.07.2021 / 17:23, *.t-mobile.pl

@Krzeszczu: Madison Ivy? Ale to chyba nie na "zero z tyłu"?

odpowiedz
henryk 2 - 06.07.2021 / 17:32, *.net.pl

@Legiak83: jak masz 18 lat to może i z telewizji :)

odpowiedz
Prawdziwy Boniek gra w hondurasie - 06.07.2021 / 18:16, *.plus.pl

@henryk 2: jak nie z tv to z internetu:)

odpowiedz
LewLegia - 06.07.2021 / 08:47, *.net.pl

K...a już dzień się zaczął od marzeń pyzy poznańskiej.
Fajtłapo, od marzeń są marzyciele, a zawodowi trenerzy są od przygotowania i ustawienia drużyny, żeby WYGRAĆ, a nieeeee od pieprzenia o stanie umysłu.
Ten słowik to istna żenada i tyle w temacie.

odpowiedz
LM - 06.07.2021 / 08:31, *.tpnet.pl

Jak nie stracic to trzeba strzelic minimum 1 gola lub wiecej ! Powodzenia !!!

odpowiedz
Kali z Bali - 06.07.2021 / 08:07, *.chello.pl

Czy oni na Real jadą że marzą o niestraceniu bramki? Trenerze to dopiero początek, tytuł powinien brzmieć liczę na 2-3 bramkowe zwycięstwo i odwagę przekazaną piłkarzom, wchodzimy do nich z buta, walczymy i golimy frajerów a nie marzymy by nas nie rozyebali w pierwszym meczu. Jeśli na tym etapie gacie pełne, to co będzie dalej???

odpowiedz
Obcy - 06.07.2021 / 07:01, *.t-mobile.pl

Słabo to wygląda. Zawodnik,który dołączył tydzień temu ma grać w podstawowymi składzie bez zgrania z drużyną. Dramat. Będzie tak,że w lipcu już pożegnamy się z celami, które (były?) dla władz klubu najważniejsze. Tak jest od kilku lat. Nic się nie zmienia. Ciągłe rotację po sezonie do niczego dobrego nie prowadzą. Jak ci nowi się zgrają to już jest po pucharach. I tak w kółko. Menagery są zadowoleni. Prezes ma obrót pieniądza. Dług klubu coraz większy. Staczamy się w dół. Ale dla zarządu Legii jest wszystko ok.

odpowiedz
Krytyk krytyki - 06.07.2021 / 06:57, *.plus.pl

To jest Legia !!!a nie jakaś Amica czy inną co się boi rywali w pucharach nieważne kogo wylosują. Co ten grubas wygaduje ? Z takim podejściem to skończy się jak z karabachem czy Astana. Z czym do Europy jeżeli trener mówi o niestraceniu bramki w 1 rundzie eliminacji? Zamiast motywować starać się o awans po pierwszym meczu to pier...oli takie bzdety. Ale w sumie to terminy meczów oddają realia naszej piłki i to że jesteśmy w dupie od dawna bo jedni grają sobie jeszcze EURO a u nas jak się skończy to EURO to na grubo bo razem z LM tak wynika z taktyki i przekazu Czesia.

odpowiedz
Darek - 06.07.2021 / 06:54, *.t-ipconnect.de

Ciekawe kto nowym trenerem za tydzień?
Tak to jest jak nie ma się od 4 lat prezesa a dyrektor sportowy to z dupy dyrektor.
A do tego w 2 lata jest taka rotacja,że odchodzi 90%drużyny.

odpowiedz
:) - 06.07.2021 / 07:03, *.plus.pl

@Darek :dyrektor ? O czym ty mowisz

odpowiedz
Fan - 06.07.2021 / 07:05, *.plus.pl

@:):ten kucharski to nawet na dyrektora szkoły się nie nadaje

odpowiedz
Kibic z instagrama - 06.07.2021 / 10:57, *.plus.pl

@Darek : jaki nowy trener? A kto tu przyjdzie ?

odpowiedz
Prawdziwy Boniek gra w hondurasie - 06.07.2021 / 06:44, *.plus.pl

Czesiek marzy żeby gola nie stracić w 1 meczu 1 rundy eliminacyjnej LM a ja marzę o Legii w fazie grupowej LM nieważne jaki styl aby awansowali i tak sam fakt awansu się pamięta ale cóż jakie podejście i nastawienie taki będzie efekt końcowy.

odpowiedz
Paweł - 06.07.2021 / 02:00, *.play-internet.pl

Czyli co? Autobus w bramce i laga do napastnika? Ach ten Polski Mourinho.

odpowiedz
Brat - 05.07.2021 / 22:51, *.chello.pl

Nie rozumiem, przecież UEFA zlikwidowała zapis o bramkach strzelonych czy straconych na wyjeździe. Co za różnica czy stracą? Ważne, żeby strzelili co najmniej tyle samo, a najlepiej o jedną więcej.

odpowiedz
taktoja - 05.07.2021 / 23:01, *.play-internet.pl

@Brat: gole liczą się, nie ma przepisu i podwójnym naliczaniu w przypadku remisowego bilansu

odpowiedz
Szymon - 05.07.2021 / 22:49, *.t-mobile.pl

Bo marzenia są od tego aby marzyć na całego. Niesądziłem że tak mu upał przygrzał aby coś takiego pierdół....

odpowiedz
Realista - 05.07.2021 / 22:49, *.orange.pl

Na luzie pykniemy ich trójką, przecież to leszcze pokroju Mariehamn, nie osmieszajcie się ludzie....

odpowiedz
Sarcastico. - 06.07.2021 / 01:33, *.inetia.pl

@Realista: Ale się Kolego zdziwisz w środę :D :D

odpowiedz
Dżerzi - 05.07.2021 / 22:32, *.chello.pl

"to będzie inna piłka"
"Potrenowaliśmy na niej tylko dziś, więcej nie było sensu"
Doskołe podsumowanie polskiej piłki. Nie wiemy jak grać na sztucznej murawie, ale tego nie trenujemy, bo nie ma sensu. Dziękuję, dobranoc.

odpowiedz
PABLO - 06.07.2021 / 06:29, *.plus.pl

@Dżerzi:

Wydaje mi się że Czesiek obawia się kontuzji bo inaczej pracują mięśnie i ścięgna.
Woli nie ryzykować kontuzji na treningu, jeśli już to w meczu.
Z tym że w takim sposób to pół drużyny może wrócić o kulach

odpowiedz
Realistic - 05.07.2021 / 22:06, *.lyse.net

3 0 dla bodo

odpowiedz
Leśny Dziadek - 05.07.2021 / 22:11, *.orange.pl

@Realistic: A ja postawię 2-2

odpowiedz
Leśny Dziadek - 05.07.2021 / 21:54, *.orange.pl

Wrzuciłem w wyszukiwarkę: "Sen o Warszawie" po raz pierwszy w 2015 roku, to jest kurde moc...

odpowiedz
..z Czerniakowa - 05.07.2021 / 21:20, *.plus.pl

No to jak Czesłau marzy o zero z tyłu ,to na bank tracimy bramkę max do 7 minuty.. Całe szczęście ,że uda się strzelić trzy ,samobójcza na 1:1. Potem z lagi na 1:2 przed samą przerwą i karny max do 50 minuty na 1:3. Róbcie kopie i stawiajcie kasę u buka, łatwe pieniądze . Przy niewielkim nakładzie duży zarobek..

odpowiedz
LM - 05.07.2021 / 20:41, *.tpnet.pl

Remis obojetnie jaki i u siebie nawet skromna wygrana wystarczy a obrona na bacznosci i LEGIO nie zapomnij ze najlepsza obrona jest atak ! Powodzenia !!!

odpowiedz
Greg L - 05.07.2021 / 20:32, *.chello.pl

Co za czasy, pełne gacie przed norwegami. No ale z drugiej strony transfery znowi nie byly na czas a co do jakosci to sie dooiero przekonamy. Tak czy owak "brawo"prezes Mioduski , obstawiam kolejny rok bez pucharow.

odpowiedz
singspiel - 05.07.2021 / 22:11, *.centertel.pl

@Greg L: jak Legia pierwszy raz grała w LM, mistrz Norwegii wbił nam 4 gole. czasy nie mają nic do rzeczy

odpowiedz
olew - 05.07.2021 / 23:20, *.vectranet.pl

@singspiel: ale wcześniej ich laliśmy, drwale gorsi nawet od Szwedów

odpowiedz
Legionista80 - 05.07.2021 / 20:32, *.play-internet.pl

Źle wyjety z kontekstu cytat...Czesiek mówi wprost ze chcemy więcej bramek niż przeciwnik strzelić

odpowiedz
grzesiek - 05.07.2021 / 20:17, *.centertel.pl

Marzymy o tym aby nie stracic bramki


To zabrzmialo jakbysmy mieli przegrac z 3:0 albo z 5:0

odpowiedz