Walerian Gwilia - fot. Woytek / Legionisci.com

Gwilia: Dziękuję wszystkim legionistom!

Woytek, źródło: Instagram

30 czerwca Walerianowi Gwilii wygasła umowa ze stołecznym klubem. Już od dłuższego czasu było wiadomo, że Gruzin nie będzie grał w Legii, ale dopiero teraz oficjalnie pożegnał się z klubem za pośrednictwem swojego konta na Instagramie:

Czas się pożegnać! Po dwóch latach przygody chcę podziękować wszystkim legionistom! Od pierwszego dnia przyjęliście mnie z otwartymi ramionami. Bardzo to doceniam i oddałem za Legię swoje serce i duszę! Było wiele wzlotów i upadków, ale napisaliśmy razem historię i nigdy nie zapomnę tej drogi do dwóch mistrzostw z rzędu. Życzę wam wszystkiego najlepszego w przyszłości. Zawsze będziecie mieli specjalne miejsce w moim sercu.

Bardzo dziękuję moim kolegom z drużyny, trenerom i wszystkim pracownikom. Szczególnie tym, którzy są prawdziwymi legionistami i robią wszystko z sercem (L).

I na koniec, ale nie mniej ważne: Bardzo dziękuję wszystkim kibicom Legii, szczególnie chłopakom Nieznanych Sprawców, po prostu: jesteście najlepsi! Wasz doping i atmosfera na stadionie są niewiarygodne. Zawsze będę jednym z was!

VAKO


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (24)

+dodaj komentarz
Zu(L)us - 07.07.2021 / 03:36, *.centertel.pl

Wielki Szacunek Gwilia. Zrobiłeś dla LEGII dużo a nawet bardzo dużo. Zawsze będę Cię miło wspominać.

odpowiedz
*****. ** - 06.07.2021 / 14:02, *.d1-online.com

Gwila jak i cała Gruzja Polskę darzy wielką sympatią, a jako piłkarz chciał więcej jak umiał ale tacy piłkarze dobrze zagospodarowani też są potrzebni drużynie.

odpowiedz
SF - 06.07.2021 / 09:13, *.tpnet.pl

Stac bylo na wiecej ale zabraklo checi i umiejetnosci !!

odpowiedz
syrenka - 06.07.2021 / 08:07, *.orange.pl

Powodzenia i niech się wiedzie!

odpowiedz
Wolfik - 05.07.2021 / 23:37, *.mm.pl

Niemal po każdym meczu w którym wystepował Gwilia większośc postów była o jego ...nieprzydatności do gry w Legii. Tymczasem po odejściu są słowa o woli walki, dawania z siebie wszystkiego, itp, idt.

Na pewno o tym samym zawodniku piszecie??

odpowiedz
Krzeszczu - 06.07.2021 / 08:54, *.bredband2.com

@Wolfik: Zgadzam sie calkowicie. ALe odzwierciedla to tylko poziom inteligencji i krotkowzrocznosc piszacych na tym forum.
Zaraz wyskoczy "kup se klub" albo "spyeeerdalaj na K6" brygada.

odpowiedz
Krzeszczu - 06.07.2021 / 09:36, *.bredband2.com

@Wolfik: Ps:Lukas "Poldi" Podolski w Gorniku Zabrze. W przeciwienstwie do naszego legendarnego transferu Edka Kaleki, Poldi wniesie troche wiecej do Zabrzanskiego, aczkolwiek bardzo sredniego, skladu.

odpowiedz
singspiel - 06.07.2021 / 13:11, *.atman.pl

@Krzeszczu: i jeszcze Hajto

odpowiedz
Wolfik - 06.07.2021 / 13:26, *.mm.pl

@Krzeszczu: Wystarczy, że zapełnią stadion. Na takiego zawodnika każdy chętnie przyjdzie. To "transfer" marketingowy" chociaz i sportowo zapewne się obroni.

odpowiedz
Stefan1916 - 06.07.2021 / 14:08, *.chello.pl

@Krzeszczu: będzie tam w takiej roli jak u nas Edek, a co do Gwilli? Był cienki choć zawsze się starał. Za słaby na Legie, woli walki o zaangażowania odmówić mu nie można. Poza tym na szacunek zasługuje każdy kto u nas grał, tymbardziej, ze jednak zdobył dwa mistrzostwa.

odpowiedz
oLaf - 06.07.2021 / 14:17, *.vectranet.pl

@Wolfik: .. bo Gwilia to człapak był... aczkolwiek trochę pomagał, trochę goli strzelił, wiele słupków, walczył też...taki niejednoznaczny zawodnik.... trochę jak "na bezrybiu i rak ryba" ; )))

Pożegnał się godnie, też plus.

odpowiedz
Krzeszczu - 06.07.2021 / 14:44, *.bredband2.com

@Stefan1916: Kaleka Edek przez caly sezon zagral u nas chyba 15 minut. Nie oddajac ani jednego strzalu na bramke. Generalnie sie leczyl, jak spora czesc transferow rozczochranego. Poldi nie ma takich problemow, tzn kontuzji, jest w dobrej formie fizycznej i jesli sztab trenerski Gornika zapomni na chwile o polskiej mysli szkoleniowej i potrzebie czasu na wkomponowanie, aklimatyzacje i poznanie imion kolegow, to Poldi bedzie gotowy do gry od juz. Faktem jest ze jest on juz w powaznym wieku, ale wydaje mi sie ze da gornikom duzo wiecej niz Edek dal nam. A przede wszystkim on tam poszedl bo ten klub kocha wiec nie bedzie jak np na Ja/szczur spedzal czasu u fyzjoterapeuty czy na innych modlitwach. On bedzie gral. I strzelal. Dobrze ze maja taki sredni sklad. A co do Gwilli, to ja nie mam z nim problemu. No i zachowal sie ladnie.

odpowiedz
Wolfik - 06.07.2021 / 22:48, *.mm.pl

@oLaf: Nie krytykuję w tej chwili Gwilii, tolko wszystkich tych, którzy najpierw psy na nim wieszali a terac gadają o "wace, sercu itp."

@Stefan1916: Nie ma co porówywać Podolskiego i Eduardo. Eduardo był po ciężkich kontuzjach i nie nawawał się (głownie mentalnie - bał się) do gry. Lukas takich problemów nie ma. Może pary starczy mu na połowę meczu, ale w tym czasie parę bramek strzeli. Dla takiego Górnika, taki piłkarz to same zyski. Wielu młodych bedzie mogło się czegoś przy nim nauczyć.

odpowiedz
Leo - 07.07.2021 / 00:21, *.play-internet.pl

@Wolfik: tak walki i znajdowania się w okazjach bramkowych mu nie brakowało tylko brak umiejętności wykończenia to największy mankament dlatego pewnie już go nie ma

odpowiedz
mario - 05.07.2021 / 23:18, *.vectranet.pl

powodzenia i duzo zdrówka

odpowiedz
Arek - 05.07.2021 / 23:05, *.tpnet.pl

Spoko morda. Również dzięki i powodzenia!

odpowiedz
Fso - 05.07.2021 / 23:00, *.centertel.pl

Dzięki Vako. Nie spodziewałam się że tak podchodził do tematu

odpowiedz
stara szkoła - 05.07.2021 / 22:10, *.chello.pl

Szacun Walerian,piłkarzem technicznym nie byłeś,ale woli walki i dawania z siebie wszystkiego na boisku nie można Ci odmówić.Szacunek.

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 05.07.2021 / 22:09, *.52.135

Jaką sercę i duszę? Kolejnemu odbiło od upałów - byłeś cienki w każdym meczu - potykałeś się o własne konary, a kasowałeś duży hajs - nie potrafiłeś nawet piłki przyjąć, żegnam ozięble, szkoda że tyle czasu blokowałeś miejsce młodym

odpowiedz
Duch - 05.07.2021 / 22:13, *.orange.pl

@koneser polskiej piłki klubowej: uwielbiam te komentarze debili z piwem w jednym ręku a w drugim pilot od TV. Chłopie trzeba było grać a nie teraz krytykować. Co boli dupa ze ktoś zarabia więcej od Ciebie? To bierz się do roboty.

odpowiedz
@nastek - 05.07.2021 / 22:17, *.centertel.pl

@koneser polskiej piłki klubowej: hehe. Wariat.. chyba na mecze nie chodzisz i nie widziałeś jak gościu co mial najlepsze to dawał Legii. Fakt mial zniżkę formy ale to jak każdy piłkarz...

odpowiedz
NieznanyFanatyk - 05.07.2021 / 22:32, *.centertel.pl

@koneser polskiej piłki klubowej: no faktycznie młodym blokował. Młodzi idą do "dwójki" lub na wypożyczenie,a Miodek kupuje szrot z państw o których nikt nie pamięta poza sezonem wakacyjnym.

odpowiedz
Jerry - 06.07.2021 / 10:09, *.centertel.pl

@@nastek : Koneser ma 100 % racji. Każdy z piszących tutaj chciałby widzieć Legię co rok w Lidze Mistrzów a rozpływa się nad piłkarzami, którzy nie podnoszą poziomu drużyny. Gwilia niestety jest kopaczem, który pewnego poziomu nie przekroczy a to właśnie uniemożliwia nam granie w pucharach. tyle w temacie.

odpowiedz
NAS - 06.07.2021 / 20:13, *.centertel.pl

@koneser polskiej piłki klubowej: No młodych mamy nie ma co, walą drzwiami i oknami do jedynki. Ledwo w Zniczu Pruszków się łapie jeden z drugim, a tu znafca chcę dawać szansę. Jakich młodych mamy głąbie na pozycję Gwilii, którzy są piłkarsko lepsi od Gwilii?

odpowiedz