Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Wynik 3-2 niczego nie przesądza. To dopiero pierwsza połowa

Woytek, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): Był to bardzo dobry mecz w wykonaniu obu zespołów. Było wszytko to, co w piłce jest najważniejsze, czyli ładne akcje i bramki. My zdobyliśmy trzy bramki po składnych akcjach, podobnie było z zespołem gospodarzy, którzy zdobyli bramki po dośrodkowaniach.

- Już na początku jedna z szybkich kontr zakończyła się naszą bramką. Później mecz się wyrównał. Oddaliśmy inicjatywę, niepotrzebnie się cofnęliśmy i gospodarze przeważali optycznie. Musieliśmy wykonać dużo pracy bez piłki, ale jak ją odbieraliśmy, to wracaliśmy na wysoki poziom. Mimo śliskiej murawy, wykonaliśmy dużo składnych akcji. Boisko przed meczem było mocno zlane wodą, a potem padał ulewny deszcz. Zyskało na tym widowisko, choć czasami piłka uciekała nam w prostych sytuacjach.

- Druga bramka padła po zamieszaniu pod bramką rywali po rzucie rożnym. Dała nam ona więcej spokoju. Z kolei w doliczonym czasie gry nieco się pogubiliśmy. Mieliśmy łatwą piłkę, żeby ją utrzymać, a tak się nie stało. Nastąpił przerzut na drugą stronę i świetne dośrodkowanie na dalszy słupek. W przerwie nie było euforii. Rozmawialiśmy długo o tym, co trzeba zrobić lepiej jako zespół.

- Przy pierwszej bramce świetnie zachował się młodziutki Kacper Skibicki, który dziś debiutował na tak wysokim poziomie. Przy trzeciej podał do Mahira Emreliego, który pięknie skończył akcję jeden na jeden z bramkarzem. Wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą, ale tak się nie stało. Nie zdążyliśmy w ułamku sekundy zareagować - do wejścia za Skibickiego był już przygotowany Mattias Johansson. „Skiba” zgłaszał potrzebę zmiany, bo łapały go skurcze. Artur Boruc musiał jednak szybko wznowić, bo miał już żółtą kartkę na koncie. Skibicki przepuścił piłkę nad głową, myślał, że będzie z tego aut bramkowy, no i z tego padła bramka dla rywali.

- Po czerwonej kartce dla przeciwników mecz się tak jakby zakończył. Utrzymywaliśmy piłkę w grze. Wynik 3-2 niczego nie przesądza. To dopiero pierwsza połowa - to powiedziałem zawodnikom w szatni. W Warszawie czeka nas bardzo rudny mecz, myślę, że trudniejszy niż dzisiaj. Teraz wszyscy wiemy o sobie wszystko, więc za tydzień w Warszawie czeka nas bardzo ciekawe spotkanie.

- Dużo czasu poświęciliśmy na analizę przeciwnika. Dużo rzeczy się potwierdziło, ale były też nowe aspekty, które w jakiś sposób zadziałały. Rywale byli dobrze ustawieni pod naszą grę i niektórych rozegrań, które wcześniej stosowaliśmy, nie mogliśmy wykonać z uwagi na ustawienie Bodo. Było trochę szachów z obu stron.

- Było to dla nas pierwszej spotkanie o punkty. Zawsze na początku niewiadomą jest jak kondycyjnie będzie wyglądał zespół, stąd też było trochę obaw, ale wszystko ułożyło się po naszej myśli i do końca robiliśmy na boisku to, co chcieliśmy.

- Boisko było bardzo dobre jak na sztuczną nawierzchnię. Chciałbym podziękować gospodarzom za miłe i profesjonalne przyjęcie. Zapraszamy do Warszawy, gdzie boisko będzie bardzo dobrze przygotowane. Otoczka też będzie inna, bo mamy inny stadion. Spodziewamy się dużej liczby kibiców. Atmosfera będzie odpowiednia do rangi tego spotkania.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
LM - 08.07.2021 / 15:34, *.tpnet.pl

Druga polowa to ma byc zdecydowana wygrana nie podlegajaca dyskusji ! Powodzenia

odpowiedz
Kibic - 08.07.2021 / 11:36, *.84.166

Dziękujemy za dobry wynik w pierwszym meczu sezonu!

odpowiedz
Warrior - 08.07.2021 / 11:02, *.plus.pl

Takie mecze powinniśmy rozstrzygać w 1 spotkaniu a rewanż grać rezerwowym składem jak kiedyś gdy golilismy elfsborg 6:1 i 4:1. Chyba mamy niskie poczucie wartości że się takich boimy i cieszymy się z każdego zwycięstwa takie czasy...

odpowiedz
Kibic z instagrama - 08.07.2021 / 11:13, *.plus.pl

@Warrior: bo niestety nasza piłka to dno jak się boimy każdego rywala w każdej rundzie europucharow.Przeciez to kiedyś nie do pomyslenia

odpowiedz
Antek - 08.07.2021 / 10:33, *.telecomitalia.it

wielky Czesław

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 08.07.2021 / 11:03, *.plus.pl

@Antek: ????????

odpowiedz
1234tom - 08.07.2021 / 08:34, *.t-mobile.pl

ostatni akapit wypowiedzi - super

odpowiedz
:LM - 08.07.2021 / 08:28, *.tpnet.pl

A ocena obrony P.Trenerze !!

odpowiedz
Gocław - 08.07.2021 / 13:15, *.net.pl

@:LM : Nie ocenia się czegoś, czego nie ma i nie pyta się kokoś o coś o czym nie ma pojęcia, bo to jest niegrzeczne.

odpowiedz
WWL - 08.07.2021 / 08:25, *.plus.pl

Widać pomysł na grę mimo problemów kadrowych.
Po raz pierwszy od dawien dawna wyglądaliśmy nieźle na tle europejskiego rywala.

Niestety jak się patrzę na obronę to przypomina mi się Reprezentacja,tak łatwo tracą bramki.
Wietes i Jędza to niestety nędza

odpowiedz
LM - 08.07.2021 / 08:22, *.tpnet.pl

Jak zwkle strzelaja gole i sie cofaja nie na tym to polega P.Trenerze trzeba przez caly mecz dazyc do strzelenia nastepnych i mamy nadzieje ze tak bedzie w rewanzu "LEGIO" trzeba udowodnic ze nasz awans to nie przypadek !!

odpowiedz
Dedi - 08.07.2021 / 02:47, *.plus.pl

W sumie trener rację ma oni potrzebują gonić i potrzebują bramki do dogrywki a to będzie dobre dla nas do kontr i wypunktowanie rywala, wygramy i to zrobimy jeśli tam się udało to u nas przy Żylecie oni będą stłamszeni.

odpowiedz
ras4 - 08.07.2021 / 00:41, *.vectranet.pl

brawo Trenerze

odpowiedz
Arek - 07.07.2021 / 23:23, *.tpnet.pl

Wszystko fajnie, tylko ta obrona. Do poprawy.

odpowiedz
Mietek - 07.07.2021 / 22:29, *.play-internet.pl

Dobry mecz trenerze ale defensywa do poprawy.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 07.07.2021 / 21:56, *.chello.pl

Szczere gratulacje Trenerze Czesławie za dobór odpowiedniej taktyki gry i profesjonalne rozpracowanie rywala!
Można śmiało stwierdzić, że po czterech latach nieudanych eksperymentów szkoleniowych w Klubie przy Ł3, wreszcie nastał prawdziwy fachowiec i to w dodatku nasz krajan. Nie do przecenienia jest również Jego pracowitość i zaangażowanie (praktycznie brak skali) w prowadzeniu drużyny.
Kibicowskie serdeczności

odpowiedz
Kato - 07.07.2021 / 23:24, *.play-internet.pl

@Jerz z Potoku: Miło czytać tak sensowne komentarze.
Rzeczywiście, mecz nie był pod całkowitą kontrolą Legii, jednak zdecydowanie w akcjach ofensywnych po przejęciu piłki i neutralizacja atutów rywali przez większość meczu mogły się podobać.
Mimo wszystko pozytywnie zaskoczył Skibicki, a Emreli wygląda na gościa który da więcej rozwiązań niż Pekhart.
Lewa strona niestety poniżej oczekiwań, Mladen jak zwykle machający łapami, a Kapustka mało widoczny.
Reasumując: Jeden z lepszych meczów otwierających rywalizację w Europie w ostatnich latach.

odpowiedz
LewLegia - 08.07.2021 / 01:19, *.t-mobile.pl

@Kato: przecież ten Jerzy pisał to z sarkazmem. Hello Gabryśka, ale rozumiesz?

odpowiedz
Dedi - 08.07.2021 / 02:48, *.plus.pl

@Jerz z Potoku:
Przede wszystkim mamy trenera z charakerem a nie kolegę który poklepie
i powie nic się nie stało po przegranej czy złej akcji. Super naprawdę tak dalej panie Czesiu!! Trzymamy kciuki !

odpowiedz
hm - 07.07.2021 / 21:27, *.chello.pl

Z taką obroną to my nie zawujemy nie tylko LM ale i Ligi konferencji...

odpowiedz
HUGON - 07.07.2021 / 23:50, *.vectranet.pl

@hm: Dodaj i z takim bramkarzem.

odpowiedz
yaco - 07.07.2021 / 21:00, *.tpnet.pl

Obrona Legii o dramat :(

odpowiedz
Krzysiek - 07.07.2021 / 20:56, *.vectranet.pl

Słabe Bodo , szkoda że cały czas na czas graliśmy , szczególnie w końcówce w 11 na 10 a my dalej na czas zamiast ich dobić.

odpowiedz
Johny - 07.07.2021 / 21:38, *.chello.pl

@Krzysiek: nie słabe bylo Bodo tylko Legia wytrąciła ich wszystkie atuty taktyka. Ale cóż.... niedzielny kibic tego nir zrozumie.

odpowiedz
axde - 07.07.2021 / 22:41, *.chello.pl

@Johny: Jakby wytrąciła wszystkie atuty to byłoby 0:3, a nie 2:3. Obrona wyglądała dobrze do straty 1 gola, potem taktyka w defensywie się nieco posypała i momentami wyglądało to źle.

odpowiedz
Karol - 07.07.2021 / 20:47, *.chello.pl

Panie trenerze, Na rewanż konieczne korekty w defensywie. Od początku roku tylko obrona jest naszą piętą achillesową.

odpowiedz