Mateusz Wieteska - fot. Woytek / Legionisci.com

Wieteska: Musimy zagrać na 100%

źródło: legia.com

- Wszyscy w drużynie zdajemy sobie sprawę z tego, że Bodø/Glimt to mocny zespół, którego głównymi atutami są aspekty ofensywne. Z tego powodu dużo pracowaliśmy nad defensywą. W rozegranych meczach kontrolnych również staraliśmy się przećwiczyć różne rozwiązania taktyczne pod naszego środowego rywala. Wiemy jak zagrać w Norwegii i wszyscy jesteśmy dobrej myśli - mówi przed meczem 1. rundy el. Ligi Mistrzów z Bodø/Glimt Mateusz Wieteska.

- Zniesienie zasady goli strzelonych na wyjeździe nie zmienia naszego podejścia. Zawsze chcemy wygrywać, niezależnie od tego czy gramy u siebie, czy na obcym stadionie. Zniesienie tej zasady powinno wpłynąć na atrakcyjność meczu. Drużyny nie będą kalkulować, tylko grać na sto procent i walczyć o każdą bramkę, bo każda z nich będzie bardzo ważna.

- Jesteśmy przygotowani do sztucznej murawy, na której rozegramy mecz. Wczoraj mieliśmy pierwszy trening na takiej nawierzchni, a dzisiaj czeka nas jeszcze oficjalny trening na stadionie Bodø/Glimt. Na pewno będzie to delikatna różnica, ale nie możemy szukać wymówek. Musimy wyjść i zagrać najlepiej jak potrafimy. Wydaje mi się, że te dwa treningi na sztucznej nawierzchni wystarczą, żebyśmy czuli się komfortowo podczas środowego spotkania.

- Dobrze, że na starcie trafiliśmy na taką drużynę. Od pierwszego meczu musimy grać na sto procent swoich możliwości. Każdy mały błąd może nas dużo kosztować, dlatego musimy zachować koncentrację. Wiem jednak, że dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy, dlatego jestem dobrej myśli przed samym spotkaniem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

+dodaj komentarz
zaba285 - 07.07.2021 / 10:00, *.decerto.pl

a w ligowym na 80%? pewnie dlatego co mecz to babol i bramka, albo go bramkarz ratuje

odpowiedz
Lupus - 06.07.2021 / 23:56, *.centertel.pl

To raz zagrajcie na 120% i po ptokach

odpowiedz
True Life - 06.07.2021 / 23:24, *.chello.pl

Jak Ty Wietesko jutro zj*biesz wszystko, to nie wracaj do stoLicy. Skup się na obronie, a nie imprezach, zakładach bukmacherskich i fifie, wtedy przestaniesz być patałachem

odpowiedz
SEBO(L) - 06.07.2021 / 22:59, *.chello.pl

Nie no ,ku.wa,wielka łaska - granie na 100 %. Szczyt wymagań. A po meczu : "swojej postawy nie możemy tłumaczyć boiskiem, ale wiadomo, że piłka toczy się po takiej nawierzchni inaczej,niż po naturalnej "...

odpowiedz
Onyx76er - 06.07.2021 / 22:21, *.chello.pl

Zawsze powinniście grać na 100%

odpowiedz
123 - 06.07.2021 / 20:24, *.chello.pl

Ten to niech zamilknie i wygodnie usiadzie na lawce. Wtedy mamy szanse.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.