Wojciech Henryk Komenda i Jakub Pawluk
REKLAMA

Żeglarstwo

Komenda mistrzem Polski w sprintach kl. OSF

Bodziach, źródło: Legionisci.com

13-letni zawodnik żeglarskiej Legii, Wojciech Henryk Komenda zdobył tytuł mistrza Polski w sprintach w klasie O'pen Skiff. Legionista wygrał 5 z 9 wyścigów i utrzymał pewne prowadzenie po pierwszym dniu zawodów, które odbyły się w Gdyni. Po pierwszym dniu rywalizacji Komenda miał na swoim koncie cztery wygrane i jedno drugie miejsce. Nasz zawodnik o pięć punktów wyprzedził drugiego w klasyfikacji, Józefa Krasowskiego z Sail & Ski Klub Warszawa.

Legionista kolejne wyścigi kończył na miejscach: 1, 1, 2, 1, 1, (4), 1, 3, 2. Wcześniej zawodnik sekcji żeglarskiej Legii zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w klasie O'pen Skiff.

- Pierwszego dnia był dość słaby wiatr, nawet trochę za słaby według mnie, ale dało sie pływać. Jako, że jestem lekki miałem ten atut w takich warunkach. To mój pierwszy start w sprintach i podobało mi się, nie tylko dlatego, że wygrywałem. Drugiego dnia były trochę cięższe warunki. Miałem też kłopot z moim kolegą, który skończył drugi na tych regatach - bałem się, że może mnie doścignąć. Na szczęście tak się nie stało - podsumował "Henio" Komenda.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
Aron86 - 06.07.2021 / 23:43, *.play-internet.pl

Brawo

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.