#DlaPanaLucjana

Nie powstanie boisko Lucjana Brychczego na Ochocie

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W czwartek w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie ogłoszono wyniki głosowania mieszkańców Warszawy w ramach 8. edycji budżetu obywatelskiego (na rok 2022). Z inicjatywy kibica Legii - "Bobicza", w obszarze ogólnomiejskim, zgłoszony był projekt budowy boiska Lucjana Brychczego na terenie Zespołu Szkół nr 26 przy ulicy Urbanistów 3 na warszawskiej Ochocie. Niestety nie uzyskał on wystarczającej liczby głosów.

Spośród ponad 120 projektów zgłoszonych w obszarze ogólnomiejskim realizowanych będzie 17. Najwięcej głosów uzyskał projekt "Duże drzewa w Warszawie - zieleń, cień i czyste powietrze" - 33 795 głosów. Na boisko oddano 4 707 głosów, a potrzeba było ponad 2 razy tyle.

- Podziękowania dla tych wszystkich, którzy pomogli mi ten projekt przygotować, dla tych wszystkich którzy pomogli w jego promocji i dla tych wszystkich którzy poświęcili swój czas i zagłosowali. Bardzo to doceniam i od razu mówię, że zamierzam Was wykorzystać w przyszłości. W sumie zebraliśmy 4 707 i należy to uznać za wynik słaby biorąc pod uwagę potencjał, kampanię i sam kontekst projektu. Projekt zbliżony budżetowo, który uzyskał niezbędną ilość głosów miał ich 11 752 (szacowałem że będzie potrzebne ok 15 tys). Zabrakło więc sporo - poinformował pomysłodawca akcji. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

We wcześniejszej edycji budżetu obywatelskiego m.st. Warszawy na ścianie jednej ze szkół na Ochocie powstał mural Kazimierza Deyny.

Projekt budowy Boiska Lucjana Brychczego zakładał budowę boiska do piłki nożnej, boisk wielofunkcyjnych, namalowanie muralu (na podstawie zdjęcia Eugeniusza Warmińskiego) oraz zakup 1916 piłek dla szkół i przedszkoli w Warszawie (958 piłek juniorskich w rozmiarze 4 dla szkół i 958 piłek dziecięcych w rozmiarze 3 dla przedszkoli). Boisko i mural miały znajdować się na terenie Zespołu Szkół nr 26 przy ulicy Urbanistów 3 na warszawskiej Ochocie. Planowany koszt inwestycji wynosił 2 miliony 189 tysięcy 520 złotych, który obejmowała pełną dokumentację, wykonanie prac budowlanych, instalację monitoringu, eksploatację, zakup piłek, oznakowanie i namalowanie muralu.



Stan obecny:

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (44)

+dodaj komentarz
LP7 - 17.07.2021 / 11:04, *.play-internet.pl

Ale pie...lone k...stwo.
Lew@ckie byd£o zrobiło sobie z budżetu obywatelskiego maszynkę do dojenia ludzi z hajsu, a dobre projekty są notorycznie odwalane.
Takie organizacje jak MiastoJanusze, Zielone Zezowsze, osoby jak Buciak, Mencwel, Wałkiewicz, to wszystko pieski Szambelana Czajkoskiego.
Polecam publikacje Portalu Warszawskiego nt nieprawidłowości budżetu antyobywatelskiego. Na szczęście został zaskarżony do wojewody, oby ten uwalił ten gigantyczny przekręt

odpowiedz
c u L t - 16.07.2021 / 20:36, *.17.13

Niemożliwe!? o tAk jak umierajâ małe kluby Warszawskie, obecna władza nie lubi sportu,lubià tylko przebywać na strzelnicy przy kieliszku i ogòrasie...

odpowiedz
(L)egia - 16.07.2021 / 18:28, *.25.168

Ekoterroryści.

odpowiedz
Kibic z Zylety - 16.07.2021 / 16:57, *.play-internet.pl

Dawno nie widziałem takiej olewki ze strony grup i dzielnic. Cała Legia zawsze razem...

odpowiedz
Do autora - 16.07.2021 / 14:24, *.235.48

Bodziach po co 3 razy podkreslasz Warszawska Ochota, chyba wiadomo o jakim miescie jest tekst, nie o Wroclawiu nie o Krakowie, tak samo jeden PKiN jest w kraju i nie trzeba podkrslac ze on W Warszawie

odpowiedz
Pacz - 16.07.2021 / 11:06, *.t-mobile.pl

Miejmy nadzieję, że boisko tak czy inaczej powstanie. Może za rok uda się zebrać więcej głosów, projekt przecież się nie zdeaktualizuje. Może potrzeba jest więcej promocji ze strony klubu, nie tylko wśród kibiców. Swoją drogą, jeśli na mecze przychodzi kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy ludzi a oddanych głosów jest niecałe pięć tysięcy, to coś tu jest nie tak.

odpowiedz
JacekOchotaL - 16.07.2021 / 11:04, *.net.pl

Jako mieszkaniec Ochoty wybrałem zdecydowanie projekty związane z zielenią . Popatrzcie sobie na mapę Warszawy i różnice w temperaturach na podstawie gęstości zieleni . Drzewa przez deweloperów i prywatnych właścicieli wycinane są na potęgę za 10 - 15 lat temperatura zdecydowanie wzrośnie co dramatycznie zwiększy umieralność dzisiejszych 40 Latków . Boisko może poczekać .

odpowiedz
Laik - 16.07.2021 / 14:19, *.235.48

@JacekOchotaL: a co ma zielen do temperatury? Pytam serio bo sie nie znam, chodzi o chlorofil i tlen?

odpowiedz
Typ - 16.07.2021 / 16:51, *.play-internet.pl

@JacekOchotaL: jakim trzeba być dzbanem żeby na stronie Legii chwalić się czymś takim...

odpowiedz
Yesman - 16.07.2021 / 21:47, *.t-mobile.pl

@JacekOchotaL: kto tym deweloperom dał zielone światło na ten cały burdel ?

odpowiedz
Lw - 16.07.2021 / 23:11, *.t-mobile.pl

@JacekOchotaL: ale świr czaskowski daje developerom wycinać drzewa a później zaleca je sadzic

odpowiedz
Elquatro - 16.07.2021 / 10:41, *.chello.pl

Szkoda, wiadomo. Szkoda ze zawodzimy także jako ludzie wybierając TYLKO TO CO DA TYLKO NAM frajde i udugodnienia a totalnie pomijając projekty niosące wsparcie i pomoc potrzebującym mieszkańcom miasta
Zamiast 500setnej silowni plenerowej była szansa na łaźnie dla osób bezdomych, warsztaty dla dzieci niepełosprawnych umysłowo, karetka dla szpitala czerniakowskiego i wiele innych
to wszystko przepadło bo ważniejszy jest karmik dla ptaka który na zimę odlatuje z Polski , no takie rzeczy w tym budżecie przechodzą...

odpowiedz
X - 16.07.2021 / 14:21, *.235.48

@Elquatro: laznie by sie przydaly, bo niekiedy jak sie wsiada do tramwaju czy autobusu to jest potworny fetor gdy jedzie wnim bezdomny, ale i zwykli pasazerowie mogli by sie czesciej myc...

odpowiedz
LP7 - 17.07.2021 / 11:07, *.play-internet.pl

@Elquatro: kolego, ten budżet to jeden gigantyczny przekręt w rękach lewackich raktywisów miejskich, kundelków szambelana czajkowskiego

odpowiedz
Motyl - 16.07.2021 / 10:24, *.101.89

Prawda jest taka, że aby zagłosować na projekt w danej dzielnicy, trzeba ją "wybrać" i głosować tylko na projekty z tego rejonu.
Najwięcej w temacie mieli zatem do zrobienia ludzie związani z Ochotą i Włochami. Nie wiem jaki jest "rozkład sił na dzielni", ale po wynikach widać, że chłopaki się nie zebrali.
Ja mimo przynależności do Mokotowa, wybrałem inicjatywę Bobicza i głosowałem na Ochocie.
Można, tylko trzeba chcieć ;)

odpowiedz
Kucharz - 16.07.2021 / 09:43, *.chello.pl

Ponieważ mieszkam na Ochocie to tutejsza infrastruktura jest dla mnie ważna, więc i głosy corocznie lecą. I taka moja obserwacja, że organizatorzy tego "plebiscytu" powinni trochę ogarnąć zasady zgłaszania projektów, bo obecnie - zarówno w skali dzielnicy, jak i całego miasta - dominuje nasadzenie kilku drzewek i krzaczków tu i kilku tam, a jeszcze gdzie indziej ma być ich kilkaset lub jeszcze więcej. Tak więc te wszystkie eko świry mają pole do popisu - tak przy zgłaszaniu, jak i przy głosowaniu. Według mnie powinno to być agregowane tematycznie wykorzystując efekt skali (albo w ogóle odwalane zostawiając robotę Ratuszowi - jakoś do drzew w Alejach żadne głosowanie nie było potrzebne).
Natomiast odnosząc się do naszego projektu, to nie ma znaczenia, ile głosów uzyskał inny projekt. Znaczenie ma to,że nasz wynik jest beznadziejny. Do fotek na stadionie to pierwsi, ale żeby coś zrobić dla legijnej (i w sumie nie tylko) społeczności, to już się nie chce. 4k głosów? WSTYD!

odpowiedz
Kasztan - 16.07.2021 / 09:28, *.com.pl

skandal, że kibice Legii nie zebrali się żeby zagłosować - powinno być lekko 30 tysięcy głosów

odpowiedz
Olaf - 16.07.2021 / 08:51, *.orange.pl

Widziałem te niektóre zwycięskie projekty, ręce opadają.
Na Ochocie m.in remont chodnika który się rozpada przegrał z domkami dla jeży xD niektórzy to maja niezły kocioł w głowie.

odpowiedz
Kwas70 - 16.07.2021 / 09:58, *.tele2.se

@Olaf: jez tez potrzebuje kwadrat.

odpowiedz
T75 - 16.07.2021 / 08:11, *.171.7

Niestety wielu z nas nie mieszka w Stolicy, a tylko tak można było głosować :(
A z drugiej strony, żal że tylko 4 tys chciało się zagłosować :(

odpowiedz
odp - 16.07.2021 / 08:43, *.vectranet.pl

@T75: no biorąc pod uwagę ze połowe dnia każdy spędza w telefonie to jest to zenada

odpowiedz
Alan - 16.07.2021 / 06:48, *.t-mobile.pl

Jak dla Mnie zadne zaskoczenie , powiedzieć że moda na Legie w tym mieście dawno przeminęła to nic nie powiedzieć, wystarczy popatrzeć co się dzieje na ulicach, więcej tęczowych emblematow niż tych z (L) dookoła sami przyjezdni którzy nie interesują się piłka na tak marnym poziomie a z kibolstwa się tylko śmieją. Niestety ale idzie to w tą stronę, zreszta wystarczy porównać klimat starej Żylety z obecną to mowi wiele.
Ps. No i tutaj winy na Prezesa się raczej nie da zrzucić....

odpowiedz
S - 16.07.2021 / 13:12, *.centertel.pl

@Alan: Co to znaczy "moda na Legię"???ku... Legiunię masz w sercu albo nie!moda przychodzi jedna za chwilę jest druga....Legia to nie moda!!!!!

odpowiedz
emoka - 16.07.2021 / 04:58, *.centertel.pl

To jest niestety kompromitacja (L)egijnej społeczności. 4707 głosów to bardzooo mało. Ja całe życie mieszkałem na Mokotowie, z kim nie rozmawiasz każdy deklaruje że kibicuje Legii i co nie można było zagłosować?

odpowiedz
eLka - 16.07.2021 / 07:30, *.tpnet.pl

@emoka: Ludzie są leniwi. co z tego, że ktoś kibicuje jak nawet niektórym na mecz się nie chce iść wolą przed tv się na..bać i iść spać. Do tego piłka nożna nie jest już taka modna jak kiedyś teraz masz więcej atrakcji dla młodych ludzi. Czasu nie oszukasz trendy się zmieniają.

odpowiedz
Zbycho(L) - 16.07.2021 / 04:27, *.chello.pl

Co Wy pier....cie z tym lewactwem. Szukacie wymówki dla swojej indolencji. U mnie zagłosowali w rodzinie wszyscy. Razem 6 głosów. Włączyłem w to nawet małżonków swoich dzieci. I poglądy polityczne nie mają tu nic do tego. Nie chciało się otworzyć kompa i kliknąć? Nie znacie peseli dorosłych członków rodzin. Wstyd i zażenowanie mnie w tej chwili ogarnia. Na ostatnim meczu ok. 15 tyś dorosłych KIBICÓW i co nie można było zagłosować? Potraficie śpiewać "sen o Warszawie" lub Legio - ukochana ma", nie potraficie pomóc w projekcie. Spójrzcie najpierw w lustro, a potem wypisujcie jakieś bzdury o lewactwie. Tacy z Was kibice jak ....... (nie będę pisał dalej bo mnie aż poniosło. Przepraszam tych "prawdziwych kibiców")

odpowiedz
oLaf - 16.07.2021 / 15:09, *.vectranet.pl

@Zbycho(L): popieram, akcja byłą super zrobiona ale.... tylko 4700 głosów kibiców Legii to żenada, naprawdę. Tak naprawdę to nawet mniej , jak napisałeś, wystarczy, że każdy z nas poprosiłby 2 rodziców, żónę i dziecko i już jest 5 głosów x 3000 takich rodzin kibiców i ... zrobione!!!

Naprawdę wstyd, że się nie udało, że byliśmy tak daleko...

odpowiedz
do reszty - 16.07.2021 / 01:11, *.vectranet.pl

polecam cały wpis z podsumowaniem od autora - konkret! Nosz kurde szkoda ale robota na 5+ a ch napisze to - chciałbym żebyś kiedyś pracował na Legii bracie, takich ludzi tam trzeba.

https://www.facebook.com/BoiskoLucjanaBrychczego/posts/557352298958646

odpowiedz
floyd - 16.07.2021 / 00:45, *.t-mobile.pl

Bobicz, bardzo pozytywny z Ciebie człowiek, imponuje mi Twoja energia do różnych inicjatyw! Szkoda, ze tutaj się nie udało, chociaż przyznaje szczerze ze pod każdym pomysłem zmieniającym „betonu stolice” podpsisuje się dwoma rękami! Pozdr

odpowiedz
butla - 15.07.2021 / 23:00, *.t-mobile.pl

Faktycznie ten "projekt" bardzo wymagający - posadzenie 400 drzew. Ludziom to cało eko wali w łeb po całości.

odpowiedz
Stach z Tarchomina - 15.07.2021 / 21:59, *.211.124

No niestety kompromitacja organizatorów i po prostu wstyd. Tyle w temacie.

odpowiedz
konkarne - 15.07.2021 / 22:21, *.orange.pl

@Stach z Tarchomina:
Dlaczego kompromitacja organizatorów???
To, że ludziom nie chciało się ruszyć dupy i zagłosować nie jest winą organizatorów.
W końcu przygotowali projekt i namówili prawie 5 tysięcy osób na głosowanie na niego...

odpowiedz
WIDZ - 15.07.2021 / 22:58, *.chello.pl

@Stach z Tarchomina: Co ty pleciesz? Organizatorów - czego? Używaj głowy nie tylko do noszenia czapki...

odpowiedz
(L) egijny - 15.07.2021 / 21:25, *.play-internet.pl

Będący od chwili oraz będący na chwilę w Warszawie z lewackimi poglądami atakują. Wystarczy postać chwilę na Chmielnej i człowiek może się załamać jakie towarzystwo przebywa teraz w Warszawie. L3 to jedno z ostatnich normalnych miejsc w Stolicy. Brońmy warszawskiego klimatu, charakteru, sznytu na ile starczy nam sił. Tik tok i inne mózgo je*y linie mają jasno określoną... :(

odpowiedz
M. - 15.07.2021 / 21:38, *.net.pl

@(L) egijny: a co ma boisko do "pogladow lewackich". Kibice dali ciala bo spokojnie mozna bylo to przeglosowac...

odpowiedz
WIDZ - 15.07.2021 / 23:01, *.chello.pl

@(L) egijny: Ty sam to wymyśliłeś, czy ktoś ci robi papkę z mózgu? Socjolog z ciebie jak z koziej dupci wór na mąkę.

odpowiedz
olew - 16.07.2021 / 00:47, *.vectranet.pl

@(L) egijny: co ma Lucjan Brychczy, drzewa , budżet obywatelski do jakiś poglądów lewackich ?! Legii kibicuje całe Miasto, a w nim jest tyle poglądów i sympatii, co ludzi. Legia to Warszawa, a Warszawa to Legia. Wstyd, że masowo nie zagłosowaliśmy, ot wszystko. Polityka i ideologia nie mają wstępu na Legię, bo Ona jak nasz Kościół - powszechna i apostolska jest ! Na tym portalu też nie powinny, jeśli on legijny ma pozostać. Poza tym "Będący od chwili i będący na chwilę" to zalatuje pogardą do przyjezdnych. Jeśli płacą tu podatki, mają prawo do szacunku. Legia to także Ich klub !

odpowiedz
Zbycho(L) - 16.07.2021 / 05:11, *.chello.pl

@olew: Masz rację w 100%. Ci co nie głosowali za nic mają LEGIĘ i jej ikonę Pana Lucjana Brychczego. To między innymi trzeba było na ten projekt zagłosować. Ci co tak krzyczą o lewactwie to pewnie "prawaki". Może niedługo będą zrzucać z piedestału takie świętości jak Pan Lucjan np. za to, że służył w ludowym wojsku polskim i zakończył służbę ze stopniem p.płk.

odpowiedz
abc - 15.07.2021 / 21:16, *.52.135

boisk jest w WWA pierdyliard, a i tak często świecą pustkami, zieleń to dobry wybór

odpowiedz
Abcd: - 15.07.2021 / 22:55, *.chello.pl

@abc: niestety smutne ale prawdziwe

odpowiedz
V - 15.07.2021 / 23:01, *.play-internet.pl

@abc: To prawda. Teraz, żeby się napić ludzie nie chodzą na boiska.

odpowiedz
Yesman - 15.07.2021 / 23:02, *.t-mobile.pl

@abc: no tak, najpierw zalewać miejsca zielone betonem jak np. PL Szembeka po to żeby później ratować czyste powietrze w Stolicy - tyPOwa lewacka logika.

odpowiedz
PLK - 16.07.2021 / 00:24, *.cyfrowypolsat.pl

@Yesman: czysty komunizm!!! Ciekawi mnie tylko jedna rzecz, ilu z tych zwolenników ochrony przyrody codziennie stoi swimi super gablotami w korkach na drodze do i z pracy?!!!!

odpowiedz