fot. Piotr Kucza / FotoPyK

Zapowiedź meczu

Liczy się tylko awans

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W środę na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej rozstrzygną się losy awansu do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Gracze Czesława Michniewicza podejmą FK Bodø/Glimt, które ograli 3-2 tydzień temu w Norwegii.

Powroty Juranovicia i Pekharta

Przed środowym spotkaniem trener Czesław Michniewicz największy znak zapytania miał w związku z obsadą bramki. Od powrotu z Bodø przeziębiony był Artur Boruc i jego występ w stał pod znakiem zapytania. Ostatecznie jednak doświadczony bramkarz wznowił we wtorek treningi i jest brany pod uwagę do składu. Jeżeli jednak nie będzie mógł zagrać, to wówczas miejsce między słupkami zajmie Cezary Miszta. Dobrą informacją są natomiast powroty kadrowiczów. Po odpoczynku po mistrzostwach Europy wrócili już Josip Juranović oraz Tomas Pekhart. Chorwat i Czech nie potrzebują wiele czasu, by nadrobić nadrobić zaległości i z marszu są do dyspozycji szkoleniowca. Juranović najprawdopodobniej pojawi się na boisku już od pierwszej minuty. Co prawda dobrze ma boisku przed tygodniem zaprezentował się Kacper Skibicki, który zanotował asystę przy trafieniu Luquinhasa, jednak niestety nie był również bez winy przy straconych bramkach. Widać, że pod względem ofensywnym poradził sobie na boku boiska bardzo dobrze, jednak nieco gorzej było już w defensywie.

- Zagraliśmy dopiero jeden mecz. Cieszę się, że dyspozycja fizyczna i nasza gra były dobre, ale graliśmy w innych warunkach niż dotychczas, na sztucznej murawie. Pracujemy na treningach nad różnymi rozwiązaniami, ale nie chcemy się do nich ograniczać - powiedział na konferencji prasowej Michniewicz.

Należy pamiętać o zmianie przepisów dotyczących goli wyjazdowych, które sprawiają, że strzelenie Norwegom trzech goli na ich stadionie przestaje mieć tak duże znaczenie, jak jeszcze w ubiegłych latach. Stąd więc odpowiednie uformowanie formacji obronnej jest niezwykle ważne.

W poniedziałkowych zajęciach normalnie uczestniczyli już Artur Jędrzejczyk oraz Mateusz Hołownia. Środkowi defensorzy ćwiczyli nieco lżej po pierwszym meczu z Norwegami, lecz wygląda na to, że są już w stu procentach gotowi do rewanżu.

LEGIA - BODO/GLIMT
1 1.92 X 3.80 2 3.90

fot. Piotr Kucza / FotoPyKfot. Piotr Kucza / FotoPyK

Pozytywne przywitanie Emreliego

W pierwszym spotkaniu z Bodø/Glimt, podobnie jak w sparingach, z bardzo dobrej strony pokazał się Mahir Emreli. Napastnik z Azerbejdżanu dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, czym w znaczącym stopniu przyczynił się do ważnej wyjazdowej wygranej. Wygląda na to, że do Legii trafił idealnie skrojony obecną taktykę napastnik. Emreli wkrótce może stać się ciekawym uzupełnieniem Tomasa Pekharta - o ile ten nie odejdzie z klubu. Czech znakomicie czuje się w grze tyłem do bramki oraz w powietrzu, natomiast Azer pod względem szybkościowym i wykończeniowymi akcji z okolic 16 metra.

Dobre otwarcie

Przed tygodniem Legia w Norwegii zagrała nad wyraz dobrze. Zobaczyliśmy wiele składnych akcji i szybkich kontr. Łyżką dziegciu w beczce miodu była jedynie postawa obrony przy straconych golach. Sam pierwszy mecz sezonu należy zapisać jednak po stronie plusów, co nigdy nie było taką oczywistością. W przeszłości zdarzało się, że na otwarcie rozgrywek legioniści wychodzili niczym wprost z wakacji.

Przypuszczalny skład

Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia - Juranović, Andre Martins, Slisz, Mladenović - Kapustka, Emreli, Luquinhas

WYNIKI SONDYCzy Legia awansuje do 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów?
SUMA GŁOSÓW: 24020
START: 15.06.2021 / KONIEC: 14.07.2021



Trening z odgłosami trybun

Podczas jednego z ostatnich przedmeczowych treningów piłkarze Bodø/Glimt ćwiczyli przy puszczanym z głośników dopingu kibiców, by odpowiednio przygotować się do atmosfery, która czeka ich na stadionie przy Łazienkowskiej 3. Drużyny prowadzonej przez Kjetila Knutsena nie omijają problemy kadrowe. Występ kilku zawodników stoi pod znakiem zapytania. W ostatnich dniach nie trenowali na pełnych obrotach: Fredrik Andre Bjørkan, Vegard Moberg, Ola Solbakken oraz Pernambuco. Ten ostatni powinien być jednak do dyspozycji szkoleniowca. Mistrzowie Norwegii przylecieli do Warszawy we wtorek i o godzinie 17 trenowali na głównej płycie stadionu Legii.

-Nie myślimy już o meczu w Bodo. Środowe spotkanie będzie nową historią. Najważniejsze będzie dla nas zaprezentować się z jak najlepszej strony. Nie zamierzamy myśleć o porażce, którą ponieśliśmy na własnym terenie - mówi przed spotkaniem Kjetil Knutsen.

Estończycy już czekają

Na lepszego z polsko-norweskiej pary czekają już zawodnicy Flory Tallin,którzy we wtorek wyeliminowali z dalszej walki o Ligę Mistrzów Hibernians z Malty (3-0, 2-0). Pierwsze starcie z piłkarzami z Estonii odbędzie się u siebie (20-21.07), a rewanż tydzień później w Tallinie.

Gdzie oglądać?

Spotkanie Legii z Bodø/Glimt rozpocznie się w środę o godzinie 20:00. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania będzie można zobaczyć na TVP Sport oraz na sport.tvp.pl. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
filand - 14.07.2021 / 17:52, *.inetia.pl

Jest upalnie .Aktualnie 32 stopnie C. Na 18 zapowiadany jest deszcz w Warszawie.
Od południowego zachodu nadciągają burze..
https://burze.dzis.net/?page=mapa
Pozdrawiam i życzę sobie i Wam awansu...

odpowiedz
filand - 14.07.2021 / 18:19, *.inetia.pl

@filand :
Deszcz przesunięty na termin późniejszy.

odpowiedz
Pietrek - 14.07.2021 / 17:04, *.centertel.pl

Orientujecie się czy jak wezmę syna do 5 lat to wejdzie bezplatnie na mecz? Nie wiem czy w covidzie to obowiązuje...

odpowiedz
Rafał Mandaryniak - 14.07.2021 / 17:35, *.211.164

@Pietrek: najwyżej zostanie w depozycie

odpowiedz
(L) - 14.07.2021 / 15:44, *.jmdi.pl

Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia - Juranović, Andre Martins, Slisz, Mladenović - Kapustka, Emreli, Luquinhas
Pomoc i atak jest miazga, obrona mhm zobaczymy.

odpowiedz
:) - 14.07.2021 / 13:38, *.chello.pl

Jak się nie uda to za rok!

odpowiedz
Andreas - 14.07.2021 / 13:38, *.play-internet.pl

Estonczycy czekają na lepszego, a Islandczycy na gorszego z dzisiejszej pary.

odpowiedz
c u L t - 14.07.2021 / 12:49, *.37.29

A TEMAT KOSZULEK ZNIKNOŁ?CZYŻBY DARIUSZ ZROZUMIAŁ?

odpowiedz
AML - 14.07.2021 / 12:24, *.centertel.pl

LEGIO KOCHANY KLUBIE NASZ POKONASZ BODO, BODO, BODO, POKONASZ !!!
================================
TYLKO ZWYCIĘSTWO - TYLKO LEGIA !!!

odpowiedz
Krzeszczu - 14.07.2021 / 11:53, *.bredband2.com

Cytujac klasyka: Ya Pyeerdole...
https://gol24.pl/powazny-kapital-chce-pomoc-legii-jest-gotow-wylozyc-100-milionow-euro-lechia-takze-znalazla-sie-na-celowniku-duzego-inwestora/ar/c2-15709876

odpowiedz
bum - 14.07.2021 / 13:47, *.virginm.net

@Krzeszczu:
Trafione:
Po aferze z kambodżańskim księciem chcącym zainwestować swoją złotówkę w Wiśle Kraków i prowadzącym poważne rozmowy z władzami Krakowa, zasłaniającym swe blade lico czarnym parasolem, polskie kluby i burmistrzowie są ostrożni. Od razu pojawia się sakramentalne pytanie: "ile można na tym interesie stracić?" i równie sakramentalna prawda: "nie ma darmowych obiadów". Oto pojawia się z-nacka-z-niecka osoba, która wywija kwotami 50, 100, 200 milionów euro przed czytelnikami, władzami miasta i właścicielami klubów. Nie wiadomo przy tym jaki interes mieliby reprezentowani przezeń inwestorzy wykładając swoje wolne kapitały? No bo jakiś interes przecież mieć muszą! Może chcą przejąć miejską infrastrukturę sportową, może chcą wydoić do cna chude kasy polskich klubów, może chcą doprowadzić te kluby do upadłości i za darmo je przejąć, jaki zysk ich interesuje i w jakim horyzoncie czasowym, jakie jest kalkulowane ryzyko, ...??? W interesach nie ma sentymentów, wspomnień, kumpli, marzeń. Są liczby opisujące wskaźniki ekonomiczne i o nich można rozmawiać w zaciszu gabinetów prezesów i w pokojach ekspertów, doradców biznesowych i radców prawnych.

odpowiedz
Krzeszczu - 14.07.2021 / 13:55, *.bredband2.com

@bum: Tez ten kometarz czytalem. Ale, jak to mowia, nie ma dymu bez ognia, wiec moze cos jest na rzeczy? Taka kasa mogkaby nas wyniesc na wyzszy poziom. Zakladajac ze Rozczochraniec z Tapieciarzem nie roztrwonia jej na szlugi, czipsy i inne duperele.

odpowiedz
bum - 14.07.2021 / 14:25, *.virginm.net

@Krzeszczu:
Szkoda ze to bajkowe opowiesci... to nie tak wyglada niestety. Nie ma ze ktos przyjdzie i da 200mln euro na takich warunkach itd. Zreszta juz ktos przeswietlil ten fundusz i ze to jakies farmazony co walek jakis zrobili w afryce czy cos....
Pudel to leb ale mysle ze w takie gerki nie da sie wydymac jakims przebierancom ::)A ten caly Voigt to kim on jest hahah. Daj spokoj ;)
Nie lykajcie farmazonow tak latwo...fakt bylo by to cos pieknego ale nie bedzie hehe! pozdro! :)

odpowiedz
Krzeszczu - 14.07.2021 / 15:03, *.bredband2.com

@bum: przyznam ze nie mialem pojecia. Po tylu latach glodowki sam sie podjaralem ”taka inwestycja”. No coz, cale szczescie ze dzisiaj mecz ;-)) ????????. Pozdro

odpowiedz
Biała Siła - 14.07.2021 / 15:32, *.vectranet.pl

@Krzeszczu: Kolego ,toztrwonią ,!

odpowiedz
bum - 14.07.2021 / 16:03, *.128.216

@Krzeszczu: Rozumiem sam jestem wygłodniały sukcesów większych niż w lidze , kozackiej drużyny itp :) Ave Legia! Oby do przodu dzisiaj!

odpowiedz
Pacz - 14.07.2021 / 16:12, *.t-mobile.pl

@bum: Obcy kapitał miałby przejąć miejską infrastrukturę sportową i inwestując zagraniczne euro wpłynąć na poprawę polskiego sportu?

odpowiedz
imp - 14.07.2021 / 11:36, *.centertel.pl

Mecz będzie również w TVP 4K

odpowiedz
Or(L)ando Sa - 14.07.2021 / 11:23, *.centertel.pl

symptomatyczne jest to że pewne osoby które przed pierwszym meczem często sie wypowiadały obecnie są mniej aktywne (niezły wynik ograniczył produkcję żółci).
Nie daj Boże żeby jakimś cudem te Bodo awansowało, bo znowu będzie trzeba wysłuchiwać, że oni wiedzieli ale nie mówili na głos...
Ps. Oczywiście że Legia nie tylko przejdzie dalej ale i wygra dzisiejszy mecz...

odpowiedz
Seydu - 14.07.2021 / 14:51, *.play-internet.pl

@Or(L)ando Sa: Ja to mowie na głos baranie dzis awans ale do ligi konferencji :)

odpowiedz
Or(L)ando Sa - 15.07.2021 / 06:43, *.centertel.pl

@Seydu: i jak tam baranie?

odpowiedz
Dżonny - 14.07.2021 / 11:22, *.plus.pl

ja bym posadził Slisza na ławę, kapustkę na defensywnego a JOsue do pierwszej jedenastki

odpowiedz
Szymon - 14.07.2021 / 11:06, *.t-mobile.pl

He he he gdzie oglądać? Qrwa mać na stadionie!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Wolfik - 14.07.2021 / 09:39, *.mm.pl

Wypuszczenie awansu z rąk nie może się wydarzyć. Chociaż łatwo nie będzie, bo nie sądze by Bodo wyszło na spotkanie równie przestraszone jak u siebie.

Ja wierzę w potencjał i umiejętności Emrleliego. Zatem, nie ważne jak, byle z awansem!

odpowiedz
Krzysztof - 14.07.2021 / 08:49, *.centertel.pl

Wierzę w awans.

odpowiedz
Hybre - 14.07.2021 / 08:34, *.226.96

Mentalnie to Legia jest w lepszej pozycji wyjściowej, cały klub maksymalnie koncentruje się na wywalczeniu tego zwycięstwa. Czuć, że w tym roku stać nas na awans i przejście obu pierwszych rund. Choć w piłce różne rzeczy się zdarzają...

Więcej poniżej:
https://legia.wordpress.com/2021/07/09/wszystkie-sily-na-bodo/

odpowiedz
KrystekLegia - 14.07.2021 / 08:21, *.chello.pl

Tylko Legia!!!

odpowiedz
Gucio - 14.07.2021 / 07:59, *.204.131

....coś o drużynie gości? Wypada....

odpowiedz
Unlimited - 14.07.2021 / 11:10, *.chello.pl

@Gucio: Przecież jest.

odpowiedz
Gucio - 14.07.2021 / 13:01, *.raszyn.pl

@Unlimited: ...teraz już tak, rano nie było :)

odpowiedz