REKLAMA

Żeglarstwo

Trzy medale legionistów na MP w kl. Nautica 450 i Star

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Trzy medale mistrzostw Polski zdobyli zawodnicy żeglarskiej Legii w ostatni weekend. Na Zatoce Gdańskiej, gdzie rozegrano regaty Lotos Nord Cup, będące mistrzostwami Polski w klasie Nautica 450, złoty medal MP wywalczyli Łukasz Maksymowicz oraz Michał Wilanowski. Legioniści w klasyfikacji generalnej o trzy punkty wyprzedzili reprezentantów ProData Sailing Team, wygrywając cztery z dziewięciu rozegranych wyścigów. Łukasz i Michał kolejne wyścigi kończyli na następujących lokatach: 1, 3, 2, 1, 2, 1, 1, 3, (4).

W tej samej klasie (Nautica), w kategorii Mix, mistrzynią Polski została Agnieszka Marach (wraz z Michałem Kołodziejem).

W klasie Star, wicemistrzostwo Polski wywalczyli Bartosz Szydłowski z Mariuszem Modrzyńskim. W mistrzostwach Polski klasy 505, jedynie w dwóch wyścigach wystartowali... Marcin Pietrzak (Legia) z Marcinem Pietrzakiem (MKS Dwójka Warszawa). Załoga została sklasyfikowana na miejscu 21.

W klasie Delphia24, w regatach o Puchar Polski zwyciężyła załoga Star Telekom Yacht Racing, w składzie której startował jeden z legionistów.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
zed - 14.07.2021 / 11:22, *.108.4

Mistrzostwa Polski klasy 5O5 są za prawie miesiąc w Ustce. W górkach były "zwykłe" regaty cyklu Pucharu Polski.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.