Żeglarstwo

Trzy medale legionistów na MP w kl. Nautica 450 i Star

Trzy medale mistrzostw Polski zdobyli zawodnicy żeglarskiej Legii w ostatni weekend. Na Zatoce Gdańskiej, gdzie rozegrano regaty Lotos Nord Cup, będące mistrzostwami Polski w klasie Nautica 450, złoty medal MP wywalczyli Łukasz Maksymowicz oraz Michał Wilanowski. Legioniści w klasyfikacji generalnej o trzy punkty wyprzedzili reprezentantów ProData Sailing Team, wygrywając cztery z dziewięciu rozegranych wyścigów. Łukasz i Michał kolejne wyścigi kończyli na następujących lokatach: 1, 3, 2, 1, 2, 1, 1, 3, (4).

W tej samej klasie (Nautica), w kategorii Mix, mistrzynią Polski została Agnieszka Marach (wraz z Michałem Kołodziejem).

W klasie Star, wicemistrzostwo Polski wywalczyli Bartosz Szydłowski z Mariuszem Modrzyńskim. W mistrzostwach Polski klasy 505, jedynie w dwóch wyścigach wystartowali... Marcin Pietrzak (Legia) z Marcinem Pietrzakiem (MKS Dwójka Warszawa). Załoga została sklasyfikowana na miejscu 21.

W klasie Delphia24, w regatach o Puchar Polski zwyciężyła załoga Star Telekom Yacht Racing, w składzie której startował jeden z legionistów.