Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Wystawiliśmy optymalny skład

Mishka, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): Podeszliśmy do tego meczu bardzo poważnie. Wystawiliśmy optymalny na ten moment skład. Trzeba pamiętać, że w środę graliśmy trudne spotkanie. Wystawiliśmy dziś skład, który dawał nam duże szanse i nadzieję na zdobycie trofeum. Wynik jest, jaki jest. Przegraliśmy po karnych. Bramka padła po stałym fragmencie gry. Też mieliśmy swoje sytuacje, np. Pekharta tuż przed przerwą. W drugiej połowie dokonałem 4 zmian i mecz nabrał dynamiki.

Spotkanie było szarpane, ciągle przerywane. Była kontuzja Czarka Miszty, który na szczęście wrócił do bramki, potem długa analiza VAR. Minuty uciekały, zawodnicy mieli świadomość, że czasu jest coraz mniej. Potem była bardzo ładna, składna akcja, po której Emreli dał nam bramkę na 1-1. Liczyliśmy, że się uda przeprowadzić decydującą akcję, ale tak się nie stało. Wytypowaliśmy strzelców rzutów karnych, Kapustka i Emreli nie mieli szczęścia, raz obronił Miszta, ale to było za mało, żeby wygrać i przełamać klątwę. Przykro nam bardzo, bardzo się staraliśmy. Jedyne, małe pocieszenie, że druga połowa wyglądała tak, jak chcemy grać. Niech to będzie dobry prognostyk na kolejne mecze.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (56)

+dodaj komentarz
WL - 19.07.2021 / 09:20, *.tpnet.pl

@West 1987 : Zgadza sie ! Ci pilkarze nic nie daja LEGII dobrego a Jaxshiboyev to na wczasach czas zrobic porzadek !!!

odpowiedz
Warszawiak1234 - 19.07.2021 / 00:12, *.chello.pl

Do wszyskich znafcuw.....czy ktorys z was kiedys uprawial sport wyczynowo???

odpowiedz
West1987 - 18.07.2021 / 22:09, *.plus.pl

Z Legii out natychmiast:
-Wieteska
-Mladenovic
-Kapustka
-Muci
-Slisz
-Lopes
-Yaxshiboyev
Dobranoc

odpowiedz
LegionistazPołudnia - 18.07.2021 / 21:21, *.tpnet.pl

Kurczę ile tu hejtu.Frustracje tu leczycie? Po co tak s...ć we własne gniazdo? Połowa z Was ciągle by tylko zmieniała trenerów i zawodników. Taka karuzela non stop nic by nie dała.

odpowiedz
GL - 18.07.2021 / 21:20, *.tpnet.pl

P.Trenerze P.Mladenovic ma grac a nie przewracac rywali w przeciwnym razie niech opusci LEGIE bo widac jakie jest zaangazowanie !!

odpowiedz
WL - 18.07.2021 / 21:15, *.tpnet.pl

Do zmiany to Trener a nie Rose !!

odpowiedz
bronek49 - 18.07.2021 / 17:55, *.chello.pl

ty marny trenerzyno jaki optymalny skład jeżeli grasz takimi paprakami jak Slisz ,Lopes doszli nowi zawodnicy i nawet ich nie wpuszczasz na boisko nie mówiąc o młodych którzy nie byliby gorsi od tych co na siłe wstawiasz

odpowiedz
Singspiel - 19.07.2021 / 09:46, *.plus.pl

@bronek49: optymalny nie znaczy pierwszy skład. Widac co jest wazniejsze

odpowiedz
SP - 18.07.2021 / 15:59, *.tpnet.pl

Do Trenera: Karny zawalony prze Kapustke a odnosnie skladu to jaki optymalny tego nie bylo widac na boisku !!

odpowiedz
WSL - 18.07.2021 / 15:54, *.tpnet.pl

Odnosnie karnego Kapustki to bylo wyraznie widac ze ten strzal byl sygnalizowany wiec bramkarz bez trudu obronil to w takim razie co mial na mysli strzelajac w ten sposob a tym samym zawazyl na nie zdobyciu przez " LEGIE " pucharu !!!

odpowiedz
Trampek - 18.07.2021 / 14:09, *.125.105

Kłamać też trzeba umieć - że to był optymalny skład ! W drugiej połowie - ten optymalny skład był personalnie inny . To który był bliższy prawdy ? Wystawienie do wykonywania rzutów karnych Kapustki - to swoiste kuriozum. To potwierdzenie elementarnej zasady potwierdzająca NIEWIEDZE na temat zawodników - których się trenuje. Tyle i aż tyle w temacie, bo nie ma sensu rzucać ... grochem o ścianę.

odpowiedz
darek - 18.07.2021 / 13:29, *.chello.pl

To już drugi superpuchar przegrany przez Czesia.Chyba drony za nisko latały.

odpowiedz
atmosferic - 18.07.2021 / 12:06, *.orange.pl

Słaby trener, fatalny styl i jeszcze gorszy wynik. Przypomina się końcówka vukovicia. Szkoda że Papszun nie jest do wzięcia, byłby naturalnym następcą. Coś czuje że pierwszy amikorz zwolni skorże i zatrudni Papszuna i on to poukłada bo jest zdolny. I będziemy żałować.

odpowiedz
Gość - 18.07.2021 / 13:36, *.246.39

@atmosferic: Papszun i tak by nas nie wziął. Lubi pracować z piłkarzami, którym zależy i którzy oddają drużynie serducho. Czy tacy są nasi grajkowie? Odpowiedź wszyscy znamy.

odpowiedz
Nazgu(L) - 18.07.2021 / 11:40, *.vectranet.pl

Było widać.

odpowiedz
Bart1916 - 18.07.2021 / 11:35, *.plus.pl

Powiedz mi prosze co robi w ogóle w Legii taki Slisz lub Wieteska??tylko nie mów że gra...na B-klasowych boiskach biegają lepsi amatorzy...

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 18.07.2021 / 15:28, *.vectranet.pl

@Bart1916:Dodał bym do kompletu Lopeza, mimo sympatii jako to człowieka, to jako piłkarze mota sie po tym boisku... nie wiadomo po co. Slisz to największa porażka...

odpowiedz
Sasza - 18.07.2021 / 11:21, *.chello.pl

Sorry panie trenerze ale w rzutach karnych liczą się umiejętności a nie szczęście. Rzuty karne może i są loterią ale wyłącznie dla bramkarzy ponieważ nie ma dobrze obronionych, są tylko źle strzelone. Tak więc Emreli zwyczajnie źle strzelił i szczęście nie miało tu nic do rzeczy. O Kapustce nie ma co nawet wspominać bo ten jego karny wyglądał tak samo jak i cała jego gra czyli fatalnie.

odpowiedz
Beniaminek - 18.07.2021 / 11:19, *.t-mobile.pl

A moje pytanie brzmi ile jeszcze błędów musi popełnić Slisz żeby stracić miejsce w składzie i jak słabo musi zagrać Mladenovic żeby Miechniewicz zdjął go z boiska??

odpowiedz
Zavek - 18.07.2021 / 14:30, *.t-mobile.pl

@Beniaminek: myślałem że tylko ja widzę beznadziejną grę Mladenovicia...

odpowiedz
grzesiek - 18.07.2021 / 11:01, *.centertel.pl

Zabraklo Legijnego DNA

odpowiedz
Real deal - 18.07.2021 / 09:55, *.vectranet.pl

Proste ,superpuchar Polski ma teraz takie znaczenie jak mecz sparingowy przed liga I pucharami.Puchary to jest piorytet ,dlatego grali jak grali,I skladem jakim grali.Wejscie do pucharow ,kasa .Superpuchar,co daje,pucharek w gablocie:).Badzmy realistami Legia nie ma zapewnionego startu w LM,dlatego ten mecz,poszedl jak najmniejszym kosztem.Rakow szacun,grali madrze I szybko,druga polowa nasza.Nie ma co sie zastanawiac musza wejsc do LM( marzenie) LE ( obowiazek)LK( to juz mus) inaczej pyta na Lata.

odpowiedz
Zbycho(L) - 18.07.2021 / 09:50, *.chello.pl

Większość z Was wiesza psy na swoim koledze (jeżeli jesteście na ty to tak to rozumiem) trenerze Michniewiczu. Piszecie Czesio to, Czesio tamto. Obrażać anonimowo przez kompa to każdy dzieciuch potrafi, wystarczy żeby znał literki i umiał je złożyć w słowa.
Ja jednak uważam, że obecny trener jest jednym z najlepszych od czasów Dragomira Okuki. Wy patrzycie tylko po pojedynczych wynikach. Pamiętajcie, że za trzy dni gramy mecz pucharowy. On jest ważniejszy niż SPP. Oceńcie człowieka po rundzie jesiennej. Bądźcie obiektywni. I co z tego, że się uśmiechnął po karnym Emreliego. Ludzie różnie reagują. Wystawił skład na pierwszą połowę jaki wystawił, widocznie nie mógł wystawić lepszego. Widać to było dobitnie po Rose. ma facet potencjał ale brakuje mu na razie szybkości. Jak to nadrobi to będzie najlepszy z całej trójki ŚO.
Zgodzę się w kwestii Slisza. O początku gra słabo to nie ten sam zawodnik co na wiosnę, ale widocznie nie ma w tej chwili drugiego defensywnego pomocnika, który mógłby wspomóc Martinsa. Miejcie pretensje do dyrektora sportowego i prezesa na taką politykę transferową jaka jest obecnie. Z gówna bata nie ukręcisz ...

odpowiedz
SP - 18.07.2021 / 09:46, *.tpnet.pl

Nie powinni grac tylko oddawac walkowerem !!

odpowiedz
SF - 18.07.2021 / 09:42, *.tpnet.pl

LEGIA nie ma wymagajacego Trenera jak Rakow wiec raz graja dobrze a inny jak sie chce !!

odpowiedz
Marek legia - 18.07.2021 / 09:22, *.orange.pl

A gdzie Szwed albo Portugalczyk strasznie krótka ławka

odpowiedz
Mateusz z Gór - 18.07.2021 / 08:15, *.orange.pl

Granie Lopesem czy Mucim to jak granie w dziewiątkę.

odpowiedz
Wawa - 18.07.2021 / 08:11, *.chello.pl

Czesław to bardzo słaby trener
Za Papuszinm to buty nosić
Odejdź i nie rób wstydu ...

odpowiedz
RIkki - 18.07.2021 / 06:55, *.net.pl

Ten meczyk to taka przykrywka przed kolejną rundą LM , Czesio kamufluje się przed rywalami by ich zaskoczyć i sprać porządnie w dwumeczu.

Przykro jednak jak na swoim podwórku dostaje się po tyłku , do dziesięciu razy sztuka ???

odpowiedz
W(L) - 18.07.2021 / 05:32, *.chello.pl

Czesiu,jak zwykle chciał a tu dupy dał....

odpowiedz
stara szkoła - 18.07.2021 / 01:36, *.chello.pl

Papszun to nasz przyszły trener.Marek to prawidziwy kibic Legii,wyjazdowiec Legii,a nie jak vuko pinokio.

odpowiedz
OIF - 18.07.2021 / 01:32, *.orange.pl

Tak, optymalny skład, pryszczaty kozak mecz życia w bramce, ale nie na trofea, tylko Artur Boruc, doświadczenie i perfekcja

odpowiedz
TwojStary - 18.07.2021 / 12:40, *.play-internet.pl

@OIF: to sprawdz staty Boruca z zeszlego sezonu, pozniej sie wypowiadaj na 25 meczy 23 bramki wpuszczone, gdzie ta perfekcja o ktorej piszesz?

odpowiedz
majusL@legionista.com - 18.07.2021 / 01:13, *.214.250

muci lopes slisz i mladenovic to na dzis optymalni zawodnicy ???
hahahhahahhaha

odpowiedz
Kryniek76 - 18.07.2021 / 00:04, *.plus.pl

Kapusta pekińska

odpowiedz
Siłka - 17.07.2021 / 23:53, *.com.pl

A pucharu jak nie było tak nie ma
Znowu jadą nas ogórki na naszym stadionie
WSTYD!!!!

odpowiedz
Luk - 18.07.2021 / 01:49, *.eurotel.cz

@Siłka:pucharu moze nie byc . glownie niech w europie pograja malostlowy czlowoeku.

odpowiedz
Szymon - 18.07.2021 / 03:27, *.chello.pl

@Siłka: żaden wstyd. Dobry prognostyk, bo jak przegrywamy sp to mistrza zdobywamy. Więcej wiary

odpowiedz
Dedi - 17.07.2021 / 23:50, *.plus.pl

Moim zdaniem zagraliśmy normalnie, tylko to Raków jest silniejszym zespołem aniżeli Bodo ! Raków w sparingach wygrał z Szachtarem i remisował z RB Salzburg.

odpowiedz
singspiel - 17.07.2021 / 23:55, *.centertel.pl

@Dedi: i przed meczem z Florą wystawiliśmy raczej taki średni skład

odpowiedz
Lolo - 17.07.2021 / 23:48, *.plus.pl

Czesiu, a kto Ci wmówił że masz dwie jedenastki? Jakie rotacje? Dziś było widać amatorkę! Nie zagrasz normalnie, nic nie zdobędziesz! Czym Ty się pocieszasz! Wstyd

odpowiedz
KibicL - 17.07.2021 / 23:41, *.net.pl

Wejdziemy do grupy LM albo LE i każdy zapomni o superpucharze, mamy dobrą kadrę, przydałby się jeszcze zastępca Mladena i wysoki I konkretny defensywny pomocnik i jak to się zgra to będziemy wymiatać.

odpowiedz
Dedi - 18.07.2021 / 00:02, *.plus.pl

@KibicL:
Wszystko tak naprawdę jacy mocni jesteśmy okaże się na meczach w trzeciej rundzie eliminacji ligi mistrzów, jak przyjdzie nam grać z Dynamem Zagrzeb albo Rangers, bo na podstawie tych spotkań do tej pory czy z Florą tego do końca nie można będzie stwierdzić, niewiadomo czy Legia była mocna czy Bodo jest teraz w gorszej formie.
Jeśli zagramy dobry Mecz w trzeciej rundzie z Slavią/Rangers/ Dynamem/Young Boys
To będzie można powiedzieć no Mamy porządną Legie.

odpowiedz
Realista - 18.07.2021 / 08:27, *.t-mobile.pl

@KibicL: Gdzie wejdziemy???

odpowiedz
Ma(L)ec - 17.07.2021 / 23:35, *.centertel.pl

Je... ten puchar. Tradycji stało się zadość,czyli mistrz zostaje w Warszawie

odpowiedz
Marian - 17.07.2021 / 23:29, *.play-internet.pl

Kurła,trzeba było dmuchać na zimne i zadzwonić przed meczem do starych znajomych od ustawiania meczy

odpowiedz
HUGON - 18.07.2021 / 00:02, *.vectranet.pl

@Marian: Widać z kąt jesteś -bo meczy to koza.

odpowiedz
jezus - 18.07.2021 / 16:17, *.vectranet.pl

@HUGON: jak juz cwaniaczku poprawiasz kogos to sam nie rob bledow... SKĄD, a nie z kąt

odpowiedz
Barto - 17.07.2021 / 23:25, *.131.128

Słowiku, piękny uśmiech i radość po słupku Emerliego. Za samo to bym cię wysłał z powrotem do chóru.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 17.07.2021 / 23:24, *.vectranet.pl

Kiedy Trener Czesław zorientuje się, że Slisz i Lopes nie nadają się do Legii. Czemu nie zagrali Abu Hanna, Josue i Johanson, była szansa by złapali ogranie... Czesiu w co ty grasz...

odpowiedz
oLaf - 18.07.2021 / 11:50, *.vectranet.pl

@Trener Bramkarzy: dodałbym jeszcze Wieteskę i - niestety - Kapustkę - facet nie ma mózgu.

Promują ich na siłę aby ich sprzedać - i zarobią 3 mln Euro a stracą (bo któryś z tych głąbów zawali mecz) na LE 15 mln Euro.

odpowiedz
RAKÓW PRZEBIŁ NADMUCHIWANY BALONIK CO DO LEGII - - 17.07.2021 / 23:24, *.com.pl

KTO WIDZIAŁ MICHNIEWICZA Z BORUCEM PO STRZALE EMRELIEGO W SŁUPEK PĘKAJĄCEGO ZE ŚMIECHU . MI JAKOŚ WTEDY DO ŚMIECHU NIE BYŁO ZBYTNIO .
EHHH WIDAĆ LEGIA MA SKŁAD NA PUCHAR LIGI MISTRZÓW , A NIE TAM JAKIŚ SUPER PUCHAR POLSKI .
ZNOWU ZAPOWIADA SIĘ CIĘŻKI SEZON I PEWNIE ZNÓW TYLKO NA POLSKIM PODWÓRKU BO JAKOŚ NIE WIDZĘ , ABY LEGIA W EUROPIE ZA DŁUGO SOBIE POGRAŁA . LEGIA MA DOBRYCH PIŁKARZY , ALE SPORA CZĘŚĆ TO W ZESPOLE MISTRZA POLSKI TO POWINNA GRAĆ W JEGO REZERWACH .
A CZECH TO DLA MNIE TAKI DRUGI RASIAK LEPIEJ POKRYĆ I NIE STANOWI WIĘKSZEGO ZAGROŻENIA . EMRELI PRZYNAJMNIEJ BIEGA COŚ NA TYM BOISKU . A NA NASZĄ LIGĘ TO JUŻ SPORO .

odpowiedz
Tommy - 18.07.2021 / 10:41, *.toneticgroup.pl

@RAKÓW PRZEBIŁ NADMUCHIWANY BALONIK CO DO LEGII - : dzięki że piszesz z caps lock bo wzrok już nie ten

odpowiedz
Pierwszy - 17.07.2021 / 23:22, *.75.50

Tak na poważnie, po co gra Slisz, Lopes, Muci? Od kilku miesięcy grają piach. Wieteska też bez szału. Po co?

odpowiedz
c u L t FOREVER - 17.07.2021 / 23:15, *.50.50

TO OPTYMALNIE NA TAKĄ ODPOWIEDŻ TRENERA...........? PREZES POWINIEN GO zwoLnić i zatrudnić PAPSZUNA!trener i kibic Legii pan MareczekPapszun!Czekamy!

odpowiedz
Ziemniak out - 17.07.2021 / 23:12, *.orange.pl

Za to ty w ogóle nie wyglądasz tak jak byśmy chcieli.

odpowiedz