Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com

Michniewicz: Chcemy wznieść trofeum

Mishka i Woytek, źródło: Legionisci.com

- Zrobimy wszystko, żeby zagrać jak najlepsze spotkanie. Oczywiście, chcemy wygrać. To jest nasz cel. Na pewno nastąpią zmiany w składzie w stosunku do tego, jak graliśmy ostatnio. Gramy z Rakowem, który będzie chciał zrobić sobie próbę generalną przed grą w europejskich pucharach. Myślę, że zapowiada się fajny mecz. To jest trofeum do podniesienia, chcielibyśmy to zrobić. Tym bardziej, że historia jest taka, że tego trofeum dawno na Łazienkowskiej nie było, chociaż okazji ku temu nie brakowało. Rozmawiałem z zawodnikami i oni chcą bardzo zagrać w jak najsilniejszym składzie i powalczyć o trofeum. Wiemy, że Raków zagra w optymalnym składzie. Wynik jest sprawą otwartą. Raków jest niezłym zespołem. Niedawno z nimi graliśmy i mecz był bardzo wyrównany. Wprawdzie wygraliśmy, ale wszystko mogło się różnie potoczyć - mówi przed meczem z Rakowem Częstochowa trener Legii, Czesław Michniewicz.

- Artur Jędrzejczyk musi odpocząć z uwagi na uraz mięśnia uda. W poniedziałek powinien wejść w trening. Mateusz Hołownia narzeka na dolegliwość w okolicy kości łonowej. Nie zagra na pewno Bartek Kapustka, który ma drobny uraz. Mamy już wytypowaną 18 na to spotkanie i jeśli się nic nie wydarzy, oni znajdą się w kadrze meczowej. Szkoda, że przepisy stanowią, że możemy zabrać tylko 18 zawodników na ten mecz. Zastanawiamy się, bo mamy dwie opcje - czy zagra Mladenović, czy ktoś inny. Myślimy nad tym, bo on ma już 2 żółte kartki w europejskich pucharach i musimy kogoś na tę pozycję przygotować. Wiele wskazuje również na to, że w bramce zagra Czarek Miszta.

- Myślę, że nie będzie zmian w naszym systemie gry i ustawieniu, jedynie zmiany personalne. Musimy wytypować kogoś na środek obrony - jest Juranović, Rose albo Nawrocki. Jeśli chodzi o Hołownię, na jego pozycji może zagrać Abu Hanna. Za Mladena musimy kogoś przygotować. To może być Abu Hanna albo Juranović. Na prawej stronie może zagrać Skibicki, ale w środku nie mamy wyboru - jest Martins i Slisz. W ataku mamy urodzaj - jest Emreli i Pekhart. Nie zagra Kapustka, ale jest Luquinhas, Muci, Josue.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (37)

+dodaj komentarz
Legia - 17.07.2021 / 10:13, *.stansat.pl

Wypad z Legii chórzysto 711 to jest hańba dla tego klubu że ktoś takie jest trenerem Legii.... W S T Y D i H A Ń B A

odpowiedz
HAHAHA... - 17.07.2021 / 14:52, *.play-internet.pl

@Legia: a u was w Poznaniu znowu bez pucharów.

odpowiedz
:o) - 17.07.2021 / 17:54, *.chello.pl

@Legia: Myśl, to nie boli.

odpowiedz
c u L t W A R S A W - 17.07.2021 / 20:09, *.50.50

@Legia: OK WIEMY WSZYSCY O TYM,TERAZ WSZYSCY CZEKAMY JAK TRENER SAM ZAŚPIEWA CAŁĄ PIOSENKE MISTRZEM POLSKI JEST LEGIA,LEEEGIIIAAA NAAAJLEEPSZAAA!JEEEST!!!!A NAJLEPIEJ NIECH IDZIE NA ŻYLETE I POPROWADZI MINUTKE CHOĆ DOPING,TYLKO TAK USPOKOI NASZE SERCA...ALE TO NIE MOŻLIWE CESIO NIGDY TEGO NIE ZROBI ,BO MYŚLI PO CO I TAK MNIE NIEBAWEM ZWOLNIĄ ECH MYŚLENIE CESIA...

odpowiedz
Arek - 16.07.2021 / 23:41, *.tpnet.pl

Co to za dziwaczne przepisy, że w jednych rozgrywkach może być nawet 23 na ławce, a w jakimś super pucharze 18? Zaraz rusza liga i tu już będzie można mieć 20 osób w kadrze. Czy te leśne dziady nie mogłyby tego jakoś ujednolicić? Już nawet nie chodzi mi, żeby 30 upychać na ławce. Ale jak w lidze można mieć 20-osobową kadrę, to i w tym pucharze chyba też by można. Też jestem ciekaw, czy można dokonywać 5 zmian, czy tylko 3? W końcu to super puchar przecież.

odpowiedz
c u L t - 16.07.2021 / 23:09, *.17.13

Czesiek był i jest przeciêtnym trenerkiem, a teraz wprowadził stanie na swojej połowie z małymi atakami na strone przeciwnika, Czesiu ty sie cofasz..

odpowiedz
Leśny Dziadek - 16.07.2021 / 23:33, *.centertel.pl

@c u L t: Tradycja w twojej rodzinie, to żarcie śniegu...

odpowiedz
Arek - 16.07.2021 / 23:42, *.tpnet.pl

@c u L t: Ty to już dawno się cofnąłeś. Ludzie Ci piszą, żebyś zaczął po polsku, a Ty dalej swoje. Weź już przestań typie.

odpowiedz
c u L t - 17.07.2021 / 00:43, *.17.13

@Leśny Dziadek: No tak hejt! sie !zaczyna poprawkowiczÓw hehe powTarzAm przekaz tu sie bardziej LiCZY NIŻ WASZA oRTograFia ...

odpowiedz
c u L t Warsaw - 17.07.2021 / 00:45, *.17.13

@Arek: oowysypali sie poprawKOWICZE ECH A JA WALE TO I SWOOOJEEEE!HEEEJ!LEEEGIIIAAA!GOOOOOOOL!!!!!

odpowiedz
c u L t Warsaw - 17.07.2021 / 00:57, *.17.13

@Arek: N I E P R Z E S T A N E !!!HEJ!LEEGIIAA!GOOL!!!

odpowiedz
Markus Merk - 17.07.2021 / 01:16, *.play-internet.pl

@c u L t Warsaw lecz się na nogi na głowę już o wiele za późno.

odpowiedz
c u L t - 17.07.2021 / 03:58, *.17.13

@Markus Merk: Spokojna twoja rozczochrana hehehehehe

odpowiedz
HUGON - 16.07.2021 / 22:48, *.vectranet.pl

OIF ty gamoniu ten nr. to chyba do końca życia będzie Ci się śnił.Dobrze że długo nie pożyjesz.

odpowiedz
OIF - 16.07.2021 / 22:21, *.orange.pl

Tu nie ma co trenować, tu trzeba dzwonić, kierunkowy 711

odpowiedz
SF - 16.07.2021 / 22:16, *.tpnet.pl

Zeby wygrac trzeba rozjechac Rakow ewntualnie dobrze strzelac karne ale mamy nadzieje ze LEGIA zalatwi w 90 minut ! Powodzenia !!!

odpowiedz
Miazga - 16.07.2021 / 19:50, *.play-internet.pl

Niech Johansson zagra. Ciekawy pilkarz

odpowiedz
chrisSiekierki - 16.07.2021 / 20:03, *.vectranet.pl

@Miazga: Zgadzam się. Johansson wygląda na dobrego piłkarza. Zagrał w dwóch meczach po kilka minut ale pokazał się w obu z bardzo dobrej strony.

odpowiedz
Szymon - 17.07.2021 / 04:45, *.chello.pl

@chrisSiekierki: pytanie zasadnicze na ile minut ma pary?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 16.07.2021 / 19:35, *.orange.pl

Tak się tworzy zespół:
https://www.youtube.com/watch?v=-U9A33DLy5I

odpowiedz
Krzeszczu - 16.07.2021 / 20:32, *.bredband2.com

@Leśny Dziadek: Fajny klip. Dzieki za linka! Mahirowski (dobrze uslyszalem?) robi wrazenie bardzo fajnego czlowieka. Z Johanssona tez beda ludzie. Bardzo fajny klip.

odpowiedz
Markus Merk - 16.07.2021 / 18:17, *.play-internet.pl

Nie ma co ryzykować kontuzji przed Florą. Powinno zagrać więcej rezerwowych.

Miszta- Johansson, Rose, Wieteska, Nawrocki, Juranovic- Slisz, Martins, Josue, Muci- Pekhart.

odpowiedz
bronek49 - 16.07.2021 / 17:53, *.chello.pl

a co z Rosołkiem ten cymbał Michniewicz chce go odstrzelic a trzyma słabego Lopeza kosztem wychowanka ,Panie Prezesie nie pozwól temu trenerzynie niszczyć młodych ,bo wlasnie w takim meczu powinni być próbowani młodzi zawodnicy

odpowiedz
LG - 16.07.2021 / 18:42, *.chello.pl

@Jan: bronek49 ma rację, a Ty Janku grzejesz się jak...parówa w upale. To już nie pierwszy raz gdy Michniewicz pomija Rosołka. Ja bym mu dał szansę, w Arce na to zapracował. A gość nawet nie widzi jego obecności. Wolę zobaczyć w tym meczu Rosołka niż Lopesa.

odpowiedz
Jan - 16.07.2021 / 18:48, *.plus.pl

@LG: to niech gra w szparce skoro taki kozak jest. Jak będzie lepszy to będzie grał.

odpowiedz
Kibic - 16.07.2021 / 19:07, *.plus.pl

@bronek49: trener wie co robi pewnie jest trochę częściej na treningach i trochę lepiej zna się na piłce.

odpowiedz
dejne3 - 16.07.2021 / 19:54, *.rima-tde.net

@bronek49: 100% racji ,gdzie jest Rosołek-czy za chwilę się okaże ,Maciej pójdzie na wypożyczenie, Lopez to może 15 zagrać

odpowiedz
chrisSiekierki - 16.07.2021 / 19:59, *.vectranet.pl

@bronek49: oglądałem kilka meczów Arki w zeszłym sezonie pod kątem obserwacji Rosołka. Nie wyróżniał się tam niczym na plus , niestety uważam że jest przereklamowany a jeśli chodzi o Lopeza to wybitnym napastnikiem nie jest ale za to haruje za dwóch no i strzela bardzo ważne bramki.

odpowiedz
Arek - 16.07.2021 / 23:45, *.tpnet.pl

@bronek49: lecz się cymbale.

odpowiedz
PLK - 17.07.2021 / 00:39, *.cyfrowypolsat.pl

@bronek49: Przestańcie się podniecać tym Rosołkiem!! Dla mnie dużo lepszym i ciekawszym chlopakiem jest Kacper Kostorz!!! To on powinien dostać szansę a nie Rosołek!!!

odpowiedz
LG - 17.07.2021 / 17:52, *.centertel.pl

@PLK: i tak będziesz mieć Lopesa na boisku, a nie młodego Polaka.

odpowiedz
grzesiek - 16.07.2021 / 17:51, *.centertel.pl

Jak wygrasz ten supeepuchar czesku to nawet cie troche zaczne szanowac.


Zartowalem. Słowik

odpowiedz
Gienek - 16.07.2021 / 17:33, *.vectranet.pl

Cesiu tylko nie grajcie z Rakowem tak jak z Bodo, czyli cofnięci na własnej połowie. Na Raków trzeba się rzucić i pokazać kto rządzi przy Ł3.

odpowiedz
Tutti Frutti - 16.07.2021 / 17:41, *.chello.pl

@Gienek: Jak mamy się rzucić jak z samej wypowiedzi trenera wynika, że będą minimum trzy zmiany. Za Mladena nie ma kompletnie nikogo żeby nie tracić na jakości, w obronie Abu Hana w sparingach wyglądał fatalnie więc też powodów do optymizmu nie ma. Jak dla mnie możemy grać fatalnie ale byle by wygrać. Z jednej strony wiadomo że Super Puchar był zawsze przez nas olewany i traktowany jak sparing ale nawet sparing jeden na dziesięć miło by było wygrać :D

odpowiedz
Kazek82 - 16.07.2021 / 18:02, *.btcentralplus.com

@Tutti Frutti : mladen przeciez on w dwu meczu z bodo w mojej ocenie wypadl bardzo slabo wiec czas na zmiane

odpowiedz
c u L t - 16.07.2021 / 23:05, *.17.13

@Gienek Czesiek był i jest przeciêtnym trenerkiem, a teraz wprowadził stanie na swojej połowie z małymi atakami na strone przecienika, Czesiu ty sie cofasz...

odpowiedz
Jano (L) - 17.07.2021 / 07:15, *.centertel.pl

@c u L t: Proponuję lekarza kolego

odpowiedz