Czesław Michniewicz - fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Wynik nic nie przesądza

Fumen, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): To spotkanie zaczęło się dla nas dobrze. Wyszliśmy na 1-0, ale od radości zaczęły się nasze problemy. Musiał zejść Bartek Kapustka i w efekcie z optymalnego ustawienia, gdzie było dwóch napastników i dwóch ofensywnych pomocników, wszedł Bartek Slisz. W efekcie brakowało wykorzystania przestrzeni w ustawieniu Flory Tallin. Dodatkowo oddaliśmy inicjatywę.

Mieliśmy momenty ale jednocześnie napędzaliśmy rywali, bo robiliśmy błędy i Artur Boruc był zmuszony interweniować w poszczególnych sytuacjach. W drugiej połowie straciliśmy bramkę, zmieniliśmy ustawienie i zaczęła się szybsza gra. Próbowaliśmy dośrodkowań, ta piłka zaczęła krążyć blisko celu. To minęła bramkę, to ktoś wybił z linii. Później zaczęło robić się nerwowo, ale wytrzymaliśmy psychicznie końcówkę. W efekcie zdobyliśmy bramkę na wagę zwycięstwa.

Wygrana 2-1 nic nie przesądza. Czy byłoby 1-0 czy jest 2-1, to z racji braku liczenia goli na wyjeździe, to efekt jest ten sam. Teraz kluczowe jest to, żeby dobrze przygotować się do rewanżu. Po drodze czeka nas mecz z Wisłą Płock, ale nie wiem jeszcze kto w nim dokładnie zagra.

Rozmawiałem z Bartkiem Kapustką w przerwie. Rokowanie nie są najlepsze, choć musimy poczekać na czwartkowe badania. Lekarz uprzedził nas, że może być groźnie. W przypływie radości kolano uciekło do boku i zrobił się problem. Próbował jeszcze pobiegać, sprawdzić czy jest OK, ale nie wyszło. Niemniej jednak jest podejrzenie uszkodzenia więzadeł.

Co do Mateusza Hołowni, to miał on już dobre mecze. Dziś nie był to jego dzień. Nie ustrzegł się prostych błędów, podejmował momentami złe decyzje. W efekcie zaczął tracić pewność siebie. Dokonałem zmiany, bo chcieliśmy wprowadzić ofensywnego gracza. Roważałem zdjęcie Andre Martinsa oraz Bartka Slisza, ale ostatecznie stwierdziliśmy, że dwójka stoperów poradzi sobie z jednym napastnikiem rywali. Stąd zdjęcie Mateusza.

Z Ojamą to jest tak, że często gracze dodatkowo motywują się na grę z byłym klubem. Dziś przed meczem jeszcze oglądaliśmy zagrania Henrika, więc nie jestem zaskoczony ani jego postawą, ani Flory. Goście grali tak, jak przewidywaliśmy. Niestety pozwalaliśmy im na zbyt wiele, bo zespół z Tallina również ma ambicję, żeby grać w europejskich pucharach.

Dzisiaj była inna presja niż z Bodo. Wcześniej skazywano nas na trudny mecz, a przed potyczką z Florą mówiło się, że spokojnie wygramy, bo są słabi. Nie. To trzeba po prostu wypośrodkować. A dziś zabrakło Kapustki, zabrakło wprowadzania piłki między strefy jak robią to Luquinhas z Bartkiem.

Współpraca Pekhart - Emreli? Postawiłem dziś na ten duet. W poprzednim sezonie Tomas miał okazję pograć z Rafa Lopesem a z Emrelim nie. W efekcie muszą się siebie nauczyć, wspólnej gry, współpracy. Niestety na treningach jest za mało czasu na to, więc musimy ćwiczyć te warianty w trakcie spotkań.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

+dodaj komentarz
bronek49 - 23.07.2021 / 17:12, *.chello.pl

co do ciebie michniewicz jest tylko jedna rada spadaj z Legii bo ty tu nic nie zrobisz nie umiesz ustawić drużyny i w czasie meczy błędnie reagujesz jesteś tchórzliwym trenerem jesteś rok w Legi i nie wprowadziłes żadnego młodego na stałe do składu tylko czekasz jak ci prezes kupi gotowego weż się za robote i zobacz jak inni trenerzy promują młodych i wprowadzają do składu

odpowiedz
WL - 22.07.2021 / 19:37, *.tpnet.pl

Niech Pan mysli nad tym jak to to zrobic bo KIBICOW interesuje tylko awans a rywal jest do przejscia i tu nie ma zadnego tlumaczenia !!

odpowiedz
oLaf - 22.07.2021 / 15:30, *.vectranet.pl

no tak, zaraz zaczniemy mówić, że bez Kapustki i prowadząc 1:0 to piłkarze już nic nie potrafią: ani technicznie ani mentalnie ani fizycznie zagrać!!!

Żenujące, że z 2 razy słąbszym przeciwnikiem tylko dzięki wielkiemu fartowi wygraliśmy i to jest najlepsza wiadmość.

odpowiedz
bep - 22.07.2021 / 12:57, *.2.10

Czesławie, jak to "na treningach jest za mało czasu"? Jak potrzeba więcej, to po prostu wydłuż panienkom treningi!

odpowiedz
Wolfik - 22.07.2021 / 17:16, *.mm.pl

@bep: No tak, czasu mało. A wolne pomiedzy trenningami kto zarzadzał?

odpowiedz
bronek49 - 22.07.2021 / 12:49, *.chello.pl

ty mierny trenerzyno zdejmujesz ofensywnego w wprowadzasz defensywnego Ślisza który jest w beznadziejnej formie ,żle przygotowałes zawodników nie tylko do tego meczu ale do wszystkich które rozegraliście na wiosne ci zawodnicy nie potrafią się dobrze bronić a i kontry wychodzą dosyć blado nie ma zawodnika który umiałby wyprowadzić kontre dobrym podaniem bo albo są niecelne , za mocne lub zawodnik nie ptrafi takiej piłki przyjąć ,jak przeciwnik was przyciśnie to macie pełne gacie i to przy słabych drużynach

odpowiedz
LM - 22.07.2021 / 11:02, *.tpnet.pl

Bedzie cud jak awansujemy do 3 rundy bo gra Flory wygladala lepiej niz nasza !!

odpowiedz
WSL - 22.07.2021 / 11:00, *.tpnet.pl

Odnosnie nie trafionych zmian to wina Trenera !!!

odpowiedz
cosik - 22.07.2021 / 10:38, *.55.234

Wystawiając Hołownie Michniewicz sam się kompromituje. Ten chłopak byłby rezerwowym w Puszczy Niepołomice. Na litość Boską z kim do Pucharów. A na ławce siedzi facet który rozegrał ponad 60 meczów w lidze francuskiej. Michniewicz budź sie bo zobaczymy puchary jak świnia niebo. A drugi ancymon Wieteska to chyba ma problem z oczami bo każde jego podanie przy wyprowadzeniu piłki jest do przeciwnika - tykająca bomba. OBRONY NA TĄ CHWILĘ NIE MAMY.

odpowiedz
K(L)AKIER - 22.07.2021 / 10:29, *.inetia.pl

Hołownia powinien być zmieniony w 1 połowie, to co wyczyniał ten chłopak nie powinno mieć miejsca, strata bramki również przez niego bo nie przykrył zawodnika, jak nie idzie mecz to powinna być zmiana takie zdanie.Slisz następny, zero napędu w środku pola, jak można zmienić skrzydłowego i wpuścić defensywnego środkowego co ani przyspieszenia ani dryblingu , ani jakiejkolwiek charyzmy tylko do tyłu i na boki obrony .

odpowiedz
Bel - 22.07.2021 / 09:39, *.plus.pl

Jak można się męczyć z mistrzem estoni i ledwo co wygrać legia miała więcej szczęścia jak rozumu jak reprezentancja z tą grą to za tydzień w rewanżu odpadna taka jest polska liga bardzo słaba tak jak i reprezentacja

odpowiedz
Paweł - 22.07.2021 / 10:09, *.com.pl

@Bel: słyszałeś kiedyś o znakach interpunkcyjnych? Twojego bełkotu nie da się czytać.

odpowiedz
Me(L)o - 22.07.2021 / 18:45, *..

@Paweł: poliglota się znalazł a co to qórwa kółko różańcowe??? czy forum kibiców???

odpowiedz
exsa - 22.07.2021 / 08:38, *.tpnet.pl

P.Trenerze dlaczego nie gral Skibicki ?

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 22.07.2021 / 11:49, *.chello.pl

@exsa: bo grali drewniani Ślisz i Pechheart

odpowiedz
LM - 22.07.2021 / 08:37, *.tpnet.pl

Wynik moze przesadzic o Pana odejsciu wiec oczekujemy dobrego meczu w rewanzu i z Wisla P. w derbach Mazowsza ! Powodzenia !!!

odpowiedz
Szpic - 22.07.2021 / 07:28, *.chello.pl

Wydaje mi się że wbrew pozorom mecz w Estonii będzie łatwiejszy do rozegrania z taktycznego punktu widzenia. Wystarczy nieco zmodyfikować ustawienie z meczów z Bodo, zablokować im skrzydła, dobrze przesuwać w defensywie i wyprowadzać błyskawiczne kontry. Teraz to oni muszą przycisnąć jeśli chcą awansować, będzie okazja na skuteczną kontrę. Jeden warunek że nie zagra tam Hołownia.

odpowiedz
paw_pawela - 22.07.2021 / 07:27, *.tdt.pl

Liczy się wynik, choć gra zawiodła - jestem pewien że z każdym meczem będzie tylko lepiej. Rok, temu, dwa, trzy gra na początku sezonu była gorsza i wyników nie było...

odpowiedz
Pacho - 22.07.2021 / 07:19, *.chello.pl

Zaczęło się obiecująco. Gra w 10 cały mecz. Po co grać 3 + 2 w obronie na tak mizerny zespół? Hołownia to mega pomyłka, ani szybki, ani zwrotny ani nawet dobrej decyzji. Wieteska zupełnie niepewny - tyle niepotrzebnych wybić, nawet bez nadmiernego pressingu. Ślisz zalicza regres. A kontuzja Kapustki kuriozum, udawał Hulka? Musiał uderzać z całej siły nogami o ziemię...?
Wynik wstyd, gra jeszcze gorsza niż wynik.
Obyśmy przeszli i wygrali kolejny mecz bo nie wiadomo ile będziemy czekali na kolejne zwycięstwo w Europie...a punkty w rankingu lecą w dół...

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 22.07.2021 / 07:10, *.play-internet.pl

A po meczu z Bodo tylu było "optymistów", a Krzeszczu to nawet coś tam odszczekiwał.Jak mówiłem,że z tym hurraoptymizmem trzeba poczekać ze 3-4 mecze,to niejeden......na K6 mnie wysyłał.

odpowiedz
Krzeszczu - 22.07.2021 / 12:17, *.bredband2.com

@FOREVER LEGIA: Cos ci sie totalnie pomieszalo, bo ja daleko jestem od hurra optymizmu. Odszczekiwalem Emreli bo sie pomylilem co do jego oceny. I nadal uwazam ze chlopak gra dobrze i madrze. I ze beda z niego ludzie. Ale nikakniet nie ma sie to do jakiegos hurra i zaklamywania rzeczywistosci. O czym nie raz pisalem i przez co nie raz oberwalem bluzgami. I nadal dostaje bluzgi. Wiec podajac mnie jako przyklada zaklamywania i optymizmu jest, mowiac delikatnie popyeeerdolony. Cytujac mojego super kolege z Sydney: Odpyeerdol sie.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 22.07.2021 / 17:33, *.play-internet.pl

@Krzeszczu: Zabawny jesteś.

odpowiedz
Kuba - 22.07.2021 / 04:48, *.plus.pl

Oczy bolą od tej mizerii. To nie przypadek, póki co wyniki pudrują trupa i nie śmierdzi. Stylu brak, płynności brak, pomysłów z przodu brak. Katastrofalne błędy w obronie, do tego całej trójki stoperów. Wahadła bez formy, Slisz to jest porażka Kucharskiego, totalne dno i drewno jakich mało. Zero podań do przodu, wszystko w tył i do boku o 3 tempa za wolno. Widziałem minę Miodka, Czesio niech zacznie CV rozsyłać bo gra zespołu to jest JEGO kompromitacja.
Raków był lepszy, Florę oglądało się przyjemniej, Bodo odpadło na niefarcie, dojdzie Liga gdzie zagrają zmiennicy i obraz katastrofy zostanie dopełniony. Pamiętacie jak grała Legia za czasów Vuko ? Dało się to oglądać, nawet bić brawo i czekać z niecierpliwością na kolejne mecze, dziś czekam na Eurowpie... i za niedługo na Ligawpier...Czesiu weź swoje zabawki, kilku pajaców z pierwszego składu i odejdź.

odpowiedz
Syn trenera - 22.07.2021 / 06:57, *.vectranet.pl

@Kuba: 100%racji...Obecnosc Slisza Holiwni sprawia że gramy w 9 przeciwko 13 to czysty Sabotaż. Ale obawiam się że grać będą bo trzeba ich sprzedać...

odpowiedz
Lupus - 22.07.2021 / 01:18, *.centertel.pl

Niech wrócą do starego ustawienia z czwórką obrońców, a nie jakieś wynalazki wahadła czy inne bzdety.

odpowiedz
Pan Jan - 22.07.2021 / 00:34, *.chello.pl

Czesiek wypad. Kiedy oni zagrają na dwa razy,nie piszę że na raz bo by musieli zapier alać, a tak by pobiegali. Uczysz ich przejścia obok meczu, piłkę po przyjęciu (jak mu się uda przyjąć) poprawia i układa 5razy by za szóstym spieprzyć podanie . Mamy fajną reklamę 500 plus a powinno być 500 minus za każde ponadnormatywne dotknięcie piłki( trzeci raz i więcej) no i każdorazowe zagranie do tyłu na własnej połowie. Heh miodkowi by oddali pensje po jednym meczyku

odpowiedz
Flara - 22.07.2021 / 02:38, *.tpnet.pl

@Pan Jan: A też zauważyłem , że za długo sobie układają piłkę i za pózno podają do przodu , a także za rzadko strzelają . Za długo też jadą z piłką i pchają się często w gąszcz i rój przeciwników , jakby chcieli ich przedryblować wszystkich w pojedynkę . Kiwka jest fajna i bardzo potrzebna , ale jak zostaje 10 minut do końca , a trzeba strzelić kolejnego gola , to albo sie strzela albo podaje , a nie pcha się w zasieki zamiast dograć do napastników i bum na bramę ! Duża radość , że trener Czesław już czwarty mecz z rzędu gra dwójką napastników w jednej linii , czyli gramy ofensywnie ( choć nieskutecznie ) , ale ustawienie jest okej . Konkluzja jest taka , że napastnicy dostają bardzo mało podań ( w dwóch ostatnich meczach ) . A z Bodo było już tak dobrze . I pressingu nie było prawie wcale , szczególnie w pierwszej połowie . Za tydzień będzie duuużo lepiej . Pytanie , co dziś się działo , bo to była taka dziwna gra , taka słaba , aż trudno to wytłumaczyć i zrozumieć . Może to był zbiorowy brak koncentracji w drużynie ? A może nadmiar uprzejmości dla Estończyków na boisku , co oni wykorzystywali . Mówię , za ulgowo ich nasi chłopcy potraktowali , trzeba było kontynuować to , co zaczął Bartosz : pif paf , tratatatata i było by 5:0 do przerwy . Niestety nasi chodzili jak zamroczeni , nie wiadomo dlaczego . Za tydzień będzie już dobrze , jestem tego pewien . Przynajmniej , jeśli chodzi o Florę .

odpowiedz
Sarcastico. - 22.07.2021 / 03:07, *.inetia.pl

@Flara: Nie no.. Ty musisz być jednym z tych, którzy jak zauważą, że kamera na stadionie ich pokazuje przez 5 sekund to skaczą jak cheerlerka... Zapewne będziesz też radośnie podskakiwał jak dzielnie awansujemy do LKE?

odpowiedz
Flara - 22.07.2021 / 03:34, *.tpnet.pl

@Sarcastico. : Znaczy że jak ? Że za bardzo optymistycznie oceniam sytuację przed rewanżem ? Przed Bodo też było gadanie , że przegramy , że będzie słabo , a było dobrze . A z Cheerlederką to bym sobie chętnie poskakał , albo się poturlał ( jeśli by zechciała ) .

odpowiedz
Semper Fi - 22.07.2021 / 00:34, *.chello.pl

Nic z tego będzie...
Sama wiara nie wystarczy!

odpowiedz
Jak zawsze - 22.07.2021 / 00:31, *.plus.pl

Już myśleli o Omonii a odpadną z Florą :)

odpowiedz
Pierwszy - 22.07.2021 / 00:24, *.75.50

Slisz to sam wszedł? Tak mi wynikło z tekstu. Otóż nie. Wpuścił go trener i to przez niego nie bylo optymalnego ustawienia.

odpowiedz