Mateusz Kochalski nad Arturem Borucem - fot. Hagi / Legionisci.com

Wstrzymane wypożyczenie. Legia zgłosiła Kochalskiego do Ligi Mistrzów i Ekstraklasy

Woytek, źródło: Legionisci.com

Mateusz Kochalski został zgłoszony przez Legię do rozgrywek Ekstraklasy i Ligi Mistrzów. 20-letni bramkarz miał być wypożyczony do Radomiaka Radom, ale ze względu na uraz Cezarego Miszty klub z Łazienkowskiej zdecydował o zatrzymaniu go u siebie. Miszta wróci do treningów dopiero za dwa tygodnie, a i tak będzie ćwiczył w specjalnej masce.

Każda ewentualna niedyspozycja Artura Boruca oznaczałaby konieczność gry 18-letnim Kacprem Tobiaszem, który wprawdzie od roku trenuje z pierwszą drużyną, ale na razie występował jedynie w trzecioligowych rezerwach.

Mateusz Kochalski ma za sobą bardzo dobry sezon na wypożyczeniu w Radomiaku. W 22 spotkaniach zachował czyste konto, dlatego radomianie byli zainteresowani przedłużeniem z nim współpracy. Zawodnik do sezonu przygotowywał się z Radomiakiem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (24)

+dodaj komentarz
Radom - 21.07.2021 / 04:29, *.t-mobile.pl

Ja rozumiem że taka czy inna sytuacja Radomiaczku olej go już na zawsze i zawodników Legii niech się ogrywają w 3 lidze w drugiej ekipie. Legia was wyj..ała beż mydła. Mam nadzieję że wyciągnięcie wnioski i zero ludzi z tego klubu. Tylko Radomiak

odpowiedz
Arek - 20.07.2021 / 23:55, *.tpnet.pl

Ja nie wiem, czy ktoś pamięta, ale w meczu w Białym Boruc nie grał ze względu na uraz pleców. To już jest jakiś problem przewlekły, o którym Boruc nie raz wspominał. Szkoda mimo wszystko Radomiaka, ale teraz po urazie Miszty trzeba nam kogoś ogranego. A Kochalski w Radomiu zbierał kapitalne recenzje. Wracając jeszcze do Boruca, właśnie z powodu, o którym było wyżej opuszcza on niektóre treningi. A gamonie wymyślają, że mu się już nie chce. To wszystko jest uzgodnione ze sztabem.

odpowiedz
c u L t - 20.07.2021 / 21:53, *.133.93

OKI DOKI, WYLUZOWAĆ, CHŁOPAK JAK POKAŻE I NIE WPUŚCI ŻADNEJ BRAMKI ZOSTANIE BOHATEREM, HEHEHE POWODZENIA !KOCHALSKI!

odpowiedz
ksm - 20.07.2021 / 16:42, *.virginm.net

fatalna decyzja Legii. cofaja w rozwoju zawodnika tylko po to, aby byl zmiennikiem na 2 tygodnie? smieszne. ten sezon w Radomiaku i w Ekstraklasie mogl byc naprawde powaznym krokiem w karierze bramkarza, a takze zwiekszych jego wartosc, co dla Legii jest kluczowe. no i wprowadzic z miejsca do pierwszego skladu, nastepce Artura Boruca. tyle strat poniesionych przez Legie, bo jakies swiry w sztabie Legii boja sie, ze Flora Tallin ich pokona???

odpowiedz
Zgred - 20.07.2021 / 17:35, *.vectranet.pl

@ksm: Jedyna racjonalna decyzja Legii. W piłce nigdy nic nie wiadomo. Obecnie bramkarze bardzo często są bardzo mocno faulowani szczególnie przy dośrodkowaniach. Nieraz napastnicy idą na całość i walczą do końca o piłkę z bramkarzami i w ten sposób dochodzi do wielotygodniowych kontuzji. Boruc ma swoje lata i też ma prawo być w gorszej dyspozycji. Nie wiadomo było czy zagra w rewanżu z Bodo bo był przeziębiony. A poza tym 2 tygodni leczenia Miszty to minimalny czas, a teraz Legia nie może sobie pozwolić na brak solidnego zmiennika z w bramce. Najważniejszy jest klub i drużyna

odpowiedz
ksm - 20.07.2021 / 19:29, *.virginm.net

@Zgred: racjonalna to bedzie, jak Kochalski wroci do Radomiaka po tych 2-3 tygodniach.

odpowiedz
Tużurek - 20.07.2021 / 13:12, *.vectranet.pl

Wg mnie gra w masce bardzo utrudnia grę szczególnie na pozycji bramkarza.Już Wieteska strzelił sobie bardzo poważnego w skutkach samobója w Białymstoku będąc w takiej masce.Wedy jeszcze toczyła się walka o mistrzostwo,którego z tego co pamiętam nie zdobyliśmy.Myślę,że coś takiego bardzo utrudnia obserwację i ogólną ocenę sytuacji na boisku.Chłopak musi się wyleczyć do końca żeby maska nie była konieczna

odpowiedz
Pacz - 20.07.2021 / 13:46, *.t-mobile.pl

@Tużurek: Igor Lewczuk też grał w masce w meczu z Omonia Nikozja, w ubiegłym roku. Dostał czerwoną kartkę na początku drugiej połowy, przez co odpadliśmy z eliminacji LM.

odpowiedz
WSL - 20.07.2021 / 13:03, *.tpnet.pl

Ciagle wypozyczenia lub odchodza czas najwyzszy zeby w LEGII zostawali !!!

odpowiedz
Hans solo - 20.07.2021 / 15:15, *.centertel.pl

@WSL: nie rozumiesz dzieciaku że jest duża konkurencja?!

odpowiedz
exsa - 20.07.2021 / 13:01, *.tpnet.pl

Sluszna decyzja LEGIO !!!!

odpowiedz
PotokR - 20.07.2021 / 12:41, *.tpnet.pl

ładnie nas Legia załatwiła przed startem ligi

odpowiedz
Vuko - 20.07.2021 / 15:50, *.tpnet.pl

@PotokR: wypozyczajac stempniewski powinien to miec z tylu glowy

odpowiedz
Ryba - 20.07.2021 / 12:23, *.chello.pl

Cierzniak niech idzie do Radomiaka

odpowiedz
Ciekawski - 20.07.2021 / 11:38, *.197.56

A co jest z Wojtkiem Muzykiem? Ciągle mu kontuzje dolegają?

odpowiedz
mag4free - 20.07.2021 / 11:59, *.vectranet.pl

@Ciekawski: w tych meczach co grał to pokazał, że to nie jest poziom Legii. przykre, ale prawdziwe.

odpowiedz
Adam - 23.07.2021 / 20:48, *.chello.pl

@mag4free: Przecież on ledwo co szansę dostał.

odpowiedz
Kibic - 20.07.2021 / 11:35, *.it4polska.com

Ale jak Miszta wróci to pojdzie na wypożyczenie? Szkoda chłopaka, żeby siedział na ławce. W Radomiaku miałby szansę na grę i potem większą szansę na grę u nas.

odpowiedz
mag4free - 20.07.2021 / 11:58, *.vectranet.pl

@Kibic: spokojnie, będzie rywalizował z Misztą. bardziej się liczy dobro klubu czy zawodnika? odpowiedź sobie.

odpowiedz
chyba jednak wypożyczenie - 20.07.2021 / 13:03, *.135.170

@mag4free: Legia potrzebuje piłkarzy, tylko dobrych piłkarzy

odpowiedz
Le Ja - 20.07.2021 / 13:12, *.orange.pl

@mag4free: "Dobro klubu" to także wystawianie i promowanie poprzez grę młodych zawodników, by ich potem sprzedać za duże pieniądze.

odpowiedz
Tużurek - 20.07.2021 / 13:18, *.vectranet.pl

@Kibic: W tym momencie Kochalski jest u nas 2 bramkarzem.Naprawdę uważasz,że nie musimy mieć 2 bramkarza w razie czego? Miszty nie bierzemy pod uwagę bo jest kontuzjowany

odpowiedz
oLaf - 20.07.2021 / 14:52, *.vectranet.pl

@Kibic: kurcze, jakby facet grał w 2 lidze to ok, ale on się ogrywa w Ekstraklasie!!! A Miszta po 2 tyg. będzie wracał do gry... no nie wiem - urazy bramkarzy nie są takie częste - Boruc raczej by pociągnął 2 tyg. bez jaj.... tzn. "na pewno" a nie że facet jaj nie ma ; )))

odpowiedz
Hakon - 20.07.2021 / 16:05, *.tpnet.pl

@oLaf: tylko że Boruc prawdopodobnie w lidze ława. A bramkarz mlodziezowcem.

odpowiedz