Czesław Michniewicz - fot. Maciej Frydrych / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Udana inauguracja

Mishka, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): Za nami udana inauguracja, wygraliśmy pierwsze spotkanie i to się bardzo liczy. Muci zdobył piękną bramkę, to może być przełomowy moment dla niego, ale grali też inni i im należą się brawa. Zespół grywa w takim ustawieniu może jedynie na treningach. Dziś pokazaliśmy kilka fajnych momentów, ale było też kilka groźnych sytuacji. Tak jest w każdym meczu. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale teraz skupiamy się na tym, co czeka nas we wtorek.

Po bramce Muciego zdjąłem okulary i przecierałem oczy ze zdumienia, bo chciałem pokazać, jak piękna to była bramka. Zdarza mu się tak strzelać na treningach, ale dzisiaj cała Polska miała okazję to zobaczyć. Widać, że trochę się już zaaklimatyzował i czuje się ważną osobą w drużynie.

Żartowaliśmy sobie, że dziś przy Łazienkowskiej będzie kinderbal, tak wielu młodych zawodników grało. Nasz cel nadrzędny to wygrać dwumecz. Jesteśmy w połowie. Gdyby rewanż z Florą, był w środę, zagralibyśmy dziś innym składem, ale inaczej się nie dało. Konsultowaliśmy to z profesorem Jastrzębskim i dokonaliśmy rotacji, żeby dać drużynie jak najwięcej dynamiki we wtorek wieczorem, bo to najważniejszy wieczór dla przyszłości naszego klubu.

Juranović zagrał dziś z konieczności, bo Bartek Slisz zgłosił uraz. Na szczęście jego można wystawić na każdej pozycji. Wiedziałem, że sobie poradzi.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (24)

+dodaj komentarz
Semper Fi - 25.07.2021 / 21:15, *..

Czesiek daje rade. Od wielu lat, Legia teraz gra cokolwiek... Cos widac, cos blyska. Czesiu sie tez uczy, i to szybko. Sam jestem Legionista od 10 roku zycia. I do tych co mowia Czesio OUT- odwalcie sie od niego.
Bo tak naprawdę to kogo kur...a mamy tu sprowadzic...
Dopóki Legia nie zacznie rok w rok grac w grupie LM, Czesio jest Nasza nadzieją.
I niech prowadzi ten klub jak najdluzej. Bo widze w nim potencjał.
Aczkolwiek, jesli chodzi o Europę, to mamy pizd...e aniol...a. Bo zespol traci bramki z pupki, a ofensywa raz jest, raz nie ma. Brakuje luzu w rozegraniu i tysiaca innych elementów, ale to Czesio wie, i będzie poprawial, tylko dajmy mu czas.
Legia od lat nie grala w LM i jak teraz nie przejdzie Dynama, to LE, jak nie to Konferencja, ale gdzieś musimy zagrac Panie Czeslawie. Stoje murem, dopóki widze Legie Walczaca i postep. A na razie widze. Pozdrawiam Logike i Inteligencję, a nie idiotyzmy i emocjonalna patologie.
Patriotyzm, Honor to sa emocje, których kazdy Legionista ma bronic, a te bzdury schowac prosze sobie w pupke.

odpowiedz
PLEBAN - 26.07.2021 / 13:26, *.centertel.pl

@Semper Fi: o to to to to !!!!!!

odpowiedz
Trenerze - 25.07.2021 / 18:46, *.chello.pl

Dziękujemy że Pan jest ,brawo,brawo :)

odpowiedz
wch - 25.07.2021 / 14:36, *.centertel.pl

Popieram w większości klimat wcześniejszych komentarzy - najlepszy polski trener Czesław Michniewicz, od wielu lat marzyłem o nim w Legii i jest, szkoda trochę, że w czasach tego prezesa - oby się dogadali.
Powodzenia Panie Trenerze, życzę pobicia rekordu długości kontraktu jako szkoleniowiec w Legii.

odpowiedz
oLaf - 25.07.2021 / 13:46, *.vectranet.pl

jak zazwyczaj krytykuję Czesia ; ) to teraz muszę przyznać, że mecz mu wyszedł ! : )

Całe szczęście, zaryzykował młódziaków , jednemu wyszedł "strzał życia" i fajnie, dowieżli prowadzenie do końca, brawo. Tak trzeba robić (może nie tak ekstremalnie) bo widać było po SP że Flora dużo lepiej biega, jest agresywniejsza. Myślałem, że profesjonalni piłkarze na początku sezonu mogą spoko grać co 3 dni - myliłem się.

odpowiedz
exsa - 25.07.2021 / 09:05, *.tpnet.pl

Z tych co weszli to jedynie Lughinhaus gral na plus a pozostali nic nowego czyli co maja zakodowana taka gre bo inaczej grac nie mozna !!!!

odpowiedz
AliMario - 25.07.2021 / 08:57, *.tpnet.pl

Zauważyliście ewidetnie co działo się w ostatnich 20 minutach? Prawie połowa kopaczy (ponoć najlepsi) coś wnieśli dla drużyny? Jak dla mnie , widoczny był jeszcze większy brak skuteczności. Pan selekcjoner ryzykował? Nie mial wyjścia !!; Mieliśmy szczęście ,Mucci prawdopodobnie miał strzał życia a Wislani grali poprostu słabi. Jeśli przejdziemy drugą rundę z Dynamem nie mamy szans, i tyle dobrego w LM. Pozdro...

odpowiedz
LM - 25.07.2021 / 08:55, *.tpnet.pl

We wtorek awans P.Trenerze ! Powodzenia !!!

odpowiedz
Hakon - 25.07.2021 / 08:44, *.plus.pl

Skoro Ślisz kontuzjowany to zapowiada się wzmocnienie na wtorek.

odpowiedz
Le Ja - 27.07.2021 / 09:55, *.orange.pl

@Hakon: Nauczcie się w końcu, że nie gra u nas żaden zawodnik z nazwiskiem Ślisz, ani Szlisz.

odpowiedz
znajca - 25.07.2021 / 07:27, *.centertel.pl

@Źródełko :
Ty tak na poważnie???
CM jest typowym przedstawicielem PMSz. Nie chce mi się tłumaczyć dalej…

odpowiedz
ziutek - 25.07.2021 / 00:33, *.vectranet.pl

Gruby zaryzykował i zaskoczył.

odpowiedz
Szelka - 25.07.2021 / 00:28, *.chello.pl

Trener Czesław i nasi młodzieżowcy zasłużyli na duże brawa!

odpowiedz
Źródełko - 24.07.2021 / 23:45, *.plus.pl

Wiemy jaka historia ciągnie się za Czesiem, ale... Po tych wszystkich amatorach w końcu mamy trenera. Trenera z charyzmą, warsztatem, wizją, otwartym umysłem... Nikogo lepszego w tym kraju nie ma. I dodam coś jeszcze - bardzo bym nie chciał widzieć Michniewicza prowadzącego inną drużynę w ekstraklasie. Oby Mioduski jeszcze bardzo długo nie wpadł na pomysł zmiany trenera... W końcu przypadkiem trafił, niech się tego trzyma. Powodzenia trenerze.

odpowiedz
ajee - 25.07.2021 / 00:17, *.play-internet.pl

@Źródełko : nie ma ludzi idealnych ;)

odpowiedz
reckLess - 25.07.2021 / 00:23, *.plus.pl

@Źródełko :
Przypadkiem trafił i niech się trzyma.
Dziś można pomysł Michniewicza kupić, oby nie trzeba tego już wkrótce odszczekać

odpowiedz
Żyleta !!! - 25.07.2021 / 10:33, *.stansat.pl

@Źródełko : Weż wytrzeźwiej i dopiero coś sensonego napisz....nie ma miejsca w Naszym klubie dla ludzi którzy tego klubu nie szanują...chórzysta aut

odpowiedz
Janiak - 25.07.2021 / 12:44, *.tpnet.pl

@Żyleta !!!: nie ma miejsca w Naszym Klubie dla takich osób jak Ty, którzy nie kibicują temu zespołowi i sztabowi. Konwiktorska czeka na takich jak Ty.

odpowiedz
Źródełko - 25.07.2021 / 16:17, *.plus.pl

@Żyleta !!!: i Ty zaraz za nim.

odpowiedz
Żyleta !!! - 25.07.2021 / 21:46, *.stansat.pl

@Janiak: miernoto napluli ci w ryj a mówisz że deszcz pada buhahahaha

odpowiedz
MarioL - 24.07.2021 / 23:42, *.wanadoo.fr

Tylko panie trenerze w tym dzisiejszym składzie masz paru dobrych piłkarzy,i nie zapominaj ich wystawić do pierwszego składu.

odpowiedz
Stary Kibic z Żylety - 24.07.2021 / 23:42, *.orange.pl

Brawo Czesiu! Powtórka we wtorek i jest ok :)

odpowiedz