fot. Woytek / Legionisci.com

Legia 1-0 Wisła

Piękny gol dał trzy punkty

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa pokonała w swoim pierwszym meczu w nowym sezonie ligowym Wisłę Płock. Jedynego gola strzelił w pierwszej połowie Ernest Muci, który popisał się świetnym uderzeniem z dystansu.

Legia na pierwszy strzał w kierunku bramki Krzysztofa Kamińskiego zdecydowała się w 5. minucie gry. Odważna próba z dystansu Bartosza Slisza była jednak bardzo niedokładna. Niebawem gospodarze zmusili już golkipera Wisły do interwencji. Prostopadłe podanie do wychodzącego na czystą pozycję Macieja Rosołka, który oddał płaski strzał wprost w Kamińskiego. Kwadrans po pierwszym gwizdku do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni, a bliski otwarcia wyniku był Patryk Tuszyński. Napastnik płocczan główkował po dośrodkowaniu z prawej strony i szczęśliwie futbolówkę z linii bramkowej zdołał wybić debiutujący w Ekstraklasie Maik Nawrocki. Z biegiem czasu "Wojskowi" grali coraz lepiej. Pojawiła się w ich szeregach większa pewność siebie, co powodowało lepszą grę w ofensywie.

W 28. minucie stadion przy ulicy Łazienkowskiej w szał radości wprawił Ernest Muci. Albańczyk fantastycznie huknął z dystansu, zdobywając swojego premierowego gola dla Legii - i to jakiego! Od czasu wyjścia na prowadzenie legioniści zaczęli kontrolować boiskowe wydarzenia. Wisła wydawała się być nieco podłamana i nie potrafiła już poważnie zagrozić bramce strzeżonej dzisiaj przez Kacpra Tobiasza. Dopiero w 42. minucie młody bramkarz został sprawdzony przez zawodników Wisły. Walkę o górną piłkę na piątym metrze wygrał Jakub Rzeźniczak lecz były legionista na szczęście trafił wprost w golkipera Legii.

Niedługo po zmianie stron ładnie z linii pola karnego przymierzył Mateusz Szwoch. Piłka szczęśliwie przeleciała w bezpiecznej odległości od lewego słupka. Potem gra wyrównała się i zawodnicy walczyli głównie w środka pola. Po godzinie od rozpoczęciu meczu dwukrotnie dobrze w bramce spisał Tobiasz. Młody bramkarz raz odbił do boku silne uderzenie, a potem pewnie złapał lecąca piłkę. W 68. minucie powinno być 2-0 dla Legii. Podanie z prawej strony dostał Ernest Muci i tym razem fatalnie chybił będąc niepilnowanym w szesnastce.

Kolejne minuty nie przyniosły wielu ciekawych podbramkowych akcji. Z biegiem czasu trener Michniewicz wprowadzał na boisko bardziej doświadczonych zawodników, dzięki czemu gra nieco się uspokoiła. Dopiero na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry bliski wyrównania był Radosław Cielemęcki. Były zawodnik Legii kopnął piłkę lewą nogą w kierunku dalszego słupka, lecz tym razem Tobiasza i spółkę uratowała poprzeczka.

Ekstraklasa
1. kolejka
#LEGWPŁ
10260
Warszawa
24.07.2021
20:00
Legia Warszawa
Wisła Płock
Legia Warszawa
1-0
Wisła Płock
28' Muci
(1-0)
59 Kacper Tobiasz
22 Kacper Skibicki 76'
29 Lindsay Rose
17 Maik Nawrocki
23 Joel Abu Hanna 81'
27 Josue
63 Jakub Kisiel
99 Bartosz Slisz 56'
20 Ernest Muci 80'
39 Maciej Rosołek 81'
21 Rafael Lopes
12 Mateusz Kochalski
55 Artur Jędrzejczyk 76'
2 Josip Juranović 56'
25 Filip Mladenović 81'
8 Andre Martins
82 Luquinhas 80'
30 Kacper Kostorz
9 Tomas Pekhart 81'
28 Szymon Włodarczyk
Krzysztof Kamiński 1
Damian Zbozień 33
Jakub Rzeźniczak 25
Anton Krywociuk 5
Piotr Tomasik 77
Damian Rasak 6
46' Dusan Lagator 94
65' Mateusz Szwoch 14
78' Rafał Wolski 10
78' Dawid Kocyła 9
72' Patryk Tuszyński 8
Bartłomiej Gradecki 99
Damian Michalski 2
78' Radosław Cielemęcki 7
Kristian Vallo 15
78' Luka Susnjara 22
Filip Lesniak 23
65' Marko Kolar 24
46' Dominik Furman 92
72' Damian Warchoł 95
Trener: Czesław Michniewicz
Asystent trenera: Przemysław Małecki, Kamil Potrykus
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Karol Malec
Masażyści: Michał Trzaskoma, Bartosz Kot
Trener: Maciej Bartoszek
Asystent trenera: Dariusz Pietrasiak
Kierownik drużyny: Piotr Soczewka
Masażyści: Katarzyna Grzybowska, Krzysztof Mysera
Sędziowie
Główny: Damian Kos
Asystent: Radosław Siejka
Asystent: Bartosz Heinig
Techniczny: Paweł Malec
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (101)

+dodaj komentarz
WL - 26.07.2021 / 10:32, *.tpnet.pl

@ SF: Zgadza sie ! Tak byc nie moze LEGIO !!!

odpowiedz
SF - 26.07.2021 / 10:25, *.tpnet.pl

@exsa: To jest przyklad odkad jest w LEGII to dobrej gry niema jak do tej pory wiec to swiadczy jak sa sprawdzani pilkarze ktorzy przychodza do LEGII !!

odpowiedz
exsa - 26.07.2021 / 10:17, *.tpnet.pl

@jayjay PL : Zgadza sie ! Slisza to Trener upodobal uparcie go wystawiajac !!!

odpowiedz
jayjayPL - 26.07.2021 / 07:21, *.inetia.pl

Slisz to nie jest poziom Legii. Zajmuje tylko miejsce innym.

odpowiedz
Czar - 25.07.2021 / 23:58, *.play-internet.pl

Dlaczego emreli poza składem???

odpowiedz
(L)evinho. Onet. pl - 25.07.2021 / 21:04, *.play-internet.pl

Tak sobie oglądam mecz Pogoni z Górnikiem i sobie myślę, że Kuchego trochę szkoda.... Mimo, że nieraz był Fatalczykiem....

odpowiedz
Boleczek - 25.07.2021 / 20:56, *.151.52

Muci strzelił niczym hanior z ucha na mendowni.

odpowiedz
Szmu(L)ki - 25.07.2021 / 20:19, *.chello.pl

https://www.youtube.com/watch?v=kT59qlq521E
Niech Mu nowym ojcem będzie Michniewicz. Widać, że bardzo szuka swoich ludzi.

odpowiedz
bronek49 - 25.07.2021 / 17:36, *.chello.pl

miałem strasznie mieszane uczucia jak zobaczyłem skład który zagrał pierwszy raz w takim składzie ci zawodnicy powinni być wcześniej ogrywani a zostali puszczeni na żywioł całe szczęście że Wisła tego nie wykorzystała ,ale chwała zawodnikom zagrali bardzo ambitnie żeby tak ambitnie zagrała Legia z Estończykami to wynik i gra byłaby dużo lepsza ,wniosek jest jeden ci zawodnicy powinni być częściej puszczani i wtedy będzie super i jeszcze jedno widać że Legia ma dobrych młodych bramkarzy aby ich tylko nie zmarnowała

odpowiedz
chrisSiekierki - 25.07.2021 / 19:43, *.vectranet.pl

@bronek49: ale powinieneś być zachwycony bo zagrał Rosołek. Niestety sprawdza się to co napisałem już kilkakrotnie o tym piłkarzu , on jest niestety słaby a na tle ambitnej gry reszty drużyny wyglądał jeszcze bardziej blado. Cały czas twierdzę że Kostorz jest znacznie lepszy od Rosołka.

odpowiedz
Wolfik - 25.07.2021 / 15:30, *.mm.pl

Cieszą punkty w meczu ligowym i gra naszych dublerów. Ale z zachwytami, to nie przesadzajmy. Rywal nie był zbyt wymagajacy i miał w swoich szeregach kilku chłopaków, którzy w zeszłym sezonie grali w naszych rezerwach, których gra - mówiąc delikatnie - "dupy" nie urywała... Cieszmy się, ale zachowajmy "chłodne głowy".

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.07.2021 / 15:40, *.centertel.pl

@Wolfik: Jestem tego samego zdania. Pozdro

odpowiedz
Krzeszczu - 25.07.2021 / 16:04, *.bredband2.com

@Wolfik: @Lesny Dziadek: Przylaczam sie bo tez mam mieszane uczucia.
Ale tez zapytam, bo czy tylko mi sie tak wydaje czy nasza liga (generalnie) jest troche lepsza? Tzn nasze "top" kluby graja lepsza pilke?
Ogladam 2 mecz Rakowa, bardzo fajna pilka. Pogon tez pokazala sie z dobrej strony. Radomiak zaskoczyl mnie bardzo pozytywnie. Piast tez, gdyby mial dobrego napastnika jak "Bezczelny" zamiast drewna Zyro bylby bardzo niebespiecznym przeciwnikiem, gra fajnie.Ciekawy jestem wisly i dosrodkowi (nie widzialem wczorajszego meczu) oraz powrotu Mamrota.
Natomiast cieszy totalny chaos w Lokomotivie. Zawsze mowilem ze Skorza aka "polski Fergusson" (chyba traktor a nie trener/menadzer) to miernota trenerska. 100-lecie klubu, bedzie sie mozna posmiac :)

odpowiedz
Marce(L)i - 25.07.2021 / 17:04, *.t-mobile.pl

@Wolfik: Jestem dokładnie tego samego zdania. Pozdrawiam.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 25.07.2021 / 17:33, *.centertel.pl

@Wolfik: TKolejny mecz z Radomiakiem. czyli beniaminkiem ;-)

odpowiedz
chrisSiekierki - 25.07.2021 / 19:45, *.vectranet.pl

@Wolfik: Wisła Płock była bardzo słaba a my zagraliśmy drużyną która w takim ustawieniu zagrała po raz pierwszy i ostatni ... ale za to ambitnie...

odpowiedz
JACUNHO - 25.07.2021 / 20:01, *.kampinostelco.pl

@Wolfik:
Zgodzę się z Wami że musimy jeszcze poczekać, ale z drugiej strony należy tych chłopców wprowadzać właśnie w takich meczach. Oczywiście że nie można nazbyt przesadzać i w taki sposób wystawiać ich na tak ciężkie próby, ale przy słabszych przeciwnikach można by jakąś niewielką rotację zastosować. Kto wie, może pozbędziemy się wstydliwych wpadek takich jak że Stalą Mielec czy Podbeskidziem

odpowiedz
Wolfik - 25.07.2021 / 20:04, *.mm.pl

@chrisSiekierki: Oczywiście, nie neguję tego faktu i bardzo mnie to cieszy. Ale potrzeba innych spotkań, które zewryfikują lub potwierdzą pozytywy.

odpowiedz
chrisSiekierki - 25.07.2021 / 20:19, *.vectranet.pl

@Wolfik: Rose, Nawrocki powinni grać w tzw. pierwszej drużynie a Abu Hanna i Josue na razie na zmiany. Wzmocni to rywalizację w druzynie i mogą z tego być tylko pozytywy, zwłaszcza że odpadł Kapustka a Slisz powinien na co najmniej mecz usiąść na ławkę bo jeżeli w odbiorze jest całkiem niezły to każde jego podanie jest na max 5 metrów do najbliższego zawodnika

odpowiedz
Biała Łapa - 26.07.2021 / 00:18, *.chello.pl

@Wolfik + Twoi Rozmówcy (całkiem spora gromadka);
Koledzy, pogadaliście, poklikaliście, połechtaliście przez moment własne ego, a ja się skromnie, ale cierpliwie pytam: co chcieliście przekazać innym użytkownikom forum swoimi uwagami oraz cóż nowego mógł wyczytać z Waszych wielokrotnie powtarzanych dywagacji przeciętny kibic?
Spróbujcie na te pytania odpowiedzieć sobie sami, a następnie spróbujcie również wczuć się w sytuację osób, które chcąc nie chcą zaznajamiają się z Waszymi niekończącymi się dywagacjami.
A to przecież miała być tak przepyszna lektura...

odpowiedz
TomekMokotów - 26.07.2021 / 04:09, *.play-internet.pl

@Biała Łapa:

W porównaniu z Tobą? Pisali na temat, o meczu, o pilkarzach plus parę wlasnych opinii...

Kto chce niech czyta,.kto nie...nie...

Teraz o Twojej wypowiedzi: nie na.temat, z dupy wzieta, czepialska, nic nie wnosi...
Jechać dalej? Skad ty się urwałeś, poklasku szukasz czy lewą nogą wstaleś?

odpowiedz
Darek - 25.07.2021 / 13:49, *.chello.pl

Gratuluję zwyciestwa.

odpowiedz
exsa - 25.07.2021 / 12:41, *.tpnet.pl

Jezeli chodzi o bramkarzy to Tobiasz jest lepszy od Miszty !!!!

odpowiedz
Orlando Sa - 25.07.2021 / 12:55, *.inetia.pl

@exsa: po czym wnosisz?

odpowiedz
Sir Alex - 25.07.2021 / 16:11, *.orange.pl

@exsa: jeszcze zobaczymy jak zagra z mocniejszym przeciwnikiem, chłopak musi poprawić grę na przedpolu bo skórę mu raz wyratował Nawrocki wybijając piłkę sprzed linii, wcześniej bramkarz powinien wyłapać albo chociaż przeciąć dośrodkowanie, jakby wtedy padł gol to nie wiadomo jakby potoczyłby się mecz a winnym z pewnością zostałby bramkarz.

także spokojnie z tym głaskaniem, Fabiański musiał pograć 3-4 sezony zanim był gotowy do gry na zachodzie na wysokim poziomie, przypadek Majeckiego pokazał że jeden dobry sezon to może być za mało a co dopiero jeden mecze ze słabym przeciwnikiem....

odpowiedz
Trampek - 25.07.2021 / 10:56, *.125.105

Moje zdanie jest takie. "Młodzież " - grała z większym zaangażowaniem niż wielu zawodników z podstawowego składu. Braki z błędów i niedokładności podań można zrozumieć tym,że mało grają ze sobą w meczach. Gdyby trener wykazał się "odwagą" i dawał poszczególnym zawodnikom " minuty" gry wspomniane braki uległyby minimalizacji. Na koniec rodzynek Ernest Muci zdobywca jedynej braki dającej trzy punkty. Mimo młodego wieku widać w nim duże możliwości piłkarskie , swobodę poruszania się na boisku - dość dobre wyszkolenie techniczne. Krytykantom jego talentu postawił "stępel na czole" - zdobywając zwycięskiego gola z dalszej odlegości, które z chęcią chciałoby się oglądać. Jeszcze uwaga o piłkarzach - obecnie reprezentujących barwy Wisły Płock. Pomimo,że spora ich część to piłkarze w przeszłości grający w LEGII , można było zauważyć ,że w tym klubie są wybijającymi się piłkarzami, a niedawny narybek Radosław Cielemęcki oddając strzał z lewej nogi /poprzeczka/ o mało nie pozbawiłby LEGII zwycięstwa. Wniosek nasuwa się sam, ale to już inny temat./

odpowiedz
Ssm - 25.07.2021 / 10:43, *.centertel.pl

Zabawnie czyta się komentarze „podjaranych” ze oto młodzież lepsza od pierwszego składu, przezabawne. W następnym meczu z mocniejszą drużyną dostaną 0:2 i Ci sami podjarani będą skomleć ze trener słaby. Ok, kilku na duży plus np Nawrocki, spokój, czytanie gry mega, Josue mega profesor, świetna gra do przodu, i świetna technika, Abu spoko, cała reszta przeciętnie.
I do następnego meczu, zobaczymy

odpowiedz
jak dla mnie - 25.07.2021 / 09:45, *.chello.pl

to zagrali prawie wszyscy bardzo dobrze

Nawrocki, Rose, Hanna, Muci, Kisiel oraz Tobiasz pewniejszy od Miszty oraz ma lepsze warunki fizyczne

a jest jeszcze Włodarczyk, Kostorz i Jaszczurbek

widać że jak ktoś jest dobrze wyszkolony, ma chęć do pracy i zdrowie do biegania to wystarczy tylko zdobycie doświadczenia w lidze i można po roku sprzedawać

ale żeby nie odbiło się to na wynikach to pozostali muszą być bardzo dobrzy i pewni

na teraz do tych pewnych zaliczyłbym Boruca, Jędzę, Martinsa, Jurę, Mladena, Luquinhasa, Pekharta i Emreliego

jest też szansa że Josue i Johansson staną się pewniakami

przydałby się jeszcze jednak jeden dobry gracz na pozycję 6-8, stoper i lewy wahadłowy

odpowiedz
exsa - 25.07.2021 / 09:42, *.tpnet.pl

Brawo Radomiak + 1pkt. a Lech odjechal -2pkt. a jak bedzie za tydzien zobaczymy !!!!

odpowiedz
Sig - 25.07.2021 / 09:39, *.chello.pl

Gratuluję zwycięstwa. Trzeba wprowadzać młodych zawodników. Ps. Furman chyba wyjaśnił dlaczego nie w L.?

odpowiedz
Kowal79 - 25.07.2021 / 09:33, *.tpnet.pl

Brawo Legio pokazaliście charakter!

Maik rewelka
@FumenLL

Wybicie piłki zmierzającej do bramki, asysta przy golu Muciego i najwyższy InStat Index (311). Maik Nawrocki może zaliczyć debiut do udanych.
Podania dokładne: 40/44
Pojedynki wygrane: 19/23 (najwięcej)
w powietrzu: 8/9
Dryblingi: 2/2
Stracone/odzyskane piłki: 1/13

odpowiedz
Pawcio - 25.07.2021 / 09:30, *.play-internet.pl

Super meczyk w rezerwowym składzie. A ku.wy z Posrania w najsilniejszym składzie zremisowali z beniaminkiem hehe. Bo oni tradycyjnie idą na majstra hehe :-)

odpowiedz
chrisSiekierki - 25.07.2021 / 09:26, *.vectranet.pl

W meczu było widać całkowity brak zgrania drużyny która pewnie w takim ustawieniu zagrała pierwszy i ostatni raz. Ale był jeden wielki plus w porównaniu z meczem z Florą, nasi kopacze biegali a nie stali w miejscu. Świetnie zagrał Rose, nieźle Nawrocki, ale najlepszy był nasz młody bramkarz Tobiasz ( oprócz paru wykopów piłki )

odpowiedz
exsa - 25.07.2021 / 09:12, *.tpnet.pl

Caly zespol zagral dobrze tylko zmiennicy nic nie wniesli nowego oprocz Luguinhasa ktory zagral jak zawsze na duzy plus !!!!

odpowiedz
Ratatuj - 25.07.2021 / 09:04, *.centertel.pl

Muci pokazał że można się cieszyć nie robiąc sobie krzywdy. Brawo !

odpowiedz
tekken (L) - 25.07.2021 / 08:44, *.chello.pl

Dobrze wszyscy zagrali. Tu jest świeżość i energia. Spokojnie można stawiać na każdego zawodnika w tym meczu.

odpowiedz
Jan - 25.07.2021 / 08:34, *.tpnet.pl

Dobry Mecz

odpowiedz
grzesiek - 25.07.2021 / 08:05, *.centertel.pl

Jestem pod wrazeniem. Jeden na dziesieciu umie strzelic z dystansu :)

odpowiedz
RMFC - 25.07.2021 / 08:00, *.orange.pl

Widać że grającym piłkarzom chciało się grać i co bardzo cieszy była walka, zero odpuszczania. Dzięki temu że Wieteska z Jedzą nie grali było zero z tyłu. Rose, Hanna i Nawrocki zagrali niezły mecz, Josue widać piłka nie przeszkadza w grze, potrzebuje tylko więcej minut. Nieźle zagrał Kisiel i Skibicki i oczywiście brawo dla Kacpra na bramce. Ważne zero z tyłu w debiucie

odpowiedz
Sebo(L) - 25.07.2021 / 07:31, *.master.pl

Wczorajszy mecz dobitnie pokazał,że trzymanie się sztywno "żelaznego" składu i systemu gry 3 obrońcami,przez Michniewicza jest jego błędem.Oto rezerwowy skład ,może poza kilkoma pierwszymi minutami,które były ciut chaotyczne z powodu braku zgrania,pokazał że można grać nie gorzej a czasami nawet i lepiej niż ta pierwsza jedenastka.Świetne zawody rozegrał Lindsay Rose,przyzwoity mecz rozegrał Abu Hanna i Nawrocki,Muci wreszcie pokazał jakąś tam cząstkę swoich umiejętności,które zaowocowały przepiękną bramką w jego wykonaniu.Josue miał kilka świetnych zagrań.W bramce Tobiasz zaprezentował się nawet lepiej od Miszty,co bardzo dobrze rokuje na przyszłość.Trzeba mieć tylko nadzieję,że Michniewicz zdejmie te swoje klapy z oczu i zacznie wystawiać zawodników,którzy potrzebują gry. Wczoraj niemal wszyscy zdali swój egzamin i udowodnili trenerowi,że nie są słabsi od tych,którzy grają w wyjściowej jedenastce.Rose i Abu Hanna powinni już teraz wskoczyć do wyjściowego składu.Więcej szans dawać Muciemu,bo bez ogrywania się ten chłopak nigdy nie potwierdzi swojej wartości.Jednym słowem nie jest tak źle jak by się wydawało i nie ma co panikować,że brakuje piłkarzy.W Tallinie zagrać systemem 4-4-2 z Abu Hanną,Rose w obronie i Flora zostanie we wtorek "zjedzona" przez Legię.Oby tylko Michniewicz nie założył swoich klap na oczy.

odpowiedz
Trampek - 25.07.2021 / 11:12, *.125.105

@Sebo(L): W 100% zgadzam się z komentarzem.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 25.07.2021 / 07:08, *.chello.pl

Wczoraj Skibicki był o klasę lepszy od Juranovica. Świetni obrońcy. Weszli Jura, Malden i Jędza i zaczęła się powtórka z rozrywki. Chyba Boruc ma rację z brakiem werwy w drużynie. Teraz patrzymy na Tallin.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 25.07.2021 / 07:45, *.orange.pl

@Po(L)ubiony:

No tak, bo nowi zawodnicy wyszli na boisko, żeby grać, a weterani, którzy grają w kółko wychodzą by dograć. Musi być równowaga, jak na boisku będą sami weterani to nikomu się nie będzie chciało, a jak będzie kilku młodych to weterani wypadną, jak się nie będą angażować, bo będzie widać różnicę i wtedy dopiero zaczną też grać zamiast dogrywać mecze.

odpowiedz
Realista - 25.07.2021 / 09:19, *.chello.pl

@Po(L)ubiony: Co ty chłopie pie.... ? Skibicki był najsłabszy na boisku. Kwalifikował sie do zmiany po 15 minutach. Jeszcze dużo mu brakuje do 1go składu. Może ty inny mecz oglądałeś ?

odpowiedz
chrisSiekierki - 25.07.2021 / 09:29, *.vectranet.pl

@Realista: Skibicki w pierwszej połowie zagrał bardzo słabo ale w drugiej było na szczęście nieco lepiej, ale chwalić go za mecz to nie ma za co.

odpowiedz
skrzat - 25.07.2021 / 13:40, *.centertel.pl

@Realista: popieram.skibicki beż szału,kisiel niestety jeszcze gorzej.reszta spoko.z Tobiasza będą ludzie.Ale ta Wisła słaba...

odpowiedz
Gajowy - 25.07.2021 / 06:49, *.getfiber.pl

czy Rose ma szanse na pierwszy skład?

odpowiedz
matherhorn - 25.07.2021 / 05:52, *.petrotel.pl

Była kontrola meczu hahaha Ach te wysokie stołeczne mniemanie. Momentami straci(L)i piłki jak trampkarze a końcówka Legia zamknięta jak w hokejowym zamku z poprzeczką. Drugie fartem wymęczone zwycięstwo. A musi to na Rusi. Awans z Florą też ... musi być a wcale to nie takie oczywiste. Dedi ty chyba byłeś mentalnie na jakimś sparingu rezerw (L) . Zjedz Sznikersa i nie gwiazdorz : D

odpowiedz
Bródno - 25.07.2021 / 09:01, *.play-internet.pl

@matherhorn: żal du_psko ściska że przegraliście z trzecim składem ?

odpowiedz
R - 25.07.2021 / 04:44, *.vectranet.pl

22,90 to średnia wieku wyjściowej jedenastki na dzisiejszy mecz z Wisłą Płock. Jest to najniższa średnia od 13. kolejki sezonu 2019/20 (22,73 - Lech Poznań).

odpowiedz
R - 25.07.2021 / 09:47, *.vectranet.pl

@R: To był ósmy z rzędu ligowy mecz Legii bez straty gola. Ostatnim, który umieścił piłkę w siatce warszawskiej ekipy był 3 kwietnia Kamil Drygas z Pogoni Szczecin, wykorzystując rzut karny

odpowiedz
R - 25.07.2021 / 13:53, *.vectranet.pl

@R: TO VHYBA WYRÓNANY KLUBWY REKORD

odpowiedz
R - 26.07.2021 / 10:54, *.vectranet.pl

Najpierw w sezonie 1969/70:

30.11.1969 - Legia Warszawa 3-0 Ruch Chorzów
11.03.1970 - Legia Warszawa 1-0 Szombierki Bytom
25.03.1970 - Zagłębie Sosnowiec 0-0 Legia Warszawa
08.04.1970 - Legia Warszawa 2-0 GKS Katowice
26.04.1970 - Wisła Kraków 0-0 Legia Warszawa
10.05.1970 - Legia Warszawa 1-0 Odra Opole
13.05.1970 - Zagłębie Wałbrzych 0-1 Legia Warszawa
24.05.1970 - Legia Warszawa 2-0 Pogoń Szczecin

bilans: 6 zwycięstw, 2 remisy, bramki 10-0

a następnie w sezonie 2011/12:

24.09.2011 - GKS Bełchatów 0-2 Legia Warszawa
02.10.2011 - Legia Warszawa 2-0 Wisła Kraków
16.10.2011 - Ruch Chorzów 0-1 Legia Warszawa
23.10.2011 - Legia Warszawa 2-0 Widzew Łódź
30.10.2011 - Lech Poznań 0-0 Legia Warszawa
07.11.2011 - Jagiellonia Białystok 0-0 Legia Warszawa
19.11.2011 - Legia Warszawa 3-0 Lechia Gdańsk
23.11.2011 - Legia Warszawa 3-0 Zagłębie Lubin

bilans: 6 zwycięstw, 2 remisy, bramki 13-0


Trwająca ligowa seria meczów bez straty gola:
11.04.2021 - Lech Poznań 0-0 Legia Warszawa
18.04.2021 - Legia Warszawa 0-0 Cracovia
21.04.2021 - Piast Gliwice 0-1 Legia Warszawa
25.04.2021 - Lechia Gdańsk 0-1 Legia Warszawa
01.05.2021 - Legia Warszawa 0-0 Wisła Kraków
09.05.2021 - Stal Mielec 0-0 Legia Warszawa
16.05.2021 - Legia Warszawa 1-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała
24.07.21 Legia Wisła 1:0

odpowiedz
Dedi - 25.07.2021 / 00:39, *.plus.pl

Zwycięstwo nie zagrożone trzy punkty nawet rezerwowym składem musiały być i są to najważniejsze, detale może by się znalazły, obrona pozwoliła na zbyt dużo strzałów między innymi ta poprzeczka ale kontrola meczu była. No i fajnie było usłyszeć Czarną eLka od kibiców :)
Teraz ręce na pokład we Wtorek o 18:00 i mamy puchary na jesień nawet tej konferencji , bardziej jednak liczę na grupę
LE . LM to marzenie bo wiem że Dynamo łatwe nie będzie . ( L )

odpowiedz
jim - 24.07.2021 / 23:46, *.tpnet.pl

Dali radę

odpowiedz
Mroczny - 24.07.2021 / 23:44, *.city-net.pl

Bardzo bałem się o wynik,ale zmiennicy i młodzież dała radę.Brawo...

odpowiedz
olew - 24.07.2021 / 23:06, *.vectranet.pl

Fajny meczyk, bramka miodzik, dawno takiej nie było w Polsce, brawo Klub, brawo Grajki, brawo my . LEGIA to POTĘGA !

odpowiedz
warmia - 24.07.2021 / 22:52, *.vectranet.pl

amica poznań już wie, kto będzie Mistrzem Po( L )ski?

odpowiedz
Felek - 24.07.2021 / 23:42, *.play-internet.pl

@warmia: Przecież oni tradycyjnie będą iść na majstra bo są najlepszym klubem w Polsce, ba w Europie! Tym ku.wom nic nie jest w stanie uświadomić poanadprzeciętną zaściankowość.

odpowiedz
CULT CULT CULT LEGIA GOL! - 24.07.2021 / 22:48, *.47.30

BRAWO!BRAWO!BRAWO!KIBICE!DRUŻYNA!

odpowiedz
SzB - 24.07.2021 / 22:41, *.pljtelecom.pl

Ten drugi skład to zdecydowanie lepszy jak pierwszy w tym meczu i oby to był początek końca tych dwóch nieudaczników z linii obrony:). A tak na serio, to bardzo udane debiuty i oby tak dalej, a wreszcie będzie można powiedzieć, że drużyna jest budowana z głową. Brawo!

odpowiedz
Marek_SŁŻW - 24.07.2021 / 22:39, *.orange.pl

Dla mnie Nawrocki zawodnikiem meczu! Oby jak najszybciej zastąpił Wieteskę. Mam wrażenie, że Maik to nie tylko przyszłość Legii ale i Repry. Świetny technicznie, spokój, opanowanie, czytanie gry, na tle dziadków z Płocka wyglądał jak rutyniarz. Dodatkowo grając razem z Jędzą i Rose'm sporo się jeszcze nauczy.

Bardzo dobry występ Rose'a i Hanny na tle słabej Wisły nie był zaskoczeniem. Bardzo dobrze Tobiarz i Skibicki. Kisiel też dawał radę. Muci, poza bramką, niczym szczególnym się nie wyróżnił. Zawiódł Josue - taki trochę jeździec bez głowy. Rosołek to niestety nie jest jeszcze poziom na Legię - powinien się gdzieś ogrywać.

odpowiedz
Tommybielany - 24.07.2021 / 22:46, *.chello.pl

@Marek_SŁŻW: To samo pisalem ze zawodnik meczu i mecz praktycznie bezbledny w jego wykonaniu,Wieteska na ławke szybciutko.

odpowiedz
Gość niedzielny - 24.07.2021 / 23:16, *.centertel.pl

@Marek_SŁŻW: Przy Jędzy to nauczy się łapać głupich żółtych kartek ????masakra żeby w tym wieku takie głupoty robić ????

odpowiedz
singspiel - 25.07.2021 / 01:03, *.centertel.pl

@Marek_SŁŻW: Tyle, że trzeba go jeszcze kupić

odpowiedz
Marek_SŁŻW - 25.07.2021 / 16:16, *.orange.pl

@singspiel: na wpisaną opcję wykupu więc nie powinno być problemu, zwłaszcza jak uda się (w końcu) wypchnąć Wieteskę

niestety bolesna prawda jest taka, że nawet wiodący gracz mistrza Polski może być za słaby na niemieckiego przeciętniaka, a co dopiero gość z rezerw, wątpię żeby Werder robił problemy, chyba że Legia wykupi go w ostatniej chwili jak jego wartość wywinduje i sam zawodnik nie będzie chciał grać w Polsce

odpowiedz
Yeti - 24.07.2021 / 22:36, *.play-internet.pl

Brawa na stojąco dla chłopaków. Nie spodziewałem się wygranej po tak rezerwowym składzie.

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 24.07.2021 / 22:36, *.vectranet.pl

Rose profesor!!! Muci poza bramką tez kilka razy nieźle pograł. Tobiasz ok, sprawia najlepsze wrażenia z naszych 3 młodych bramkarzy. Hanna i Josue pozytywnie. W obronie, jak się Szwed wykuruje, powinien grać orazJędrzejczykiem i Rose. Tradycyjnie Slisz piach, nawet na tle rezerwowych słabiutki... Więciej sie po Rosołku spodziewałem.. Ale ogólnie git. Tylko ta nerwowość w wyprowadzaniu piłki od bramki, fajnie że próbowali grać z pierwszej piły, ale było widać brak zgrania..

odpowiedz
speed - 24.07.2021 / 22:34, *.play-internet.pl

Miejmy nadzieję,że gruby Czesio pójdzie po rozum do głowy i czas tłustych kotów w Legii wreszcie się skończy.

odpowiedz
Adam - 24.07.2021 / 22:34, *.chello.pl

Czy wy też odnieśliście wrażenie, że Furman chyba cały czas nie pogodził się z faktem, że musiał wracać z podkulonym ogonem do Wisły? Nic ciekawego do pokazania, machanie łapkami i pretensje do sędziego.

odpowiedz
Legia Ochota - 24.07.2021 / 22:29, *.orange.pl

Ważne zwycięstwo i 3 punkty, piękna bramka Muciego, poza tym parę razy też fajnie pograł, szkoda zmarnowane okazji na 2 bramkę... Tobiasz może być w przyszłości świetnym bramkarzem, Rose solidnie i konkretnie- będziemy mieli z niego pożytek.

odpowiedz
Wolfik - 24.07.2021 / 22:25, *.mm.pl

Trochę zwykłej "młocki" było, ale skoro grali dublerzy, trudno liczyć na "brazylianę". Piękny gol Muciego, oby dało mu to większą pewność na przyszłośc.

Teraz wszystkie siły na Tallinn. To mecz o "być albo nie być" Legii w pucharach w tym sezonie.

odpowiedz
bum - 24.07.2021 / 22:24, *.232.179

Ale mi się podobała ta pazerność na piłkę u zawodników ... Pressing w wykonaniu drugiego garnitury Legii godny europy! Nadspodziewanie dobrze i gitara! Gol też europa :)
Nawrocki i Rose kozackie debiuty! Wietes bierz się do roboty lepiej haha. Obiecujący materiał mamy. Ale spokojnie....
Ja w tym wszystkim powiem jeszcze
BARTEK KAPUSTKA ZDROWIA CHLOPAKU!!!!! JESTEŚMY Z TOBĄ!

odpowiedz
Kobisborsz - 24.07.2021 / 22:24, *.stansat.pl

Brawo Legia !!! 4 zwycięstwo z rzędu i to w zupełnie ekperymentalnym składzie. Mecz może nie był bardzo dobry ale i tak zawiało optymizmem ! Jest potencjał. Tobiasz super. Josue coraz lepiej, bedzie z niego konkretny ofensywny rozgrywający. Muci brameczka jak ta lala ale Michniewicz musi go jeszcze oszlifować.. będzie dobrze! Młody Kisiel dał rade, tak samo Skibicki. Z Rosołka za rok dwa będziemy mieli sporo radości. Nowi obroncy Hanna, Nawrocki, Rose potrzebują jeszcze ogrania ale Wieteska i Hołownia muszą wziąć sie do roboty albo szykować na ławeczke. Tak jak już napisałem to nie był wielki mecz ale biorąc pod uwage to że to inauguracja sezonu i do tego w składzie który nie ma prawa być zgrany nieźle a może być tylko lepiej.

odpowiedz
bum - 24.07.2021 / 22:35, *.232.179

@Kobisborsz: Hołownia już na ławce..... ;)

odpowiedz
Paź Króla Woli - 25.07.2021 / 12:05, *.chello.pl

@Kobisborsz: 4 zwyciestwo z rzedu?a remis z Rakowem?jak dla mnie ten ekspertmentalny sklad moglby byc wyjsciowym na Flore ;)

odpowiedz
Kobisborsz - 25.07.2021 / 13:12, *.t-mobile.pl

@Paź Króla Woli: no tak nieszczęsny superpuchar...

odpowiedz
ksieciunio - 24.07.2021 / 22:17, *.chello.pl

Michu - SUPER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Cudny Zenon - 24.07.2021 / 22:14, *.jmdi.pl

Wypada podziękować za zwycięstwo, trzy punkty, piękną bramkę Muciego oraz za możliwość przyjrzenia się dublerom. W kilku przypadkach "pierwszoskładowi" powinni się zaniepokoić...

odpowiedz
meter - 24.07.2021 / 22:13, *.t-mobile.pl

Rose jak najszybciej do 1 składu.Kosztem ,któregokolwiek z obecnych stoperów.Spokój i pewność jaką ma ten piłkarz ,poraża:)).

Coś mi podpowiada że to kwestia chwili ,gdy będziemy mieć prawdziwego rozgrywającego. Josue,trochę motoryki i trochę cwaniactwa i nikt mu piłki nie odbierze!!!

Mecz na duży plus.Brawo zmiennicy!

odpowiedz
kermit - 24.07.2021 / 22:12, *.chello.pl

Świetny mecz Kacpra Tobiasza. Będziemy mieli w przyszłości zajebistego bramkarza.

odpowiedz
meter - 24.07.2021 / 22:15, *.t-mobile.pl

@kermit:
Podpisuję się.Mega plus gra nogami,spokój i jego wiek!!!

odpowiedz
WBA - 24.07.2021 / 22:09, *.as13285.net

Mlodzi dali rade oby tak dalej

odpowiedz
Ryszard - 24.07.2021 / 22:07, *.centertel.pl

2 sezon z rzędu z wygraną na inauguracje. Oby powstała nowa świecka tradycja po tym jak przez kilka sezonów z rzędu na inauguracje były porażki.

odpowiedz
Hakon - 24.07.2021 / 22:04, *.plus.pl

Hau hau hau. Odszczekuje bo byłem pewien porażki.

odpowiedz
:o) - 24.07.2021 / 22:06, *.chello.pl

@Hakon: Idź i nie grzesz więcej!

odpowiedz
paw_pawela - 24.07.2021 / 22:14, *.telkab.pl

@:o): hahahahahaha

odpowiedz
NaSpokojnie - 24.07.2021 / 21:59, *.t-mobile.pl

No i git!!! 3 punkty, bez kontuzji, i rezerwowi pokazali co potrafią,
Teraz czekamy na powtórkę wyniku we wtorek,:)

odpowiedz
filand - 24.07.2021 / 21:57, *.t-mobile.pl

Musi dziękuję i ⚽️.
Mamy lidera.

odpowiedz
filand - 24.07.2021 / 22:01, *.t-mobile.pl

@filand : oczywiście musi być Muci:-)...dziękuję ⚽️

odpowiedz
MarioL - 24.07.2021 / 21:56, *.wanadoo.fr

Bardzo dobry mecz Tobiasza.Czyżby to był godny następca Boruca?

odpowiedz
Marek - 24.07.2021 / 22:48, *.orange.pl

@MarioL: dobry występ ale musi jeszcze popracować nad grą nad przedpolu i łapaniem/przecinaniem dośrodkowań, Nawrocki wyratował mu skórę wybiciem sprzed linii, jakby padł wtedy gol to nie wiadomo jakby czy to wszystko skończyło by się wesołym oberkiem a Tobiasz zostałby ewidentnie antybohaterem

odpowiedz
MarioL - 24.07.2021 / 23:32, *.wanadoo.fr

@Marek: wiesz to był jego pierwszy mecz,jak się nie mylę to wcześniej grał w 3 ligach,a mimo to nie było widać w nim tremy,i miał kilka dobrych interwencji,chyba ze dwa razy odważnie wyszedł z interwencja do przodu.No fakt Nawrocki uratował mu d.. i faktycznie ten błąd mógł przyćmić jego dobry występ.Jak mu palma nie odbije to ma szanse zostać bardzo dobrym bramkarzem.

odpowiedz
eee - 24.07.2021 / 21:56, *.chello.pl

Taka kopanina że aż oczy bolą od patrzenia na to...

odpowiedz
BB - 24.07.2021 / 22:03, *.centertel.pl

@eee: To nie oglądaj

odpowiedz
WIDZ - 24.07.2021 / 22:08, *.chello.pl

@eee: Przerzuć się na gry komputerowe. Tak frustracja musi bardzo boleć...

odpowiedz
Levinho. Onet. pl - 24.07.2021 / 22:09, *.play-internet.pl

@eee: nie oglądaj i do spania....

odpowiedz
kermit - 24.07.2021 / 23:02, *.chello.pl

@eee: na spokojnie wysikaj się, ciśnienie momentalnie zejdzie. Będzie dobrze :)

odpowiedz
Dedi - 25.07.2021 / 00:12, *.plus.pl

@eee:
Ja się pytam po co tu wchodzisz?
Leć oglądać wielkiego łacha z pucharami raz na 10 lat który męczy się się z Radomiakiem
Lulu i spać.

odpowiedz
Kazmirz - 25.07.2021 / 01:34, *.matnia.net

A spodziewałeś się czegoś lepszego po tej lidze? Te rozgrywki trzeba rozpatrywać w kategorii parodii futbolu i nie ma co liczyć że w najbliższych latach się to zmieni :)

odpowiedz
Seb - 25.07.2021 / 07:53, *.t-mobile.pl

@eee: To zmień oczy

odpowiedz