Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com

Michniewicz: Wszyscy chcą grać z nami na początku

Mishka, źródło: Legionisci.com

- Wielu zawodników wymaga odpoczynku. Dopiero dzisiaj będziemy mieć badania, zobaczymy jak przebiega regeneracja tych zawodników. Planujemy wiele zmian w meczu z Wisłą Płock. Przygotowujemy się do dwumeczu - w sobotę o 20 gramy z Wisłą Płock, a już we wtorek o 18 w Tallinie. Oba spotkania są bardzo ważne, ale chcemy tak ustalić skład, żeby ci, którzy wystąpią we wtorek w meczu o przyszłość, o Europę, byli wypoczęci. Flora nie gra spotkania ligowego, mają tydzień przerwy i czas, żeby się optymalnie przygotować. My też chcemy się dobrze przygotować, bo mecze nakładają się na siebie, drobne urazy powodują, że forma fizyczna będzie spadała - mówi przed ligowym meczem z Wisłą Płock trener Legii, Czesław Michniewicz.

- Zakładaliśmy, że poradzimy sobie lepiej z Florą u siebie i będzie nam łatwiej w rewanżu. Tak się nie stało. Nie chcę powiedzieć, że będzie 5, 7 czy 9 zmian w składzie, bo ostateczną decyzję podejmiemy po treningu, ale będzie ich dużo. Maciej Rosołek ma dużą szansę zagrać w tym meczu.

- W meczu z Wisłą Płock można się spodziewać ustawienia z 4 obrońcami. Ciężko wskazać, kto będzie podstawowym młodzieżowcem, bo wypadł nam Czarek Miszta, ale w tym spotkaniu na pewno tego problemu nie będzie. To pierwszy mecz sezonu. Wisła Płock dokonała kilku wzmocnień, choćby od nas. Przede wszystkim doszedł Furman, bardzo ważny zawodnik. Jesteśmy jednak na innym etapie niż oni, przyświecają nam inne priorytety. Wisła przyjedzie mocno skonsolidowana, nastawiona na dobry mecz. Chcemy wygrać. Skład będzie inny niż w środę. Spodziewamy się trudnego meczu, ale Wisła też spodziewa się trudnego meczu, bo niezależnie od tego, kto u nas zagra, mamy potencjał i zawodników, którzy potrafią grać w piłkę. Spodziewam się dobrego meczu w naszym wykonaniu. Wisła to solidny ligowiec. Może nie mają ambicji i aspiracji, żeby walczyć o mistrzostwo Polski, ale patrząc na ich skład, wydaje mi się, że zakończą ten sezon w pierwszej ósemce.

- Mecze na inaugurację zawsze są trudne dla Legii, bo Legia jest zaangażowana całkowicie w walkę w pucharach i to w jakimś stopniu utrudnia grę w lidze. Jak byłem w innych klubach, zawsze chcieliśmy grać z Legią na początku, kiedy Legia jest zaangażowana w puchary i musi rotować składem, brakuje stabilności. Kiedy Legia gra później jednym składem, jest bardzo mocna i trudno ją pokonać. Wszyscy chcą grać z nami na początku sezonu.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

+dodaj komentarz
Zielona wróżka - 24.07.2021 / 01:06, *.tpnet.pl

Włodara wpuścić trza , on szansę strzelić ma - choćby na kwadrans do ataku , poradzi sobie przy wsparciu chłopaków . Chłopak ma talent i marzy o grze , jest szybki więc dlaczego nie ? Ach , żeby trener wpuścił go jutro , z Rosołem wraz przetrzepią futro - Wiśle , co o mistrzostwie marzy , hej , pokonamy dzisiaj Nafciarzy !

odpowiedz
esa - 23.07.2021 / 20:56, *.tpnet.pl

LEGIA nadal nie ma stylu gry czy cos innego jest nie tak P.Trenerze !!!

odpowiedz
Żyrardów - 23.07.2021 / 20:27, *.play-internet.pl

Smutno czytac...słuchać czesia.. i oglądać grę Legii i pisać też zeszta
Z takim składem jaki ma Czesio Legia powinna wygrywać minimum 3 bramkami...a ledwo wygrywa i kibice się cieszą
Ani gra..ani szkolenie młodych...
Przypomnijcie mi ...czy od czasów Kowala pojawił się jakiś Nokia który powalił swoją gra na kolana?

odpowiedz
A jużci : - 24.07.2021 / 00:41, *.tpnet.pl

@Żyrardów : Mięciel Czereszewski Karwan Jarzębowski Włodarczyk Janczyk Niezgoda

odpowiedz
A jużci - 24.07.2021 / 01:44, *.tpnet.pl

@A jużci :: Sagan

odpowiedz
kalosz - 24.07.2021 / 15:20, *.mm.pl

@A jużci :: wróblewski :)

odpowiedz
Czesiek o czym ty mowisz - 23.07.2021 / 18:30, *.t-mobile.pl

Ludzie albo jestescie profesjonalistami, albo idźcie do kopalni pracować 12 godzin, na truskawki na pole na żniwa. Wstyd Leserzy dwa spotkania dziennie i gra w dziada na 20 minut …Czesiek ty chcesz przygotować drużynę jedz na zachód i zobacz jak zapier…ja na treningach, światek , piatek, snieg, deszcz, upał, nie macie pojęcia o karierze piłkarskiej . Nawet w P R L-u. Piłkarze zapieprzyli csly dzien na treningach i po zostawali po dwie godziny ćwiczyć stałe fragmentyPrzyklad Kaziu Dejna… To byli piłkarze. A teraz sa pajace !!!! Skóra, fura i komora. Żałosne Panie Czesławie niech Pan tez weźmie sie za siebie, bo wyglada Pan jak słonik , proponuje więcej pobiegać z tymi panamii

odpowiedz
Wolfik - 23.07.2021 / 22:53, *.mm.pl

@Czesiek o czym ty mowisz: Eeee, biegał bedzie. Zmęczy się, zapoci, przeziebi. Drona puści. A zachód nam po co? Przeciez my wszystko najlepiej "umimy". Zwłaszcza trenować.

odpowiedz
bronek49 - 23.07.2021 / 16:59, *.chello.pl

już ten trenerzyna narzeka na zmęczenie to jest tylko jego wina ma możliwósc 5 zmian a wykorzystuje 2 lub 3 i to w ostatnich minutach ten człowiek zarzyna piłkarzy ,dla niego to każdy przeciwnik jest trudny dlatego że Legia gra tak kiepsko że nikt się jej nie boi ,Legie jest łatwo rozszyfrować wystarczy stanąc wyżej i oni nie wiedzą jak mają grać nikt nie potrafi wyprowadzić szybką kontre ,dalekie podania albo są niecelne ,za długie albo zawodnk nie umie przyjąc piłki ,michniewicz nic nie wniósł ciekawego i skutecznego do gry drużyny Wisła jak zagra tak jak Norwedzy Raków czy Estończycy to Legia nawet punktu nie zdobędzie

odpowiedz
Co ty p... - 23.07.2021 / 18:31, *.play-internet.pl

@bronek49: patrz na mój nick

odpowiedz
exsa - 23.07.2021 / 16:14, *.tpnet.pl

Podwojne "Derby Mazowsza" na poczatek P.Trenerze bo w regionie LEGIA musi dominowac wiec trzeba wygrac bez dyskusji a w miedzyczasie w rewanzu z Flora ma byc wywalczony awans innej opcji nie ma !!!!

odpowiedz
SEBO(L) - 23.07.2021 / 16:05, *.chello.pl

Obóz przygotowawczy- źle, zacznijmy już grać,czekamy na początek sezonu; 4 mecze zagrane- źle, bo zmęczenie, bo odpoczynek potrzebny; w zeszłym sezonie,na wiosnę po 2 dni wolnego po każdym prawie meczu,grając tylko ligę- dobrze, mistrzostwo się zdobyło, 7 ostatnich meczów to 3 strzelone gole,ale grunt to wolne i odpoczynek.
Centralny Wakacyjny Klub Seniora Legia ma się dobrze!

odpowiedz
Bart(L) - 23.07.2021 / 18:33, *.play-internet.pl

@SEBO(L): Przykra prawda i rok w rok ta sama śpiewka...

odpowiedz
Wolfik - 23.07.2021 / 22:50, *.mm.pl

@Bart(L): Ano. Jeden zawodnik wypadł i już strach w oczach Czesława.

odpowiedz
Egon - 23.07.2021 / 15:50, *.centertel.pl

Jeżeli zaangażowanie w tym meczu będzie na podobnym poziomie jak z Rakowem to brak mi słów.To Legia ma zaczynać mecze u siebie takim presingiem że przeciwnik będzie zmuszony wybijać piłkę a my ją przechwytywać jak najwyżej.
Do tego właśnie potrzebne jest serducho o czym wspomniał Boruc bo umiejętności same nie wystarczą a i taktyka oczekiwania co zrobi rywal zwyczajnie Legii nie przystoi.
Do boju Legio !

odpowiedz
Gienek - 23.07.2021 / 15:41, *.play-internet.pl

Czyli pierwsze kolejki ligowe to będzie dramat w wykonaniu Legii. Lepiej tego nie oglądać i tracić nerwy. Kiedy Legia będzie gotowa do gry na najwyższym poziomie od początku sezonu???

odpowiedz
Prawdziwy Boniek gra w hondurasie - 23.07.2021 / 15:28, *.plus.pl

Oby się nie skończyło jak Vukovic z górnikiem czy Jagiellonia rok temu i znów trzeba będzie gonić od początku sezonu zwłaszcza że Płock u siebie nam nie leży.

odpowiedz
Kolega po szalu - 23.07.2021 / 15:30, *.plus.pl

@Prawdziwy Boniek gra w hondurasie: Nie pisz czarnych scenariuszy

odpowiedz
Warrior - 23.07.2021 / 15:26, *.plus.pl

Powinien dać szansę młodemu ,,nędzy" kiedy jak nie w takich meczach.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 23.07.2021 / 15:21, *.plus.pl

Boruc- Rose Nawrocki ( m) Abu Hanna - Skibicki Slisz Josue Mladenovic - Kostorz Lopez Rosolek taki skład z Wisłą Płock da radę

odpowiedz
74dh - 23.07.2021 / 15:34, *.play-internet.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : przecież powiedział że będzie 4 obrońców

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 23.07.2021 / 21:11, *.plus.pl

@74dh: można się spodziewać a nie że będzie 4 zresztą to co on gada a co jest lub będzie każdy widzi.

odpowiedz
norge - 23.07.2021 / 14:34, *.80.28

Do meczu z Florą dawałem Cze ocenę dobrą, po tym meczu, słabą, jak można grać jak równy z równym z takimi cieniasami i emerytami? Zamiast ściągnąć zesranego po pachy Hołownię trzymał go aż do utraty bramki. Zamiast wpuścić po Kapustce Muciego, wpuścił drewnianego Slisza, który od pół roku gra totalny piach. Jak tak można?

odpowiedz
Meteor - 23.07.2021 / 15:12, *.plus.pl

@norge: Raczej stwierdziłbym że to Muci gra większy piach niż Slisz. Póki co nic konkretnego na boisku nie pokazał - nie grał jakos póki co oszałamiająco dużo, ale jak grał to niczym się nie wyróżniał.

odpowiedz
Sebo(L) - 23.07.2021 / 14:25, *.centertel.pl

Wszyscy zapominają o obsadzie bramki. Gdyby "posypał" się Boruc, który i tak lata świetności ma za sobą to z Misztą jesteśmy w "czarnej dupie". Aż trudno uwierzyć, że wszyscy pomijają tą pozycję przy przeprowadzaniu transferów. Dla Boruca może to już ostatni sezon a Miszta i pozostali to dopiero golkiperzy na dorobku, którzy w zasadzie uczą się fachu na poziomie ekstraklasy. Potrzebny jest bramkarz, który jest ograny w jakiejś poważnej lidze i może na zmianę grać z Borucem w lidze i pucharach. Coś na styl duetu Buffon - Szczęsny w Juve.

odpowiedz
Andreas - 23.07.2021 / 15:31, *.play-internet.pl

@Sebo(L) : Kochalski sobie poradzi. To mamy dawać szansę młodym czy nie? Bo teraz jest okazja.

odpowiedz
Zbycho(L) - 23.07.2021 / 14:22, *.chello.pl

Wypada jeden zawodnik (Kapustka) i problem. To świadczy, że polityka transferowa leży na całej linii. W zespole, który chce się liczyć choćby trochę w europejskich pucharach to w jego składzie powinno być przynajmniej dwóch równorzędnych zawodników na każdą pozycję. Z czym my do europy. Wychodzi skąpstwo Miodka i brak profesjonalizmu u dyrektora sportowego klubu.

odpowiedz